Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Streljaštvo

Re: Streljaštvo

Postby octopus » 07 Sep 2018, 13:42

Ne znam šta joj najmanje leži, ali moguće je i da je dobar rezultat u prethodnim fazama opteretio. Stojeći stav je jasno zbog finala najvažniji i to ni pod tačkom razno ne sme takmičaru da bude najslabiji deo.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Streljaštvo

Postby Olimp » 07 Sep 2018, 14:31

octopus wrote:I ja sam tako mislio. Možda i dalje to stoji u slučaju trapa na OI. Ali, generalno, previše je tu ''slučajnosti'' da bi se ovi rezultati mogli podvesti pod sreću.

Koja dva kandidata? Misliš Arunovićka i Arunovićka u miksu? :biggrin:
Zlatić je odjednom nestao nakon Londona, Maksimovićka je ''popila svu mudrost'' ovog sveta nakon istog. Od nekih mladih se očekivalo da ''eksplodiraju'', što se nije desilo. Arsovićka, Veličkovićka, Stefanović i Mikec, koji su u jednom trenutku bili top klasa (Andrea najduže) dosta su pali i ne dižu se. Ne znam šta se događa, nemam insajdere. Ali definitivno je da ni ova suprotna tendencija kod nas nije slučajnost.

Pa Pejčić im je konstantan takmičar kojeg maksimalno poštujem, ona ima slično kao i naši (ranije, sad više nemaju kvalitet) taj neki choke tendenciju na OI, ali je osvajala brdo zlata i medalja, plus ima medalju još iz Pekinga. Nije ni ovdje skroz podbacila, falio joj 0,1 krug za medalju.

Ali dva trap zlata, pogotovo ovo drugo, im je čisto sranje. A mislim da ni Gorša na OI neće do medalje.

No na stranu hrvatski takmičari.
Na naše medaljaše naravno da sam duplo računao Zoranu :biggrin:
Ali opet ovo je jako random sport, možda i nas jednom usere nešto neočekivano. Pa realno i medalja Ivane Maksimović je bila dosta neočekivana.
Dok je Mikec dolazio na OI kao prvi favorit da ne bi došao ni do finala.
Najviše me čudi loša forma Arsović, ona ima sposobnosti za mnogo više.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Streljaštvo

Postby cole » 08 Sep 2018, 06:49

Završeno je sp u streljaštvu u seniorskoj konkurenciji.
Zadnjeg dana imali smo predstavnice u dvije discipline:
mk pištolj-22 mjesto Zorane poslije nešto lošijeg gađanja brzom paljbom, te očekivano 77 mjesto Bobane u konk. 81 takmičarke.
mk puška trostav- 13 mjesto Sanje Vukašinović sa 1169 krugova (klečeći 389, ležeći 392, stojeći 388), dva kruga su je dijelila od finala, Andrea 40-ta.

Sve u svemu veoma slab učinak naših strelaca na svjetskom prvenstvu, ako izuzmemo Zoranu i donekle Sanju za koju je 13 mjesto ok plasman, ostali su bili jednom rečju katastrofa. :question: :question: :question:
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Streljaštvo

Postby cole » 14 Feb 2019, 11:33

Od 23. do 27. februara na programu je prvi svjetski kup ove godine u Nju Delhiju (Indija).

Ovo je takođe prvo takmičenje ove godine na kojem će naši sportisti imati priliku da izbore vizu za OI.
Na svim svjetskim kupovima (ima ih 4 ukupno) djeliće se dvije vize po disciplini.

Srbiju će na I svjetskom kupu predstavljati:

Pištolj:
Bobana Momčilović- Veličković (vazdušni pištolj)
Damir Mikec (vazdušni pištolj)
Dimitrije Grgić (vazdušni pištolj)

Puška:
Andrea Arsović (vazdušna puška, mk puška trostav)
Sanja Vukašinović (vazdušna puška, mk puška trostav)
Milenko Sebić (vazdušna puška, mk puška trostav)
Stevan Pletikosić (mk puška trostav)

Od standardnih reprezentativaca izostaju Zorana Arunović, koja više nije u konkurenciji za olimpijske kvote, s obzirom da je „vizu“ za srpsko streljaštvo izborila osvajanjem srebra vazdušnim pištoljem na Svetskom prvenstvu, i Milutin Stefanović, koji izostaje zbog privatnih obaveza. Njih dvoje će se posvetiti učešću na Evropskom prvenstvu vazdušnim oružjem u Osijeku (16-25 mart).

U takmičenjima mikseva, u kojima se ne dele kvote za Tokio 2020, nadmetaće se uigran par pištoljem Bobana Momčilović Veličković/Dimitrije Grgić i tandem puškom Milenko Sebić/Sanja Vukašinović. Jedan od naših najiskusnijih strelaca Milenko Sebić će prvi put na velikom takmičenju gađati za nacionalni tim u miksu.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Streljaštvo

Postby cole » 23 Feb 2019, 21:11

Danas je počeo SK u Nju Delhiju.
Prvog dana takmičenja od naših predstavnika nastupile su Andrea i Sanja vazdušnom puškom.
Andrea je bila 28, a Sanja tek 63.
Loš start naših na I SK ove sezone.
Sutra nastupaju Mikec i Grgić vazdušnim pištoljem, te Pletikosić i Sebić puškom u trostavu.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Streljaštvo

Postby Olimp » 23 Feb 2019, 21:52

Andreini rezultati su rapidno pali, na OI u Riju je došla kao drugi favorit.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Streljaštvo

Postby werbatim » 24 Feb 2019, 10:03

Danas prvo finale, muški vazdušni pištolj, Mikec prošao kao četvrti. Grgić OK 21.
U trostavu Sebić 18. Pletikosić pri dnu.

Srebro i OI kvota za Mikeca!!! Bravo!!!
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Streljaštvo

Postby octopus » 24 Feb 2019, 12:32

Majstorčina! Sa godinama sve bolji i bolji!

Prelepa vest! Sa Mikecovom kvotom, automatski smo obezbedili i mesto u miksu na OI!

Ako on i Arunovićka ne uzmu u Tokiju medalju u miksu, ja ne znam da li će to iko ikad od naših strelaca uspeti.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Streljaštvo

Postby Olimp » 24 Feb 2019, 12:56

octopus wrote:Majstorčina! Sa godinama sve bolji i bolji!

Prelepa vest! Sa Mikecovom kvotom, automatski smo obezbedili i mesto u miksu na OI!

Ako on i Arunovićka ne uzmu u Tokiju medalju u miksu, ja ne znam da li će to iko ikad od naših strelaca uspeti.

Stvarno? Nisam znao za miks. Sjajna vijest.
Znači kad se clanovi tima individualno plasiraju ne moraju ostvariti plasman i u miksu?
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Streljaštvo

Postby octopus » 24 Feb 2019, 14:32

Olimp wrote:Znači kad se clanovi tima individualno plasiraju ne moraju ostvariti plasman i u miksu?

Tako je, nikako drugačije, jer ne postoje kvote za miks, osim naravno onih koje su već podeljene na SP.

U teoriji je moguće da streljački savez pošalje npr. Arsovićku umesto Mikeca na OI, pa da izgubimo taj nastup u miksu, ali nadam se da nisu ludi i da pomisle to da urade.

Zorana i Damir su i zbog individualnog kvaliteta i zbog miksa najpoželjniji učesnici u Tokiju, tako da nema šanse da u nekim normalnim okolnostima neko od njih dvoje ostane bez kvote.

Za sada imamo 4 zagarantovana nastupa na OI, a u Riju smo imali čak 18. Samo 4, ali jako vredna.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Streljaštvo

Postby werbatim » 24 Feb 2019, 15:42

Ali kako je gađao klinac iz Indije :blue: , 16 godina, novi svetski rekorder :blue: :blue: :blue:
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Streljaštvo

Postby octopus » 24 Feb 2019, 15:51

U Indiji je nenormalna pomama za streljaštvom poslednjih godina, za par godina će uz Kinu biti najveća sila. Inače, tendencije su da će Azija redovno osvajati 2/3 medalja na svim svetskim takmičenjima.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Streljaštvo

Postby Olimp » 24 Feb 2019, 18:15

octopus wrote:Tako je, nikako drugačije, jer ne postoje kvote za miks, osim naravno onih koje su već podeljene na SP.

U teoriji je moguće da streljački savez pošalje npr. Arsovićku umesto Mikeca na OI, pa da izgubimo taj nastup u miksu, ali nadam se da nisu ludi i da pomisle to da urade.

Zorana i Damir su i zbog individualnog kvaliteta i zbog miksa najpoželjniji učesnici u Tokiju, tako da nema šanse da u nekim normalnim okolnostima neko od njih dvoje ostane bez kvote.

Za sada imamo 4 zagarantovana nastupa na OI, a u Riju smo imali čak 18. Samo 4, ali jako vredna.

Tako je, ovo su i nasi najrealniji kandidati za visok plasman, ili ajde da ne uvijamo- kandidati za medalje.

Ali kako je ovo jako random sport, nadam se da će ponekad nekog od naših ukenjati na nekom SK. Što kasnije ići će to lakše, budući na se na svakom dijele po 2 kvote, a najbolji će do tads svoje već osvojiti. A onda još EP, pa evropski kvalifikaciomi turnir. Mislim da nećemo imati baš toliko kao u Riju, ali tamo se dokazalo da kvantitet ne garantira i kvalitet.

Što se ovog SK tiče još nam je ostala Bobana, ako se ne varam.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Streljaštvo

Postby werbatim » 24 Feb 2019, 20:23

Olimp wrote:Što se ovog SK tiče još nam je ostala Bobana, ako se ne varam.


Ima još puške, i muške i ženske, ali se tu ne treba baš nadati visokim plasmanima...
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Streljaštvo

Postby cole » 24 Feb 2019, 20:25

Bravo za Mikeca
Da smo mogli birati koje dvoje strelaca da prvi obezbjede OI kvotu, bez dileme bi to bili Zorana i Damir. Iako je streljaštvo spefičan sport niko ne može osporiti da su oboje naših olimpijaca dugo u svjetskom vrhu i da to nikako nije slučajnost.

Po meni najvažnije u streljaštvu je ostvareno,
dvoje najboljih takmičara je uzelo kvote i obezbjedilo 4 nastupa i u sva 4 bi trebali biti itekako konkurentni.
Mislim da bi 5-7 strelaca sa OI kvotom bilo ok, iako se svi nadamo da će ih biti što više.

Od naših sutra nastupa samo Milenko Sebić u disciplini vazdušna puška.

U utorak nastupaju Bobana, Andrea i Sanja.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests