Board index Olimpijske Igre Rio 2016

Odbojka Rio 2016 - ženski turnir

Re: Odbojka Rio 2016 - ženski turnir

Postby Admiral » 21 Aug 2016, 14:21

Kina ima vise registrovanih odbojkasa i odbojkasica nego Srbija stanovnika :blue:
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Odbojka Rio 2016 - ženski turnir

Postby Slavisak » 21 Aug 2016, 14:28

Inace onaj njihov bakutaner na klupi nas je iskusno isekao tajm outima, kad god smo bili u naletu na vreme je uzimala tajm out, i odmah bi se stabilizovale kineskinje, odlican trener.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Odbojka Rio 2016 - ženski turnir

Postby Гроф Тинторето » 21 Aug 2016, 14:29

Sto u prvom nije sasekla nesto? tad je Terza bio odlican trener, a bakuta spremna za penetraciju :D
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Odbojka Rio 2016 - ženski turnir

Postby Skafi » 21 Aug 2016, 16:16

Izjave Terzića i odbojkašica posle finala u Riju

https://www.youtube.com/watch?v=2g2rjXrLj7U
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Odbojka Rio 2016 - ženski turnir

Postby Kowalski » 21 Aug 2016, 16:23

После непреспаване ноћи, сумирајући утиске,остаје жал за златом, наравно.
Ипак, треба бити реалан, и признати да су ипак синоћ Кинескиње показале много више, и заслужено триумфовале. Мислим да је право чудо како смо катастрофалном игром у пољу и дошли у ситуацију да се некако боримо за трећи и четврти сет.
Са друге стране, погледајте само каква су чудовишта Кинескиње, са невероватним физикалијама. Апсолутно цела екипа, осим мале техничарке, скаче у блок изнад 300цм, док код нас само 4 играчице имају ту могућност. Зато су нам скоро 70-80% смечева умириле блоком, да би у пољу то с лакоћом претвориле у контру. Исто важи и за смеч, а њихова најбоља играчица Жу Тинг (24 директна поена синоћ), смечује са највише тачке од 327цм. Код нас приближно језиве бројке има само Милена Рашић.

Гледајући с ове перспективе, проблем ће бити само како заменити Мају Огњеновић, пошто је врло вероватно да је ово њено последње велико такмичење, а игра на најсензитивнијој позицију у тиму. Са друге стране очекујем да још младих девојака изађу у први план што се тиче осталих позиција, укључујући и позицију либера где је Силвија одиграла маестрално до финала, али полако и она иде ка зениту каријере.

Све у свему, фантастичан турнир за девојке, свака част!
User avatar
Kowalski
 
Posts: 1124
Joined: 31 Jan 2015, 12:58

Re: Odbojka Rio 2016 - ženski turnir

Postby Ivan Grozni » 22 Aug 2016, 20:39

Nisam stigao da čitam šta se pisalo nakon finala. Pretpostavljam da se našao i poneki kritičar. Za one kojima možda nije jasno, nakon ovih OI slobodno možemo reći da je Kina najbolja svetska selekcija. I tako će biti do SP 2018. Zaboravite Gran Pri i slična takmičenja.

Amerikanke jesu svetske prvakinje, ali je Kina olimpijski prvak, pobednik SK i finalista SP. Protiv takve ekipe, koja nam inače ne leži, nije moglo bolje i više.

Ivan Grozni wrote:Pripremite se za mnogo nerviranja u finalu. Ono juče je ništa naspram onog što nas očekuje. Jebeno težak meč i jebeno težak protivnik. Verujem da bi Amerikanke imale prednost u finalu ali mi je nemamo. Zaboravite prvi meč i ubedljivih 3-0, to nije realan odnos snaga. Realnost je da nam one zbog stila igra nikako ne odgovaraju, kao i sve ostale ekipe iz Azije. Biće na svakoj jebenoj lopti, a to izluđuje nas navijače, pa možete misliti kako je tek igračicama.

Biće nam baš teško da zaustavimo Zhu Ting, uz Kim iz Koreje, možda i najbolju odbojkašicu sveta. Tražila se tokom turnira, da bi sinoć protiv Holandije ''isporučila'' 33 poena. Imaju i 3 veoma dobre blokerke, mnogo pokretnije od naših. Neće Tijani i Brankici biti lako da prođu. Vidim da je iskusna tehničarka Qiuyue Wei počela meč protiv Holandije, a koliko se sećam u grupnoj fazi takmičenja Xia Ding je bila starter. Takođe, pored Zhu Ting na prijemu igra kapitenka Hui Ruoqi, dok je kao korektorka meč protiv Holandije počela Zhang Changning koja inače igra primača zajedno sa Zhu Ting.
User avatar
Ivan Grozni
 
Posts: 758
Joined: 12 Jun 2013, 13:42

Re: Odbojka Rio 2016 - ženski turnir

Postby grobar_Zvornik » 22 Aug 2016, 21:54

Зоран Видаковић, човјек који је открио понајбољу одбојкашицу свијета, за Глас Српске: Тијана због Србије одбила турске милионе

Гацко - Чим сам је угледао знао сам да може бити врхунска одбојкашица, али да ће досегнути оволике висине нисам могао да сањам. Она је наш понос и прави примјер да се радом уз неоспоран таленат може доћи до врха.

Рекао је ово тренутно један од најпоноснијих тренера на свијету Зоран Видаковић, човјек који је у малој Билећи препознао могућности понајбоље одбојкашице данашњице Тијане Бошковић која са репрезентацијом Србије граби ка медаљи на Олимпијским играма. Позив из "Гласа Српске" Видаковића је затекао у тренутку када је гледао снимак маестралне партије Србије против Русије.

- Желио сам још једном да се увјерим како су дјевојке одиграле, а поготово Тијана. Сваком тренеру је драго када му ученик успије - рекао је Видаковић, а потом се подсјетио како је све почело.

Иако је дотакла звијезде остала је обична дјевојка, јер никада се још није десило да дође у Билећу, а не јави се старим пријатељима и тренеру.

- Тако је одгојена. Има дивну породицу, зна да цијени праве вриједности и није као неки који се промијене преко ноћи. И даље се дружи са истим људима, мени се често јави, а када год дође видимо се иако су је жељни и породица и пријатељи - рекао је Видаковић.

Искусни тренер који је послије рата удахнуо одбојку Гацку и Билећи присјетио се Тијаниних почетака.

- Сједио сам на клупи првог тима Херцеговца у којем је играла њена старија сестра Дајана. Тренери који су радили у клубу рекли су ми једног дана да је у школу одбојке дошла и њена млађа сестра и да је за неколико тренинга усвојила много више од осталих. Отишао сам на тренинг и увјерио се у то, те без размишљања одлучио да је прикључим првој екипи иако је била тек шести разред - прича Видаковић.

Тијану су одлично прихватиле остале дјевојке и за неколико мјесеци постала је легитиман првотимац.

- Технички је стизала остале врло брзо, учила је одбојкашку азбуку и тактику игре, имала је такву моторику и координацију да се видјело да ће бити врхунска. Било јој је криво када изгуби поен и на тренингу, а вољела је да се такмичи са сестром па сам их на тренингу обавезно стављао на различите стране мреже. И Дајана је могла да постане врхунска, али није баш могла да трпи дисциплину и ауторитет. Тијана је имала и таленат и дисциплину и радну етику - рекао је Видаковић.

Каријеру је почела на позицији средњег блокера, затим је играла на позицији примача, а сада је најбољи коректор свијета.

- Одлично је када млад играч мијења позиције јер научи све елементе. Она ништа слабије не прима сервис од осталих, одлична је у блоку, а што се напада тиче ту нема приче. Ипак, нисам само ја заслужан. Да је остала у Билећи вјероватно никада не би направила ово што је сад, изабрала је прави пут - рекао је Видаковић.

Иако је још увелико била пионирка, Видаковић је одлучио да је позове у јуниорску репрезентацију БиХ на чијој је клупи сједио. Како каже, многи су негодовали због његове одлуке, али се она испоставила као тачна.

- Играли смо у Бањалуци против Грчке или Македоније, није ишло како треба и одлучио сам да је уведем у игру. Можда је то био тренутак када је лансиран у орбиту. Одиграла је врхунски, а одмах послије меча почели су да јој прилазе и знани и незнани. Ту су били и представници турског савеза, који су са њеним оцем Љупком отишли на вечеру и нудили милионе, све и свашта. Чак је комплетна породица боравила у Турској, али су одлучили да не прихвате понуду сазнавши да би Тијана морала промијенити име и постати репрезентативка Турске. Њена жеља била је да игра за Србију. Стигла је понуда Визуре и она је послије основне школе заједно са сестром отишла у Београд. Све остало је историја - рекао је Видаковић.

Противник у полуфиналу је први фаворит турнира селекција САД-а, која је у групној фази савладала Србију.

- Биће тешко, али ако дјевојке Зорана Терзића понове игру као против Русије, Американке немају шансе. Битно је да функционишу сервис и пријем, а када је тако Тијана, Бранкица Михајловић и остале немају проблема у нападу. Ред би био да донесу медаљу када су већ догурале довде - нашалио се Видаковић.

Тајна
Из Херцеговине су потекли многи врхунски одбојкаши и одбојкашице, а осим Тијане Бошковић у новије вријеме на велику сцену пробили су се Саша и Сања Старовић.

- Херцеговци су генетски предодређени за овај спорт, а када поред мајке природе имате и радне навике, те мало среће резултат не може изостати. Камо среће да имамо мало боље услове, јер би шампиона било још много више - рекао је Видаковић.

"Изведи је из игре"
Искусни стручњак присјетио се и једне анегдоте из периода када је тренирао.

- Како је била и физички и технички доминантна у млађим категоријама, један тренер ме је замолио да је изведем из игре како би његова екипа имала икакву шансу - испричао је Видаковић.


http://www.glassrpske.com/sport/republi ... 15818.html
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31165
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Previous

Return to Rio 2016

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests