Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Pariz 2024. - u susret OI

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Fudbaloman » 19 Apr 2024, 19:43

Da, da, "ma kakav Djokovic jer Boze moj, igra se u dva seta i na sljaci", ali oni "imaju Pavica u tenisu", kao da Pavic moze da se podupla u dva primerka pa igra dubl, i kao da je Pavic ono sto je Djokovic...Komedija :juhu:
Fudbaloman
 
Posts: 68
Joined: 17 Feb 2024, 04:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 19 Apr 2024, 20:17

Ne bih ja bas tako olako bagatelisao, jer taj Pavic kakav god da je, trenutno ima vazece zlato sa OI, docim ga Djokovic nema, on je sa igara skupljao drvenjake...
Nece Hrvati verovatno sada imati takve favorite u dublu kao u Tokiju, ali uvek mogu da sastave jedan dobar, a koliko sam citao planiraju i miks dubl, a s obzirom da njih uvek fino usere s medaljama, ne bih se preterano zacudio da ponovo pecnu koju medalju u tenisu.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5149
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Fudbaloman » 19 Apr 2024, 20:25

Ma pravo da ti kazem, koga briga za nekakvog Pavica, uopste nije poenta u njemu. Doci ovde i omalovaziti Novaka zbog "sljake i dva seta", kao da je Novak na sljaci i u dva seta igrac ranga 200-tog na svetu, je klasicna provokacija i kompleks. I onda posle toga, Pavica istaci kao nekog Federera, koji je eto adut za medalju. To sto je njihova dva dubla tako us*ao (slobodno da kazem) Tokio, ne znaci da je Pavic Djokovic u tenisu a Djokovic Pavic, ma sta da ima. Ako je iko dokazao milion puta kada ga se otpisuje da ume da uradi sve, dokazao je Novak. Naravno da u Parizu je nesto manji favorit nego sto je to bio u Riju ili Tokiju, ali napisati ono na onakav nacin kao da se radi o Dzonu Izneru je nista nego komedija. Cuj, "Hrvati imaju Pavica i to je adut za medalju ali kakav crni Novak, nema sanse jer je na sljaci u dva seta". Zvuci bas iskompleksirano do bola. A da je u pitanju zla namera, najbolje govori ono o "uspehu jednog zlata" sa pocetka. I onda kako da se ne smeje covek na Pavica? Sve i da stvarno taj Pavic opet uzme medalju, smesno je nekako.
Fudbaloman
 
Posts: 68
Joined: 17 Feb 2024, 04:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 19 Apr 2024, 20:36

Niko ne bagatelise Novaka, ali nazalost sa njim na igrama postoje vrlo gorka iskustva, i samim tim je prilicno opravdan skepticizam koji ljudi gaje u prognozama. Svaka njemu cast za sve sto je uradio u karijeri, ali kada se gledaju samo olimpijade, do sada se postarao da bude verovatno najvece razocarenje u kompletnoj istoriji domaceg olimpizma. Sada ce imati priliku da to demantuje ili da definitivno zacementira taj utisak.

Fudbaloman wrote:To sto je njihova dva dubla tako us*ao (slobodno da kazem) Tokio,


Izvini, a kako to nekoga user*e da uzme zlatnu medalju ako na turnir dodje kao prvi par po rankinigu i bude prvi nosilac turnira?
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5149
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Fudbaloman » 19 Apr 2024, 20:44

Foteljas wrote:Niko ne bagatelise Novaka, ali nazalost sa njim na igrama postoje vrlo gorka iskustva, i samim tim je prilicno opravdan skepticizam koji ljudi gaje u prognozama. Svaka njemu cast za sve sto je uradio u karijeri, ali kada se gledaju samo olimpijade, do sada se postarao da bude verovatno najvece razocarenje u kompletnoj istoriji domaceg olimpizma. Sada ce imati priliku da to demantuje ili da definitivno zacementira taj utisak.

Fudbaloman wrote:To sto je njihova dva dubla tako us*ao (slobodno da kazem) Tokio,


Izvini, a kako to nekoga user*e da uzme zlatnu medalju ako na turnir dodje kao prvi par po rankinigu i bude prvi nosilac turnira?

Naravno da bagatelise. Kakva god iskustva da Novak ima, Novak je pod brojem 1, aktuelni prvi teniser sveta, pod brojem dva, igra najbolje kada ga se otpise (to su bar dusebriznici mogli da nauce za sve ove godine toliko puta), i pod tri, na sljaci nije slab igrac, naprotiv. Posle Nadala je poslednjih 20 godina ubedljivo najbolji. I onda neko dodje ovde i napise onu glupost? Naravno da smo svi oprezni zbog prethodnih iskustava i ponavljam, svesni da ovde dolazi kao manji favorit nego na prethodnim Igrama, ali lupiti onako nesto o njemu kao da se najblaze receno radi o 150. igracu sveta je sramotno i sa zlom namerom. A sto se tice us*ra, poenta tog us*ra je bila na tome da su uzeli zlato i srebro, dakle dve medalje, ako je jedna i bila realna, dve pa jos najbolje sigurno nisu. Za to treba ozbiljan us*r od zreba i svega neceg. Zar nije dovoljno to sto je zreb bio takav da nisu mogli jedni na druge pre finala? Uostalom, mi pricamo trenutno o nekakvom Pavicu koji je 30. dubl igrac sveta? I sad je on neki ozbiljan adut jer je pre 3 godine uzeo zlato, ali Novak kao aktuelni 1. na svetu je "kakav Novak" zbog sljake i dva seta? Ajmo realnosti, ne potpadajmo pod maliciozne provokacije gostiju.
Last edited by Fudbaloman on 19 Apr 2024, 20:50, edited 1 time in total.
Fudbaloman
 
Posts: 68
Joined: 17 Feb 2024, 04:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Puta Tapar » 19 Apr 2024, 20:48

S obzirom da je šljaka i da su dva seta, a biće i otkaza, ne bi me čudilo da iznenade neki latinoamerikanci.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3143
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 19 Apr 2024, 20:51

Fudbaloman wrote:A sto se tice us*ra, poenta tog us*ra je bila na tome da su uzeli zlato i srebro, dakle dve medalje, ako je jedna i bila realna, dve pa jos najbolje sigurno nisu. Za to treba ozbiljan us*r od zreba i svega neceg. Zar nije dovoljno to sto je zreb bio takav da nisu mogli jedni na druge pre finala?


Nije ni taj drugi par bio toliko slab. Ljudi su jednostavno iskoristili svoje favorite, mi nismo, i to je to.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5149
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Fudbaloman » 19 Apr 2024, 20:54

Foteljas wrote:
Fudbaloman wrote:A sto se tice us*ra, poenta tog us*ra je bila na tome da su uzeli zlato i srebro, dakle dve medalje, ako je jedna i bila realna, dve pa jos najbolje sigurno nisu. Za to treba ozbiljan us*r od zreba i svega neceg. Zar nije dovoljno to sto je zreb bio takav da nisu mogli jedni na druge pre finala?


Nije ni taj drugi par bio toliko slab. Ljudi su jednostavno iskoristili svoje favorite, mi nismo, i to je to.


Nisu oba dubla sigurni bili favoriti. Da, oni koriste generalno svoje favorite mnogo bolje nego nas, ali imaju i nevidjeno puno us*ra i srece na OI, da im neki koji pre toga i posle toga ne predstavljaju apsolutno nista ozbiljno u svom sportu, bas u tih 16 dana ni iz cega dodju do uspeha. Sto im ne daje za pravo da pricaju o Novaku, neka se bave svojima i medju svojima.
Fudbaloman
 
Posts: 68
Joined: 17 Feb 2024, 04:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby bezvezarije » 19 Apr 2024, 21:01

Fudbaloman wrote:Da, da, "ma kakav Djokovic jer Boze moj, igra se u dva seta i na sljaci", ali oni "imaju Pavica u tenisu", kao da Pavic moze da se podupla u dva primerka pa igra dubl, i kao da je Pavic ono sto je Djokovic...Komedija :juhu:


Imali su Pavića i Mektića koji su tada bili najbolji par na svijetu. I Čilića servera i Dodiga. Sad ne znam kakva su pravila i ko će igrati, ovi prvi su se razišli, Čilić je dugo bio povređen. Đoković je stalno pod velikim pritiskom na olimpijskim igrama a i u ovoj fazi karijere mu više paše na dobivena 3 seta. Nije imao ni sreće jer je uvijek naišao na nekog raspoloženog u polufinalu ko bi odigrao svoj najbolji meč.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1882
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby bezvezarije » 19 Apr 2024, 21:06

I nisam ja uopće omalažavio Novaka, to šta je on uradio vrijedi više od svih hrvatskih zlata na olimpijskim igrama.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1882
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Fudbaloman » 19 Apr 2024, 21:24

bezvezarije wrote:I nisam ja uopće omalažavio Novaka, to šta je on uradio vrijedi više od svih hrvatskih zlata na olimpijskim igrama.

Nacin na koji si to rekao jeste omalovazavanje, ako mozda nisi imao nameru, onda se to ne kaze tako. Sad pazi, zbog sljake i dva seta Novak nema nikakve sanse jel? Kao da pricamo o Troickom nekad. Dva seta i sljaka jesu ti cinioci koji Novaka cine manjim favoritom nego sto je to bio ranije, ali mi pricamo o najvecem coveku u istoriji i aktuelnom prvom na svetu. Moze da se igra i na dva gema i na sljunku, Novak u Pariz dolazi kao jedan od najvecih favorita za medalju. A sta ce biti, to niko ne zna. To je poenta. Dakle on jeste adut za medalju i to najozbiljniji, sve i da na svim OI nije nikad prvo kolo prosao, to nema veze sa tim.
Fudbaloman
 
Posts: 68
Joined: 17 Feb 2024, 04:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby bezvezarije » 19 Apr 2024, 21:47

Fudbaloman wrote:
bezvezarije wrote:I nisam ja uopće omalažavio Novaka, to šta je on uradio vrijedi više od svih hrvatskih zlata na olimpijskim igrama.

Nacin na koji si to rekao jeste omalovazavanje, ako mozda nisi imao nameru, onda se to ne kaze tako. Sad pazi, zbog sljake i dva seta Novak nema nikakve sanse jel? Kao da pricamo o Troickom nekad. Dva seta i sljaka jesu ti cinioci koji Novaka cine manjim favoritom nego sto je to bio ranije, ali mi pricamo o najvecem coveku u istoriji i aktuelnom prvom na svetu. Moze da se igra i na dva gema i na sljunku, Novak u Pariz dolazi kao jedan od najvecih favorita za medalju. A sta ce biti, to niko ne zna. To je poenta. Dakle on jeste adut za medalju i to najozbiljniji, sve i da na svim OI nije nikad prvo kolo prosao, to nema veze sa tim.


I dalje je jedan od favorita ali je i najteži sport. Po meni veće šanse imaju basketaši jer je format takav da od 8 ekipa možda bude 5 ozbiljnih i tu si gotovo odmah u polufinalu.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1882
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Fudbaloman » 19 Apr 2024, 22:04

bezvezarije wrote:I dalje je jedan od favorita ali je i najteži sport. Po meni veće šanse imaju basketaši jer je format takav da od 8 ekipa možda bude 5 ozbiljnih i tu si gotovo odmah u polufinalu.


Pa ti si i za basketase naveo da nisu sigurica i da su kikseri? :biggrin: Naravno da nista nije sigurica, niko i nista. Retke su discipline na OI gde je neko sigurica, postoje, ali u malom broju. Ja vise verujem u Novaka nego u njih, jer je Novak mentalna velicina kakvu sport nije video i nece videti. U svakom slucaju i on i oni su favoriti i tu nema dileme nikakve.
Fudbaloman
 
Posts: 68
Joined: 17 Feb 2024, 04:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby bezvezarije » 19 Apr 2024, 22:30

Fudbaloman wrote:Pa ti si i za basketase naveo da nisu sigurica i da su kikseri? :biggrin: Naravno da nista nije sigurica, niko i nista. Retke su discipline na OI gde je neko sigurica, postoje, ali u malom broju. Ja vise verujem u Novaka nego u njih, jer je Novak mentalna velicina kakvu sport nije video i nece videti. U svakom slucaju i on i oni su favoriti i tu nema dileme nikakve.


Dobro, neda mi se više o Novaku, nadam se samo da neće propustiti wimbledon radi ol. Šta se toliko hvataš za svaku riječ. Te basketaše sam pratio prije prošlih ol, osvojili sve šta se moglo i onda izgube od jebene Rusije u polufinalu.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1882
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 19 Apr 2024, 22:37

Novakovo olimpijsko iskustvo je generalno tragicno, tako da njega projektovati kao "siguricu" je previse optimisticno. U Pekingu je izgubio od Nadala koga je 10 dana ranije u Sinsinatiju pocistio sa terena. U Londonu je bio brejknut dva puta u zavrsnici oba seta u polufinalu. Protiv Del Potra u Tokiju nije imao BL u 12 servis gemova Argentinca. U Tokiju se ugasio sredinom drugog seta protiv rivala koga je par nedelja kasnije na USO dobio u polufinalu u 5 setova. Sem prvog meca za bronzu, u preostala dva rivali vidno motivisaniji da dobiju duel.

Sad se igra na sljaci i to je po meni za Novaka odlicno, ali steta je sto ta podloga nije bila u Riju, sto bi i bilo prirodno za Brazil, kada je bio 8 godina mladji, i kada je konkurencija bila tanja nego danas. Dosta ce zavisti ko ce sve igrati od top igraca, odmah nakon OI se igra Kanada pa Sinsinati, sto znaci da nema nikakvog odmora. Bitno je i sta ce Novak uraditi na RG i Vimbldonu, svakako da bi na OI igrao rastereceniji ako bi uspeo da osvoji bar jedan od dva GS koji su igraju do tada. Dace on svoj maksimum u tom trenutku, u to ne treba sumnjati, ali je pitanje da li ce moci mentalno sve da izdrzi i naravno da li ce forma biti na vrhuncu u zavrsnici turnira.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests