Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 10 Sep 2020, 11:58

Polufinale protiv Litvanije, finale protiv Slovenije i ova utakmica. Kad se sjetim mogao bih zaplakati, hladan znoj me oblije. Da je sreće i malo više znanja bila bi to tri zlata.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23412
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 10 Sep 2020, 13:50

Mi bi ladno osvojili SP da je Sale ostavio Jokića na salašu. Kad nije mogao starca Skolu da reši 2 napada za redom pri egal rezultatu, tada smo i definitivno izgubili bilo kakav momentum i videlo se da gubimo, u tom trenutku zvanično najbolji centar NBA lige prema All NBA timovima. :pop: :krsti:

U kakvom je fizičkom stanju došao na reprezentativmo okupljanje je uvreda za svakog iskrenog navijača reprezentacije.

@Ćoba

Pitanje je da li bi dobili Špance 2015. godine da smo kojim slučajem dobili Litvance, mi smo od grupe bili u padu, oni su se dizali. Plus partije Paua :blue: :blue: :blue: On je jednom Goberu u sred Francuske spakovao 40 poena.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 10 Sep 2020, 14:15

Polufinale protiv Litvanije, finale protiv Slovenije i ova utakmica.


Pomenuta tri meca su bila kulminacija svega negativnog sto nas je pratilo na tim turnirima - od povreda igraca koje su nam kratile roster, preko lose srece do Saletovog gubljenja konaca rukovodjenja timom.

2015. Spanci bi nas verovatno lagano dobili u finalu, ali opet mislim da je ona ekipa bila zasluzila medalju.
2017. nazalost se nije moglo protiv svega sto se bilo nakupilo. Srebro je bilo veliki uspeh.
2019. ipak ostaje kao najljuca rana...


Mi bi ladno osvojili SP da je Sale ostavio Jokića na salašu.


Pre je trebao da ostavi kuci Bjelicu u onakvom stanju, a ruku na srce i Micica...
Ne kazem da i Jokic nije globalno podbacio, ali Sale ga jednostavno nije koristio na pravi nacin.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 10 Sep 2020, 17:48

Bjelica je znatno bolje igrao kada mu je par bio Milutinov, nego Jokić iz prostog razloga što je Jokić došao sa 20kg viška o bio jedno 5 puta tromiji nego inače. Sa Jokičem i Bjelicom na 5 i 4, naša odbrana je bila kao švajcarski sir.

Što se Vase tiče, ima neki njegov intervju posle SP gde je (in)direktno rekao da je veći problem bila uloga u timu i način igre, nego tragedija koja ga je zadesila.

Da li smo mi jednom opravdali očekivanja kada smo sa najjačim timom otišli na neko prvenstvo od raspada SFRJ? U smislu, od nas se očekivalo da uzmemo zlato, bili glavni favoriti i to smo i uradili.

Istanbul 2001 mi je jedino na pameti. Sve sitacije posle toga kada smo bili 'izraziti favoriti' i kads se pravila pompa i očekivalo zlato je bio ili fijasko ili veliko razočarenje.
Za Indijanapolis se ne sećam baš najbolje, ali mislim da nismo bili glavni favorit za zlato. :beyond:

Za turnire od 1995 do 2000 ne znam kakvo je bilo raspoloženje nacije, jer sam bip u obdaništu tada. :D
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 10 Sep 2020, 17:59

Sto puta ispričana priča. Sale je izostavio Kalinića, to je potez o kom se može raspravljati (po meni ispravan), ali posle toga više nije imao izbora. Bjelica se navodno spremao 5 mjeseci, pa odigrao najgori turnir u poslednjih 11 godina. Jokić došao kakav je došao, a naravno da nije smio da bude zakucan za klupu. Katastrofa je počela od te osovine pod košem, a ne vidim da je imao neke alternative.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 10 Sep 2020, 18:39

Naravno, sve je ovo ŠBBKBB.

Moj stav je da nam je Jokić (onakav kakav je došao, plus u Saletovom sistemu) više štetio nego koristio. Plus sva negativna energija oko njega hoće kaki - neće kaki, to jest, da li će igrati ili ne za reprezentaciju.
Zatim rupa je defanzivno, a mi i sa Kalinićem je pitanje da li bi ga pokrpili. Jednostavno, nemamo defanzivno dominantnu četvorku koja bi bila njegov korektor, spoljna linija i može da ga pokrije, ali defanzivni lanac puca na 4, jer Jokić istu ne igra. :biggrin:
U takvom slučaju, pametnije je ne pozvati takvig igrača, ali to bi samo okružilo reprezentaciju negativnom energijom, Sale je loše izvagao i to je to, ali namere su bile najbolje, ucto ne sumnjam.

2014 nam ono nije bio najbolji sastav na papiru, ali je postojala hemija i momci su ginuli jedni za druge i za dres koji nose. Meni najdraži Saletov turnir, i hvala mu na tome. :okk:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 10 Sep 2020, 20:10

Da li smo mi jednom opravdali očekivanja kada smo sa najjačim timom otišli na neko prvenstvo od raspada SFRJ? U smislu, od nas se očekivalo da uzmemo zlato, bili glavni favoriti i to smo i uradili.


Ako ne 1995 (kada se nije znalo da li cemo uspeti da se izborimo sa Hrvatima u ocekivanom finalu :biggrin:), 1997. smo svakako bili glavni favoriti za osvajanje EP, a 1996. za srebro na OI. 1998. nije bila tolika lozana zbog povreda, ali zato 1999. jeste, ali tu nam se ponovila losa sreca i povrede koje su nas izmasakrirale.




2014 nam ono nije bio najbolji sastav na papiru, ali je postojala hemija i momci su ginuli jedni za druge i za dres koji nose. Meni najdraži Saletov turnir, i hvala mu na tome.


Ponekad se mislim da je sve to izvagano... Tada smo uzeli medalju koja nam mozda po samom kvalitetu igraca nije pripadala, ali smo zato sledeci put za nju izvisili.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 10 Sep 2020, 22:50

Ne razumem šta to znači "igrački nam nije pripadala".

2014. smo u nokaut fazi igrali prebrutalnu košarku, najbolju još od Pešćeve ere i razbucali 3 favorita koja su u tom trenutku imala značajnija imena od nas i prikazala dosta bolju igru u grupnoj fazi. Polufinale sa Francuskom jedna od boljih utakmica u novijoj istoriji FIBA košarke. Vrlo moguće da bi i Španci prošli kao pre par godina protiv Slovenije.

Kao što je Argentina prošle godine igrački zaslužila svetsko srebro, jer su iz svih igrača iscedili suvu drenovinu i pometlali 2 favorita u 1/4 finalu i 1/2 finalu. S druge strane, mi ipak nismo bili baš toliko loši. Svi smo bili oduševljeni laganim žrebom, a mislim da bi nas drugačiji i na prvi pogled teži put doveo do neke bronzice. Ali lopta ne laže, i Španija i Argentina su imale penicilin za naš slabo uigran sastav sa nedovoljno kreacije na pleju i nesposoban da išta odbrani pod košem, uz lošu formu igrača iz drugog plana od kojih se dosta očekivalo poput Gudurića, Lučića, Raduljice... Ma sve je bilo loše osim Bogdanovićeve forme i ono malo minuta koje je Milutinov dobio. Apsolutno nemamo zbog čega da se ljutimo, slabo se radilo i u takvoj situaciji prirodno je okolnosti ne budu na tvojoj strani.

Sa druge strane, srebro u Riju je uzeto žabarski. Prekratak turnir gde finalni raspored može da sakrije prikazano na terenu i tu se može govoriti o "nezasluženosti", tj. o jazu između igre i medalje. Ali da je sistem takmičenja složeniji, verovatno bismo se drugačije spremali, a ipak je utakmica sa Australijom pokazala da smo imali dosta košarke u rukama i da su se karte pre toga opasno mešale. I imali smo ono što nam je u Kini nedostajalo- ogroman doprinos igrača koji napadački nisu u prvom planu- Markovića i Kalinića, dominaciju Mačvana sa dna klupe u dve najvažnije utakmice i Raduljicu koji je tada radio ono što je Skola na SP.

Sve u svemu, Đorđević je bio izvanredan selektor, pun nepopularnih mera i bez zarezivanja javnosti, sa dobrom hijerarhijom i spremnošću da nekoliko igrača vodi turistički kako bi ostavio ogroman prostor nosiocima i motivisao ih naizgled autsajderskim šansama na startu turnira. Odlično je uigravao ekipu, tempirao formu, a neke utakmice praktično dobijao samom pripremom- poput Brazila ili Australije. Jedino je sa klupe falilo više reakcije. Premalo je bilo važnih utakmica u kojima se posle par minuta videlo da smo pročitani i da ćemo biti premlaćeni, a koje smo ipak uspevali da okrenemo i ako treba, na silu pobedimo. Jedini izuzetak je utakmica sa Hrvatskom. Litvanija, Slovenija i Argentina- od starta se videlo da smo u mašini i da ćemo teško nametnuti svoj ritam, a reakcije nije bilo. Protiv Argentine čak nismo smeli ni da se potučemo. Mesec dana pre prvenstva sam predvideo da će nas oni izbaciti u 1/4 finalu. Pamtim 2002., pijanstva, fontane, okrenute prasiće, daščane koševe na svakoj banderi i sve ostalo što je počivalo na varljivim temeljima.

Sve u svemu, jako jako lepe godine, koje su ili na samom kraju ili su se već završile.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 11 Sep 2020, 12:12

Ne razumem šta to znači "igrački nam nije pripadala".


Nisam bas tako napisao vec "koja nam mozda po samom kvalitetu igraca nije pripadala". A znaci to da tada mozda nismo imali kvalitet za medalju (da se ne lazemo, retko ko se nadao da cemo do nje stici pre pocetka prvenstva), ali to je nadomesteno hemijom i velikom borbenoscu, pa je ona i dosla, kao sto je Bogun napisao. I obrnuto, 2019. smo bili na papiru jaki, svakako je to bio teorijski jaci sastav nego 2014, ali smo izvisili iz razloga koje smo analizirali.

Ne bih se slozio da se SP 2014. i OI 2016. mogu staviti u isti kos. U Rio smo ipak bili dosli kao favoriti za neku od dve medalje, sastav je bio prilicno jaci, a jedina slabija partija ja fakticki bila pruzena u mecu u grupi sa Australijom.

Uglavnom, grehota je sto sada nema takmicenja kada smo napokon pri/na samom svetskom vrhu, a vreme prolazi...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 11 Sep 2020, 22:18

Tegi wrote:Ne razumem šta to znači "igrački nam nije pripadala".

2014. smo u nokaut fazi igrali prebrutalnu košarku, najbolju još od Pešćeve ere i razbucali 3 favorita koja su u tom trenutku imala značajnija imena od nas i prikazala dosta bolju igru u grupnoj fazi. Polufinale sa Francuskom jedna od boljih utakmica u novijoj istoriji FIBA košarke. Vrlo moguće da bi i Španci prošli kao pre par godina protiv Slovenije.

Kao što je Argentina prošle godine igrački zaslužila svetsko srebro, jer su iz svih igrača iscedili suvu drenovinu i pometlali 2 favorita u 1/4 finalu i 1/2 finalu. S druge strane, mi ipak nismo bili baš toliko loši. Svi smo bili oduševljeni laganim žrebom, a mislim da bi nas drugačiji i na prvi pogled teži put doveo do neke bronzice. Ali lopta ne laže, i Španija i Argentina su imale penicilin za naš slabo uigran sastav sa nedovoljno kreacije na pleju i nesposoban da išta odbrani pod košem, uz lošu formu igrača iz drugog plana od kojih se dosta očekivalo poput Gudurića, Lučića, Raduljice... Ma sve je bilo loše osim Bogdanovićeve forme i ono malo minuta koje je Milutinov dobio. Apsolutno nemamo zbog čega da se ljutimo, slabo se radilo i u takvoj situaciji prirodno je okolnosti ne budu na tvojoj strani.

Sa druge strane, srebro u Riju je uzeto žabarski. Prekratak turnir gde finalni raspored može da sakrije prikazano na terenu i tu se može govoriti o "nezasluženosti", tj. o jazu između igre i medalje. Ali da je sistem takmičenja složeniji, verovatno bismo se drugačije spremali, a ipak je utakmica sa Australijom pokazala da smo imali dosta košarke u rukama i da su se karte pre toga opasno mešale. I imali smo ono što nam je u Kini nedostajalo- ogroman doprinos igrača koji napadački nisu u prvom planu- Markovića i Kalinića, dominaciju Mačvana sa dna klupe u dve najvažnije utakmice i Raduljicu koji je tada radio ono što je Skola na SP.

Sve u svemu, Đorđević je bio izvanredan selektor, pun nepopularnih mera i bez zarezivanja javnosti, sa dobrom hijerarhijom i spremnošću da nekoliko igrača vodi turistički kako bi ostavio ogroman prostor nosiocima i motivisao ih naizgled autsajderskim šansama na startu turnira. Odlično je uigravao ekipu, tempirao formu, a neke utakmice praktično dobijao samom pripremom- poput Brazila ili Australije. Jedino je sa klupe falilo više reakcije. Premalo je bilo važnih utakmica u kojima se posle par minuta videlo da smo pročitani i da ćemo biti premlaćeni, a koje smo ipak uspevali da okrenemo i ako treba, na silu pobedimo. Jedini izuzetak je utakmica sa Hrvatskom. Litvanija, Slovenija i Argentina- od starta se videlo da smo u mašini i da ćemo teško nametnuti svoj ritam, a reakcije nije bilo. Protiv Argentine čak nismo smeli ni da se potučemo. Mesec dana pre prvenstva sam predvideo da će nas oni izbaciti u 1/4 finalu. Pamtim 2002., pijanstva, fontane, okrenute prasiće, daščane koševe na svakoj banderi i sve ostalo što je počivalo na varljivim temeljima.

Sve u svemu, jako jako lepe godine, koje su ili na samom kraju ili su se već završile.

Kao i uvijek o ovoj temi se skoro pa preklapamo.

Sledeće EP je možda i poslednji ples, a možda smo ga već i odplesali....
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23412
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 13 Sep 2020, 08:56

A to EP je tek za dve godine... Do tada, Teo ko zna u kakvom ce stanju biti, isto i Bjelica, plus sve ostalo sto nas uvek prati - povrede, otkazi i sl.
Ovo poslednje SP je po meni najveca Saletova greska za ono vreme koliko je vodio repku. Moralo se do finala. Ali, i ovde se pricalo - mnogo smo se unapred uzdigli, pravili su emisije, najavljivali zlato... i na kraju eto...
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8821
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby bezvezarije » 13 Sep 2020, 11:53

Teo je svoj prajm završio, sada je Micić glavni plej, Teo možda 10-ak minuta da odigra kad treba. Na Bjeličinoj poziciji ima dosta mladih koji dolaze. Problem je trojka, sad se Todorović drugi put povredio, vjerovatno i kraj ozbiljne košarke za reprezentaciju.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1867
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 13 Sep 2020, 12:24

Ja sam na Tea i mislio da bude rezerva naravno, Vasa je prvi play, ali nisam siguran da ce Teo moci da izgura za dve godine, a drugog ne vidim da imamo, jedino da Bogdan opet lipse na terenu.
Dole vidim vise opcija, slazem se, Bjelicu, isplivace neko valjda - Aleksej, Filip... Ali dole smo tanki. Jedino mozda ako Jovic bude kolko-tolko ziv... Pot, Peno - ako na njih jos neko racuna, svaka mu cast
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8821
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 23 Sep 2020, 13:38

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=2216210

Ako bude ovako šteta za olimpijski turnir...
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 23 Sep 2020, 18:42

Dakle, ako se plasiramo na OI, eto nama nove prilike za napad na zlato... :jupi:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests