Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Pariz 2024. - u susret OI

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Radonjaa » 21 Mar 2024, 00:56

Dexi wrote:Bolji su kad bi se zajebavali :biggrin: Mi smo njihovu skoro pa najbolju reprezentaciju razmontirali u Manili sa sve Davidovcem i Risticem.

Ukoliko odemo kompletni u eventualnom nekom duelu sa njima razlika je nekih 10-15 pts.lagano.u našu korist.Ne vidim kako mogu da nas dobiju.Talentovaniji smo,kvalitetniji od njih bez dileme.

Isto važi i za Nemce i ostale timove.Francuzi mogu da sastave i dalje izuzetno jak sastav i da nas dobiju,ali mislim da je ta njihova generacija u silaznoj formi i da će ih pritisak sputati da dodju do cilja.


Naravno to je samo moje mišljenje.Treba videti I sastave reprezentacija, ko će sve igrati i kako će izgledati na terenu.Ove OI po meni trebaju da budu vrhunac ove naše generacije.


Da, da, skoro pa najbolja reprezentacija - nedostajala im svega 2 od 3 najbolja igrača :biggrin: Uz izostanke još nekoliko bitnih igrača, sa nosiocima bez pravog iskustva u seniorskoj FIBA košarci, i selektorom debitantom. Tad smo ih uhvatili oslabljene, bili bolje pripremljeni, iskusniji u onakvim utakmicama, uvukli ih i u problem sa faulovima, i zasluženo pobijedili. Očigledno će biti potrebno da prođe malo više vremena da bismo shvatili kakvu smo ekipu dobili, i koliko dobro je trebalo odigrati da bi se pobijedila Kanada.
Ekipa za koju ne vidiš kako može da nas dobije je Francuze ,,koji mogu da nas dobiju'' razvalila 30 razlike na tom turniru, odlične Letonce takođe, Špance izbacila sa turnira u direktnom duelu, onda rutinirala i Slovence u eliminacionoj utakmici, i dobila Amerikance za medalju. Ako smo od te ekipe pojačane još dvojicom odličnih igrača bolji 10-15 razlike, onda je zlatna medalja na vidiku.

Njih u FIBA košarci može da košta slaba zaštita obruča i generalno nedostatak čvrstih centara (mada imaju onog momka koji je već 2 godine najbolji koledž igrač u Americi, sad će na draft, centar od 225, mnogo više za FIBA nego za NBA košarku), a uz to i Vigins kao idealna smol bol četvorka igra košmarnu sezonu, nije ni najbolje fizički spreman, valjda ima i neke privatne probleme (navodno mu je otac ozbiljno bolestan), pitanje je u kakvom će stanju biti za OI, i da li će uopšte biti pozvan.
To je realan koncepcijski problem koji može da dođe do izražaja protiv pametnih ekipa koje imaju oružje da to napadnu (prije svega Amerika, mi i Litvanija), ali u bekovskoj liniji imaju nestvaran kvalitet, fizički moćna krila, i ogromnu širinu, jer biraju iz grupe od 25 NBA igrača. Ne kažem da su nepobjedivi ili da bi sa Jokićem i Bogdanom trebalo da se plašimo bilo koga, pogotovo dok ne znamo ni sastave ni u kakvoj će ko biti formi, ali malo smo poranili sa pričom ,,mi i Amerikanci''
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13417
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 21 Mar 2024, 07:14

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31502
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 21 Mar 2024, 07:47

Fudbaloman wrote:Da se razumemo, ako bi se sve poklopilo i ako bi zaista svaki od 12 njih koji dodju dali 100% sebe, mi mozemo da uradimo nesto mnogo veliko, ali isto tako neko ispadanje u 1/4, pa cak i nazalost ispadanje u grupi je nesto sto nije uopste nerealno.


Bas da ne prodjemo ni grupu bi vec bio debakl ako budemo igrali u najjacem sastavu.
Za ostalo se slazem. Uvek moramo da imamo ispred sebe sliku sa dva poslednja svetska prvenstva i kako smo prosli kada smo isli sa skromnijim timom bez vecih ambicija, a kako kada smo unapred pravili svadbarsku atmosferu, tripujuci se da imamo drim tim.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5131
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Gromiko » 21 Mar 2024, 07:50

Ono što sa fudbalomanom moram da se složim da mi od Đođrevićeve ere redovno osvajamoo medalje na turnirima gde ih ne očekujemo. Sale 2 puta nije uzeo medalju, SP 2019 i EP 2015 a tada smo najviše očekivali. Sva 3 srebra su bila iznenađenje. Sa Karijem opet, Euro ćemo sa Jokaro msve da zgazimo a odna bez Jokare propade srpska košarka ispadamo u najlakšoj grupi itd i na kraju srebru. Što se mene tiče, ja 20 godina nisam imao veća očekivanja nego sada. Prvo, to je NAŠA KOŠARKŠKA REPREZENTACIJA. Za mene najveća ljubav koja postoji u sportu, uvek verujem može. Drugo, kada budeš drugi na svetu a ne igra ti najbolji igrač na svetu i ne igra bivši MVP Evrolige a pritom su sada svi u odličnoj formi jednostavno ne mogu a da se ne ložim , da gledam to realno kako su svima falili top igrači i kako su realno Igre iznad SP i da će se svi fokusirati na to. Mislim da smo po kvalitetu drugi i nadam se i očekujem ponovo to finale protiv USA.
Kanada je brutalna, imali su solidne ekipe i ranije i igrali uvek ispod svog renomea. Konačno su se sastavili na Filipinima i ne očekujem da će biti lošiji od toga.
Nemci igraju odlično timski već dugo i ako svi budu tu smatram ih nezgodnijim rivalom od Kanade.
Francuzi nisu jaki kao pre 3 godine ali su domaćini i sve sem medalje će smatrati neuspehom.
Za medalje još konkurišu Španija i Australija. Kenguri su mi jači ali Španci imaju taj pobednički mentalitet zbog koga ih ne bih isključio.
Za nas najbitnije da mi budemo u najboljem sastavu.
Gromiko
 
Posts: 39
Joined: 19 Feb 2024, 07:06

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Fudbaloman » 21 Mar 2024, 12:52

Foteljas wrote:
Fudbaloman wrote:Da se razumemo, ako bi se sve poklopilo i ako bi zaista svaki od 12 njih koji dodju dali 100% sebe, mi mozemo da uradimo nesto mnogo veliko, ali isto tako neko ispadanje u 1/4, pa cak i nazalost ispadanje u grupi je nesto sto nije uopste nerealno.


Bas da ne prodjemo ni grupu bi vec bio debakl ako budemo igrali u najjacem sastavu.
Za ostalo se slazem. Uvek moramo da imamo ispred sebe sliku sa dva poslednja svetska prvenstva i kako smo prosli kada smo isli sa skromnijim timom bez vecih ambicija, a kako kada smo unapred pravili svadbarsku atmosferu, tripujuci se da imamo drim tim.


Znam da je neprolazak grupe uglavnom u domenu neke sulude teorije, ali nije nemoguc. Ako imamo 3 grupe po 4 tima i prolazi 8 ekipa dalje, dakle po 3 iz dve grupe, ali i 2 iz jedne grupe, ko bas moze biti 100% siguran da se nama ne moze desiti ubedljiv poraz od SAD, poraz od Litvanije/Italije i da pobeda protiv Juznog Sudana ne bude dovoljna s kos razlikom i izvisimo kao najslabija treca reprezentacija? Naravno, domen teorije i tesko ostvarivo, ali nije to tako ni nemoguce. U Tokiju je npr. bila Ceska ta koja je sa skorom 1-2 izvisila jer je imala naslabiju kos razliku. Ta razlika bila je cak -49 ali to nije bitno, jer Argentina bila druga treceplasirana ekipa sa -16, dakle od -17 pa nadalje je bilo dovoljno da se ne prodje dalje. Slicno je moguce i u Parizu, jedan ubedljiv poraz i nabijes najveci minus, a nasa grupa u kojoj su Ameri je nekako najpogodnija da se to treceplasiranom desi kao sto se Cesima desilo bas zbog ubedljivog poraza od njih.
Fudbaloman
 
Posts: 63
Joined: 17 Feb 2024, 04:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 21 Mar 2024, 13:16

Ono, moze da se desi da u druge dve grupe bude istovetan ishod, da tri ekipe imaju po 2-1, a cetvrti 0-3, ali to je vec dobrim delom teorija.

Ali gledajuci neke realnije scenarije, ako cemo mi u jakom sastavu da izgubimo dva meca protiv SAD i kvalifikanta sa tolikom razlikom da je ne bi mogli nadoknaditi protiv Juznog Sudana, onda vala ni ne zasluzujemo da se plasiramo u cetvrtfinale...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5131
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Fudbaloman » 21 Mar 2024, 14:24

Foteljas wrote:Ono, moze da se desi da u druge dve grupe bude istovetan ishod, da tri ekipe imaju po 2-1, a cetvrti 0-3, ali to je vec dobrim delom teorija.

Ali gledajuci neke realnije scenarije, ako cemo mi u jakom sastavu da izgubimo dva meca protiv SAD i kvalifikanta sa tolikom razlikom da je ne bi mogli nadoknaditi protiv Juznog Sudana, onda vala ni ne zasluzujemo da se plasiramo u cetvrtfinale...


Tako je, i scenario po kojem bi dve grupe imale 3 ekipe po 2-1 automatski izbacuje ovu jednu sa 1-2 u trecoj grupi, sve je to teorija ali daleko da nije realna. Naravno da ne zasluzujemo nista ako bi pukli 2 meca ubedljivo u grupi od bilo koga, ali eto ja samo pokusavam da kazem da je muska kosarkaska medalja mnogo dalja nego sto se pravi atmosfera u medijima i medju navijacima. To je naravno i licni osecaj, a eto moj je da je ona manje izvesna od recimo zenske odbojke pa cak i vaterpola za kojeg verujem da vecina sada kaze "ma nema sanse da je uzmemo".
Fudbaloman
 
Posts: 63
Joined: 17 Feb 2024, 04:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 21 Mar 2024, 15:11

Da, ali ja nisam ni govorio o eventualnom osvajanju medalje, vec o eventualnom neprolasku grupe, sto bi ipak bio realan neuspeh bez obzira na sve druge okolnosti.

Inace, meni ni medalja u zenskoj odbojci sa ovim sistemom trenutno nije 100% izvesna, tako da ni tu ne treba podizati atmosferu.
Jedino basketasi su prilicno izvesni za neku medalju.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5131
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby cole » 24 Mar 2024, 12:31

Spisak najboljih srpskih sportista koji će se boriti za olimpijsku vizu u narednom periodu (april-jun):

Rvanje:
1. Aleksandr Komarov
2. Viktor Nemeš
3. Georgij Tibilov
4. Mihail Kadžaja


Streljaštvo:
1. Teodora Vukojević
2. Lazar Kovačević
3. Sanja Vukašinović
4. Aleksandra Havran
5. Milenko Sebić


Boks:
1. Nina Radovanović
2. Dušan Veletić
3. Aleksej Šendrik
4. Sadam Magomedov
5. Vladimir Mirončikov (ako se oporavi od povrede)


Ostali sportovi:
1. Kajak (k2 500m) - Dragosavljević/Holpert
2. Sp. Penjanje - Staša Gejo
3. Veslanje (dvojac bk) - Vasić/Mačković
4. Veslanje (skif) -Nikolaj Pimenov
5. Plivanje - Anja Crevar
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 26 Mar 2024, 13:44

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31502
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Dexi » 30 Mar 2024, 14:57

Čitam neki sada tekst,navodno Novak odustaje od Vimbldona kako bi se što bolje pripremio za OI i napad na zlato :okk: .
Ako je to istina jedan zaista patriotski potez Novaka.

Inače negde sam čitao, sad ne znam dal je to istina da će nagrada za osvojiće medalja na OI biti 200 hilj.eura :krsti: To ako je istina ,onda je to jedan od najsramotnijih odluka Vucica.

U zemlji gde je prosečna plata 800 eura,gde se skupljaju pare za lečenje dece,ti izdvajas tolike novce za sportiste,koji uzgred zarađuju veliki novac zaista sramota.Ali više ništa me ne čudi u zemlji Srbiji.Pa daj te nagrade naučnicima,matematičkim,daj radniku nagradu godišnju 1000 eura.

Inače što se samih OI tice mislim da je neki cilj kojem treba da se teži da se bude uspešniji nego li u Tokiju.Dakle cilj treba da bude 10 medalja i bar 4 zlata koliko je to realno ne znam.

Ono što ja očekujem je da nam medalju donesu Novak,Ivana,basketasi,odbojkasice i košarkaši.To su moji veliki favoriti za medalje,neki čak veliki i za zlato poput Novaka,Ivane,basketasa.

Uspeh na ovim OI zavisiće od strelaca i boraca,uostalom kao i na prethodnim OI kada su nam zajedno doneli čak 6 medalja i spasili igre.Kljuc za postizanje cilja je dal mogu strelci da upućuju medalju(Zorana i Mikec u dublu)odnosno možemo li u borilačkih sportovima da dodjemo makar do 3 medalje.

Nisam nesto pratio borilačke sportove i ne znam dal imamo neke kandidate za medalje u tekvondou,boksu,džudo.Rvanje bi trebalo da nam donese makar jednu medalju.

Ako uspemo da u borilačkih sportovima ubodemo 3 medalje,san o 10 medalja bi bio skroz realan.Tu 10 medalju bi jurili veštaci,kajakasi,vaterpolisti.

Svakako voleo bih da vidim i neko iznenadjenje poput zlata i bronze Ivosev96'ili 4 mesta Janicke 2000,ili 6 Jevticke u maratonu 2004.

Sta znam mozda Angelina,Andrijana budu ta iznenadjenja.Ovi što prate vise ove male sportove znaju bolje dal moze i još neko iz ostalih sportova da iznenadi.

Nadam se da se nece opet poklapati svi kolektivni sportovi,tj.da se neće opet igrati istog dana kao na ranijim OI.

Uskoro treba videti dal ce se i odbojkaši plasirati na OI.

Jedva čekam da igre počnu. :okk:
Dexi
 
Posts: 17158
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Olimp » 03 Apr 2024, 21:05

U petak ključan dan za naše nade za medalje na OI. Rvači imaju prve kvalifikacije, evropske, biće još jedne, ali teže.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Perate » 03 Apr 2024, 22:10

Komarov je jedini u cetiri nosioca od nasih i jedni krece od 1/8 finala. U njegovoj kategoriji su zeznuti Rus, Belorus i Azer (domacin), a zna se sta nosi domacinstvo u ovom sportu. Nadam se da nece biti u njegovom delu zreba. Od ostalih, nadam se da Viktor moze na Oi, ili eventualno Tibolov.
Perate
 
Posts: 245
Joined: 20 Dec 2019, 07:15

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Gromiko » 04 Apr 2024, 06:55

Olimp wrote:U petak ključan dan za naše nade za medalje na OI. Rvači imaju prve kvalifikacije, evropske, biće još jedne, ali teže.



Zanima me zašto misliš da su te druge teže? Sa ovih idu po 2 rvača a sa sledećeg 3 . Kapiram da će na sledećem biti i rvača van Evrope ali opet to je bez onih koji su pokupili kvote na kontinentalnim takmičenjima i plus na svetkom prvenstvu.
Gromiko
 
Posts: 39
Joined: 19 Feb 2024, 07:06

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 04 Apr 2024, 07:18

https://www.dnevnik.rs/sport/ostali-spo ... 03-04-2024

I na kraju ce od Rusa da idu samo tekvondoisti i rvaci, gde su i nasi aduti... :roll:
Inace, respekt za ove sto su resili da ne idu zbog diskriminacije.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5131
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests