Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Streljaštvo

Re: Streljaštvo

Postby werbatim » 25 May 2016, 12:01

Druga je stvar šta je bolje. Mislim da nema šanse (ili se mere u promilima) da Grgić ne ode. "Višak" mesta je samo kod muške puške, ili rokada Jasna-Zorana.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Streljaštvo

Postby octopus » 25 May 2016, 12:24

Da, kad se posmatra iz tog ugla da je Grgić siguran putnik, onda je dilema ili Jasna ili Milenko. Bobana i Stevan su se izvukli, i oni su po meni jedno vreme bili u opasnoj zoni. Mada, ja ne mislim da je Grgić siguran.
Baš me zanima kad će biti doneta odluka, da ne smaramo više ljude koji zalaze na ovu stranicu. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Streljaštvo

Postby werbatim » 25 May 2016, 13:32

Srebro za Sebića!!!!

Bravo!!!
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Streljaštvo

Postby octopus » 25 May 2016, 13:59

Izgleda da se izvuče i Milenko! :D

Ne smeju da diraju nijednog puškaša, sad svi imaju medalju sa SK! Baš mi je drago, jer ne bih voleo da iko od njih izvisi. :biggrin:

Biće ista dilema kao pred London. Jasna vs Dimitrije. I Dimitriju opet pušiona. :roll:

Jedino ako Jasna ne odreaguje šmekerski...
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Streljaštvo

Postby cole » 25 May 2016, 15:34

Бодовне листе на основу којих ће се предложити састав олимпијског тима:
1.1. Светска или Европска Ранг листа на дан 01.01.2016. године
Ранг Листа 1-5 6-10 11-15 16-20
Европска или 3 бода 2 бода 1 бод
Светска 4 бода 3 бода 2 бода 1 бод
1.2. Категоризација ОКС, Програм РИО 2016 на дан 01.01.2016. године
Програм 1. Кат. 2. Кат. 3. Кат.
РИО 2016 3 бода 2 бода 1 бод
1.3. Критеријумска такмичења у 2016. години за ОИ
Такмичење Злато Медаља Финале До 16 места
ПЕ Ђер 4 бода 3 бода 2 бода 1 бод
С. Куп РИО 4 бода 3 бода 2 бода 1 бод
С. Куп Минхен 4 бода 3 бода 2 бода 1 бод
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Streljaštvo

Postby octopus » 26 May 2016, 08:37

Izuzeto uspešan Svetski kup u Minhenu. :okk: Iz čak 5 finala osvojili smo 3 medalje (2 zlata i 1 srebro) i imali po dva visoka, peta mesta (Stefanović - vazdušna puška i Pletikosić - MK puška iz ležećeg stava); što nam je donelo sjajno 2. mesto u ukupnom bilansu medalja! Prva je bila neprikosnovena Kina.

Andrea Arsović je u vrlo uzbudljivom i izjednačenom finalu pobedila sa 208,5 krugova (0,9 manje od vlastitog državnog rekorda) ispred Meksikanke Goreti Alejandre Zumaja Flores, koja je pogodila 207,9, čime je izjednačila svetski juniorski rekord finala Iranke Najmeh Kedmati iz 2014.
Arsovićeva je od početka finala držala drugo mesto, a posle 12. serije izbila na čelnu poziciju ispred 18-godišnje Kineskinje Megjao Ši, novog imena u svetskom streljaštvu i debitanta na SK. Čuvala je naša takmičarka čelnu poziciju do kraja. U finišu je, u borbu za zlato, ušla Meksikanka Flores i pred poslednju 20. seriju Arsovićevoj prišla na samo jedan minimalni deseti deo kruga zaostatka. Međutim, srpska reprezentativka je poslednjim hicem pogodila 10,7, Meksikanka je upisala 10,2, i Andrei Arsović je ostalo zlato.
U kvalifikacijama u kojima je startovalo čak 137 takmičarki, reprezentativka Srbije zauzela je peto mesto sa 419,3 kruga.

Bobana Veličković se okitila zlatom vazdušnim pištoljem, a Milenko Sebić srebrom malokalibarskom puškom iz trostava, oborivši pritom dva vlastita državna rekorda. U kvalifikacijama je Sebić pogodio 1.183 kruga, tri više od nacionalnog rekorda, koji je postigao na Evropskom prvenstvu prošle godine, i tri manje od najboljeg svetskog rezultata svih vremena u vlasništvu Rusa Nazara Lugineca. U finalu je „ubio“ 460,1, čime je za 1,1 krug popravio svoj državni rekord finala, koji je držao od 2014. godine.
Veličkovićeva je došla do svog drugog odličja u Svetskim kupovima. Prvo je osvojila baš u Minhenu, prošle godine, kada je „upucala“ srebro, takođe vazdušnim pištoljem. Sebiću je ovo prva medalja u SK, a najbolji plasman do sada bilo mu je peto mesto iz trostava u Čangvonu 2015. Iz Minhena se Srbija vraća sa tri medalje, dve zlatne i srebrnom. Veličkovićeva i Sebić su se pridružili Andrei Arsović, koja je prvog dana pobedila vazdušnom puškom.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Streljaštvo

Postby cole » 26 May 2016, 10:12

Evo lista po kriterijumima saveza ko je bio najuspješniji od početka godine plus plasman sa rang liste i program OKS-a
1.A.ARSOVIĆ 15 BODOVA
2.B.VELIČKOVIĆ 12
3.D.MIKEC 12
4.Z.ARUNOVIĆ 10
5.M.STEFANOVIĆ 9
6.I.MAKSIMOVIĆ 7
7.S.PLETIKOSIĆ 6
8.M.SEBIĆ 6
9.D.GRGIĆ 4
10.J.ŠEKARIĆ 0

Pejović je rekao na početku godine da će pored trenutne forme, ova lista biti pomoć pri izboru tima za Rio.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Streljaštvo

Postby octopus » 26 May 2016, 11:35

Svaka čast ako si ti ovo izračunao!

To je to. I bez ovoga se znalo koje dvoje su najgori.

Sa jedne strane, bilo bi mi drago da putuje Grgić jer je već jednom izvisio, plus on je relativno mlad i može da učestvuje još na bar 2 OI, pa bi mu ovo moglo biti lepo iskustvo ze buduća takmičenja.

Sa druge, Jasna je u prednosti, jer bi joj ovo bile čak osme Igre, čime malo koja zemlja može da se podiči i o tome treba da se vodi računa. Ipak, ona je legenda, ne juri taj rekord nesrećni Mirosavljev; pa zbog toga mislim da ima šanse da putuje iako su svi sportski parametri protiv nje.

Što se tiče šansi za medalju, kod oboje je minimalna, pa je sa te strane svejedno ko će da putuje.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Streljaštvo

Postby cole » 26 May 2016, 12:32

Da ja sam izračunao. Sjajno je što je jaka konkurencija između naših, stvarno je šteta što nemamo i kvotu za 10 takmičara. Vrlo je neizvjesno ko će u Rio, ako bi opet otpao Grgić mislim da bi to uništilo njegovu karijeru, a realno mladi pištoljaši su dosta loši tako da su on i Mikec predstavljaju budućnost muškog pištolja iako imaju po 32g. Ja bi volio da Grgić ide jer ako je bio najlošiji 2012 od kandidata, sada to nije jer je Jasna lošija. Ko još može otpasti Ivana, Zorana ili neko iz muškog tima puškom.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Streljaštvo

Postby AirBall » 11 Jun 2016, 22:38

''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Streljaštvo

Postby tremi08 » 14 Jun 2016, 20:11

Bravo za Mikeca,vrhunski rezultat. Po meni, dve medalje koje se ocekuju od njih(rekao bih 3) treba ocekivati od Mikeca i Zorane(99% sam siguran da ce oni to i osvojiti,Zorani bi red bio da se vrati za 4 mesto,dok je Mikec verovatno najbolji strelac) i kao trecu potencijalnu izmedju Arsovic,Maksimovic i Velickovic. Ali to je jedan dan i sve zavisi od srece i koncentracije.

Jasnu treba voditi jer bi to bio rekord iako ce tamo verovatno biti medju poslednjima,ali i Grgic zasluzuje mesto. Treba razgovarati sa Jasnom i pitati nju.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Streljaštvo

Postby octopus » 24 Jun 2016, 12:22

Na Svetskom kupu u Bakuu, prvog dana nijedno finale za nase.
Najbliza je bila Bobana Velickovic, koja je na kraju zavrsila kao deveta u disciplini vazdusni pistolj. Arunovicka 24. a Sekaricka tek 46. od 60 ucesnica.
Vazdusna puska, muskarci: Stefanovic 32. Sebic 36. Pletikosic 38.

Drugog dana nasi uspesniji, cak 2 finala ali bez medalje.
Dimitrije Grgic je u svojoj losijoj disciplini, MK pistolju 50m, zauzeo odlicno 5. mesto, sto ga jos vise priblizava Riju. U kvalifikacijama je bio 4. dok je Mikec zapeo u kvalifikacijama i zauzeo ukupno 15. mesto.
Vazdusna puska, zene: Ivana Maksimovic Andjusic je u kvalifikacijama bila prva, ali je u finalu odmah ispala, pa je zauzela 8. mesto. Arsovicka malo ispod crte za finale, tek 11. mesto.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Streljaštvo

Postby cole » 24 Jun 2016, 13:51

Naši dosta skromni na početku ovog svjetskog kupa. Slažem se da Grgić ovim rezultatom skoro pa potvrdio Rio jer je dosta konstantan ove godine i na prethodnim svjetskim kupovima je bio dosta blizu finala i mislim da je do sad ovo najbolja sezona njegove karijere. Ipak mi se čini da će neko od muškaraca puškom otpasti. Milutin Stefanović je dosta skroman sa rezultatima s obzirom na prošlu sezonu, samo jedno 5 mjesto, ne znam da li je juče bila vazdušna puška gdje su svi naši bili loši, ako jeste onda je to strašno loš nastup Milutina jer mu je do jedino vazdušna puška bila jaka disciplina. Ivana napreduje, ali vrlo loše gađa finala cijele godine tako da to mora poraviti do Rija.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Streljaštvo

Postby cole » 25 Jun 2016, 14:18

Evo izjave Srećka Pejovića poslije jučerašnjih nastupa naših strijelaca:

Srećko Pejović: Ohrabrenje za Rio

Sportski direktor Streljačkog saveza Srbije Srećko Pejović je uglavnom zadovoljan današnjim učinkom srpskih reprezentativaca.

- Dimitrije Grgić, kao i Damir Mikec, podiže formu malokalibarskim pištoljem. Pokazao je da ćemo i u ovoj disciplini, kao i vazdušnim pištoljem, imati dva kandidata za finale na Olimpijskim igrama – ocenjuje Pejović. - Mikec se danas nije snašao. Iako je konkurencija bila najjača u finale se ulazilo sa skromnih 556 krugova, pre svega zbog toga što mete u Bakuu nisu osvetljene, pa se mnogi takmičari na ovakvom strelištu teško snalaze, među njima ovaj put bio je i Mikec.

Analizirajući rezultate i plasmane Ivane Anđušić Maksimović i Andree Arsović kaže: - Obe devojke su potvrdile visoku klasu i da su na svim takmičenjima kandidatkinje za visok plasman. Andrea je u poslednja tri metka izgubila finale. Takmičenje u Bakuu je ohrabrenje, ali i proba šta još treba da poprave. Ivana očigledno treba da popravi finalna gađanja, ali bitno je da joj je osnovni deo bio odličan. Imamo čemu da se nadamo na Olimpijskim igrama. Pritom, u Riju će put do finala biti i nešto lakši, jer, na primer, u Bakuu su tri Kineskinje ušle među osam najboljih, a na Igrama svaka zemlja može da prijavi samo dve takmičarke po disciplini.

Dimitrije Grgić kaže da je iza njega vrlo teško takmičenje: - Od početka do kraja se vodila velika borba. U finalu je bilo napeto, loše sam krenuo i onda pokušavao da se izvučem. Nije me "hteo centar" i zato nisam uspeo da stignem do medalje. Ali, zadovoljan sam, kako plasmanom, tako i rezultatom u kvalifikacijama i trenutnom formom.

Ivani Anđušić Maksimović rezultat u kvalifikacijama daje mnogo razloga za zadovoljstvo: - Izuzetno sam zadovoljna. Kvalifikacije su bile odrađene bez greške, što je bio cilj cele sezone. Forma se diže i to me jako raduje. Sa finalom i dalje imam manji pproblem, ali nijanse su u pitanju i verujem da će se sve sklopiti u pravo vreme.

STRELJAČKI SAVEZ SRBIJE
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Streljaštvo

Postby cole » 25 Jun 2016, 14:32

Grgić i danas opet najbolji od naših sa još jednim petim mjestom. Ova izjava Pejovića potvrdila je ono što sam i pretpostavljao da je Grgić siguran za RIO, a i da nije bio poslije ovog svjetskog kupa bi postao jedan od putnika za Rio. Znači sigurno za Rio su: Grgić, Mikec, Ivana i Andrea. Biće vrlo zanimljivo vidjeti nastupe muškaraca puškom do kraja svjetskog kupa. Danas u eliminacijama MILUTIN ponovo očajan nije izborio ni KVAL. tek 61. Po mojoj procjeni bez Rija ili Milutin ili Milenko, eventualno Jasna ali neće se ona povući.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests