Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija USA

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 16 Jun 2021, 14:37

Odlicno,sto su jaci meni je sve lakse ovo Jokicevo odjebavanje.
Olimpijska srebra vec imamo, mozda ga dohvatimo i sada i bez njega.
Sjeban osecaj bi bio ako Ameri izlete od nekog ili dovedu sranje tim pa bude opsti utisak da bi ih sa Jokicem mogli dobiti i da je za zlato na igrama ova godina "sad ili nikad".
Tejtum,Bil,Lilard i Grin dakle za sada.
Odlicno, vec deluje kao tim koji je tesko dobiti.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Bolkonski » 16 Jun 2021, 16:13

Dexi wrote:Ako im ne budu igrali Kari,Irving,Harden,Lebron,A.Davis,Durant,Lenard apsolutno su pobedivi Amerikanci.
Ocekujem Tejtuma ,Adebaja u njihovom timu.Videcemo ko ce sve igrati za Americku selekciju u Tokiju.


:lollol:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 16 Jun 2021, 16:17

Šta se čudiš, pa njemu su Bogdan i Vasa bolji od svih sa američkog spiska, a i roviti Milutinov od Adebaja verovatno.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Bolkonski » 16 Jun 2021, 16:28

Vasa MVP Evrolige, a jad Demijan ispada na početku play off-a. Stvar više nego jasna.

Bogdan igra polufinale NBA play off-a, a onaj Tejtum primao 140 poena od nekog tamo Bruklina.

Mislim da je jasna razlika u snazi.

Oni sa Lilardom, Bilom, Tejtumom i Grinom već imaju skoro gotovu petorku. Dodaj tu Adebaja, i već teško da neko može da iz ugrozi.
A posebno će biti veselo kad podigne Tejtuma na četiri, pa napravi skoro durantovski mismeč, a na trojci ostane neki Devin Buker, Midlton, Ingram ili Batler.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija USA

Postby Olimp » 16 Jun 2021, 16:30

Da je Jokić čovjek i sportista, mogli bi mi dobiti takav tim, ali eto nikad nećemo znati.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Reprezentacija USA

Postby Dexi » 16 Jun 2021, 19:30

Ako ne budu igrali Lebron,Durant,Kari,Irving,Harden i Lenard apsolutno se mogu iznenaditi.
Tu mislim i na nasu reprezentaciju iako bez Jokica.
Kanadjani,Spanci i Australija takodje mogu da igraju i da eventualno iznenade Americki tim.
Dexi
 
Posts: 17160
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 16 Jun 2021, 19:57

Dexi wrote:Ako ne budu igrali Lebron,Durant,Kari,Irving,Harden i Lenard apsolutno se mogu iznenaditi.
Tu mislim i na nasu reprezentaciju iako bez Jokica.
Kanadjani,Spanci i Australija takodje mogu da igraju i da eventualno iznenade Americki tim.

Znam da ti nemas blage veze o kosarci ali opet nekako iznova iznenadis.
Ko da ih dobije i kako od nasih bez pihtije koji bi u normalnom stanju i sa normalnom ulogom bio u stanju da im natrpa 30 i mnogo vaznije pitanje kako?
Koju taktiku bi ti primenio da branis Lilarda na primer?
Ko ce da vrti Grina ako bude peglao ozbiljnu odbranu a u nekom finalu naravno da bi?
Jos hiljadu pitanja.
I sa Jokicem koji je odigrao nenormalno kvalitetnu sezonu i postao jebeni MVP je pitanje kolike bi te sanse bile obzirom da ce dovesti brdo sjajnih igraca.
Ali bi imali mnogo vece sanse ako bi Igor to sve poslozio kako valja a verujem da bi,sto nazalost nikada necemo saznati.
Znam ja da tebi trenutni Tejtum koji je strpao 50 poena Bruklinu onomad i Bil koji je imao oko 30 ppg na nivou sezone nisu nista bolji igraci od Lucica i Gudurica ali to je vec tvoj problem logicko-strucne prirode.
A i Bogdan ti je bolji od Lilarda verovatno.
Ocekivati od ovog tima da se nosi sa ovim americkim, i to pod uslovom da svi sem Jokica budu tu a ni to cak nije sigurno, je u najmanju ruku bezobrazluk, put u nametanje nenormalnih ocekivanja i pritiska.
Kao i od Kokoskova da se siba za zlato posle svega sto nas polako pogadja a pitanje je na cemu ce se zavrsiti.
I ako izuzmemo ove koje sam vec naveo i ove koje si ti izuzeo kao osnovni uslov da moze da im se parira u konkurenciji im ostaju i Adebajo,Batler,Jang,Buker,Micel,...
Imaju milion top opcija.
Ja te pitam sta bi im radio na terenu kako bi koga probao da branis a kako koga da napadas, pa te zato molim da ovaj put ne slusamo price kako ja i jos po neki ne verujemo u nase Dzordane a palimo se na razne americke indijance koji nemaju pojma.
Ako je ikako moguce a sumnjam da jeste :biggrin:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Dexi » 16 Jun 2021, 20:15

veljkos161 wrote:
Dexi wrote:Ako ne budu igrali Lebron,Durant,Kari,Irving,Harden i Lenard apsolutno se mogu iznenaditi.
Tu mislim i na nasu reprezentaciju iako bez Jokica.
Kanadjani,Spanci i Australija takodje mogu da igraju i da eventualno iznenade Americki tim.

Znam da ti nemas blage veze o kosarci ali opet nekako iznova iznenadis.
Ko da ih dobije i kako od nasih bez pihtije koji bi u normalnom stanju i sa normalnom ulogom bio u stanju da im natrpa 30 i mnogo vaznije pitanje kako?
Koju taktiku bi ti primenio da branis Lilarda na primer?
Ko ce da vrti Grina ako bude peglao ozbiljnu odbranu a u nekom finalu naravno da bi?
Jos hiljadu pitanja.
I sa Jokicem koji je odigrao nenormalno kvalitetnu sezonu i postao jebeni MVP je pitanje kolike bi te sanse bile obzirom da ce dovesti brdo sjajnih igraca.
Ali bi imali mnogo vece sanse ako bi Igor to sve poslozio kako valja a verujem da bi,sto nazalost nikada necemo saznati.
Znam ja da tebi trenutni Tejtum koji je strpao 50 poena Bruklinu onomad i Bil koji je imao oko 30 ppg na nivou sezone nisu nista bolji igraci od Lucica i Gudurica ali to je vec tvoj problem logicko-strucne prirode.
A i Bogdan ti je bolji od Lilarda verovatno.
Ocekivati od ovog tima da se nosi sa ovim americkim, i to pod uslovom da svi sem Jokica budu tu a ni to cak nije sigurno, je u najmanju ruku bezobrazluk, put u nametanje nenormalnih ocekivanja i pritiska.
Kao i od Kokoskova da se siba za zlato posle svega sto nas polako pogadja a pitanje je na cemu ce se zavrsiti.
I ako izuzmemo ove koje sam vec naveo i ove koje si ti izuzeo kao osnovni uslov da moze da im se parira u konkurenciji im ostaju i Adebajo,Batler,Jang,Buker,Micel,...
Imaju milion top opcija.

Tek ti nemas veze o kosarci :biggrin: .I prosli put sam jedini ovde tvrdio da necr osvojiti SP.I jedini si ti i takvi kao ti ispali smesni jer ih je dobila svaka ozbiljna ekipa na prvenstvu.
I sada kazem da im nece biti lako kako svi ocekuju(ako ne budu igrali pomenuti igraci.I tu ne mislim samo na nas.Ima jos jedno cetiri pet ekipa kandidata za medalju koji bi mogli da ih eventualno iznenade.
Resice njih Vasa,Teo i Bogdan opusteno :biggrin: .
Najbolje cu tebi da objasnjavam kako treba igrati protiv njih i kako se resava Americku drim tim.
Pogledaj samo utakmice 2002 i 2004 protiv Argentine i SRJ ili Grci 2006 i eto ti nacina kako se igra protiv Amera.Naravno potrebna je i mala sreca.
Ali uopste ne zelim da ulazim sa tobom ili bilo kim u polemiku.Najbolje zaobidji moje komentare.Vidim da ti stvaraju nervozu :biggrin:
Dexi
 
Posts: 17160
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Reprezentacija USA

Postby veljkos161 » 16 Jun 2021, 20:22

A znaci tako, kad budu nalupali sve sa po 20 razlike narativ ce biti "Pa rekao sam da treba malo srece a niko je nije imao"
Ovo je bolje od onog argumenta "Nije ni vazno".
Svi te smatraju analfabetom ali ti ipak osecas potrebu da tvrdoglavo zastupas iste ili slicne teze koje su svima ovde osim tebi besmislene kako god okrenes.
Da se razumemo, ja bih prvi voleo da ti ispadnes ludi genije i da Vasa i Teo sa 34 iz Italije nadjacaju Lilarda, Bila i nekog tamo Bukera na primer ali...
Govoriti da je to nesto skroz normalno i ocekivano je u najmanju ruku suludo.
Last edited by veljkos161 on 16 Jun 2021, 20:26, edited 1 time in total.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija USA

Postby Tegi » 16 Jun 2021, 20:25

viewtopic.php?f=144&t=1865

Dexi je jedini ovde tvrdio da SAD neće osvojiti SP.

I još 23-oje od 30-oro forumaša koji su igrali prognozu.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Reprezentacija USA

Postby killchrome » 17 Jun 2021, 13:26

:laugh: nerealno kolko se blamira lik
User avatar
killchrome
 
Posts: 3323
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Reprezentacija USA

Postby Hypnose » 17 Jun 2021, 16:00

Ljudino ne poredi americko smece od tima sa SP sa ovim sto ce dovesti na OI. Ovo ce i bez Jamesa, moguce Duranta i Hardena, Davisa i ko zna vec koga biti nepobjediv tim jer dovoljno je samo da dovedu 3- 4 igraca koji su u stanju poenterski ubijati, a to vec imaju u Lillardu, Tatumu i Bilu i da imaju 3 krštenja defanzivca, a to ce imati u Greenu, Adebayu i vjerojatno Butleru i stvar je gotova. Jednostavno na OI Amerikanci salju ako ne najjaci tim onda jedan koji je blizu najjaceg. Cak i Spanci iz primea koji su za mene (a vjerujem i za veliku veci u objektivnih ljudi) najbolja evropska reprezentacija ikad nije ih mogla ugroziti na OI (ili eto barem u zadnjih 20 tak godina).
Hypnose
 
Posts: 36
Joined: 27 Jun 2020, 15:27

Re: Reprezentacija USA

Postby Dexi » 17 Jun 2021, 16:20

Hypnose wrote:Ljudino ne poredi americko smece od tima sa SP sa ovim sto ce dovesti na OI. Ovo ce i bez Jamesa, moguce Duranta i Hardena, Davisa i ko zna vec koga biti nepobjediv tim jer dovoljno je samo da dovedu 3- 4 igraca koji su u stanju poenterski ubijati, a to vec imaju u Lillardu, Tatumu i Bilu i da imaju 3 krštenja defanzivca, a to ce imati u Greenu, Adebayu i vjerojatno Butleru i stvar je gotova. Jednostavno na OI Amerikanci salju ako ne najjaci tim onda jedan koji je blizu najjaceg. Cak i Spanci iz primea koji su za mene (a vjerujem i za veliku veci u objektivnih ljudi) najbolja evropska reprezentacija ikad nije ih mogla ugroziti na OI (ili eto barem u zadnjih 20 tak godina).

Moje misljenje je da ako ne dodju ovih 6,7 najboljih igraca da je moguce da ih neko pobedi.Mozda gresim ,ali tako ja mislim.Tim iz 2019 nije bio los.Imali su koliko se secam Micela,Tejtuma(koji bi verovatno imali mesta i u 12 najjacih Americkih igraca)Midltona,Kembu,Brauna .Dakle verovatno neka njihova B selekcija)
Videcemo kakav ce im sastav biti uopste.
Ne slazem se da su Spanci najbolja Evropska selekcija ikada.Ipak mislim da je SFRJ 90 - tih ,kao i naslednica SRJ verovatno najbolja Evropska ekipa ikada .
Spanci su umeli da pruze ozbiljan otpor tim bas jakim drim timovima 2008 i 2012.
Dexi
 
Posts: 17160
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Reprezentacija USA

Postby Bolkonski » 18 Jun 2021, 00:19

Tejtum se povredio i nije igrao nokaut fazu.
Na stranu što su današnji Mičel, Tejtum i Braun nivo iznad tadašnjih.
Na stranu i to što Kembica nije ni u top5 njihovih jedinica, kao i to što su došli bez četvorke i bez dominantne petice tipa Adebaja.

Zanimljivo je da bi čak i taj tim uzeo zlato da su imali jednog Adebaja, jer su bili vrlo blizu pobede nad Francuskom, a uništio ih je Gober, upravo zbog nedostatka dominantne četvorke ili petice koja bi obezbedila skok.

Ovaj tim će već u Lilardu i Tejtumu imati nešto što onaj nije imao - dva igrača najviše NBA klase.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija USA

Postby Bogun » 18 Jun 2021, 00:40

Treba sačekati i videti ko će se sve odazvati, njima i kad krene trening kamp (doduše, ne znam za ovu godinu kako će to biti organizovano, sigurno ne kao pre) čim neko dobije zanokticu otkazuje učešće, kao npr. prošlo okupljanje.

Već sam pisao zašto mislim da potencijalno mogu poslati najslabiji tim od 1988 tj od koledž igrača (ne računam 1998 iz logičnih razloga). Kolika god oni cenili Olimpijske igre, ova skraćena i zgusnuta sezona ima potencijal da im skloni mnogo jakih imena.
Plus ovaj plejof koji praktično sve finaliste konferencija skida sa liste putnika za OI (osim možda nekih ludih Evropljana i ostalih stranaca). Čisto sumnjam da bi Durent ili Mičel npr došao na OI posle velikog Finala NBA ili finala konferencije.

Za sada su neki igrači potvrdili da će doći, videćemo šta će biti do 23.07.

I 2002 i 2004 i 2006 su imali ubedljivo najjače timove na prvenstvima (ne i njihove najjače moguće) pa su pucali iz ovog ili onog razloga.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32878
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 72 guests