Board index Olimpijske Igre Rio 2016

Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Slavisak » 23 Aug 2016, 03:59

Ne pomaze tu nikakva emocija , mi smo za amerikance , kao sto su za Partizan,CZ za Metalac,Slogu,Konstantin i ostale klubove iz nase polu amaterske lige . Tolika je razlika izmedju dva tima . Kada budemo imali 12 vrhunskih igraca barem na evroligaskom nivou , onda cemo moci da igramo zanimljive meceve sa njima, mada smo jedan vec odigrali u grupi. Pa i taj nas tim iz 1996 je imao samo jednog NBA igraca ali su ostali igraci iz te ekipe bile velicine u evropskoj kosarci, zato smo i namucili dream team II , osim Teodosica i Bjelice trenutno, ne vidim ko bi iz ove sadasnje reprezentacije mogao da igra u onoj reprezentaciji iz 1996-e. Onakav poraz jeste bolan ali on je realnost, mora mnogo da se radi , da se izbacuju kvalitetniji igraci , pa ce biti i zanimljivijih meceva sa njima , do tada treba uzivati u cinjenici da smo druga reprezentacija na svetu :okk:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Pit Bull » 23 Aug 2016, 04:19

Meni nikad nece biti jasna ta komparacija u sportu, pogotovo u kosarci "po pozicijama"...

Pazi, tom logikom Grcka nikad ne bi pobedila Ameriku. Ni oni tada nisu imali NBA igraca.

Da ne bude samo u kosarci, u tome je razlika izmedju "naseg, balkanskog mentaliteta" i menaliteta jedne Nemacke ili slicnih drzava. Kajzerslautern sutra da igra fudbal protiv Mancester Sitija, Kajzer izlazi da pobedi, oni se spremaju da pobede, nece cuti izjave od njihovog trenera "idemo da se ne obrukamo" ili "realno je da izgubimo"...

To samo kod nas ima, pogotovo u fudbalu kad protivnicki treneri najavljuju utakmice protiv FKPa ili FKCZa "igracemo bunker, oni su favoriti i sve osim njihove pobede bice iznenadjenje", pa kako onda mozes ocekivati da igraci nesto naprave kad ti nemas ideju za utakmicu...

Isto to vazi i za kosarku, uzmimo primer ABA lige, pola timove dodje u Pionir i skine gace, mada generalno pola trenera u ABA ligi i nema pripremu utakmice. Kakva crna priprema kad pola trenera ne zna da nabroji 5 protivnickih igraca od ekipe protiv koje igraju. Smesno.

Struka nam propada, nasa kosarka nema buducnost, mi smo uz Ameriku najveca kosarkaska nacija, ovde se kosarka najvise voli, mi smo dali najvise legendarnih igraca u Evropi, mi smo stvorili najbolje trenere u istoriji u Evropi... Ali pogledajte struku tj. talente.

Koga imamo? Do pre 5-10 godina smo imali 7+ trenera u EL klubovima, do pre par sezona 5(racunajuci i ove sto su ka penziji otisli ili krenuli)... Sledece sezone ce samo Zeljko Obradovic biti srpski trener u Evroligi. Osim Sase Djordjevica necemo imati ni trenera u EuroCupu.

To je porazavajuci podatak, najveci talenti su Dzikic i Milojevic ali i oni imaju 45 odnosno 39 godina a nisu radili niti u jednom klubu koji ima ozbiljne namere u Evropi.

Pisali su oni koji se bolju razumeju, struka ne postoji ni u juniorskom pogonu, kvalitetna struka... To mora da se promeni za pocetak, dzaba sto nas narod voli kosarku, treba neko da napravi novog Danilovica, novog Bodirogu, novog Teodosica...

Da stvar bude jos gora, nas mladi trener koji bi mozda i pokazao talenat i kvalitet, tesko da moze da se probije i napravi nesto jer se ovde jedino igra ABA liga u kojoj ucestvuju 3 kluba i gde mlad trener(pricamo o srpskim klubovima) ne moze dobiti priliku da vodi takav klub. Pogledajte KLS prosle sezone, jedan Vlade Djurovic sa 70 godina vodi klub, Djokic preuzeo Slogu iz Kraljeva, Muta Nikolic ce voditi Dinamik, bolje da takvi iskusni treneri sluze kao mentori mladjima, njihov zenit je prosao, uloga savetnika bi im bolje stajala, ali avaj, da li sujeta ili nesto drugo...

Da ne bude da mracim do kraja, ima i u KLSu potencijala, ali dzaba kada je to "liga bez briga" i gde je rezultat u petom planu a razvoj igraca u sedmom.

Najgore od svega sto ce se to tek videti kroz 5-6 godina... Ne moze se oduvek ziveti na racun stare slave. Kao sto rekoh, u poslednjih 10 godina, samo se u Evroligi kao "mladi srpski trener" pojavio Sasa Obradovic i ono malo Dzikic sa Ritasom.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58248
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Kole » 23 Aug 2016, 08:36

Neko licno misljenje hladne glave. Veliki uspeh nase kosarke i kapa dole svima u timu.Realno gledano obzirom na sastav i na nacin na koji smo se plasirali malo ko je ovoliko ocekivao,ali selektor je uz ekipu, jos jednom rezultatom svima zapusio usta i ostavio nasu kosarku na kako-tako svetlom putu.Da li je to izvedeno znanjem,srecom,igracima ili necim drugim to moraju analizirati strucniji.Generalno jos jednom sve cestitke na neosporivom uspehu. :okk: Gorcinu na taj uspeh,u meni licno, (verujem da nisam jedini iako svi mediji to ztaskavaju) je to odigrano finale.Poraz sam po sebi i nije toliko bolan(mozda razlika koja je po meni nerealna,ipak je ovo Drim tim 2),bolan je pristup nase ekipe tom finalu.Pa i da znas da moras da izgubis ili da znas da su veoma male sanse za pobedu,predati se unapred i doci mamuran bez snage i volje da se muski sudaris i probas da uradis nesto vise (pr. tekma sa Australijom)jer si se izborio za tu sansu, je po meni krajnje sramotno i nedostojno nasih sportskih gladijatora. :puke:Uostalom i sami igraci su u izjavama posle meca, Sarencu objasnili sta je dovelo do "sagorevanja", i najlosije partije na turniru- zadovoljstvo postignutim i nedostatak piva,(cudi me da nije dovoljno obezbedjeno :question: ).Licno mislim da dok se generalno neke stvari u samom shvatanju kosarke, pristupu,selekciji i odnosu, ne promene,i ne nestanu medijski naslovi tipa"Nase srebro sija ko zlato"(smesno), jos dugo necemo moci ponovo da pobedimo najbolje, to jest Amere i to kopiju, a tek original. :nisamja: Kazu da od najboljih treba uciti,pa eto.Da ne mracimo puno ipak je sve ovo veliki uspeh i jos jednom cestitke i zahvalnost svima na trenucima radosti. :blue: :blue: :blue:

P.S. Odlicno zapazanje od strane Pit Bull-a. :okk:
User avatar
Kole
 
Posts: 256
Joined: 06 Sep 2014, 06:19

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby don Peyn » 23 Aug 2016, 11:08

Samo da se zadrži kult reprezentacije i da selektor zadrži autoritet- o vanameričkoj dominaciji ne brinem!
Dogodine bez Simona, Štimeta i ako ne eksplodira epohalno- bez Birče, a nadam se sa Radetom, Belim i neBobi centrom i taj tim nadograditi do kraja idućeg olimpijskog ciklusa sa još 1-2 igrača i Kevin Durent mirno spavati neće- siguran sam. :biggrin:
Vaterpolo klub Partizan - jedini vredan sportski kolektiv i jedini sportski kolektiv u Srbiji!
User avatar
don Peyn
 
Posts: 802
Joined: 03 Sep 2013, 13:14

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby AirBall » 23 Aug 2016, 11:14

''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Zappa » 23 Aug 2016, 12:17

Kako ste nerealni.

1) Teodosic nema zamenu, niti ce je biti.
Ako Jaramaz bude prvi plej reprezentacije plasman u 1/4 bice uspeh.
Ako bude rada i srece on jedino moze biti bolja verzija Nedovica na pleju.
Dylam, mislim da ovde na forumu ima ljudi koji su barem u juniorskoj kosarci igrali na visem nivou, pa mozda objasne ulogu Markovica u ekipi.
Ko igra Litvaniji posle Jasikeviciusa na pleju?

Kole
Kad bih otisao u Juznu Afriku,mastao bih da..... Kendis Svonepul, ali u realnosti pre bih dobio sidu ili nista...... ne bih.
Normalno da su igraci imali zelju za pobedom, usli sa pristupom da se potuku sa Amerima.
Posle onih trojki Duranta, sve je bilo gotovo.
Kada Kalinic koji je jedan od najboljih defanzivnih igraca na poziciji krila u Evropi za 5 minuta dobije tri licne, tu se zavrsava prica.
Odlazi utakmica u jednosmernu ulicu, nasi promasuju i otvorene trojke, upadamo u masinu i sreca sto su stali u zadnoj cetvrtini, inace -50 realnost.

Igraca poput Bogdanovica u SAD na beku imas barem stotinu boljih.
Koliko je Nedovic odigrao utakmica u SAD...

Ovo je fantastican uspeh, ni poraz od 30 razlike ne kvari dobar utisak.
Zappa
 
Posts: 7530
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby 71:70 » 23 Aug 2016, 17:38

teglica wrote:Zagorac je sikaniran i omalovazavan na pripremama i zato je otisao. Zato ne pisi ono sto ne znas i ne prenosi samo ono sto si procitao.
Koliko je Sale u pravu za Bobija,toliko nije za Zagorca. To sada nije bitno. I zavMilutinova i Kuzmica ne znas pola a i ti i mnogi donosite zakljucke.
Uzivaj u uspehu , ne pricaj o onima koje ne znas

Zagorac je imao dil sa zalizanim da ide cim mu se ukaze prilika.
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby boki111 » 23 Aug 2016, 17:50

Ovo je neverovatan uspeh, nesrvaran.
Dobro, istina je da smo imali i dosta srece sa zrebom, sa razvojem situacije, ali smo vrhunski tempirali formu, vrhunski spremili najbitnije utakmice i tu smo gde smo, odmah iza Amera.
Tri stvari smo imali zbog kojih smo dosli do srebra:
1. Kult reprezentacije
-to se izgubilo pa je Djordjevic vratio.
2. Odlican strucni stab
-vrhunski tempirana forma+ponovo vrhunski pripremljene utakmice (kao i protiv Grcke,Brazila,Francuske na SP)
-Veliki udeo imaju tu Minic, Muta, Antonic
3. Sreca
-Odgovarao nam je sistem takmicenja, a najverovatnije bi ispali u 1/4 finalu da su Spanci bili ocekivano prvi tamo u drugoj grupi (velika je razlika u kvalitetu, tesko bi to nadoknadili). I u polufinalu smo igrali sa Australijom koja nije dobro tempirala formu, a bili su pod pritiskom. Sve nam se otvorilo i pored lose prve faze.

Mozemo sada malo da uzivamo ali je realnost da kvalitet za sam vrh nemamo (imamo odlicno uklopnjen tim sa dobrom atmosferom), a tek jedan neuspeh moze da nam srusi i ono sto imamo (dovoljan je odlazak Djordjevica i da nemamo nista vise).
Mnogo se lose radi u nasoj kosarci (a i u ostalim sportovima sem mozda odbojke), i rezultate cete tek videti u godinama koje slede.
boki111
 
Posts: 1131
Joined: 23 Mar 2015, 21:30

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby CRNO_BELI » 23 Aug 2016, 18:19

Veliki uspjeh je ostvaren, Sale je podigao ovu reprezentaciju na jedan visok nivo i svi bi trebali da ga ljube u noge. Naravno da se ni blizu nesto tako nece desiti, cak sta vise, vec od sledeceg ljeta krece pljuvacina i napadi na njega, ali naucio je na to.

Steta za finale. Ocekivao sam mnogo vise iskren da budem. Ocekivao sam prvenstvano da igramo nasu igru svih 40min i da se svih 40min bijemo sa njima na svakom dijelu parketa bez obzira koji rezultat bio u tim trenucima. Nazalost, mi smo vec posle prve ozbiljnije serije u drugoj cetvrtini pustili utakmicu niz vodu i predali se.

Vidjelo se da su nas mnogo ozbiljnije shvatili, Durent je bio u elementu, nasi u pojedinim momentima i plasljivi i sa prevelikim respektom prema njima, tako da su nas bas razvalili.

Jos jednu dobru lekciju smo imali, valjda smo nesto naucili i valjda cemo jos nesto i nauciti, pa da se sto prije sastanemo s njima u novom finalu.A do tad, da uzmemo zlato na sledecem EP.

Uzdravlje!
Nije najveća budala onaj koji ne umije da čita, nego onaj koji misli da je sve ono što pročita istina. - Andrić

Ako hoćeš da budeš najbolji, moraš da trčiš sa najboljima. - Dule
User avatar
CRNO_BELI
 
Posts: 3514
Joined: 26 May 2011, 18:10
Location: Ozren

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Slavisak » 23 Aug 2016, 19:02

Nije bilo nikakve srece, namerno smo kalkulisali da bi izbegli amerikance u polufinalu, sa ostalim ekipama na turniru smo mogli ravnopravno da se nosimo, to mi je tek bilo jasno nakon odigrane utakmice sa amerikancima u grupi. Nismo toliko losi kvalitetom, u top pet ekipa smo na sledecem evrobasketu sigurno, samo se nadam da ce jos neki mladi talentovani igraci da dobiju sansu tamo.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Zigara » 23 Aug 2016, 20:49

Sad nesto razmisljam i klasicne price sbbkbb.
Nama su dva najveca talenta koja su se rodila kod nas propala.
Jedan je bio 2. pik ispred Karmela i Vejda a drugi bi 99% bio prvi pik da ga nisu povrede unistile.
A opet su tu Bjelica,Teo,sada i Jokic...
User avatar
Zigara
 
Posts: 12631
Joined: 11 Feb 2013, 20:49

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Tajler Darden » 23 Aug 2016, 20:52

Zigara wrote:Sad nesto razmisljam i klasicne price sbbkbb.
Nama su dva najveca talenta koja su se rodila kod nas propala.
Jedan je bio 2. pik ispred Karmela i Vejda a drugi bi 99% bio prvi pik da ga nisu povrede unistile.
A opet su tu Bjelica,Teo,sada i Jokic...


Други је Александров?
Не дирајте Терзу и Ћокија - противно је правилима форума.
User avatar
Tajler Darden
 
Posts: 6494
Joined: 16 Feb 2015, 16:02

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Гроф Тинторето » 23 Aug 2016, 20:55

Novica Ubica?
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31905
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby Zigara » 23 Aug 2016, 20:55

Da da.
On je 87. god,danas bi bio na vrhuncu.
User avatar
Zigara
 
Posts: 12631
Joined: 11 Feb 2013, 20:49

Re: Kosarka Rio 2016 - muski turnir

Postby familija » 23 Aug 2016, 20:56

Zigara wrote:Sad nesto razmisljam i klasicne price sbbkbb.
Nama su dva najveca talenta koja su se rodila kod nas propala.
Jedan je bio 2. pik ispred Karmela i Vejda a drugi bi 99% bio prvi pik da ga nisu povrede unistile.
A opet su tu Bjelica,Teo,sada i Jokic...


Ko je taj drugi?
Sad ne mogu da se setim?
"NIJE VAZNO KOLIKO PUTA PADNES, VAZNO JE DA SVAKI PUT USTANES!"
User avatar
familija
 
Posts: 3985
Joined: 12 Feb 2013, 12:15

PreviousNext

Return to Rio 2016

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests