Board index Olimpijske Igre Rio 2016

Rio 2016. - u susret OI

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 10 Jul 2016, 15:33

Kad vec pominjes turiste i sto veci Tim Srbije, izgleda da je OKS odlucio da povede jos 2 plivaca i da zaokruzi tim na 105 clanova. Ni po prosirenim kriterijumima nema mesta za Lendjera. On je kako stoje stvari svoje kredite odavno ispucao.

http://www.sviuzsampione.rs/individualn ... /plivanje/

Cak pete Igre zaredom, na kojima cemo imati po 4 ekipe.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby tremi08 » 10 Jul 2016, 16:09

Znaci konacan broj je 105?Nema vise niko sansi da se plasira?

Ovo je skroz dobar broj,jeste manji nego prosli put ali su realno podbacili odbojkasi,Lendjer,mozda i rukometasi da nije haos tamo. Ja sam ocekivao 120-130 takmicara ali i ovo je vrh.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby AirBall » 10 Jul 2016, 16:13

Odbojkasi su jedini koji ozbiljno nedostaju, u pojedinacnim sportovima su se bas svi plasirali koji trenutno nesto vrede na medjunarodnoj sceni
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Foteljas » 10 Jul 2016, 17:59

Po imenima i kvalitetu, mi smo mogli da imamo cak i fudbalski tim, ali imajuci u vidu iskustva iz 2004. i 2008. godine, bolje je sto ih nema.
Da, sto se pojedinaca tice, svi koji zasluzuju su tu.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5133
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 10 Jul 2016, 18:28

И нема смисла враћати се на шта би било кад би било.
Слажем се за одбојкаше, али мислим да је њихова будућност далеко свјетлија од будућности рукометашица. У одбојци ми имамо систем, имамо потенцијал, у женском рукомету свега је мање. Али да не давим са критиком РСС-а.

На прву изненађује ме да немамо више џудиста (како видјех само 1), боксер ниједан. Исправите ме, немамо ни једног скакача у воду... за гимнастику ми је и разумљиво...одбојка на пјеску ништа... а каква су времена тешко да ћемо имати и стонотенисера на идућим.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31502
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Foteljas » 10 Jul 2016, 18:42

Pa sve to sto si nabrojao su sportovi koji su kod nas ili fakticki izumrli, ili nemaju tradiciju klubova i takmicenja, vec se njima bave samo retki pojedinci.
Koliko me secanje sluzi, u gimnastici nismo imali nikog jos od raspada SFRJ, a u skovima u vodu smo imali dvojicu predstavnika na OI u Atlanti, koji su bili ubedljivo poslednji.

Kad smo kod toga, sta je sa Kajdocijem u dizanju tegova i mogucnoscu da dobije specijalnu pozivnicu?
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5133
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Dylam Dop » 10 Jul 2016, 19:08

U dzudou postoji tu nekolicina talentovanih mladjahnih momaka iz RS za koje cvrsto vjerujem sa ce makar jedan izbiti u prvi plan do kraja narednog olimp. ciklusa, a i u skokovima u vodu cini mi se da ima tu jedna mlada, talentovana juniorka iz BG. Gimnastika je kod nas odavno “preminula“.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 10 Jul 2016, 20:06

Milutinov Tata wrote:
octopus wrote:Dobro je sto ce nasi moci da kalkulisu na pocetku turnira, jer cemo biti u grupi sa: AUS, VEN i CHN, pa ce moci da se cuva snaga za eliminacionu fazu. Nadam se da ih ove kvalifikacije nisu mnogo istrosile.


Mislim da je zreb tek sutra posle meca na Filipinima.


Ne znam da li je uopste i bilo tog zreba. Ali ono sto znam, jeste da sve sto je Tutosport objavio vezano za kosarkaske kvalifikacije, na kraju se ispostavilo tacnim. I ovo da ce pobednik grupe iz Torina u tezu grupu i pre toga ko ce biti domacini kvalifikacionih turnira. :wink3:
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby werbatim » 10 Jul 2016, 20:42

Bilo je, naravno.

User avatar
werbatim
 
Posts: 1533
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 10 Jul 2016, 20:46

Ok. :biggrin:

Onda je reč o velikoj koincidenciji. Verovatnoća je bila 33% i pogodilo se.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Tufi » 11 Jul 2016, 09:30

Izgleda da Klisina ipak nastupa u Riu
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 11 Jul 2016, 20:11

Kajakaski savez objavio sastave camaca, koji ce nas predstavljati u Riju. Dok kod muskaraca nema iznenadjenja, kod zena su napravljene nezamislive kombinacije!

K-1 200m Olivera!
K-1 500m Dalma!
K-2 500m Nikolina i Milica!
K-4 500m njih cetiri.

Sta kompromisi urade. Svaka je dobila po 2 discipline, bez obzira na to da li imaju kvalitet za tu disciplinu. Oliveri i Dalmi su udovoljili dajuci im po pojedinacnu disciplinu, da bi u dvosedu mogli da spoje dve najbolje kajakasice. Na sta li ce ovo izaci?!

Bora Sibinkic novi predsednik kajakaskog saveza.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby cole » 11 Jul 2016, 20:41

Kakve promjene u ženskoj konkurenciji tima za Rio, mislim da je želja da se podredimo četvercu jer bi i ovako u jednosedima imali male šanse za neki ekstra rezultat.
Mislim da je ovo prvi da sestre Moldovan neće biti zajedno u dvosjedu. Vrlo zanimljiva kombinacija vidjećemo hoće li biti i dobitna. Meni ovaj sastav izgleda bolje nego da Nikolina vesla tri utrke. A prije samo par dana bilo je upitno da li ćemo uopšte i imati četverac, bravo za dogovor.
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby AirBall » 11 Jul 2016, 21:06

Ne znam koliko je uigranost bitna u kajaku, ali se meni ove izmene dopadaju...

Previse je tri discipline za Nikolinu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Patriota » 12 Jul 2016, 00:21

Žao mi je što u poslednjih nekoliko meseci nisam imao vremena da pišem ali i u tom periodu, redovno sam čitao ovu temu i veoma mi je drago što je na njoj od samog otvaranja moglo da se pročita mnogo kvalitetnih komentara o svim olimpijskim sportovima.

Poslednji kvalifikacioni period(april, maj, jun, početak jula), što se tiče našeg sporta doneo je uglavnom očekivane rezultate. Na ove OI idemo sa kombinovanim sastavom, biće i turista ali i značajno više kandidata za medalju nego što je to bilo u Londonu. Kada se globalno pogleda u odnosu na London ima nas u košarci i mauntibajku, a nema u boksu i rukometu.

OKS je uglavnom ispoštovao svoj raniji stav oko vođenja takmičara sa "B" normon(kako je najavljeno izuzev dva plivača). Od eventualnog poziva za nekoga od dizača tegova izgleda nema ništa, mada kako pljušte suspenzije u IWF zbog dopinga, ne bi me ni to čudilo.

Priča sa toga ko se kvalifikovao, polako se seli na temu ko će i u kakvom sastavu nastupati. Dileme o kojima će se pisati u narednom periodu svakako su: sa Bobijem ili bez njega, ko je trebalo da ide Jasna ili Zorana, posade u ženskom kajaku, da li su Novakoviću potrebne dve discipline, može li Jelena Janković(fizički) igrati u sve tri kategorije, povređeni Stević ili ipak neko drugi, kasne li previše na pripreme Petrović i Dabović...

Definitivno još jedna dilema koja je na ovoj temi pominjana čak i tokom prošle godine, vezana je za nosioca zastave na OI. Poznata je priča o prokletstvu nosioca zastave koji je u prethodnom periodu po nepisanom pravilu ostajao bez medalje(pojedinci ili njegova ekipe). Sa izuzetkom Grbića u Sidneju i Dalipagića u Los Anđelesu, kada su osvojeni zlato, odnosno bronza, neprijatna serija traje počev od 1972. Prosto postaje smešno kako na fin i kulturan način, svako čije se ime pomene, pokušava da izbegne tu "čast". Biće zanimljivo ko će na kraju ipak morati toga da se prihvati.

Kada je reč o plasmanu naših sportista lista nije zaključena ili ja tako želim pa i o takvoj mogućnosti pišem. Muška odbojkaška reprezentavija Kube našla se na udaru FIVB zbog optužbi za slilovanje i posle toga hapšenjem šestorice njihovih reprezentativaca na pripremama u Finskoj, od kojih su čak petorica članovi prve postave. Postoje neke najave da se u najvišem telu svetske odbojke ozbiljno razmišlja o izbacivanju Kube sa OI, obzirom da su zvanične najave da njihovi najbolji igrači neće biti pušteni iz pritvora u skorije vreme. Ovo se ne odnosi samo na kaznu zbog sramotnog prekršaja već i na tezu da bi bio poremećen kvalitet odbojkaškog turnira na OI, bez praktično cele prve postave Kubanaca. Nisam siguran koliko je ovo realna opcija ali sigurno znam da će gospodin Boričić pokušati da iskoristi ovu šansu ako se za nju ukaže i promil verovatnoće.

Na kraju, dotakao bih se teme koja ima veze sa našim takmičarima, a vezana je za Rio i Tokio. Raduju rezultati naših juniora koji na svojim juniorskim prvenstvima osvajaju medalje iako su juniori i naredne ili naredne dve godine. Neki od njih su već na OI u Riu, neki ne, ali svakako će u Tokiju biti značajna snaga našeg tima. Tu pre svega mislim na: Anju Crevar, Tamaša Kajdočija, Tijanu Bogdanović...
Patriota
 
Posts: 39
Joined: 05 Feb 2015, 20:46

PreviousNext

Return to Rio 2016

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests