Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija USA

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 14 Aug 2019, 20:23

Tacno, fale i uslovi....
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7392
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Radonjaa » 14 Aug 2019, 22:07

:biggrin: :biggrin:

Bili Beron, Markel Braun, Leri Dru junior i ekipa
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13371
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Reprezentacija USA

Postby Odmetnik » 14 Aug 2019, 22:43

Jedva cekam pocetak svetskog, samo zbog velikih strucnjaka koji, ocito, na dnevnoj bazi prate NBA ligu i talentovane devetopozivce iz americke reprezentacije.

Ima da padne tamburanje cim nalete na malo ozbiljniju reprezentaciju.
User avatar
Odmetnik
 
Posts: 996
Joined: 03 Sep 2018, 19:05

Re: Reprezentacija USA

Postby Withnail » 14 Aug 2019, 23:04

Hoce Ameri igrati neke normalne prijateljske?
User avatar
Withnail
 
Posts: 6077
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Reprezentacija USA

Postby Radonjaa » 14 Aug 2019, 23:11

Oće, prvo protiv Španaca, pa 2 sa Australijancima tamo, pa onda jednu sa Kanadom
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13371
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Reprezentacija USA

Postby Withnail » 14 Aug 2019, 23:23

Odlicno, zivo me zanima da ih vidim i pre SP
User avatar
Withnail
 
Posts: 6077
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Reprezentacija USA

Postby Radonjaa » 15 Aug 2019, 00:30

No response is coming from Gregg Popovich to Sasha Djordjevic recent statement.

By Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Team USA’s boss Gregg Popovich was asked about Serbia’s head coach Sasha Djordjevic and his recent remark on a potential meeting between the two sides in the 2019 FIBA World Cup. The 51-year-old boss of the Serbian national team said to his country’s national television: “Let’s let them play their basketball and will play ours and if we meet, may God help them.”

“You’ll have to ask Sasha,” replied 70-year-old Popovich and explained: “I don’t really pay attention too much. I’ve been doing this too long. People will talk but it’s usually not something I respond to. But he’s a hell of a coach. He’s a competitor, and he’s been a hero in Europe as a player. He was fantastic, and they have a program that goes way back with a lot of success.”

As ESPN reports, Popovich praised the Serbian national team: “They do have a heck of a team. There is no doubt about that. They’re deep and talented, and they are going to work their fannies off. They want to win just like anybody else. People will talk, but that is usually not something I respond to.”
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13371
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 15 Aug 2019, 00:49

Odmetnik wrote:Jedva cekam pocetak svetskog, samo zbog velikih strucnjaka koji, ocito, na dnevnoj bazi prate NBA ligu i talentovane devetopozivce iz americke reprezentacije.

Ima da padne tamburanje cim nalete na malo ozbiljniju reprezentaciju.

Aha, sigurno, evo grupu nece proci :lollol: ....stvar je u tome sto sem nas i eventualno Francuza i mozda ali samo mozda Grka ni ne postoje te vase " ozbiljne reprezentacije" :beyond:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7392
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Bolkonski » 15 Aug 2019, 01:35

Pa ni 2014. i 2016. nisu bili najjaci timovi ( neuporedivo jaci od ovog, ali ne najjaci koji su mogli da dovedu ), a ukupno u dva finala je bilo plus 60 :laugh: sa tendencijom rasta na plus 80 da nemaju manir da pocnu da se zajebavaju kada vide da su 150 puta jaci :beyond:

Reprezentacije Srbije i Francuske mogu da dobiju ovu njihovu reprezentaciju, da ne kazem da moraju jer je ovo jedna od retkih sansi za tako nesto, posto vec na OI nece uspeti da ne izgube sa manje od 30 sve i da se udruze u jedan tim.

Jokic moze fino da isterorise njihivu centarsku liniju. Tarnera masom, a Lopeza na sve nacine jer nije elitni defanzivac.
Bogdanovic zna kako je igrati protiv njih, verovatno bi se opet uplasio da ga cekaju Dejvis, Durant, Lenard, Harden, Kari i slicni, ali verujem da i sam misli da od ovih nije mnogo slabiji i da zeli da pokaze da je u tom rangu.
Bjelica bi mogao da bude najbolji igrac eventualnog finala.
Ukoliko ove Amere odbrana bude interesovala kao na all star-u i ukoliko ne budu imali nikakve sinhronizacije u odbrani ( sto je ocekivanije ) i Srbija i Francuska mogu da ih rutiniraju, jer ovaj njihov tim nema tu napadacku moc da bukvalno moze da se dve trecine utakmice zajebava u odbrani i nakanta protivnika sa 30+, kao neke ranije reprezentacije.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija USA

Postby Slavisak » 15 Aug 2019, 02:03

I tim snova onaj orginalni je izgubio od koledz igraca neku trening utakmicu, polako malo sa tim tamburanjem , i ja mislim da su ranjivi ali su jos uvek dosta jaki, trebace Popovicu vremena da to uklopi ali ga nema bas mnogo, tu je najveca sansa ostalih reprezentacija, njihova potencijalna neuigranost.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 15 Aug 2019, 02:18

Slavisak wrote:I tim snova onaj orginalni je izgubio od koledz igraca neku trening utakmicu, polako malo sa tim tamburanjem , i ja mislim da su ranjivi ali su jos uvek dosta jaki, trebace Popovicu vremena da to uklopi ali ga nema bas mnogo, tu je najveca sansa ostalih reprezentacija, njihova potencijalna neuigranost.

Zamisli, izgubili trening utakmicu...dajte malo ozbiljnosti majku mu :laugh:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7392
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Dexi » 15 Aug 2019, 14:25

Ne bih ja otpisivao ni grcku I spaniju pre svega kao ekipe sposobne da dobiju ovaj dream team.tu ima jos par ekipa kao poten.nagazne mine.Dream team 2016 jeste razbio nasu ekipu u finalu Ali SE zaboravlja da su u polufinalu dosta tesko pobedili spaniju ,kao I u finalu oi 2012.Prednost NASA u eventualnom duelu sada u odnosu na 2016,je ta da imamo sada daleko vecu sirinu,bolji tim,tada smo imali mozda 5-6 igraca sposobnih da igramo s njima.Sto se ovog dream tima tice njihova glavna odlika mora biti jaka odbrana uz brzu tranziciju,budu li zapostsvili odbranu,bojim se da ce lose da prodju jer napadacki arsenal im nije ni blizu proslih timova.Sto SE tice talenata ,Tu se slazem da nema prostora tako malog ,a da toliko talenata izlazi stalno.Sto se uslova tice razlika izmedju nas I amerike je Nebo I zemlja.Mada sada su mnogo bolji uslovi nego ranije kod Nas secam se devedestih I ranije ,jedino sto su imali je lopta I treniraj I igraj do besvesti.Sada opet imas razvijen sistem kampova,bolje uslove u klubovima,I opet su nicali asovi ranije vise no sada.U poslednje vreme primetan je I pad u hiperprodukciji na americkim koledzima,sr.skolama pa rekao bih u poslednjih par godina ne izlazi Puno talenata.Imamo I slucaj da poslednjih godina sve vise neamerickih igraca zauxima vodeca mesta na nba draftovima.(Vigins,Simons,Doncic,Rj.Baret,Janis)itd.
Dexi
 
Posts: 17010
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Reprezentacija USA

Postby Bolkonski » 15 Aug 2019, 15:13

Mrzelo me da se osvrnem na jos jednu nebulozu - pricu o uslovima :laugh:
Da, da je Durent rodjen u Srbiji i bio okruzen ovim uslovima bio bi nivo Kalinica, ali su mu uslovi u Americi pomogli da bude Durent :laugh:
Evo, u NCAA i tim njihovim uslovima su bili Jankovic, Jovanovic, Zlovaric, Malesevic, Ristic ... pitam se sta ih je sprecilo da postanu bar legitimni EL igraci.
Isto tako, Jokic je bio okruzen nasim okolnostima i realnoscu pa ga to nije sprecilo da postane NBA all star. Talenat, braco, talenat, a ne uslovi. Oni su po talentu svetlosnu godinu ispred evropske kosarke. To se najbolje vidi sto na nivou najjaceg evropskog takmicenja veliku razliku prave njihovi otpaci tila Vonamejkera, Klajburna, Higinsa, Larkina, Vimsa, Gaudloka, Singltona, Rendolfa itd.
Svakako da su uslovi bitni u nekim pogledima, ali svoditi talenat na uslove je besmisleno.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 15 Aug 2019, 15:35

Bolkonski wrote:Mrzelo me da se osvrnem na jos jednu nebulozu - pricu o uslovima :laugh:
Da, da je Durent rodjen u Srbiji i bio okruzen ovim uslovima bio bi nivo Kalinica, ali su mu uslovi u Americi pomogli da bude Durent :laugh:
Evo, u NCAA i tim njihovim uslovima su bili Jankovic, Jovanovic, Zlovaric, Malesevic, Ristic ... pitam se sta ih je sprecilo da postanu bar legitimni EL igraci.
Isto tako, Jokic je bio okruzen nasim okolnostima i realnoscu pa ga to nije sprecilo da postane NBA all star. Talenat, braco, talenat, a ne uslovi. Oni su po talentu svetlosnu godinu ispred evropske kosarke. To se najbolje vidi sto na nivou najjaceg evropskog takmicenja veliku razliku prave njihovi otpaci tila Vonamejkera, Klajburna, Higinsa, Larkina, Vimsa, Gaudloka, Singltona, Rendolfa itd.
Svakako da su uslovi bitni u nekim pogledima, ali svoditi talenat na uslove je besmisleno.

Ja pod uslove podrazumevam i celi taj sistem koji kod nas ne postoji a kod njih je doveden do savrsenstva :beyond: ....i jos od koledza pa i kasnije kad se stigne do Nba itd itd....
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7392
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Tegi » 15 Aug 2019, 15:40

Kada bi se današnji sistem rada i finansiranja američke košarke doslovno primenio u Nigeriji, misliš da za 40-50 godina ne bi postali sila veća od Amerike, sa 6-7 puta većom bazom tamnoputih košarkaša (sa okolnim državama zapravo 30 puta većom bazom)? Teško da je crnac iz getoa u koji policija ne sme da uđe talentovaniji za košarku od crnca iz Lagosa, tako da ipak ima do uslova. Kao kada bi rekao da su Amerikanci od nas jači u nauci, jer su prirodno inteligentniji. A već za 10-20 godina će i Kinezi dobiti svoj Harvard i Stenford, pa ćemo videti koliko su Amerikanci supertalentovani. Uostalom, koliko je najvećih američkih naučnika nemačkog, slovenskog, indijskog ili istočnoazijskog porekla. Jasno je da Tesla ne bi postao to što jeste da je ostao u Gracu.

Upravo zato je američka košarka najsuperiorniji sportski brend ikada- najbogatija zemlja na svetu sa ogromnom bazom košarkaša koji imaju idealnu građu za košarku- spoj visine, brzine, skočnosti i snage. Sistem je majka i bez njega sve ostaje na nivou hipotetike. U suprotnom, hercegovski gorštaci bi postajali košarkaši u Trebinju i Mostaru, ne bi dolazili u Beograd i Zagreb.
Last edited by Tegi on 15 Aug 2019, 15:52, edited 6 times in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20766
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests