Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Kajak i kanu

Re: Kajak i kanu

Postby werbatim » 23 Jun 2018, 20:12

Kajakaških disciplina je jako malo na MI, ali smo zato u svih 5 izborili sutrašnja finala.
Milica Starović u K1 200 i K1 500, Stefan Vekić u K1 500, Marko Dragosavljević u K1 200 i K2 na 500 Holpert/Torubarov.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 23 Jun 2018, 21:18

3 do 4 medalje su realnost. Ocekujem zlato od Dragosavljevica, mada nece biti lako protiv Bimona; i jedno zlato od Milice. Kod kajakasa se zna. U olimpijskim disciplinama se takmice najbolji, a u neolimpijskim oni koji traze put da dodju do nekog od olimpijskih camaca na EP i SP.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 24 Jun 2018, 09:49

Dve trke zena u samo cetrdesetak minuta! Na 500m zlato za Milicu, a na 200m nije imala svezine pa je bila tek cetvrta.

Srebro za Dragosavljevica na 200m. Iza Garotea, a ispred Bimona. Izuzetno kvalitetna disciplina.

Bronza za Holperta i Torubarova u K2 500m, lepo.
Stefan Vekic sesti na 500m.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby cole » 01 Jul 2018, 19:11

Na evropskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore održanom u Italiji srpski kajakaši su osvojili 3 medalje.

**U konkurenciji mlađih seniora (U23) osvojene su 2 medalje.

Jedino zlato za naše zemlju osvojila je sjajna mlada Biljana Relić u jednosjedu na 200 metara.
Sjajan je osećaj, napravila sam korak više u odnosu na prošlu godinu i takmičenje u Beogradu kada sam bila druga u Evropi u ovoj disciplini. Imala sam najbolje vreme iz kvalifikacija ali nisam smela da se unapred radujem jer je konkurencija odlična, uglavnom su to starije devojke od mene. Kako je trka tekla znala sam da sam u konkurenciji za medalju ali nisam bila sigurna da će biti zlato. Trka mi je baš prijala uprkos izuzetno teškim uslovima pre svega zbog jakog vetra – rekla je Relićeva po izlasku iz čamca.


Biljana Relić je u dvosjedu sa Marijom Dostanić osvojila srebro u disciplini K2-500m.
Bilo je napeto, iskrivile smo se ali i izborile sa talasima. Iako nismo mnogo uveslavale ovaj čamac, dokazale smo da imamo kvalitet. Srebro je najbolja potvrda za to – dodala je Relićeva.


Marija Dostanić bila je peta u jednosjedu na 500m, a Nikolina Mijušković peta u kanuu jednokleku na 200m.

Stefan Vekić bio je peti na 500m, a Strahinja Stefanović nije završio finalnu trku na 200 metara iako je važio za jednog od favorita za zlato.

*U konkurenciji juniora jedinu medalju osvojio je Bojan Zdelar. Bojan je bio drugi u jednosjedu na 500 metara. Tik iza pobjedničnog podija Bojan je bio u sprintu na 200 m.
Drago mi je da sam posle dve medalje prošle godine u Beogradu i sada stigao do odličja. Sjajna trka na 500 protiv odličnih rivala i jakog vetra. Uspeo sam da ostanem miran i ostvario sam plan a to je bilo osvajanje jedne od medalja. Ostaje žal za 200 metara. Bio sam blizu ali odlučile su sitnice.


Vrijedi spomenuti i rezultat Željane Petrović (2002 godište) koja je bila sedma na 200 metara, bila je najmlađa finalistkinja u svojoj disciplini.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Kajak i kanu

Postby cole » 18 Jul 2018, 23:02

Tri vize za Portugaliju

Na jezeru Tikvara u Bačkoj Palanci održana je izborna kontrola za dame za Svetsko prvenstvo u Portugaliji. Organizovane su trke u tri discipline.
U jednosedu na 500 metara najbrža je bila Milica Starović. Iza nje su kroz cilj prošle Marija Dostanić, Nikolina Moldovan i Olivera Moldovan.
U jednosedu na 200 metara pobedila je Biljana Relić ispred Milice Starović i Nikoline Moldovan.
U dvosedu na 500 metara pobedile su Milica Starović i Kristina Bedeč ispred Marije Dostanić i Biljane Relić.
Svetsko prvenstvo u Montemo Ovelju (Portugalija) je na programu od 22. do 26. avgusta.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 19 Jul 2018, 09:57

Moldovanke treba skroz otkačiti, totalno su pale. I bez njih imamo četvorosed, ako nam je već toliko stalo do tog čamca.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 24 Jul 2018, 08:13

Naši takmičari su do sada osvojili 16 medalja na svetskim prvenstvima za juniore i mlađe seniore.

1963. Jajce (SFRJ)
Ferenc Hampamer k-1 500m Bronza (junior)
Ferenc Hampamer-Zlatomir Šuvački k-2 500m Srebro (junior)
Pavličević-Malešević-Radmanović-Franc k-4 500m Bronza (junior)

1979. Tampere (Finska)
Mirko Nišović c-1 500m Srebro (junior)
Mirko Nišović c-1 1000m Srebro (junior)
Jovan Đolić k-1 1000m Srebro (junior)

1997. Lahti (Finska)
Mićo Janić-Stjepan Janić k-2 1000m Bronza (juniori)

1999. Zagreb (Hrvatska)
Nataša Janić k-1 500m Srebro (juniorka)

2013. Veland (Kanada)
Uroš Mitjev, Nebojša Grujić k-2 200m Srebro (seniori do 23.g)

2014. Segedin (Madjarska) Simo Boltić, Vladimir Torubarov k-2 1000m Srebro (seniori do 23.g)
Nebojša Grujić k-1 200m Srebro (seniori do 23.g)

2015. Montemor-o Velho (Portugalija)
Marko Dragosavljević k-1 200m Zlato (seniori do 23.g)

2017. Pitešti (Rumunija) Nikolina Mijušković c-1 200m Zlato (juniorka)
Nikolina Mijušković, Nikolina Milić c-2 200m Zlato (juniorke)
Biljana Relić k-1 200m Bronza (juniorka)
Bojan Zdelar k-1 500m Srebro (junior)

U Plovdivu, od 26. do 29. jula 2018. godine, očekujemo nova odličja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 24 Jul 2018, 11:32

Reprezentacija Srbije otputovala je u Plovdiv (Bugarska) na Svetsko prvenstvo za juniore i mlađe seniore. Od 26. do 29. jula za medalje će da se bori desetoro takmičara raspoređenih u 12 posada: Strahinja Stefanović (K-1 200), Bojan Milinković (K-1 500), Anđelo Džombeta (K-2 1000), Nikola Rasulić (K-2 1000), Biljana Relić (K-1 200 i K-2 500), Marija Dostanić (K-1 500 i K-2 500) i Nikolina Mijušković (C-1 200), te juniori: Bojan Zdelar (K-1 200 i K-1 500), Željana Petrović (K-1 200) i Eva Barta (K-1 500 i K-1 1000).

Iz Beograda je krenulo njih devetoro dok je kanuistkinja Nikolina Mijušković već u Plovdivu gde je bila učesnik razvojnog kampa Međunarodne kajakaške federacije (ICF).

Prve trke su na programu u četvrtak 26. jula.

– S obzirom da sam izborila mesto u reprezentaciji za seniorsko prvenstvo sveta, i da mi je fokus na tom takmičenju, u Plovdim idem iz treninga. Naravno, ambicije su uvek visoke i želja mi je da trenutni maksimum bude dovoljan za neko od odličja. Ovo mi je sedmo takmičenje u sezoni, teško je da se održi forma cele godine – kaže Biljana Relić, bronzana sa prošlogodišnjeg Svetskog prvenstva za mlađe seniore u Piteštiju (Rumunija).

Marija Dostanić je sa Relićevom nedavno u Auronzu osvojila srebro u dvosedu na 500 metara.

– To takmičenje je pokazalo da imamo kvalitet. Verujem da ću u obe discipline da budem konkurentna za najviše plasmane.

Nikola Rasulić i Anđelo Džomebeta u dvosedu na 1.000 imaju cilj da uđu u A finale.

– Spremni smo, trenirali smo sa Markom Tomićevićem i Milenkom Zorićem što nam je mnogo koristilo. Znamo da nas čeka težak zadatak ali ovo nam je treće zajedničko takmičenje u ovoj sezoni i imamo više iskustva – kaže Džombeta.

Rasulić je dodao:

– Nadamo se bržoj trci. Voda na regatnoj stazi u Plovdivu je slična onoj u Čurugu na kojoj smo najviše trenirali i to bi mogla da bude naša prednost. Nadamo se vremenu oko tri minuta i 15 sekundi.

Strahinja Stefanović je imao peh u finalu Evropskog prvenstva u Auronzu kada je u poslednjim metrima usled tala ostao bez prilike da se bori za medalju.

– Očekujem dobre trke, verujem da će sve da bude u redu. Spreman sam, cele godine dobro treniram. Biće žestoka konkurencija, dolaze najbolji mladi svetski sprinteri.

Bojan Milinković poznaje stazu u Plovdivu.

– Imam četvrto mesto iz jednoseda i medalju iz dvoseda od pre dve godine u Plovdivu. S obzirom da sam sprinter, nadam se bržoj trci na 500 metara. Kroz dobre treninge sam stekao izdržljivost. Očekujem dobro, seniorsko, vreme i plasman u A finale.

Eva Barta vesla u dva jednoseda, na 500 i 1.000 metara.

– Više mi odgovara 500, ali ne biram discipline. Spremna sam da uradim sve što je do mene i ostvarim dobar plasman. Nedavno sam na Evropskom prvenstvu u Italiji bila u A finalu na 1.000 metara pa se nadam da mogu da ponovim plasman.

Željana Petrović, najmlađa takmičarka u srpskom timu, u brobu će sa najbržim svetskim juniorkama.

– Ukoliko uslovi na stazi budu bolji nego u Auronzu nema razloga da ne pružim maksimum. Ulazak u A finale bi bio ogroman uspeh, ali ni B finale ne bi bilo za razočaranje.

Bojan Zdelar se raduje povratku u Plovdiv.

– Tamo sam osvojio prvu evropsku medalju u konkurenciji juniora. Ne opterećujem se plasmanom, fokusiran sam samo na trke. Staza će da pokaže za koliko sam spreman u ovom trenutku.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 27 Jul 2018, 08:40

Rezultati kvalifikacija na SP:

JUNIORI:
Eva Barta - treća u kvalifikacionoj grupi jednoseda na 1.000 metara - u polufinalu
Željana Petrović - treća u kvalifikacionoj grupi jednoseda na 200 metara - u polufinalu
Bojan Zdelar - prvi u kvalifikacionoj grupi jednoseda na 200 metara - u polufinalu
Eva Barta - peta u kvalifikacionoj grupi jednoseda na 500 metara - u polufinalu
Bojan Zdelar - ubedljivo prvi u kvalifikacionoj grupi jednoseda na 500 metara - u polufinalu

MLAĐI SENIORI:
Anđelo Džombeta/Nikola Rasulić - šesti u kvalifikacionoj grupi dvoseda na 1.000 metara - u polufinalu
Nikolina Mijušković - treća u kvalifikacionoj grupi jednokleka na 200 metara - u polufinalu
Strahinja Stefanović - prvi u kvalifikacionoj grupi jednoseda na 200 metara - u polufinalu
Marija Dostanić - šesta u kvalifikacionoj grupi jednoseda na 500 metara - u polufinalu
Bojan Milinković - peti u kvalifikacionoj grupi jednoseda na 500 metara - u polufinalu

Biljana Relić - otkazala učešće na ovom SP zbog iznenadne povrede. Upitna je i za seniorsko SP.
Trebalo je da učestvuje u K1 200 i K2 500 sa Marijom Dostanić. U obe discipline, medalja je bila realna.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 27 Jul 2018, 11:23

Rezultati polufinala i B finala na SP:

JUNIORI:
Eva Barta - 4. u polufinalnoj grupi jednoseda na 1.000 metara - B finale (6 ipo sekundi iza trećeplasirane);
1. u B finalu (ukupno 10.)

Željana Petrović - 4. u polufinalnoj grupi jednoseda na 200 metara - B finale (pola sekunde iza trećeplasirane);
4. u B finalu (ukupno 13.)

Eva Barta - 6. u polufinalnoj grupi jednoseda na 500 metara - B finale (preko 3 sekunde iza trećeplasirane); 8. u B finalu (ukupno 17.)

Bojan Zdelar - 3. u polufinalnoj grupi jednoseda na 200 metara - A finale

Bojan Zdelar - 1. u polufinalnoj grupi jednoseda na 500 metara - A finale

MLAĐI SENIORI:
Anđelo Džombeta/Nikola Rasulić - 4. u polufinalnoj grupi dvoseda na 1.000 metara - B finale (2 ipo sekunde iza trećeplasiranih); 2. u B finalu (ukupno 11.)

Marija Dostanić - 5. u polufinalnoj grupi jednoseda na 500 metara - B finale (preko 2 sekunde iza trećeplasirane); 4. u B finalu (ukupno 13.)

Bojan Milinković - 8. u polufinalnoj grupi jednoseda na 500 metara - bez plasmana u B finale

Nikolina Mijušković - 2. u polufinalnoj grupi jednokleka na 200 metara - A finale

Strahinja Stefanović - 1. u polufinalnoj grupi jednoseda na 200 metara - A finale
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 28 Jul 2018, 13:14

Rezultati A finala na SP:

JUNIORI:
Bojan Zdelar – 3. mesto (bronzana medalja) u disciplini K1 500m. Preko 2 sekunde iza zlatnog.
Bojan Zdelar – 6. mesto u disciplini K1 200m.

MLAĐI SENIORI:
Strahinja Stefanović – 2. mesto (srebrna medalja) u disciplini K1 200m. Samo 4 stotinke iza Litvanca.
Nikolina Mijušković - 4. mesto u disciplini C1 200m (pola sekunde od bronze).
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby grobar_Zvornik » 29 Jul 2018, 10:24

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31165
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kajak i kanu

Postby octopus » 15 Aug 2018, 14:02

Na državnom trajalsu pred SP održane su samo 2 trke. U jednosedu na 200m, dilema je bila između Dragosavljevića i Stefanovića. Prvopomenuti je bio brži, ali ćemo Strahinju gledati u olimpijskom četvorosedu. :okk:
Dok će na 1000m u jednosedu kod žena da nas predstavlja Marija Dostanić, koja je pobedila posrnulu Nikolinu Moldovan. Posle dosta godina, sestre Moldovan su (zasluženo) ispale iz reprezentacije.

Pametno je što nećemo imati ženski četvorosed, treba ga izbaciti na svim takmičenjima zaključno sa OI, pa eventualno probati u sledećem ciklusu. Ne može od baze od 4 kvalitetne kajakašice da se pravi kvalitetan četvorosed.

Selektor reprezentacije Srbije Bora Sibinkić odredio je sastav reprezentacije za Svetsko prvenstvo u Montemor Ovelju (Portugalija) od 22. do 26. avgusta.

Boje Srbije na najvažnijem i najkvalitetnijem takmičenju u 2018. godini braniće: Marko Dragosavljević (K-1 200), Nebojša Grujić / Marko Novaković (K-2 200), Bojan Zdelar (K-1 500), Stefan Vekić, Vladimir Torubarov (K-2 500), Dejan Pajić / Ervin Holpert / Simo Boltić / Strahinja Stefanović (K-4 500), Dragan Hančovski (K-1 1000), Marko Tomićević / Milenko Zorić (K-2 1000), Biljana Relić (K-1 200), Milica Starović (K-1 500), Milica Starović / Kristina Bedeč (K-2 500), Marija Dostanić (K-1 1000), Nikolina Mijušković (C-1 200) i Vuk Radovanović (KL2 200).

Kajakaški savez Srbije u riznici ima 41 odličje sa svetskih šampionata. Prošle godine u Račicama (Češka) Marko Tomićević i Milenko Zorić su osvojili zlato u dvosedu na 1.000 metara, Milica Starović bronzu u jednosedu, a Nebojša Grujić i Marko Novaković bronzu u dvosedu na 200 metara.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Kajak i kanu

Postby Olimp » 21 Aug 2018, 19:10

Sutra počinje SP.
Nadam se zlatu naših trenutno najkonstantijih sportista Tomija i Zorića i barem jednoj medalji sastrane.
Najviše šansi imaju Starović i Dragosavljević, ali realno ni njihove nisu prevelike. Finale očekujem od više od pola naših posada.
Također nadam se napretku najvećih talenata Nikoline i Bojana.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kajak i kanu

Postby Olimp » 23 Aug 2018, 10:19

Tomi i Zorić direktno u finalu :truce:
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests