Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija Švedske

Reprezentacija Švedske

Postby Hezonja » 10 Jun 2013, 17:18

Svedska se plasirala na EP prvi put posle 10 godina nakon sto su oni bili domacini.

Prosli su kao 2. u kvalifikacijama u grupi sa Nemackom, Bugarskom, Azerbejdzanom i Kiprom.

Na EP prvenstvo ce igrati u grupi D zajedno sa: Finskom, Grckom, Rusijom, Italijom i Turskom.

Raspored pripremnih utakmica.

12 August 2013 Lithuania – Sweden Panevėžys
14 August 2013 Lithuania – Sweden Šiauliai
23 August 2013 Sweden – TBA Lublin
24 August 2013 Sweden – TBA Lublin
25 August 2013 Sweden – TBA Lublin
30 August 2013 Germany – Sweden Bamberg

Svedjani imaju strasno talentovane mlade igrace i ocekujem da na prvenstvu 2017 postignu najveci uspeh u svojoj istoriji.Uz malo srece mogli bi vec 2015. da se nadju u nekom 1/4 finalu.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Hezonja » 10 Jun 2013, 17:20

Spisak igraca za Univerzijadu.

Alexander Lindqvist, Gustav Sundström, Andreas Karlsson, Johan Rönström, Andreas Person, Mike Joseph, Charles Barton JR, Odin Lindell, Chris Czerapowicz, Pierre Hampton, Christopher Ryan, Richard Hartman, Erkan Inan och Sebastian Norman.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Proctor » 11 Jun 2013, 08:48

Aleksa9 wrote:Spisak igraca za Univerzijadu.

Alexander Lindqvist, Gustav Sundström, Andreas Karlsson, Johan Rönström, Andreas Person, Mike Joseph, Charles Barton JR, Odin Lindell, Chris Czerapowicz, Pierre Hampton, Christopher Ryan, Richard Hartman, Erkan Inan och Sebastian Norman.


U Skandinaviji ništa novo. Od 14 prezimena, kad bi čovjek pročitao polovinu - Joseph, Barton, Czerapowicz, Hampton, Ryan, Hartman i Inan, teško bi prokljuvio o kojoj je reprezentaciji riječ.
Proctor
 
Posts: 1148
Joined: 20 Sep 2011, 08:57

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Hezonja » 10 Jul 2013, 23:28

Svedjani jedini jos uvek nisu ja mislim ni preliminarni spisak objavili, a njihov sam najvise iscekivao pored naseg verovatno...

Ovo su neka imena koja ja ocekujem...

Thomass Massamba(Lukoil), Kenny Grant(Nansi), Jonathan Person(Gotha)
Marcus Eriksson(Barsa), Czerapovicz(NCAA), Andreas Person(LF Basket)
Viktor Gaddefors(Bolonja), Anton Gaddefors(Sandsval)
Jarebko(Detroit), Christian Maraker(Japan), Nik Spajrs(BarsA)
Engstrom(NCAA), Kjelbom,

Mozda sam nekoga i zaboravio...
A imaju jos oko 15 top talenata u najjacim evropskim klubovima...
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Hezonja » 22 Jul 2013, 22:28

I konacnoooooo Svedjani...

Markusa Eriksona nema...Ne znam iz koga razloga...Hakanson na sirem spisku... :blue:

Ovde ima 4, 5 igraca koji ce ciniti Dream Team Svedske za par godine...Go SVERIGE!

Charles Barton, Tobias Borg, Christopher Czerapovicz, Anton Gaddefors, Viktor Gaddefors, Kenneth Grant, Ludvig Håkanson, Olivier Ilunga, Johan Jeansson, Jonas Jerebko, Joakim Kjellbom, Alexander Lindquist, Mikael Lindqvist, Brice Massamba, Thomas Massamba, Olouma Nnamaka, Martin Pahlmblad, Jonathan Person, Dino Pita, Erik Rush, Anton Saks, Andreas Schreiber, Jonathan Skjöldebrand, Jeffery Taylor.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Proctor » 23 Jul 2013, 09:15

Aleksa9 wrote:I konacnoooooo Svedjani...

Markusa Eriksona nema...Ne znam iz koga razloga...Hakanson na sirem spisku... :blue:

Ovde ima 4, 5 igraca koji ce ciniti Dream Team Svedske za par godine...Go SVERIGE!

Charles Barton, Tobias Borg, Christopher Czerapovicz, Anton Gaddefors, Viktor Gaddefors, Kenneth Grant, Ludvig Håkanson, Olivier Ilunga, Johan Jeansson, Jonas Jerebko, Joakim Kjellbom, Alexander Lindquist, Mikael Lindqvist, Brice Massamba, Thomas Massamba, Olouma Nnamaka, Martin Pahlmblad, Jonathan Person, Dino Pita, Erik Rush, Anton Saks, Andreas Schreiber, Jonathan Skjöldebrand, Jeffery Taylor.


Vidim da ih pratiš, pa me zanima znaš li kakva je priča oko ovih mnogobrojnih momaka koji vidljivo imaju "nešvedska" imena?
Pretpostavljam (a ponešto sam i čitao) da sa Amerikom veze imaju Barton, Grant, Rush, Taylor i Schreiber, da afričke korijene očigledno vuku Ilunga, dvojac Massamba i Nnamaka, tu je i "naš" Dino Pita, a Czerapovicz mi zvuči poljski.

Siguran sam da svi oni nisu rođeni u Švedskoj, znam da ima puno američkih studenata, vjerovatno i puno "mješovitih", ko je tu naturalizovan, a ko nije?

Znam da vjerovatno puno pitam, ali često ih spominješ, i sigurno si bolje upućen.
Proctor
 
Posts: 1148
Joined: 20 Sep 2011, 08:57

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Hezonja » 23 Jul 2013, 10:44

Proctor wrote:
Aleksa9 wrote:I konacnoooooo Svedjani...

Markusa Eriksona nema...Ne znam iz koga razloga...Hakanson na sirem spisku... :blue:

Ovde ima 4, 5 igraca koji ce ciniti Dream Team Svedske za par godine...Go SVERIGE!

Charles Barton, Tobias Borg, Christopher Czerapovicz, Anton Gaddefors, Viktor Gaddefors, Kenneth Grant, Ludvig Håkanson, Olivier Ilunga, Johan Jeansson, Jonas Jerebko, Joakim Kjellbom, Alexander Lindquist, Mikael Lindqvist, Brice Massamba, Thomas Massamba, Olouma Nnamaka, Martin Pahlmblad, Jonathan Person, Dino Pita, Erik Rush, Anton Saks, Andreas Schreiber, Jonathan Skjöldebrand, Jeffery Taylor.


Vidim da ih pratiš, pa me zanima znaš li kakva je priča oko ovih mnogobrojnih momaka koji vidljivo imaju "nešvedska" imena?
Pretpostavljam (a ponešto sam i čitao) da sa Amerikom veze imaju Barton, Grant, Rush, Taylor i Schreiber, da afričke korijene očigledno vuku Ilunga, dvojac Massamba i Nnamaka, tu je i "naš" Dino Pita, a Czerapovicz mi zvuči poljski.

Siguran sam da svi oni nisu rođeni u Švedskoj, znam da ima puno američkih studenata, vjerovatno i puno "mješovitih", ko je tu naturalizovan, a ko nije?

Znam da vjerovatno puno pitam, ali često ih spominješ, i sigurno si bolje upućen.


Kenny Grant, Dino Pita, Czerapovicz, Schreiber, Dino Pita, Nnamaka, Thomas Massmba i Barton se vode kao cisti Svedjani i oni mogu da igraju sigurno...Birace se izmedju Jefery Taylora i drugog Masambe, a nema sumnje da ce biti izabran Tejlor, koji je izabran sad u najbolju petorku letnje lige.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Hezonja » 29 Aug 2013, 12:35

Ludvig Hakanson na prvenstvu Evrope :blue: :blue: :blue: :blue: :blue:

Image
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Proctor » 29 Aug 2013, 14:22

Aleksa9 wrote: Birace se izmedju Jefery Taylora i drugog Masambe, a nema sumnje da ce biti izabran Tejlor, koji je izabran sad u najbolju petorku letnje lige.


Po spisku koji si okačio, ipak su tu i Masamba X2 i Tejlor.
Proctor
 
Posts: 1148
Joined: 20 Sep 2011, 08:57

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Hezonja » 29 Aug 2013, 14:27

Proctor wrote:
Aleksa9 wrote: Birace se izmedju Jefery Taylora i drugog Masambe, a nema sumnje da ce biti izabran Tejlor, koji je izabran sad u najbolju petorku letnje lige.


Po spisku koji si okačio, ipak su tu i Masamba X2 i Tejlor.


Nisam znao da su i Masambe 'cisti' Svedjani :D

Ne znam sta je sa Eriksonom, ali ja cu pored Srbije navijati za Sverige :D
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija Švedske

Postby AirBall » 29 Aug 2013, 14:40

Mislim da nikog u Svedskoj ne zanima njihova reprezentacija koliko tebe... :D
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Proctor » 29 Aug 2013, 14:43

Aleksa9 wrote:
Proctor wrote:
Aleksa9 wrote: Birace se izmedju Jefery Taylora i drugog Masambe, a nema sumnje da ce biti izabran Tejlor, koji je izabran sad u najbolju petorku letnje lige.


Po spisku koji si okačio, ipak su tu i Masamba X2 i Tejlor.


Nisam znao da su i Masambe 'cisti' Svedjani :D

Ne znam sta je sa Eriksonom, ali ja cu pored Srbije navijati za Sverige :D


I Tejlor je rođen u Švedskoj, tako da bi možda Raš mogao biti naturalizovan, on je iz San Hozea, Kalifornija. A možda ljudi neće te naturalizovane, hoće samo čiste Skandinavce... :biggrin:

U svakom slučaju, biće ih zanimljivo pratiti. U teškoj su grupi, pa ćemo vidjeti šta mogu.
Proctor
 
Posts: 1148
Joined: 20 Sep 2011, 08:57

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Hezonja » 29 Aug 2013, 14:46

Tamo je sad basket u ekspanziji zescoj :D A zanimljivi su mi, jer imaju brdo ekstra talenata i bas me zanima sta ce ispasti za 3,4 godine...
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Proctor » 29 Aug 2013, 14:54

AirBall wrote:Mislim da nikog u Svedskoj ne zanima njihova reprezentacija koliko tebe... :D


Nemoj ga zezati, možda je čovjek iz Foče ili Abidžana... :D
Proctor
 
Posts: 1148
Joined: 20 Sep 2011, 08:57

Re: Reprezentacija Švedske

Postby Hezonja » 29 Aug 2013, 17:04

Proctor wrote:
AirBall wrote:Mislim da nikog u Svedskoj ne zanima njihova reprezentacija koliko tebe... :D


Nemoj ga zezati, možda je čovjek iz Foče ili Abidžana... :D


Dino Pita, brat od tetke :D
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21


Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 87 guests