Board index Olimpijske Igre Rio 2016

Rio 2016. - u susret OI

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 24 Aug 2015, 12:31

Октопусе, знам да си негдје анализирао индивидуалце, колико можемо за сада бити задовољни? Да ли је рано говорити хоће ли српска делегација имати више или мање спортиста него на прошлим ОИ?
И колико по теби је реално да Србија добије још нормираних у рвању, теквондоу, џудоу, веслању и тенису?! (јел гријешим или има неко ограничење за тенисере у појединачној конкуренцији?! 2 или 3 по држави у мушкој и толико у женској?!)


Што се одбојкашица тиче, објективно, нама је 30.8.-1.9. отприлике кључан, уколико у три меча добијемо 2 имамо се чему надати. Доминикана прво, па Рускиње, па Јапанке. Добити прве и треће морамо ако желимо међу 2. Побједа у сва три ова меча би сигурно значила пласман на ОИ већ после ВК. Биће тешко.

Више сам волио да рецимо са Рускињама играмо у последњем или претпоследњем колу, кад би оне, по неком мом резону, већ могле осигурати то мјесто на ОИ. Па би нас по тој "братској" линији можда и пустиле.

Иначе кад већ Рускиње спомињем оне 4.9 играју са Американкама, а дан касније са Кином. Стога је од изузетне важности да наше у поменутом периоду остваре бар 2/3 побједе.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31512
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Dylam Dop » 24 Aug 2015, 12:39

octopus wrote:Srpski tim nakon uspeha kajakasa trenutno broji 50 clanova (ne racunajuci jos uvek upitnog Vjacanjina)! :hatman:


U momentu ispred komsija Madjara. :biggrin:
Eh kad bi dosao i taj dan da ih sijemo sa medaljama, ali i to eventualno od narednog vijeka (ako nas i bude do tad.. :sad10: )

octopus wrote:Gledajuci individualne sportove, 2/3 ocekivanih je ispunilo normu. Cekaju se: rvaci, tekvondistkinje, dzudisti, veslaci i naravno teniseri.


Ce upadne jos pokoji atleticar (dugoprugas?!), plivac/-ica (Lendjer za stafetu (u iscekivanju Vjacanina), Crevareva,...?!?), biciklista (?), any stonoteniser/-ka (??), ....

grobar_Zvornik wrote:(јел гријешим или има неко ограничење за тенисере у појединачној конкуренцији?! 2 или 3 по држави у мушкој и толико у женској?!)


Each National Olympic Committee (NOC) can enter 6 men and 6 women athletes, with a maximum of 4 entries in the individual events, and 2 pairs in the doubles events. Any player in the world's top 56 is eligible, and NOC's have the option to enter players of a lower rank.Athletes are able to compete in both singles and doubles events.[1][2] Doubles players within the top 10 rankings on 11 June are eligible to bring any player provided that player has any doubles or singles ranking, and the number of players of the same country do not surpass the total of six.[3]

https://en.wikipedia.org/wiki/Tennis_at_the_2016_Summer_Olympics_%E2%80%93_Qualification

Dakle: Djoko, Viktor, Zimonja (ce se najvjerovatnije i oprosti od karijere iza igara)... i mozda OKS eventualno pripusti jos nekog za dubl (Laju, Ficka, ili da se i Tipsi baci iskljucivo na dublove - vrijeme pocetka sad! :biggrin2: )

I Ana i Jelena za koje se mozemo nadati da ce izvjesno nastupiti. (ali ne i u dublu.. :laugh: ) Kruniceva i Jovanovski ostaju pod velikim znakom pitanja.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 24 Aug 2015, 13:00

Ovo je fenomenalno do sada. Meni zaista nije bitan broj ucesnika, vec potencijalnih osvajaca medalja. A on je vec sad veci nego u Londonu. Samo ovih 50-oro da ode, to su vec 4 realne medalje, isti broj odlicja koje je njih 115-oro u Londonu osvojilo. Ako drzava bespotrebno bude natezala da budemo brojniji od recimo Hrvata, moguce je da nadmasimo rekord iz Londona. 100 sportista je taman cifra, po meni. Cim dodju OI, svi mi cemo da pljujemo one koji su trideset i neki i lajacemo na OKS zasto vodi takve o trosku drzave, tako da bih bio licemeran ako bih se iskreno radovao plasmanima takvih sportista na OI. U zimskim sportovima je ok biti 30. na OI, dok u letnjim, Srbija takve ne treba da vodi.
Vec jedna posada vise u kajaku nego u Londonu, veliki broj kvota u streljastvu, da se strelci lepo rasporede po disciplinama koje im leze. To su nam dva glavna sporta. Ostalih nekoliko daju samo po jednog ozbiljnog kandidata - Djokovica, Stjepanovica, Spanovicku, Stefaneka, Bogdanovicku, eventualno dvojac u veslanju. Nesto sumnjam u Milicu Mandic sto se tice medalje. Do 45 individualnih sportista je vise nego dovoljno. Sad ih je 25. Znaci jos 10-ak ozbiljnih (ove koje sam nabrojao) i 10-ak koji nisu nesto, ali zasluzuju da putuju.

@Dop - ''srecom'' nemamo vise atleticara dugoprugasa, niti ''perspektivnih hodaca'', niti bracnih parova koji su tu dosli na letovanje. Bice ih malo, ja bar mislim i nadam se, na nivou statisticke greske, tj. ispod 5%. Voleo bih da u toj kategoriji bude i Anja Crevar i par slicnih perspektivaca.
Mislim da ce prvih 64 na ATP i WTA listi ici u London. Naravno, ogranicenje po drzavi su po 3 tenisera i teniserke, kao i igranje bar jednog meca za repku u FED/Davis cup timu.
Edit: da, cetvoro tenisera, mislim da je i pre tako bilo. U principu sve isto kao pred London. Ali ne treba se zanositi, samo Nole u singlu je sansa. Mislim da oks ne moze da bira koga ce Zimonji u dublu dodati, jer Zimonja vise nije top 10 igrac, pa ce morati da se kombinuje sa Novakom ili Viktorom.


Kad su to nas Rusi u bilo cemu pustili...
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Dylam Dop » 24 Aug 2015, 13:09

octopus wrote:100 sportista je taman cifra, po meni.


Potpuno se slazem, kao i sa stavom o medaljama!

octopus wrote:Mislim da ce prvih 64 na ATP i WTA listi ici u London. Naravno, ogranicenje po drzavi su po 3 tenisera i teniserke, kao i igranje bar jednog meca za repku u FED/Davis cup timu.


Ovde je ipak greska.. :) Uzima se niza granica na listama, ali i potencijalno veci br. takmicara po naciji (6) kao sto pise gore. Spanci ce recimo da ispune sve moguce muske teniske kvote.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 24 Aug 2015, 13:24

Ovako sam razumeo. Smeju da nastupe npr. lupam Izner, Kveri, Herison i Fis. U dublu smeju braca Brajan, ali ne i dubl Sok/Dzonson, jer su to vec osmorica. Tako da bi drugi dubl smeli da cine samo dvojica iz sastava: Izner, Kveri, Herison i Fis.

Pa sta je, je li 56 ili 64? Ako je 56, to je dobro, jer ce Nole biti slobodan u prvom kolu. Ili su zamislili da dele wild cards... :wacko:
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 24 Aug 2015, 13:25

ако смијем лаички направити одређен закључак, а ви ме слободно исправите

- скокови у воду = ништа. Срби воле изиграват храбре момке, ал кад треба са даске од 10 метара скочит мало теже то иде. :laugh: :laugh: Имали смо ако ме памћење служи раније неког скакача (наше корјене, име презиме,али живи у иностранству). Биће, није се показ'о.

- синхронизовано пливање = имајући у виду услове, број базена, топле воде и струке, сасвим разумљиво што овдје немамо такмичаре.

- (овдје стварно дајем себи за право да се...) брдски бициклизам и уопште бициклизам = Имали смо Стевића, после њега још њих неколицину, ако сам пажљиво читао нека женска је требала на ОИ, али је имала несрећу и ништа од наступа. Имајући у виду колико Словенци улажу, па и Хрвати задњих година, чуди ме да и ми нисмо некоме у бициклистичком свијету занимљиви.

- одбојка на пјеску = Е ако за остало можда немам утемељен став и принцип. За ово ми стварно није јасно??? Знам да се сваке године одржавају разни турнири по читавој Србији, земља смо одбојке и занм да је пред Лондон било приче како ће ОСС урадити све да у Рију имамо представнике... Међутим, колико пратим, ништа.Баш онако за неповјеровати. Шеварика и екипа... ћао здраво.

- јахања коња = Ја не знам има ли више уопште трка на БГ хиподрому,тј. постоји ли исти. Некад сам РТС2 гледао само због тих трка са хиподрома и лудила.. Ипак имајући у виду да се ради о спорту који захтјева огромна улагања, разумљиво дупло голо.

--- гимнастика???? Шта је с њом у Србији? Мало школованог кадра, рекао бих. Ту морамо апсолутно ангажовати странце да раде са дјецом која се желе бавити истом.

-- бадминтон = Е стварно, толико незапослених Срба и мрско им игра бадминтона. Просто парадокс. А одличан је у борби против стреса, али и чира. Ипак, имајући у виду наше конзервативне карактеристике, донекле и подношљиво да ту немамо спортиста, кад већ немамо у одбојци на пјеску,ваиМеОцаиСинаиСветогадуха.

--- мачевање = Знам да Хрвати итекако полажу наде у овај спорт. А ми? Краљевић, Обилић, Карађорђевић, на њима и остало...

--- хокеј на трави = иако бих овај спорт декретом забранио, ни у њему немамо спортиста. Тако и треба.

---једрење = Немамо море, иако се с нама не слажу Херцегновљани.

--- дизање тегова = Не знам каква је сад ситуација, по друштвеним мрежама стичем утисак да су теретане пуне, купује се веј, узима креатин, у апотециј протеин и једе бонжита, додао бих боје се биће им мала _______. Али ни овдје нас нигдје.

Октопус

Наравно да је боље имати квалитет од квантитета. Лично, волио бих осим кошаркаша, да још 2 тима оду. Одбојкаши и одбојкашице вјероватно. Јер у рукомет сам изгубио вјеру одавно.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31512
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Dylam Dop » 24 Aug 2015, 14:36

octopus wrote:Ovako sam razumeo. Smeju da nastupe npr. lupam Izner, Kveri, Herison i Fis. U dublu smeju braca Brajan, ali ne i dubl Sok/Dzonson, jer su to vec osmorica. Tako da bi drugi dubl smeli da cine samo dvojica iz sastava: Izner, Kveri, Herison i Fis.

Upravo tako, ili da idu recimo Sok/Dzonson u dublu, a da otpadnu Herison i Fis (pod uslovom da budu jos ispunjavali ove uslove navedene u donjem komentaru)

octopus wrote:Pa sta je, je li 56 ili 64? Ako je 56, to je dobro, jer ce Nole biti slobodan u prvom kolu. Ili su zamislili da dele wild cards... :wacko:

56 je granica na ATP listi (koja se opet pomjera na gore kad je vise igraca iz iste zemlje u prvih 56 koji potom otpadaju, recimo upravo Spanaca), ali idu tacno 64 takmicara. Sad sam inace bacio pogled na londonski OI-turnir i neki su dobili tih dodatnih 8 mjesta na osnovu nekog ITF-plasmana + mozda pokoja jos 'wild card'. Mada mi sve ovo takodje nije najjasnije.


@grobar_Zvornik

Od ovog svega sto si naveo, rekao bih da je realno u dogledno vrijeme da izbacimo kojeg biciklistu, dizaca tegova, gimnasticara, opet par za beach-volleyball i eventualno jos skakaca u vodu.
Ovo sve ostalo su potpuno lijevi sportovi za nas geografski milje, a neki zahtijevaju i vece ulaganja za sirotinjsku zemlju poput Srbije..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Кутузов » 25 Aug 2015, 15:13

На светском јуниорском првенству света у пливању Ања Цревар остварила А олимпијску норму 4.43.36 Ово је уједно и државни рекорд Србије.
Заузела је пето место, а треба рећи да је од победнице млађа две године.
User avatar
Кутузов
 
Posts: 666
Joined: 08 May 2013, 23:16

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 25 Aug 2015, 15:22

Anja Crevar isplivala A normu na svetskom juniorskom prvenstvu na 400m mesovito! Bravo Ana!

Anji lični, državni rekord i norma za Rio!
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby tremi08 » 25 Aug 2015, 15:41

Bravo za Anju 52 ucesnicu Srbije i to najmladju na OI. Narednih dana ocekujemo jos normi,pre svega veslaca.
Nadam se da ce neko ko malo bolje zna o streljastvu da kaze koje su sanse da Arunovicka,Zlatic, Mirosavljev odu na OI,koliko sam shvatio jedino na EP u martu i to cini mi se da Arunovic ne moze pucati u disciplini u kojoj je bila 4 2012 godine?Pre svega zbog Arunovic kojoj je na proslim izmakla medalja,verovatno bi joj se na ovim vratilo.

Sto se tice tenisera moja neka procena je da ce ici Novak,Viktor,Janko ili Lajovic u singlu,Ziki dubl, Ana,Jelena,Krunic sto bi bilo sasvim ok.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09


Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Tufi » 27 Aug 2015, 23:10

Odbojkašice rutinski protiv ovih slabijih reprezentacija.
Sledeća 3 meča su odlučujući. Dominikana, Rusija, Japan.

Bojim se da će nas koštati oni propušteni bodovi protiv Kine.
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 28 Aug 2015, 15:38

Dominikanu moraju dobiti i uzeti 3 boda. Posle toga cemo videti sta im treba za plasman, mozda cak ni oba trijumfa protiv Japan i Rusije ne budu dovoljna ako bude po 3-2, a mozda cak u nekom raspletu bude dovoljna jedna pobeda sa osvojena 3 boda. Raspored nam ne ide na ruku, jer su Japanke sebi namestile SAD i Kinu na kraju, a Rusija igra s njima takodje u poslednjem krugu, tako da nase ne mogu da kalkulisu, za razliku od ostalih.

U trouglu SAD, Kina, Srbija, nase su najslabije sa samo 2 boda, Kina ima 3, SAD 4. Japan je izgubio od Rusije 3-2. Japan ima kiks protiv Dominikane uzeli su samo 2 boda.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby AirBall » 30 Aug 2015, 08:47

Rutinska pobeda devojaka u odbojci protiv Dominikane 3-0 (25-18 25-22 25-22)

Danas pocinje i svetsko prvenstvo u veslanju koje je kvalifikaciono za OI
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 30 Aug 2015, 09:58

Добро је, а сад два меча одлуке, меча који ће дати одговор хоћемо ли након СК-а дјевојке гледати у Риу. Објективно, 2 побједе (било какве) нас воде у Рио.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31512
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

PreviousNext

Return to Rio 2016

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests