Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija USA

Re: Reprezentacija USA

Postby fabricio » 09 Apr 2019, 15:30

Lakerit wrote:Без најјачих играча им се лако може поновити СП 2002, ОИ 2004 и СП 2006 са све Леброном и Вејдом.

Sad su potpuno druga vremena, nije za uporedjivanje.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Reprezentacija USA

Postby Bogun » 09 Apr 2019, 16:45

Bolkonski wrote:Fox, Bledso, Lu Vilijams, Donovan Micel, Hood, Ingram, Batler, Dzordz, Rendl, Kuzma, Deandre, KAT.
I sa takvim timom su najjaci.


Da stavimo umesto KAT nekog drugog visokog igrača
Jesu najjači, ali ne vidim da su mnogo jači nego 2002.

Evo i tog tima:
Džermejn Onil, Ben Valas, Ralf Lafrentz :laugh:
Elton Brand, Antonio Dejvis
Pol Pirs, Šon Merion, Majkl Finli
Redži Miler, Džej Vilijams
Andre Miler, Baron Dejvis

Tu su ako se dobro sećam Kid i Alen trebli da igraju pa su u poslednjem trenutku otpali.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32492
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Reprezentacija USA

Postby Bolkonski » 09 Apr 2019, 22:04

Smejurija od tima. Cini mi se da ih je jos neko pobedio osim nas. Valjda Argentina ?
Dva najbolja igraca sveta nisu igrala - Kobi i Sek. Sa njima dvojicom bi pregazili sve do zlata. Da ne pominjem Kartera, Garneta, Alena, Kida, Ajversona, Dankana ...
Sa druge strane, ni mi danas bas nemamo Jarica, Bodija, Divca i najboljeg sprskog igraca svih vremena - Pedju Stojakovica.
Generalno, njima treba Durent koji je kao kobra za evropske reprezentacije, jednostavno ni jedna reprezentacija nema odgovor na njega, deluje kao da svakoj reprezentaciji moze da da 60 ako mu padne na pamet, i eventualno Irving. Sa njima dvojicom oni uzimaju zlato ko god bila ostala desetorica. Mogu da budu i Ameri iz EL-a.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija USA

Postby Olimp » 10 Apr 2019, 06:38

Istina je da mi nemamo reprezentaciju kao 2002, ali nije fer podcjenjivati njihov tim iz 2002 to je tim sa 9 NBA All star igrača.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Reprezentacija USA

Postby Bolkonski » 10 Apr 2019, 10:26

Da su igrali najbolji igrači, iz ove ekipe bi bilo mesta jedino za Pirsa.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija USA

Postby Tufi » 10 Apr 2019, 10:56

Dejvis najavio da ce vrlo vjerovatno igrati i tu se zaustavlja prica o tome ko će uzeti zlato
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Reprezentacija USA

Postby Lakerit » 10 Apr 2019, 11:25

Bolkonski wrote:Da su igrali najbolji igrači, iz ove ekipe bi bilo mesta jedino za Pirsa.


Како ти се чини овај тим?

Allen Iverson
Stephon Marbury
Dwyane Wade
Carlos Boozer
Carmelo Anthony
LeBron James
Emeka Okafor
Shawn Marion
Amar'e Stoudemire
Tim Duncan
Lamar Odom
Richard Jefferson


Или овај,


Joe Johnson
Kirk Hinrich
LeBron James
Antawn Jamison
Shane Battier
Chris Paul
Chris Bosh
Dwight Howard
Brad Miller
Elton Brand
Carmelo Anthony
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Reprezentacija USA

Postby Olimp » 10 Apr 2019, 14:55

Bolkonski wrote:Da su igrali najbolji igrači, iz ove ekipe bi bilo mesta jedino za Pirsa.

Izgleda da je bilo lakše postati All star u to vrijeme nego upasti u reprezentaciju 2002.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Reprezentacija USA

Postby Olimp » 10 Apr 2019, 15:02

S obzirom da ce Adetokumpo igrati za Grke, bolje da Ameri ni ne dolaze, tom logikom.

Ja ne volim biti nerealan, ali ne volim ni taj autošovinizam. Mi niti u Riju a još manje 2014 nismo igrali kompletni, ako ove godine konačno izvedemo najjači tim, u što sumnjam zbog Jokića kvislinga, ali teoretski da dođemo najjači, ne mogu prihvatiti tezu da nemamo nikakve šanse. Jasno da nismo favoriti, ali ako ne zaigra 7-8 najboljih igrača, zašto ne bismo imali šanse. Ne samo mi, zašto i Australija, Španija ili kompletna Kanada ne bi imale šanse. Makar da dobiju jednu utakmicu od 10 protiv njih. Drugi ne mogu dobiti ni jednu od 100, ali naš najjači tim može jednom u 10 puta dobiti Amere, a ako dođu bez skoro svih superstara u što lično vjerujem jer su mahom svi FA, onda imamo i malo veće šanse od toga.
Kladioničarski gledani, ne prihvaćam da je na nas 1.01, nego 1.10 ili možda ovisno o njihovom timu do 1.25.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Reprezentacija USA

Postby Tufi » 10 Apr 2019, 15:10

Glupo je ovako pričati kad se ne zna njihov sastav, ali njih je lakse izbaciti u 1/4.

pitanje je da li bi mi dobili u Indijanapolisu da smo se sreli u finalu. Ali to je sad nebitno, to zlato nam niko ne može uzeti.

Mene interesuje I to kako će se Greg prilagoditi na turnirski sistem takmičenja
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Reprezentacija USA

Postby Bolkonski » 10 Apr 2019, 15:53

Ne znam sa kog takmicenja je ovaj prvi tim. OI u Atini?
Ali ako su Dzejms, Melo u Vejd bili sa Ajversonom govori mi da su bili klinci i da su odigrali tek jednu NBA sezonu.
Sto se tice tima sa SP 2006. to je utakmica koja se desi jednom u 50 utakmica, a ni taj tim nije bio najjači.

Tim iz 2002. : objasni mi koliko bi igraca ispalo iz ovog tima da su igrali Kid, Ajverson, Kobi, Karter, Rej Alen, Garnet, Dankan i Sekil?
Da ne bi ostao mocni Antonio Dejvis?
Dva ubedljivo najbolja igraca sveta tog trenutka, Sek i Kobi nisu igrali. Stvarno neko misli da bi Kobiju Bodiroga prodavao onu fintu od koje se napravila fama jer ju je prodao igrac od 30 godina decku kome je to bila prva profi sezona u karijeri :laugh:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija USA

Postby Baxter Stockman » 10 Apr 2019, 16:16

Koga boli stojko koji su tim poslali, i šta bi bilo da su poslali jači.
To zlato smo uzeli, i niko nema prava da nam ga oduzme.
Ti pati što će Sale i momci i ovoga leta ići da uzmu još jednu medalju.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Reprezentacija USA

Postby Dylam Dop » 10 Apr 2019, 16:41

Olimp wrote:Ja ne volim biti nerealan, ali ne volim ni taj autošovinizam.


Nerealan?! :biggrin: Od onog koji pise 'Jokic kvisling', 'autosovinizam', 'tim iz 2002 jaci od ovog danas'..?? :laugh: Da se ne lazemo, mi smo te 2002 imali mnogo srece, usralo nas je protiv amera na ludilo Gurovica.. Tu su Bodiroga, Stojakovic i Divac bili jedine vedete tima, ostali su vise-manje prosjecni.. Divac vec u upadljivo opadajucoj formi i kondiciji, ali je samim svojim prisustvom i harizmom kao nakakav 'glue guy' ulijevao duboko povjerenje ostalim rep's'tivcima i potakao ih da mogu i sami bolje da zaigraju i izrastu preko svojih mogucnosti. Jokic je u ovom momentu za 2 klase makar bolji, nego sto je on bio tada i igrace najvjerovatnije ovog ljeta. Bogdan, Bjelica, Teo vrijede danas makar kao Bodiroga i Stojakovic tada. Danas smo mnogo bolje popunjeniji nego 2002, narocito ispod kosa.

S druge strane medjutim, imena amera koji se odazovu ovo ljeto nece igrati bitnu ulogu, najveci upgrade im je ustvari COACH POP(!!) cijim zamislima i disciplini ce se svi povinovati, nista slucaju prepustati nece, da ga ne bi osramotili u njegovom prvom angazmanu kao prvog covjeka na klupi SAD-repke.. Over & Out!
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Reprezentacija USA

Postby Bolkonski » 10 Apr 2019, 19:49

Baxter Stockman wrote:Koga boli stojko koji su tim poslali, i šta bi bilo da su poslali jači.
To zlato smo uzeli, i niko nema prava da nam ga oduzme.
Ti pati što će Sale i momci i ovoga leta ići da uzmu još jednu medalju.


Koga briga, ali se zato pljuju i vredjaju Slovenci jer su verovatno oni krivi sto nam nisu igrali Teodosic, Jokic i Bjelica :laugh:
Da ne pricamo da je to zlato doneo Picilkas jer je ono bila faulcina,a posle kriv djavo kad se ne svira aut Tuncerija.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija USA

Postby Bogun » 10 Apr 2019, 19:55

Bodiroga najbolji igrač EL u tom periodu, Stojaković tu sezonu završio sa 20+ ppg i možds najbolji trojkaš na svetu u tom trenutku uz Rej Alena vrede više nego Bogdan, Bjelica i Teodosić.
Ne umanjujem ove današnje, ali su oni tada bili mno veći mamojebi u poređenju sa ovima.

Naš tim iz 2002 je jači nego ovaj naš sada, po mom skromnom mišljenju.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32492
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests