Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Pariz 2024. - u susret OI

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby octopus » 17 Apr 2024, 19:53

Moguće Perišić, izuzetno je konstantna iako nije uvek uspešna. Možda Komarova uopšte nema, jer nema velikih medalja na svetskom nivou. On je jači kandidat nego što je Štefanek bio pred Rio, no to ništa ne mora da znači. Uvek je lepše imati jake ženske kandidate u borilačkim sportovima, jer je kod muškaraca više iznenađenja.

Sportovi koji bi teoretski mogli da nam donesu 2 medalje: košarka i rvanje (realno), atletika i streljaštvo (manje realno) i boks, džudo i kajak (jako malo realno).
User avatar
octopus
 
Posts: 5244
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 17 Apr 2024, 20:46

Novak je peti, on je broj 1 na ATP listi. Basketasi, Ivana, odbojkasice i Micic su svetski prvaci. Basketasi jesu najveci favoriti od svih, ali kako su uzeli poslednjih par zlata bojim se da ce doci trenutak kada ce sreca biti na drugoj strani, samo da ne bude to u Parizu.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Gromiko » 18 Apr 2024, 07:15

octopus wrote:
Foteljas wrote:Zar nije i ranije bila figurirala ta cifra, sa tim rasporedom medalja?
Iz njihovih predvidjanja u Bozje usi, ali to bi bas bio fenomenalan i dosta nadrealan (mada ne i nemoguc) rezultat za nas
Jeste bila ista cifra, ali u februaru, mislio sam da će biti značajnih izmena u odnosu na tu prognozu.
Ovo kad bi postigli, za mene bi bilo ogromno prijatno iznenađenje. U ovom trenutku bih potpisao 8 medalja uz 2 zlata. Čak ni 7 nije za bacanje.

U Tokiju smo kao “sigurne” imali: vaterpoliste, Preković, tekvondo i basketaše. Sad su to samo basketaši. Drastično lošija startna pozicija, što ne mora unapred da znači da će da bude lošije. Ako borilački “izdivljaju”, sve je moguće. Ili kad bi recimo atletika donela 2 medalje.



Mislim da je Đoković za Tokio bio sigurniji od tekvonda (i to pre svega Tijane a ne Milice) i vaterpola. Vaterpolo je u Tokiju imao status koji sada u Parizu ima Đoković, kao jesu legende ali zalazak karijere nije to više ništa sigurno.
Odbojkašice, Mićić i Ivana sada nisu nešto manje sigurni no što su tada bili Tijana ili vaterpolo. Pritom ja nešto imam osećaj da odbojkašice neće uzeti medalju.
Basketaši jesu tada bili sigurniji za dlaku odnosno za to što sada imamo jaku USA ekipu. Slažem se da su za Pariz oni naša najsigurnija medalja a i to nije rang sigurnosti koji su Hrvati ranije imali za Sinkoviće ili Perkovićku.
Moja 3 kriterijuma za uspešne Igre će biti Tokio, dakle 3 zlata, 9 medalja i 28. mesto na ukupnom plasmanu. Ova poslednja stavka bi na papiru trebala da bude "najlakša" za ostvariti od ove 3 stavke jer ukupno ima manje disciplina nego u Tokiju (poslednji put da se desilo da se smanji broj discipline u odnosu na predhodne Igre bilo je u Rimu 1960 u odnosu na Melburn 1956) a pročitah da ruske i beloruske medalje neće ni da se nađu na konačnoj tabeli.
Zbog dosta boraca koji ozbiljno konkurišu na jednu od 4 medalje mislim da je veća šansa da se radujemo nekom većem broju medalja nego da se nadamo većem broju zlata.
Gromiko
 
Posts: 39
Joined: 19 Feb 2024, 07:06

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby octopus » 18 Apr 2024, 10:12

Gromiko wrote:Mislim da je Đoković za Tokio bio sigurniji od tekvonda (i to pre svega Tijane a ne Milice) i vaterpola. Vaterpolo je u Tokiju imao status koji sada u Parizu ima Đoković, kao jesu legende ali zalazak karijere nije to više ništa sigurno.
Odbojkašice, Mićić i Ivana sada nisu nešto manje sigurni no što su tada bili Tijana ili vaterpolo. Pritom ja nešto imam osećaj da odbojkašice neće uzeti medalju.
Basketaši jesu tada bili sigurniji za dlaku odnosno za to što sada imamo jaku USA ekipu. Slažem se da su za Pariz oni naša najsigurnija medalja a i to nije rang sigurnosti koji su Hrvati ranije imali za Sinkoviće ili Perkovićku.
Moja 3 kriterijuma za uspešne Igre će biti Tokio, dakle 3 zlata, 9 medalja i 28. mesto na ukupnom plasmanu. Ova poslednja stavka bi na papiru trebala da bude "najlakša" za ostvariti od ove 3 stavke jer ukupno ima manje disciplina nego u Tokiju (poslednji put da se desilo da se smanji broj discipline u odnosu na predhodne Igre bilo je u Rimu 1960 u odnosu na Melburn 1956) a pročitah da ruske i beloruske medalje neće ni da se nađu na konačnoj tabeli.
Zbog dosta boraca koji ozbiljno konkurišu na jednu od 4 medalje mislim da je veća šansa da se radujemo nekom većem broju medalja nego da se nadamo većem broju zlata.
Vreme je pokazalo (i pre Tokija) da Novak nije veliki favorit, iako je bio i zvanično i nezvanično najbolji na svetu u prethodna 3 ciklusa. Njegova jurnjava za velikim titulama i bodovima ga je uvek koštala svežine na OI i to nije bio isti igrač u odnosu na ATP tour. Nadam se da će i ovaj put biti tako. :biggrin:

Milica+Tijana jeste bila velika sigurica za jednu medalju. Za dve medalje su im bile šanse kao otprilike sad košarkašima i basketašima, ili možda malo veće.
Vaterpolisti nisu bili favoriti za zlato u Tokiju, ali za medalju itekako jesu bili, pre svega na kartu iskustva i kompleksa rivala.
I meni je sumnjiva situacija za odbojkašice, kao i za košarkaše. Doduše, kod košarkaša zbog konkurencije nikome nije sigurno, po meni čak ni Amerima.
Očekivao sam sad više kvota u rvanju i boksu. Nadao sam se pre godinu dana da će ih biti bar po 5 ili 6, ali teško.
Tibilov i Viktor su mnogo lošiji od očekivanja, oni su mi veliko razočaranje. Valjalo bi kad bi Sebić upucao kvotu u trostavu i Teodora Vukojević, nisu njih dvoje bezopasni.

Slažem se MT, nema sigurne medalje ni za basketaše. Ali opet, oni su nam najsigurniji, zbog sistema, koji ponovo može direktno da ih odvede u 1/2f. Tačno je i da su Ameri sad na našem nivou, da mogu da nas pobede i kad dobro igramo. Zato i postoji žal što nismo Tokio maksimalno iskoristili.
User avatar
octopus
 
Posts: 5244
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Novosadista » 18 Apr 2024, 16:56

Kakve su sanse stonoteniserima da se kvalifikuju? Odlicno smo se drzali protiv Brazila prosle igre, a vidim da smo ove godine prosli u nokaut fazu svetskog prvenstva i odma i ispali, da li je to dovoljno?
User avatar
Novosadista
 
Posts: 516
Joined: 27 Jul 2021, 09:42

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Puta Tapar » 19 Apr 2024, 08:24

Potpisao bih i 2-3-5.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3142
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Olimp » 19 Apr 2024, 12:31

Ovo mi zvuči kao potpisao bih i Anu Ivanović :)
Olimp
 
Posts: 3335
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Tegi » 19 Apr 2024, 15:39

Harizma kišne gliste.

Neka hvala.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20811
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Ciciban » 19 Apr 2024, 15:48

Bar 3 zlata, ostale medalje mogu kako i koliko god, nije bitno :)
Kad uvek hrvati mogu, cak i po 5 zlata, sto ne bi mogli i mi...:)
Ciciban
 
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2024, 14:39

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Storm » 19 Apr 2024, 16:29

Jedini istinski favoriti za medalje su odbojkasice, basketasi, 2 medalje u borilackim (hajde da kazemo Komarov i Micic, ali okvirno kazem 2, jer ima i dzudo a i neko moze da iznenadi a neko razocara).

Za ostale niko sa sigurnoscu ne moze reci da je favorit. Novak poznata prica, Ivana 4.prosli put, od ekipnih vaterpolisti, kosarkasice nisu favoriti za medalju dok je kod kosarkasa sve moguce, mnogo jaka konkurencija i zavisi od milion faktora.
Perisicka ima konstantu, ali moze zrijeb da joj ne godi i onda dzabe.

Kod ostalih tek nema garancije. Evo streljastvo je najbolji primjer, dzudo sa proslih Igara, vodeni sportovi (veslanje, kajak) itd itd.

Neka objektivna prognoza od 4-6 medalja, a nadam se preko 7, 8.

Sledeci u borbi za OI je Nikolaj Pimenov, veslac. Kvalifikacije u Segedinu od 25-28.aprila
Storm
 
Posts: 293
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby bezvezarije » 19 Apr 2024, 17:50

Biće uspijeh i jedno zlato, eventualno Ivana. Kakav Đoković, na šljaci u 2 seta, dovoljno da netko odigra dobrih pola sata kao Zverev i nema vremena za povratak. Basketaši su pokazali prošli put da su kiskeri i da nisu nikakva sigurica. U odbojci je teška konkurencija. Borilačke sportove nemam pojma pa neću komentirati.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1882
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Fudbaloman » 19 Apr 2024, 18:05

I nemoj. Komentarisi svoje sportiste, nasih se okani. Ti znas sta je uspeh, i da li Djokovic moze u dva seta ili ne moze...Kakvi kompleksi, sacuvaj Boze.
Fudbaloman
 
Posts: 63
Joined: 17 Feb 2024, 04:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Ciciban » 19 Apr 2024, 18:18

bezvezarije wrote:Biće uspijeh i jedno zlato, eventualno Ivana. Kakav Đoković, na šljaci u 2 seta, dovoljno da netko odigra dobrih pola sata kao Zverev i nema vremena za povratak. Basketaši su pokazali prošli put da su kiskeri i da nisu nikakva sigurica. U odbojci je teška konkurencija. Borilačke sportove nemam pojma pa neću komentirati.


Bezvezarije, a koliko cenis da ce Hrvatska ove OI da uzme zlata i ko tacno?
Ciciban
 
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2024, 14:39

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Fudbaloman » 19 Apr 2024, 18:26

Pusti provokatora iskompleksiranog. Da nije cuvenih glinenih golubova i duvanja brodova niz vetar, njegova zemlja ne bi u zivotu vise od 3 medalje po svakim OI uzela.
Fudbaloman
 
Posts: 63
Joined: 17 Feb 2024, 04:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby bezvezarije » 19 Apr 2024, 19:19

Ciciban wrote:
bezvezarije wrote:Biće uspijeh i jedno zlato, eventualno Ivana. Kakav Đoković, na šljaci u 2 seta, dovoljno da netko odigra dobrih pola sata kao Zverev i nema vremena za povratak. Basketaši su pokazali prošli put da su kiskeri i da nisu nikakva sigurica. U odbojci je teška konkurencija. Borilačke sportove nemam pojma pa neću komentirati.


Bezvezarije, a koliko cenis da ce Hrvatska ove OI da uzme zlata i ko tacno?


Ne znam, nemaju ni oni toliko kandidata za zlato kao na prošla 2 ol. Sinkovići su nešto mijenjali discipline a i pri kraju su karijere. Sandra Perković više nije favorit. Osvojiti će u tekvadou vjerojatno bar jedno zlato. Imaju i jednu dobru judasicu. Od timskih možda rukomet i vaterolo mogu do medalje. Imaju i Pavića u tenisu.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1882
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest