Board index Olimpijske Igre Rio 2016

Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Skafi » 22 Aug 2016, 20:46

Zamišljam naš tim iz '96 i ovaj njihov sada. Ne bih smeo da stavim obe ruke u vatru da bi nas dobili.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27825
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Sani » 22 Aug 2016, 21:15

Da smo mi imali ove godine takav tim, ne bi njihov ovako izgledao, bar dvojica od Lebron, Kari, Lenard, Rasel bi sigurno bili u timu, ako ne i svi.

Nisu ni oni baš ludi. :biggrin:
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Nowitzki.ct » 22 Aug 2016, 21:33

Bogohuljenje je poredjenje Jugoslavije '96 s ovom Srbijom, ili SAD tada i sad. Tada nebo sad zemlja. Obije ekipe. Ona petorka iz zadnjih 8 minuta ne bi 1/4 finale prosla, nevidjeni cirkus, za Laurija i Derozana sam znao koje su smijurije, ali Batler i Grin da se onako raspadaju, nevjerovatno nesto. A onaj pavijan Dzordan, uveli mu limit na Hack-a-Shaq pravilo pa se razmahao, jebeni albatros, da ima zrno obraza pokrio bi se onim rucerdama preko glave makar dok ne nauci da sutira slobodna.
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7017
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Holden » 22 Aug 2016, 21:39

Neko je na Tviteru napisao: "Kad bi Džordana uveče zatvorili u salu i zabranili mu kucanja ujutru bi imao 6 poena" :laugh:
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby hehule » 22 Aug 2016, 21:52

To je Barkli ja mislim izjavio
Samo za njega znam,
I sve ću da mu dam.
Žaliti neću ni život svoj,
PARTIZANE TI SI MOJ!
User avatar
hehule
 
Posts: 7222
Joined: 30 Dec 2012, 12:18

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby 2Fast4U » 22 Aug 2016, 22:28

Сјебаше ми пост :biggrin:

Елем...

Био је ово, по именима, најјачи турнир у историји. Нису сви били на врхунцу каријере, али турнир са оваквим звездама и/или легендама, ове магичне игре коју сви толико волимо, у свим репрезентацијама (почев од Гасола, Ђинобилија, Сколе па преко Навара, Родригеза, Паркера све до Теа, Дурента, Кармела и осталих) до сада нисмо гледали, а тешко и да ћемо скоро и гледати.

Што се тиче утакмице...

Амери су одиграли тачно оно што се од њих и очекивало. Подигли су одбрану на виши ниво, исконтолисали и издоминирали у скоку и имали нашпановане шутере. Сви су били у шуту не само Дурент, али остале смо прилично добро бранили.

Дурента једноставно не можеш бранити, јер, када је у пику, сипа са 9 метара и то је то.

Ми са друге стране смо прилично добро бранили шут, али нас је за скок болео курац, тако да су они имали 20 скокова више, што је од 40 до 60 поена, па имајући то у виду, још смо добро прошли. У суштини, играли смо баш онако како није требало да играмо. Као да смо их питали како им највише одговара да играмо и тако одиграли.

Оно шта смо играли првих 5 минута првог меча сад смо играли свих 40.

Не можеш на Амере индивидуално. У ствари.. можеш, али онда је ово резултат.

Нисмо ни подлегли притиску. Јер, што каже Мока... Какав, бре, притисак, па неће нико да их стреља или пошаље у Сибир ако изгубе. Сви они имају (или су имали) већи притисак у финалу КЛС кад играју пред 7/8000 напаљених Делија/Цигана (овде не постоји концензус око имена и оно се мења у односу на страну брда) или Гробара (овде се сви слажу, без обзира на страну брда).

Ми смо од утакмице одустали и пре него што је почела. Сачували смо муницију за финале, али смо одлучили да је не употребимо. Зашто је то тако, то они знају и нека на томе и остане.

Можемо да се не слажемо са том одлуком (ја се не слажем и на њиховом месту бих другачије) као што се и Сале не слаже, али морамо да поштујемо, као што је и Сале испоштовао. Ипак су сви они, после напорних сезона, дошли, одрадили квалификациони турнир, имали само 5 дана одмора, одрадили припреме, одиграли на олимпијским играма и ушли у финале. Доста.

Ова екипа је показала да може да одигра и бруталну одбрану (као против Озија) и паклен напад (као против Порторика).
Није једноставно, без обзира са ким играш (макар то био и тим из Косјерића :biggrin: ), да примиш 14 поена за полувреме или да даш 37 за четвртину. Тако да... гледаћемо ми још бруталних партија у којима ћемо да газимо противнике.

Један од носилаца и машина за давање кошева ће бити Богдан. Он је већ сад на много вишем нивоу него што је био пре две године и још ће напредовати. Контрола лопте му је на много вишем нивоу (што је Аир лепо приметио) и она му се просто лепи за руке. Улаз је поправио, нарочити завршницу (која је посебно излуђивала Гробаре). Када има центра који зна да игра пик (као Јокић) напросто је незаустављив (то је или кош или асистенција). Шут му је и сада најјаче оружје и биће све бољи. Има домет као Дурент и 24 године.

И за крај...

Сви ви који сте се ложили да можемо до злата - Ако сте, и требало је да се ложите. И ја сам. Па кад ћемо, ако нећемо сад. Играли смо финале олимпијског турнира са Америма. То је крај и иза тога нема више ништа.

Једино што је недостајало у том финалу је емоција.

Јебеш кошарку без емоције.

Јебеш кошарку ако не стрепиш за сваки напад и њихов и наш... ако се не тресеш све до самог краја... и ако не скачеш после победе или ниси сјебан после пораза.

Зато гледајте, скачите, урлајте, плачите... Навијајте.

Била је ово добра вожња и ја сам уживао у њој док је трајала. Надам се и ви.

Ако сам икога својим постовима изнервирао и/или увредио, извињавам се. Није ми то била намера.

Овим постом се одјављујем и до неког новог куцкања остајте ми здрави и весели.

И да...

Уживајте! :biggrin:
User avatar
2Fast4U
 
Posts: 79
Joined: 22 Mar 2011, 02:46

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Holden » 22 Aug 2016, 22:42

2Fast4U wrote:Био је ово, по именима, најјачи турнир у историји. Нису сви били на врхунцу каријере, али турнир са оваквим звездама и/или легендама, ове магичне игре коју сви толико волимо, у свим репрезентацијама (почев од Гасола, Ђинобилија, Сколе па преко Навара, Родригеза, Паркера све до Теа, Дурента, Кармела и осталих) до сада нисмо гледали, а тешко и да ћемо скоро и гледати.


Uh, uh... Diskutabilno u najmanju ruku.

Vjerovatno svi gledamo subjektivno na to, ali po meni je londonski turnir bez premca.

SAD vjerovatno sa najjačim timom u ovom vijeku (Kobe, Lebron, Melo, Durent, Vestbruk, Harden, CP3, Kevin Lav, Obrva, Čendler, Iguadala i Deron). Gaučosi sa Skolom, Đinobilijem, Priđonijem, Noćionijem. Litvanci sa Jasikevičiusom, Kleizom, Pocijusom i većinom iz današnjeg tima. Francuska sličan tim kao i sada. Španci takođe, + Ibaka, Mark Gasol... Rusi sa Kirilenkom...
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Baron » 22 Aug 2016, 23:31

Nešto razmišljam, kako bi izgledala prva petorka Amera da igraju samo belci ?
User avatar
Baron
 
Posts: 17748
Joined: 25 Sep 2012, 18:21

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby White Mamba » 22 Aug 2016, 23:40

Ju zabagovao sam dobro pitanje..
Meni na pamet trenutno padaju Lav i Korver..
Evo sad i Rajan Anderson..
Braca Lopez su valjda pola pola..
Last edited by White Mamba on 22 Aug 2016, 23:42, edited 1 time in total.
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 43107
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby lazpop » 22 Aug 2016, 23:41

Неугодни Пламли.
Република Српска воли Партизан
User avatar
lazpop
 
Posts: 2268
Joined: 03 Feb 2015, 16:19

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby White Mamba » 22 Aug 2016, 23:43

Dobro plamliji i Zeleri ako cemo da pravimo kolibu, za gradju..
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 43107
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Holden » 22 Aug 2016, 23:52

Nemam predstavu ko bi mogao biti plej , možda Larkin, mada je i on nešto kao Klej i Grifin :biggrin:

Korver, JJ Redik, Hejvord, Lav, Li, Anderson
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby sraf2 » 23 Aug 2016, 00:14

Jedno veliko bravo za velikog Majka Kžiževskog. :blue: :blue: :blue:

Jedini trener sa osvojena tri olimpijska zlata + dva kao pomoćni trener.

Ukupan skor kao trener i asistent 88-3 sa USA nacionalnim timom.

24 pobeda zaredom na OI.

42 pobede zaredom računajući svetska prvenstva + OI.

5 poslednjih velikih košarkaških takmičenja osvojenih.

Okupio je vrhunske NBA igrace i napravio neke nove dream team-ove.

Kapa dole majstore i čestitke na ovom istorijskom uspehu.

Činjenica je da kako Jugoslavija, tako ni Srbija, ni Hrvatska nisu nijednom uspele da pobede USA na OI.
I na tome im ipak treba čestitati pošto to nije nimalo lako. :okk:
sraf2
 
Posts: 4
Joined: 21 Aug 2016, 13:00

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Dylam Dop » 23 Aug 2016, 00:34

Holden wrote:Nemam predstavu ko bi mogao biti plej , možda Larkin, mada je i on nešto kao Klej i Grifin :biggrin:

Korver, JJ Redik, Hejvord, Lav, Li, Anderson


Misim da je bzvz da se odstranjuju i redom svi polutani.. ako vec ne idu Stef, Klej, Grifin, daj makar Derona Vilijamsa i Lopez braders (i oni su vise hispano).. Bekap PG Kirk Hinrih.. :biggrin2:
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Гроф Тинторето » 23 Aug 2016, 00:47

Sa takvim igracima bi 99% forunasa osvojili sve.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31911
Joined: 23 May 2015, 16:32

PreviousNext

Return to Rio 2016

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests