Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Kajak i kanu

Re: Kajak i kanu

Postby Milutinov Tata » 26 Aug 2019, 19:32

Al' si ostar, pa sto uopste veslaju ostale discipline onda :biggrin: .

Koliko sam ja shvatio Ekvadorac ima svoje americke kvalifikacije verovatno, a u Duizburgu svi izlaze ravnopravno na crtu. Mogu da nastapuju dva kajakasa iz iste zemlje tako da to nije ogranicenje.

Prema novim pravilima, za razliku od Svetskih i Evropskih prvenstava, na Olimpijskim igrama dozvoljeno je da se u istoj disciplini takmiče dve posade iz iste zemlje.


Zanimljivo je i ovo

Prema pravilniku za osvajanje kvota za Olimpijske igre, sama kvota dodeljuje se nacionalnom olimpijskom komitetu i nije vezana za određenog sportistu. Takođe, sportista kome bude dodeljena kvota, na Olimpijskim igrama može se takmičiti u više različitih disciplina, s tim što nacionalni savez mora imati predstavnika u disciplini za koju je dodeljena olimpijska kvota.


Ne znam da li postoji mogucnost da nas K2-1000M dobije mozda specijlanu pozivnicu Medjunarodne kajakaske federacije, na osnovu starih zasluga?
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 26 Aug 2019, 19:55

Milutinov Tata wrote:Al' si ostar, pa sto uopste veslaju ostale discipline onda :biggrin: .

Koliko sam ja shvatio Ekvadorac ima svoje americke kvalifikacije verovatno, a u Duizburgu svi izlaze ravnopravno na crtu. Mogu da nastapuju dva kajakasa iz iste zemlje tako da to nije ogranicenje.

Ne znam da li postoji mogucnost da nas K2-1000M dobije mozda specijlanu pozivnicu Medjunarodne kajakaske federacije, na osnovu starih zasluga?

Nisam oštar ni najmanje. To je kao da porediš Novakovu i Zimonjićevu GS titulu, bukvalno. Neolimpijske discipline služe isključivo da stičeš međunarodno iskustvo, a da u međuvremenu napreduješ i vrebaš šansu da upadneš u neki olimpijski čamac. 100% je tako. Pogotovo kod nas gde se velike privilegije dobijaju sa velikim medaljama, a neolimpijske medalje ti ništa ne donose.

Hvala na odgovoru. Krajnje je logičan.

Teško za pozivnicu, pogotovo za grupne čamce gde se kvota vezuje za državu a ne pojedince. Plus, to ide zemljama koje su anonimusi u nekom sportu. Ne nadaj se. A ako ne iskoriste drugu šansu, čemu poziv...
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby Olimp » 26 Aug 2019, 20:21

Ja sam i zadovoljan i nisam sa SP.
S jedne strane imamo 2 čamca koja su tu oko medalje, ali kako neko reče sprint je čista lutrija plus što mislim da Milica ne može puno bolje od ovoga, daj Bože da se varam.

Da su se plasirali Zorić i Tomi bilo bi to super, za četverce mi nije žao ionako smo tu predaleko od vrha. Velika enigma je šta se sa njima dešava i moja najveća želja je da oni prođu i možda se vrate na stari nivo.

Ostale posade ako se i plasiraju ionako neće imati šansu za medalju, ali ajde da ih vidimo barem tamo i navijamo za njih.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kajak i kanu

Postby Foteljas » 26 Aug 2019, 21:41

plus što mislim da Milica ne može puno bolje od ovoga, daj Bože da se varam.


Ne zaboravi da je u nedelju pre finala prethodno vozila potpuno bespotrebno B finale u cetvercu. Mozda je za bolji finis koji bi doneo medalju falilo upravo to malo uludo istrosene snage.

Svakako vredi uzeti jos koju vizu ako bude mogucnosti.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kajak i kanu

Postby druga generacija » 27 Aug 2019, 08:34

Olimp wrote:Ja sam i zadovoljan i nisam sa SP.
S jedne strane imamo 2 čamca koja su tu oko medalje, ali kako neko reče sprint je čista lutrija plus što mislim da Milica ne može puno bolje od ovoga, daj Bože da se varam.

Da su se plasirali Zorić i Tomi bilo bi to super, za četverce mi nije žao ionako smo tu predaleko od vrha. Velika enigma je šta se sa njima dešava i moja najveća želja je da oni prođu i možda se vrate na stari nivo.

Ostale posade ako se i plasiraju ionako neće imati šansu za medalju, ali ajde da ih vidimo barem tamo i navijamo za njih.


Slazem se za sve, sem za ovo zadnje. Reljic ako uzne kvotu na K1-200m moze do medalje, isto kao Dragosavljevic u muzkom K1-200m. Nisu neki veliki favoriti, ali su blizu.
A zbog OI 2024 lepo bi bilo da Zdjelar u K1-1000m i Reljic/Dostanic u K2-500m steknu iskustvo na OI sledece godine.
druga generacija
 
Posts: 678
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Kajak i kanu

Postby cole » 27 Aug 2019, 09:30

A kako Dragosavljević da uzme kvotu, kad je već Strahinja uzeo u k-1 200m ?

Athlete Quota per NOC--- Boat Specific Quota
Men Kayak 6 --------------- 1 boat per event
Men Canoe 3 -------------- 1 boat per event
Women Kayak 6 ----------- 1 boat per event
Women Canoe 3 ----------- 1 boat per event
Total Maximum 18


Nažalost mislim da Marko neće ni na ove igre, jedino ako ne pobijedi Strahinju u k-1 200m na izbornom takmičenju pred Tokio.
Tako da što se tiče muške konkurencije je sve poznato, dvojac k2-1000m Tomićević/Zorić će morati da pobijedi na evropskim kvalifikacijama ako želi u Tokiju jer samo 1 čamac ide sa evropskih kvalikacija ide na OI.
Što se tiče K-1 1000 (Bojan Zdelar) će imati dvije prilike za vizu, evropske kvalifikacije gdje se dijele dvije kvote, te na svjetskom kupu- jedna kvota.

Takođe,
D.3.3.9. Maximum quotas at Continental Qualification Competitions
An NOC can qualify a maximum of two (2) athlete quota places in each category, that is, Kayak men,
Kayak women, Canoe men and Canoe women at the Continental Qualification Competitions. The
unused athlete quota places must be returned to the International Canoe Federation as outlined in
Section G - Confirmation Process of Athlete Quota places and Section H - Reallocation of
Athlete Quota Places.


Da li ovo znači da ako npr. dvojac uzme kvotu, u k-1 nema kvote na kontinentalnim kvalifikacijama?
U ovim sportskim federacijama kao da se trude ko će više zakomplikovati ove kvalifikacione sisteme. :fool3:

Što se kvalifikacija u ženskoj konkurenciji tiče Bilja Relić je sigurna za K1-200m, a za k2-500m ostaje da vidimo šta će iskombinovati ovi naši iz saveza, najrealnija opcija je Relić/Dostanić je one već 3-4 godine su veslale zajedno kroz sve mlađe kategorije. Moguće kombinacije su i Dostanić/Moldovan ili neko izborno takmičenje tipa Relić/Dostanić vs Moldovan/Bedeč.

Treba napomenuti da svi kajaši/ce koji su ostvarili kvotu na SP u bilo kojem čamcu nemaju pravo nastupa na kontinentalnim kvalifikacijama.

Kad bi bar još troje takmičara kvalifikovali to bi bilo ok.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Kajak i kanu

Postby Olimp » 27 Aug 2019, 11:24

Ja se upravo i plašim da ne bi Dragosavljević na nacionalnim kvalifikacijama uzeo mjesto Strahinji. On je imao mnogo šansi na velikim takmičenjima i nije ih iskoristio.

Nego majku mu, kako to da K2 1000 ide samo još jedan čamac iz Evrope a tek 6 ih se plasiralo. Pa ko će se takmičiti onda u Tokiju? Pretpostavljam da daju svakom kontinentu još po jednu kvotu.

Što se tiče broja takmičara biće drastično manje naših tamo, nadam se kao sto neko reče bar još troje da prođe.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 27 Aug 2019, 11:49

B.4.1 član decidno potvrđuje da mogu dva čamca po disciplini. Ali ni meni opet nije bilo jasno kad sam pre čitao ovaj deo što je cole stavio kao prvi citat. Totalno se kose informacije. Sumnjam da opet do samih Igara nećemo biti sigurni šta i kako. I pred Rio je bilo jako konfuzno.

U dvosede će mnogi iz jednoseda i četvoroseda, pa će se to lepo popuniti. Ista priča je i sa jednosedima.

I ja se toga plašim, ali sigurno će organizovati nacionalne kvalifikacije za OI. :crybaby:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby Olimp » 27 Aug 2019, 12:12

Možda se kose zato jer na samoj OI moze nastupati dva takmičara iz jedne zemlje u jednoj disciplini, ali se može plasirati samo jedan, a drugi može nastupiti već plasirani član neke druge posade.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 27 Aug 2019, 13:04

Ima logike. :okk:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby Milutinov Tata » 27 Aug 2019, 14:55

Boze kako sve komplikuju :wacko: , ne treba se ni opterecivati vise ovim.

Relic i Dostanic vec dugo veslaju zajedno, one su i nasa buducnost, tako da ja ne bih imao dilemu koji dvojac da proba da uzme kvotu. Sto se K1 kod muskih tice, treba odrediti mnogo ranije ko ide i da se na miru sprema, ali licno ne bih imao dilemu posle Strahinjinih rezultata ove godine.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Kajak i kanu

Postby grobar_Zvornik » 28 Dec 2019, 16:54

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kajak i kanu

Postby grobar_Zvornik » 21 Sep 2020, 14:51

Млади кајакаш Ђорђе Антонијевић освојио је златну медаљу у једносједу на 200 метара на такмичењу Олимпијских нада које се одржава у Сегедину.


"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 22 Sep 2020, 23:31

Moćno zvuči, ali ove Olimpijske nade nisu nikad bile nagoveštaj velikih rezultata u seniorskoj konkurenciji. No lepo je imati osvajača medalje, nek se lože deca.

Pre samo nekoliko nedelja je odlučeno da ove godine neće biti seniorskog ni SP ni EP, kao zbog rizika od korone. Sad ove nade, a za vikend seniorski SK u Segedinu kao jedino međunarodno takmičenje. Budi bog s' nama!
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby Pit Bull » 12 Nov 2020, 16:29

Intervju sa Milicom Starovic, nasom kajakasicom koja ce nastupati u Tokiju naredne godine.

https://meridianbetsport.ba/starovic-karta-za-tokio-je-tu-planovi-su-isti-zelja-je-jos-jaca/
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests