Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija USA

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 13 Aug 2019, 19:21

Radonjaa wrote:Vrijeme je da prihvatiš da su Srbi najveća košarkaška nacija svih vremena i shodno tome da poštuješ naše igrače

Naravno da jesu, kad se u obzir uzme broj stanovnika i to da nemamo mogucnost da imamo i atletski dominantne igrace vec je stil igre vise na inteligenciju, taktiku,itd itd....no,ovde se nasi toliko uzdizu i toliko se lupeta....mi smo posle Amerike najveci favoriti...jer imamo najbolje igrace....ali to sto su nasi najbolji posle Americkih ne znaci da su i u njihovom rangu...i ne znaci da su svi Nba all star nivo....u istoriji smo imali dvojicu takvih, sad se pojavio i treci, mogli smo da imamo i Doncica ali nemamo ga .....ti igraci jesu vrhunski asovi...jesu i mnogi drugi nasi, za nivo Evrope naravno....to sto su nasi i sto u Evropi prave razliku ne znaci da su u rangu Americkih asova i ako to neko kaze ne znaci da mrzi nase igrace ....
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7378
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Dexi » 13 Aug 2019, 20:23

Glupo je porediti I praviti komparacije.Samo bez nipodastavanja nasih igraca.pa za pleja pravog sta je vaznije da napravi asistenciju,razigra ekipu?ili da sipa 30 koseva .Teo ima sve to sto treba za pleja vrhunskog nije dzaba bio najbolji godinama.ima I sut,kreativnost,asistenciju,umeo I da prodre ili nije imao Teo.Bogdan je klasa a za to je dokaz ep 2017.da ima slobodu kao I Taj Micel verujem da bi imao bolju statistiku.Ono sto je sustina moje price da njima fali 15-20 najboljih igraca all starova,I da ovi ostali Jesu kvalitetni,Ali ne toliko I da par ekipa moze da ih pobedi.Ove price o statistikama su za malu decu.to vam je otprilike kao da kod Nas odbiju svi pa umesto Bogdana dodje Vanja ,umesto Bjelice Simanic,a umesto Jokica neko drugi koji kao ima statistiku neku.Pa koji bi bili nasi dometi.Zato kazem bez 15-20 glavnih igraca njihovih nase I sanse drugih su Puno vece.plus pitanje je I Kako CE se uklopiti,privici na fiba pravila,na pritisak.doduse I 2014 na papiru nisu delovali nepobedivo,Ali su na kraju rutinirali.Ali ipak I tada nije bilo ovoliko otkaza kao sada I bili su jaci po imenima ,doduse nisu ni igrali protiv Spanaca tada.mozda oni I opet osvoje titulu mada ne verujem.samo mi je smetalo nipodastavanju nasih igraca,to nigde nisam video.Slazem se kad bi se gledali po broju stanovnika da smo uz litvu najveca kos.nacija,a po trofejima uz amere i sssr.Sto kaze neko Nama samo da su Tu Vucevic I Doncic tukli bi ove amere bez problema.Zato malo vise postovanja prema nasima .Taj Nas selektor je otisao iz portlanda 96,Ali je on ipsk bio takva klasa I Nas Sale nacionale koji resi finale ep sa 40 koseva.
Dexi
 
Posts: 16650
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 13 Aug 2019, 20:32

Dexi wrote:Glupo je porediti I praviti komparacije.Samo bez nipodastavanja nasih igraca.pa za pleja pravog sta je vaznije da napravi asistenciju,razigra ekipu?ili da sipa 30 koseva .Teo ima sve to sto treba za pleja vrhunskog nije dzaba bio najbolji godinama.ima I sut,kreativnost,asistenciju,umeo I da prodre ili nije imao Teo.Bogdan je klasa a za to je dokaz ep 2017.da ima slobodu kao I Taj Micel verujem da bi imao bolju statistiku.Ono sto je sustina moje price da njima fali 15-20 najboljih igraca all starova,I da ovi ostali Jesu kvalitetni,Ali ne toliko I da par ekipa moze da ih pobedi.Ove price o statistikama su za malu decu.to vam je otprilike kao da kod Nas odbiju svi pa umesto Bogdana dodje Vanja ,umesto Bjelice Simanic,a umesto Jokica neko drugi koji kao ima statistiku neku.Pa koji bi bili nasi dometi.Zato kazem bez 15-20 glavnih igraca njihovih nase I sanse drugih su Puno vece.plus pitanje je I Kako CE se uklopiti,privici na fiba pravila,na pritisak.doduse I 2014 na papiru nisu delovali nepobedivo,Ali su na kraju rutinirali.Ali ipak I tada nije bilo ovoliko otkaza kao sada I bili su jaci po imenima ,doduse nisu ni igrali protiv Spanaca tada.mozda oni I opet osvoje titulu mada ne verujem.samo mi je smetalo nipodastavanju nasih igraca,to nigde nisam video.Slazem se kad bi se gledali po broju stanovnika da smo uz litvu najveca kos.nacija,a po trofejima uz amere i sssr.Sto kaze neko Nama samo da su Tu Vucevic I Doncic tukli bi ove amere bez problema.Zato malo vise postovanja prema nasima .Taj Nas selektor je otisao iz portlanda 96,Ali je on ipsk bio takva klasa I Nas Sale nacionale koji resi finale ep sa 40 koseva.

Naravno da ti ni 2014 nisu delovali nepobedivo kad su tebi u to vreme verovatno Stime i Rasko bili u rangu Dejvisa i Dramonda a Teo i Bogdan u rangu Karija , Hardena i Irvinga :lollol: ....Bogdan ne bi imao 25 ppg u plej ofu sve i da uzima 30 suteva sta je s tobom covece....jos sa 21 godinom nije bio glavni igrac ni u Partizanu....tj, tu je negde i eksplodirao skoro sa 22...
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7378
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Bolkonski » 14 Aug 2019, 04:12

Radonjaa wrote:Vrijeme je da prihvatiš da su Srbi najveća košarkaška nacija svih vremena i shodno tome da poštuješ naše igrače


To sto kazem da je Micel bolji od Bogdanovica znaci da ne postujem nase igrace :laugh: ?
Ameri su taletnom za kosarku svetlosna godina ispred nas, Hrvata, Spanaca, Grka, Francuza zajedno. Ljudi salju prasinare koji su u NBA bili mahaci ili nisu ni izborili ugovor da dominiraju u Evropi. MVP F4 Evrolige Vil Klajburn koji nije mogao da se izbori za minimalac u NBA, nije ni draftovan. Toliko su dominantni talentom.
Inace, Medzik, Dzordan, Lebron, Durent, Dzabar - sve Srbin do Srbina, ili Stokton, Kobi, Pipen, Bird, Hakim - sve Srbi. Tako mozemo u nedogled. Ajde kad napises nesto normalno, ali kad odvalis ... nema ti ravnog.
Pa Drazen Petrovic, koji se vodi kao najbolji igrac sa prostora bivse SFRJ nije Srbin :laugh:

Dexi nikako da ukapira da su Teodosic, Bogdan i Beli top klasa, ali da postoji nesto sto je iznad top klase, npr. Stef Kari koji sve segmente Teodosiceve igre ima na 10 puta visem nivou, ali je Teo talentovaniji od Stefa :laugh:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 14 Aug 2019, 04:28

Bolkonski wrote:
Radonjaa wrote:Vrijeme je da prihvatiš da su Srbi najveća košarkaška nacija svih vremena i shodno tome da poštuješ naše igrače


To sto kazem da je Micel bolji od Bogdanovica znaci da ne postujem nase igrace :laugh: ?
Ameri su taletnom za kosarku svetlosna godina ispred nas, Hrvata, Spanaca, Grka, Francuza zajedno. Ljudi salju prasinare koji su u NBA bili mahaci ili nisu ni izborili ugovor da dominiraju u Evropi. MVP F4 Evrolige Vil Klajburn koji nije mogao da se izbori za minimalac u NBA, nije ni draftovan. Toliko su dominantni talentom.
Inace, Medzik, Dzordan, Lebron, Durent, Dzabar - sve Srbin do Srbina, ili Stokton, Kobi, Pipen, Bird, Hakim - sve Srbi. Tako mozemo u nedogled. Ajde kad napises nesto normalno, ali kad odvalis ... nema ti ravnog.
Pa Drazen Petrovic, koji se vodi kao najbolji igrac sa prostora bivse SFRJ nije Srbin :laugh:

Dexi nikako da ukapira da su Teodosic, Bogdan i Beli top klasa, ali da postoji nesto sto je iznad top klase, npr. Stef Kari koji sve segmente Teodosiceve igre ima na 10 puta visem nivou, ali je Teo talentovaniji od Stefa :laugh:

Pa upravo to,oni su za Evropske uslove vanserijski igraci, medjutim, u Americi se igra neki drugi sport koji je visa dimenzija za Evropu.....zato je Jokic prava privilegija, unikat,i nesto sto se celoj Evropi desi jednom u 20 , 30 godina...prava je cast sto je iz nase male Srbijice....ali to sto je Jokic to sto jeste, ne znaci da su svi nasi na tom nivou ali eto mrzi ih trener ili im ne da slobodu ili sta vec .....
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7378
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Dexi » 14 Aug 2019, 14:51

Amerikanci jesu svakako najbolji kosarkasi ,I najveca kosarkaska nacija,I imaju ogromnu hiperprodukciju svake godine,mogucnosti ,dobar koledz sistem.Ali uzimajuci broj stanovnika I broj kosarkasa nema vise talenata na toliko malom prostoru nego u Sfrj prostorima.Plus sto smo kroz istoriju I po trofejima u samom vrhu.mislim I na period sfrj.nsravno Tu je I sssr I litva pre svega kao naslednica.Niko nije rekao da Kari nije najbolji plej na svetu,ili Harden I Thompson najbolji suteri,Lenard ,Durant najbolji igrac,Dejvis centar.To nikad nisam sporio.Ono sto sam tvrdio je da ova njihova ekipa bez 15-20 najboljih igraca nije jaca od nase.Na sta su sledile bas Jake uvrede na racun nasih igraca.Isto tvrdim da za Nas igraju Doncic,Vucevic da bi dobili ove amere sa 10 koseva minimum.Jesu igraci njihovi koji su nabrojani ovde tips Pipen,Dzordan,Bird,Medzik,Kobi,Stef najbolji igraci ove igre,Ali isto tvrdim da je ostala sfrj ekipa D.Petrovic ,Djordjevic,Bodiroga,Kukoc,Danilovic,Komazec,Paspalj,Savic,Radja,Divac ,Vrankovic da bi igrali ravnopravno sa njihovim dream timovima 1994,1996.Prvi drim tim je zaista nesto najbolje ikada sto je igralo kosarku I oni bi Nas oduvali 20-30 razlike.Vec od 2002 dream Tim polako dobijaju I ostali,da bi Tek dolaskom Kzizevskog ponovo uspostavili dominaciju koja CE nadam se ove godine biti prekinuta.
Dexi
 
Posts: 16650
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 14 Aug 2019, 15:37

Dexi wrote:Amerikanci jesu svakako najbolji kosarkasi ,I najveca kosarkaska nacija,I imaju ogromnu hiperprodukciju svake godine,mogucnosti ,dobar koledz sistem.Ali uzimajuci broj stanovnika I broj kosarkasa nema vise talenata na toliko malom prostoru nego u Sfrj prostorima.Plus sto smo kroz istoriju I po trofejima u samom vrhu.mislim I na period sfrj.nsravno Tu je I sssr I litva pre svega kao naslednica.Niko nije rekao da Kari nije najbolji plej na svetu,ili Harden I Thompson najbolji suteri,Lenard ,Durant najbolji igrac,Dejvis centar.To nikad nisam sporio.Ono sto sam tvrdio je da ova njihova ekipa bez 15-20 najboljih igraca nije jaca od nase.Na sta su sledile bas Jake uvrede na racun nasih igraca.Isto tvrdim da za Nas igraju Doncic,Vucevic da bi dobili ove amere sa 10 koseva minimum.Jesu igraci njihovi koji su nabrojani ovde tips Pipen,Dzordan,Bird,Medzik,Kobi,Stef najbolji igraci ove igre,Ali isto tvrdim da je ostala sfrj ekipa D.Petrovic ,Djordjevic,Bodiroga,Kukoc,Danilovic,Komazec,Paspalj,Savic,Radja,Divac ,Vrankovic da bi igrali ravnopravno sa njihovim dream timovima 1994,1996.Prvi drim tim je zaista nesto najbolje ikada sto je igralo kosarku I oni bi Nas oduvali 20-30 razlike.Vec od 2002 dream Tim polako dobijaju I ostali,da bi Tek dolaskom Kzizevskog ponovo uspostavili dominaciju koja CE nadam se ove godine biti prekinuta.

Da igraju Doncic i Vucevic :laugh: ...daj onda i Durenta sta , da za nas igraju Durent i Kavaj odrali bi Amerikance ja ti garantujem :lollol: ...tako je kako je,jedino da se kaze da smo sad Jugoslavija, jer ovi ne igraju za nas pa ne igraju i to je to :beyond:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7378
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Bogun » 14 Aug 2019, 18:01

@bolkonski

Ne znam da li je to do talenta ili do odličnog sistema i sjajnih uslova za trening? Ja bih rekao ovo drugo.
Naravno, u Americi ima puno talentovanih košarkaša, ali mislim da mešaš malo talenat i sistematski rad sa igračima i njihovo stvaranje od malih nogu.
Po mom mišljenju, ako je neko bolji igrač od nekog me znači da je i talentovaniji.
Evo da se prebacim na tenis, ti kažeš da je Federer najtalentovaniji teniser na svetu(apsolutno se slažem), kako ga onda Đoković redovno odelje? Da nije možda zato što je Novak bolji teniser, uprkos činjenici da je ovaj talentovaniji? :D

Prosto mi je neverovatno da u 40-50 miliona crnaca u Americi ima toliko mnogo talenta, a u preko MILIJARDU crnaca u Africi ih nema skoro uopšte
A zanimljivo svi Afrički košarkaši koji su igrali NBA su prošli američki srednjoškolski i / ili koledž sistem:
Hakim, Mutombo, Oladipo, Embid, Sijakam...
Izuzeci su mislim Bisma(r)k Bijombo i Serž Ibaka, verovatno ih ima još, ali ovo je iz glave.
Last edited by Bogun on 14 Aug 2019, 18:06, edited 1 time in total.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Reprezentacija USA

Postby Radonjaa » 14 Aug 2019, 18:04

Ma čini ti se, sve je do suvog talenta
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Reprezentacija USA

Postby Bogun » 14 Aug 2019, 18:09

Sad ne znam da li me zezaš ili si ozbiljan? :D

Znači američki crnci su talentovaniji od afričkih? :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Reprezentacija USA

Postby Radonjaa » 14 Aug 2019, 18:28

Sprdnja. :D
Naravno da je sve do uslova.
SAD ima najviše kvalitetnih igrača zbog kombinacije vrhunskih uslova, #1 popularnosti sporta, ogromne populacije i tamnoputih igrača koji u tim uslovima do savršenstva dovode ono što 99% bijelih igrača nema, a to su naravno atleticizam i fizikalije. Navedena 4 uslova ne posjeduje nijedna druga država, pogotovo ne u toj mjeri.

Da su stvarno talentovani za sport, ne bi na 110 miliona bijelih Amerikanaca (samo muškarci), imali 40 bijelih američkih košarkaša u NBA ligi, nego bi ih bilo 200. Uporedi to sa državama Jugoslavije, gdje na otprilike 10 miliona muškaraca imaš 17 NBA igrača.

Jasno je da Afroamerikanac po prirodi ne može biti talentovaniji za košarku od svog ,,rođaka'' iz Afrike, a jasno je i da Amerikanci kao nacija nisu talentovaniji od drugih, ali niz faktora dovodi do toga da su najjača košarkaška sila.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Reprezentacija USA

Postby Bogun » 14 Aug 2019, 18:53

Onda se slažemo. :okk:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 14 Aug 2019, 19:02

Jeste , prava je steta sto Srbija nema 100 miliona stanovnika npr, iako bez tamnoputih verujem da bi bili ravnopravni sa Amerikancima zbog kolicine talenta, i genetike ( u smislu procenta visokih ljudi)...ovako, od ovoliko malo stanovnika stvarno izbacujemo dosta talenata...zamislite koliko bi se Jokica moglo kriti u 307 miliona stanovnika ako se jedan krije u ovih 7 :roll: ...da ne bude sve sad oko Jokica, i Pedja Stojakovic je bio Nba all star, i Divac, evo sa ovih prostora na all staru igrao i Dragic i Vucevic, igrace i Doncic vrlo brzo,itd itd... a koliko Amerika ima belih all starova ?....no, to sto oni uz savrsen sistem, popularnost i sve ostalo sto imaju koriste to crno stanovnistvo ne moze im se zamerati jer jbg....znamo istorijsku podlogu i odakle uopste toliko tamnoputih na Americkom tlu....ko sto rekoh, da Srbija ima 100 miliona stanovnika, verujem da bi bila u rangu Amerike, odosno svet za sebe, i to iskljucivo sa belim igracima dakle virtouzima ko sto su Jokic, Divac,Kukoc itd....no, sta bi bilo kad bi bilo...
Last edited by veljkos161 on 14 Aug 2019, 19:04, edited 1 time in total.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7378
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Radonjaa » 14 Aug 2019, 19:04

Naravno, ne treba biti zavidan ni ljubomoran, oni su sa razlogom najbolji, samo mislim da nije stvar u čistom talentu.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Reprezentacija USA

Postby Bogun » 14 Aug 2019, 19:58

@veljkos

Šteta je što naši košarkaški centri i škola košarke propadaju. Para nema, a reklo bi se ni jasne strategije razvoja mladih igrača.

Mi na 7 miliona stanovnika imamo sada 5 NBA igrača, da nam je košarka na nivou iz 80 tih godina prošlog veka, mislim da bi taj broj bio dvocifren.

@Radonja

Naravno da su najbolii sa razlogom.
Oni su sport podigli na nivo nauke, sve je sređeno do najsitnijih detalja, pogotovo kada se pojavi top potencijal, znaju kako da takvog igrača od nebrušenog klinca dovedu do gotovog proizvoda, koji je spreman da se bavi profesionalnim sportom.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests