Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 26 Nov 2021, 00:09

Mnogo smo čudno otvorili utakmicu, ne znam šta je bio timski plan odbrane i šta je u ova 3 dana Kari tražio od njih, realno, nemaš tu veliki manevarski prostor i nije ovo kritika njemu, ali kakvu smo mi odbranu 1na1 "igrali". To od njih sigurno nije tražio. :biggrin:

Ovako rapsucane protivnike sam redovno gledao prošle sezone protiv Partizana gde ti raspala Cibona u sred Beograda izgleda kao Golden Stejt Voriorsi iz sezone 2014/15.
Kao i ovo danas, otvaranje utakmice kao preslikano, mekano, u fazonu lako ćemo posle 1/4. Dozvoljeno je njihovim najboljim šuterima da se raspucaju i napune se samopouzdanjem i bukvalno ih je držalo narednih 25 do 27 minuta.

Nije bilo lako nimalo, ali zlata vredna pobeda!

Sve pohvale za Marka Jagodića Kuridžu, bio je hladan kao špricer kada je bilo najbitnije. :okk:
Teodosić nas je održao u egalu u prvom poluvremenu, na klasu je izmislio neke poene.
Avram odlična all around partiju.
Radanov defanzivno vrlo dobar.
Dangubić je bio X faktor danas.

Nadam se da će Smailagić moći da igra u Belgiji.

Bilo bi dobro da Micić i Petrušev dođu za meč sa Belgijom.
Prvi jer je najbolji plej Evrope trenutno, a drugi jer je u ovakvim utakmicama igrač koji zna da da koš na niskom postu iz igre 1na1 je zlata vredan.

Iskreno, nadam se da trenutno ukanaljeni Jaramaz neće dolaziti da nam pojača konkurenciju bacača kamena sa ramena. Ovo pišem jer on bez samopouzdanja ne može da prebaci 30% iz igre.

Nedović bi dosta značio.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32883
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Cvele » 26 Nov 2021, 00:13

Tegi wrote:S obzirom da Novak i Balša nisu igrali, očekujem dvojac iz Efesa u nedelju.


Nadam se da će pustiti Vasu, ali pre mislim da će Larkina Turcima, tako da ne verujem da će obojicu.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18537
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 26 Nov 2021, 00:15

Ovaj prozor me podseća na onaj fudbalski od marta i sulud raspored - Irska i Portugal kuće te težak meč u Bakuu, tu smo rešili mnoge dileme.

Ovo ako se preživi sa dve pobede slična priča, u februaru dvomeč sa nejakim Slovacima, krajem juna sa EL a možda i ponekim NBA igračem revanši mečeva koji se igraju ovih dana i kraj prvog ciklusa dođe. A onda pripreme za EP u okviru kojih i prva dva meča drugog ciklusa gde bi valjalo da nam padnu Grci i-ili Turci (ako uopšte oba tima i prođu prvu fazu) i da se obavezno tu izvuče neka pobeda i da se posle relativno mirno finišira u preostala 4 meča.

Momcima je večeras pao veliki kamen sa pleća i ako budemo stvarno pojačani za nedelju valja očekivati tu itekako vrednu pobedu.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 26 Nov 2021, 00:17

Cvele, Efes je do sada uvek puštao reprezentativce bez diskriminacije. Ako daju Larkinu, nemaju osnova da zabrane nekom drugom, osim ako je povređen.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32883
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 26 Nov 2021, 00:23

Večerašnji letonski sastav je dosta jači od sastava u kojima su danas igrali Grčka i Turska.

Prvobitno sam pogrešno procenio- ipak je bolje što ćemo u Rigi igrati u letnjim prozorima.

Otvaranje sa 4-0 nas vodi na SP i naredne 4 utakmice možemo mirno iskoristiti kao pripremu za Evropsko prvenstvo.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 26 Nov 2021, 00:34

Neka bude 5-1 prva faza i posle kući da se dobiju sva tri meča i to bi bilo to, eventualno uz pobedu u Belorusiji/VB a možda i bez nje.

U principu, biće jako zanimljivo koje tri odnosno dve ekipe će još na SP, biće i gusto i neizvesno i nezahvalno prognozirati do kraja. Letonci su posle za njih odličnog EP gde su u pravom revolveraškom obračunu položili oružje pred Slovencima u četvrtfinalu prvo propustili SP zbog dva poraza od CG a pogotovo tog odlučujućeg u PG a zatim već toliko puta pominjana blamaža u kval.za novo EP gde su na neshvatljiv način gubili od Bugara i BIH i gde su po pravilu prednost stečenu tokom tri kvartala gubili u zadnjim deonicama a nekoliko mečeva i u produžecima, bilo je takvih sličnih obrisa i danas u Pioniru. Možda propuste i treće takmičenje zaredom, uglavnom i Belgija i Belorusija i V.Britanija (koja je btw već izbacila Crnu Goru u kval.za EP) će nekome čorbu zapržiti a već su to i uradili sada već juče.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Cvele » 26 Nov 2021, 00:41

Bogun wrote:Cvele, Efes je do sada uvek puštao reprezentativce bez diskriminacije. Ako daju Larkinu, nemaju osnova da zabrane nekom drugom, osim ako je povređen.

:okk:

Gotivna je Atamanova skupina.

Btw, dopalo mi se ovo danas. Dva majstora Kari i Teo + ostatak ekipe koji pršti od energije. Znao sam da će Kuridža biti bitan faktor ovde.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18537
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 26 Nov 2021, 00:52

Ja recimo mislim da Letonija uz nas ide na SP. A da ce jedan od dvojca Grčka/Turska izvisiti, prije ovi drugi.

Ove random kvalifikacije ce sigurno donijeti neku žrtvi, mislim da najgore stoji Njemačka nakon poraza od Estonije kući. Ali opet njihovo spajanje grupa je najlakše. Tu je najkvalitetnija Slovenija, koja je danas u ZG bila grozna ali i dalje ima dosta dobar tim za ovaj nivo. A mislim da ce se svi ostali boriti za preostala dva mjesta Švabe, Izrael, pa možda čak i Hrvati i Finci.

Ostala ukrštanja su mnogo teža. Timovi ala Izrael ili Gruzija koju smo mi imali u prošlim kvalifikacijama su najgori za ovakav nivo. Ili Letonija koju mi imamo sada.

Što kaže Hajzenberg sa 5-1 mi smo jednom nogom na SP. Ključna je iduća s Belgijom, jer sljedeće 3 sigurno dobijamo (Belgija kuci i dva puta Slovačka). Sa eventualnih 6-0 a koje su realne ako bi u junu imali blizu najjačeg tima mo u drugom dijelu kvalifikacija mozemo uigravati Joviča, Đurišiča itd. što bi baš mnogo značilo za budućnost.

Ali prvo da skočimo a onda hop. Belgija je sada najvažnija. Današnja pobjeda je od enormne važnosti i rezultatski ali i za samopouzdanje.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 26 Nov 2021, 01:22

Letonija ne može u istu rečenicu sa Gruzijom i Izraelom koji praktično igraju u najjačem sastavu u prozorima za kvalifikacije.

I njima fale igrači: Porzingis, Davis Bertans, Tima, Strelnijeks, Šmits, Kuruc mlađi... nekog sam zaboravio sigurno.

Daleko je ovo od njihovog najjačeg sastava u ovom trenutku.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32883
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 26 Nov 2021, 09:27

Iskreno ne znam kako smo dobili ovu utakmicu jer u jednom trenutku su Danga i Kuridža rješavali ali smo nekako dobili i ovo je velika stvar i otvara nam mogućnost da prođemo kvalifikacije bez previše stresa.

Svaka čast Teu kapitenu koji je se dovukao i odigrao koliko je trenutno u mogućnosti, borio se probijao na ulaz (što radi samo kad mu je baš stalo) i na kraju sa asistom za Kuridžu i prije toga bacanjima zatvorio utakmicu. Realno bez njega mi bi ovo lagano izgubili i tu +/- ne igra ulogu, trebalo je gledati utakmicu.

Od ostalih momaka Smajli i Avram su legitimni kandidati sa najjači tim, ostali su svejsni da su im šanse mizerne ali ipak momci ginu i svaka im čast.

Kari Pešić stari lisac se ipak snašao u ovom rasulu i tu je njegova glavna prednost u odnosu na Kokoškova. Kokoškov bi ovo večeras izgubio, jer prvo ne bi pravio pritisak na očajne sudije i drugo ne bi znao da emotivno razbudi igrače.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23585
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 26 Nov 2021, 10:05

Pa tesko bas da je Avram kandidat za najboljih 12 u idealnim okolnostima.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 26 Nov 2021, 10:32

Kako nije kandidat, koliko mi to imamo boljih bekova od njega? Samim tim što je kandidat smatra se da ako ide 5 on je u 8 bekova. Pa sad šta će biti to je druga priča. A kako su nam bekovi prilično stari i skloni povredama šanse su mu prilično realne.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23585
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby baketa96 » 26 Nov 2021, 10:33

veljkos161 wrote:Pa tesko bas da je Avram kandidat za najboljih 12 u idealnim okolnostima.


Zasto ne bi bio? Na 1,2 kao neka 5.-a opcija sasvim okej
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5571
Joined: 06 Jun 2011, 13:36


Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 26 Nov 2021, 11:44

baketa96 wrote:
veljkos161 wrote:Pa tesko bas da je Avram kandidat za najboljih 12 u idealnim okolnostima.


Zasto ne bi bio? Na 1,2 kao neka 5.-a opcija sasvim okej

Jer mi se cini da imamo dovoljno kvalitetnijih opcija.
Naravno da kod nas uvek ima i povreda i otkaza itd itd,ali rekoh da mi u idealnim okolnostima prosto nije za 12.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 75 guests