Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Pariz 2024. - u susret OI

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Radonjaa » 25 Feb 2024, 23:06

grobar_Zvornik wrote:Руку на срце, одбојка је одувијек најпопуларнији спорт код дјевојчица.


Zanimljivo je da je u CG (po mojoj procjeni, ne znam zvanične podatke, ni da li postoje) među djevojčicama daleko popularniji rukomet. A da prije 15 godina nije bio, opet po mojoj procjeni. :biggrin: Istina, rukomet ima i veću tradiciju, ali mi se čini da je mnogo više na talasu rezultata reprezentacije od 2012. do danas, tj da je dovoljan efekat jedne uspješne generacije da se dosta brzo promijeni situacija
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13551
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 25 Feb 2024, 23:07

У глобалу сам говорио и мислим да је одбојка деценијама најпопуларнији спорт за дјевојчице код нас.Карате је вјероватно масовније, јер свако мјесто има карате клуб.
Тамо гдје нема одбојкашког клуба, логично је да нема интересовања.
Истина, било би добро претражити архиве,ако постоје подаци, око тог избора дјевојчица, можда би ме демантовали.

Радоња, што се ЦГ тиче, могуће. Мислио сам на РС и Србију.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32030
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Radonjaa » 25 Feb 2024, 23:11

Jasno, htio sam da kažem da mi se čini da je sad različito iako je to do relativno nedavno u svakom smislu bio isti prostor, a da je ključna razlika u tome što je kod jednih najuspješnija rukometna, a kod drugih odbojkaška reprezentacija. Opet u tom kontekstu, ne bi me čudio nagli skok broja onih koje se bave atletikom. Ako uslovi dozvole.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13551
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 25 Feb 2024, 23:17

Имајући у виду успјехе ЦГ репрезентације, сасвим реално.
У РС многа мјеста уопште немају ЖРК, чак ни само за млађе категорије...

У градићу гдје живим (апропо бројки и контекста) мене је изненадило колико су дјевојчице заинтересоване за гимнастику (више аматерски тренинзи, скромни услови)...а на тренингу у двије смјене педесетак њих...Баш сам се позитивно изненадио.

Генерално је женски спорт на маргини...И резултати су далеко изнад улагања.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32030
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 26 Feb 2024, 00:06

Pricao sam sa ocem (1952. godiste) jednom na tu temu, rekao mi je da npr. kosarku niti je ko pratio niti se iko njome uopste bavio po nasem provincijskom gradu sve dok nisu osvojene prve znacajnije medalje (srebro na OI 1968 u Meksiku, i pogotovu zlato u Ljubljani 1970), "odjednom si mogao da vidis kako su krenuli da se dizu improvizovani kosevi na banderama i klinci su poceli da fudbalske lopte bacaju na njih". Cini mi se da je npr. i tenis bio krenuo sa takvom euforijom pre desetak godina kada je Djokovic krenuo da redovno nize uspehe, znam da je i u nasoj varosi neko vreme postojala skola tenisa za klince i da ih je jedno vreme bilo cak i 20-30 (dvojica momaka sa strane su verovatno uzela lepe pare za to, mada nije potrajalo, ipak je rec o maloj i siromasnijoj sredini i elitnom skupom sportu).

Tako da uspesi definitivno dizu popularnost, pa je verovatno i logicno da je u Crnoj Gori rukomet popularniji kod devojaka nego odbojka, a da je u Srbiji obrnuto.

Inace, kada smo kod ove teme, bas sam danas popodne diskutovao sa prijateljem i zaprepastio se kada sam saznao da u mom rodnom gradu (oko 7.000 ljudi) u seniorskoj konkurenciji u senioriskim takmicenjima trenutno nastupaju samo dva muska fudbalska kluba i zenski rukometni i to uglavnom u trecim rangovima takmicenja. U vremenu moje mladosti, u doba teske krize 90ih takmicili su se aktivno i rukometasi, odbojkasi, kosarkasi i kosarkasice (i to bez obzira sto za rukomet nismo imali odgovarajucu halu, pa su morali da kao domacini igraju sa strane), kao i treci fudbalski klub, a jedno vreme 2000ih smo cak imali i neke fudbalerke u pokusaju.

Nepovoljni demografski trendovi ocito cine svoje po ovim pitanjima.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5295
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby jabukamen » 27 Feb 2024, 15:49

Fudbaloman wrote:To nije dobar primer nijednoj devojcici odavde koja trenira odbojku od 7,8 godina i sanja dres reprezentacije. Moze Ani da se kaze, Jelena je bolja od tebe i igrace ona, ali je pogubno reci Ani, dovodimo Melisu od 5 miliona evra sa Kube, zato otpadas. Ima rezona sto se tice dvojnih principa, legitimno se postavlja pitanje ako ih necemo, necemo ih nigde. Ja ih iskreno ne bih nigde, ni u rvanju ni u tekvondou ni u odbojci ni u kosarci....Nigde.


Sa drugim delom se slazem. Ako je politika da se dovode, dovode se svuda, ako se ne dovode ne dovode se nigde, radujemo se Zurabovim medaljama, moze u zenskoj kosarci, ali nikako u muskoj to je malo nedosledno.

Ako vec teramo mak na konac, ako vec mora da se bira, meni je strasnije kupovanje, jer da se ne zavaravamo to je samo kupovanje u pojedinacnim sportovima jer ako si dobra kosarkasica pored Pejdz ima jos cetiri mesta na parketu i sedam na klupi, a ako si dobar u rvanju ako kupe tri Gruzijca od 70 do 90kg mozes zaboraviti na bavljenje tim sportom jer ne mozes se takmiciti ni uz njega ni promeniti kategoriju, samo mozes bataliti sport.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2541
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 27 Feb 2024, 16:56

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 32030
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Monogamija » 28 Feb 2024, 10:36

Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4646
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby werbatim » 28 Feb 2024, 19:45

Zappa wrote:I da li je to doprinelo popularizaciji tog sporta, da li je taj sport više zastupljen na TV, da li se danas deca više odlučuju za rvanje nego pre pet godina, da li postoji srpski rvač koji kandidat za medalju na OI.


Da, da, da i da
ali:
Ne dovoljno; malo vise (Arena fight); konkretno u ZR da, zbog Zure su dolazili da treniraju; ima - nisu "veliki" kandidati, ali ima.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1546
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Puta Tapar » 29 Feb 2024, 13:41

Više tu od televizije radi kad neko dođe u školu i održi demonstraciju pa 50 klinaca poželi da trenira. Nek 2 istraju do kraja, bar si ostalih 48 skinuo sa tik-toka triput nedeljno na nekoliko sati.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3173
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby cole » 10 Mar 2024, 21:59

Veoma loš početak kvalifikacionih takmičenja za OI u pojedinačnim sportovima. Od početka marta 12 naših sportista se borilo za 8 kvota, trenutni učinak je 0/8. Ostalo nam je još četvoro boksera koji se sutra bore za vize i to bi bilo to što se tiče marta mjeseca.
Streljaštvo (imaju još šansi) i tekvondo su ogromna razočarenja ovog olimpijskog ciklusa u odnosu na očekivanja od istih prije samo godinu dana.

Bilo bi lijepo kada bi bar neko od boksera sutra prekinuo ovaj loš niz i uzeo konačno kvotu za OI.
Mislim da ove godine nemamo još nijednu pojedinačnu kvotu.
User avatar
cole
 
Posts: 1151
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Olimp » 10 Mar 2024, 22:15

Meni je razočaranje jedino Takov, ajde možda malo i Teodora, sve ostalo što se desilo je više nego realn i svi ti kandidati su miljama daleko od vrha u svojim sportovima uostalom zato kvotu i nemaju.

Takov je bio neko ko je možda uz malo sreće mogao do medalje u Parizu i za njim je pravi žal.

Bokseri su za sad iznad očekivanja i svaka bonus kvota je dobrodošla.

Najvažnije do kraja ciklusa je da prođe još neki rvač, a svi naši glavni aduti za medalje su već plasirani, ne računam ove što isu preko lista samo ala tenis.

I volio bih da prođu odbojkaši jer im je to zadnja šansa a u tom sportu nestajemo.


Tako da ja sam sad opušten, šta dođe dođe a najvažnije je rvanje kad več nismo uspjeli u tekvandou.

Bokseri ako prođu super ali oni ionako neće biti neki kandidati za medalje u Parizu.
Olimp
 
Posts: 3400
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Perate » 10 Mar 2024, 22:49

Ja se slazem sa Olimpom, mada je cinjenica da tekvondo nije imao srece u prethodne tri godine. Nadica bi prosla ovaj turnir da je bila zdrava. O Mahdiju necu da pricam. Zanimljiva stvar je sto se prenose bodovi i za sledece igre tako da sam skoro pa ubedjen da ce Takov proci na sledece. Aleksandra ce ostati u vrhu, a dolaze i nove, zenske nade. Morao je doci ovakav ciklus, gde se nece plasirati mnogo kandidata. Sa druge strane, u rvanju bih voleo da prodju Komarov, Viktor i Tibilov, jer sva trojica imaju kakve takve sanse za medalju, posebno prvi za koga mislim da ce biti 1 favorit za osvajanje zlata, a i osvojice ga. Dzudo nam je uzasan, Majdov se opet povredio koliko sam mogao da primetim i mislim da ce opet biti tesko doci do bilo kakve medalje. U boksu ne bi bilo lose doci do sto vise kvota jer ce 2 do 3 borbe donositi medalju. Sve u svemu u borilackom sportu ocekujem 3 medalje najmanje
Perate
 
Posts: 250
Joined: 20 Dec 2019, 07:15

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Olimp » 11 Mar 2024, 01:05

Samo da Komarov dobije dozvolu, tu stvarno imamo još bruku potencijala za medalje.

Sutra važan dan za naš olimpijski tim, potpisao bih dvije kvote.
Olimp
 
Posts: 3400
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby octopus » 11 Mar 2024, 08:13

Mnogo se džudo i kajak potcenjuju ovde na forumu. Kajak niko i ne pominje. Tačno je da su male šanse, ali mnogim džudistima su ovo 2. ili 3. igre, nekoliko njih će biti nosioci. U kajaku se tiho radi, četverci se na miru uveslavaju, nema onog pritiska koji je pojeo sve čamce u Riju osim K-2 1000, od kojih se i najmanje očekivalo. Mislim da će nam ova dva sporta doneti jednu medalju.

U više tekstova sam pročitao da rvački savez vodi Komarova na kvalifikacije. Nisu valjda ludi da to pričaju ako nisu završili svu potrebnu papirilogiju. Još jednom ponavljam, Lalović radi posao za naš sport, da se to može uporediti samo sa primerom Bore Stankovića. Svi ostali koji su kobajagi u vrhovima nekih bordova ne smeju ni da pisnu. Valjda to tako funkcioniše, da samo glavni rade šta im se prohte, a ostali su samo uhlebi koji ćute, poput Boričića. Ono kako JAP, POL i ITA vedre i oblače u odbojci, retko da takav primer ima u nekom sportu. Zato ne treba kukati na ova dovođenja Rusa u rvanju, dovodi se samo svetska elita, zahvaljujući čoveku koji je rvanju sačuvao i učvrstio olimpijski status. I to neće trajati večno, da se razumemo.

Kvote u borilačkim sportovima su jako vredne, to smo pisali. Novak ako ne osvoji poslednji poen nije pobedio, Ivana ako ne skoči preko 7m nema čemu da se nada. A u borilačkim sportovima, kad imaš dobar dan i žreb, apsolutno je, ne sve, ali mnogo toga moguće. Zato je tuga zbog tekvondista i velika strepnja zbog boksera, kao što će biti ista situacija i sa rvačima. U streljaštvu će sad biti lakše doći do kvote i zato ja očekujem tri nove. Nadam se da će što pre Arsovićka i Maksimovićka da završavaju karijere, jer otimaju šanse perspektivnim devojkama.
User avatar
octopus
 
Posts: 5304
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests