Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 25 Sep 2017, 22:32

Sta bi sa dobijanjem misica kod Jokica? Nadam se da je bar snagu dobio
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8547
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 26 Sep 2017, 04:37

Pa vidi se da su mu ruke masivnije, da je malo ojacao , ne znam sta ti ocekujes od njega, da izgleda kao Dejvid Robinson ,nije on satkan od takvog materijala a on kosarku i ne igra na misice.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Zappa » 26 Sep 2017, 09:56

Kad uporedimo reprezentativni doprinos, talenat:
Radmanović >> Jokić

Velika šteta za reprezentativne neuspehe generacije igrača rođenih krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih.
Izuzetno atletski, tehnički, šuterski jaka generacija.. Imala je potencijal da vlada evropskom košarkom.
Zappa
 
Posts: 7510
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Фантом » 26 Sep 2017, 10:07

Odgledao sam ovaj njegov intervju za denver stiffis i idalje ne mogu da poverujem da je takva sisica kukavica, moze njihovim medijima da kenja o ruznim recima i da isprica zasto nije igrao, a nas u Srbiji ko jebe moze Misko umesto njega da prica :puke:
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 26 Sep 2017, 14:51

Zappa wrote:Kad uporedimo reprezentativni doprinos, talenat:
Radmanović >> Jokić

Velika šteta za reprezentativne neuspehe generacije igrača rođenih krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih.
Izuzetno atletski, tehnički, šuterski jaka generacija.. Imala je potencijal da vlada evropskom košarkom.


Cemu je to doprineo Radmanovic reprezentaciji osim sto je jeo bananu na tribinima i bio akter najvecih brodoloma nase reprezentacije, on je jedan od igraca koji je oznacen kako nije znao da izvede akcije koje bi mu Obradovic nacrtao na treninzima,navodno je bio jedan od uzurpatora na ep 2005 godine , on je jedino bio bolji atleta od Jokica , Jokic je igrac oko koga se gradi citava igra jednog NBA tima a Radmanovic je bio pomocno osoblje u NBA ligi tokom citave svoje karijere. Jokic vec ima srebrnu medalju sa reprezentacijom, oni uopste nisu za poredjenje, Jokic ga ubedljivo sije u svemu .
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 26 Sep 2017, 17:07

Velika šteta za reprezentativne neuspehe generacije igrača rođenih krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih.
Izuzetno atletski, tehnički, šuterski jaka generacija.. Imala je potencijal da vlada evropskom košarkom.


Pazi ovaj roster:

Pedja Stojakovic - poslednji nastup za reprezentaciju na velikom takmicenju sa 26 godina (EP u Svedskoj 2003). Osvojio jedno zlato na SP i zlato i bronzu sa EP.
Vladimir Radmanovic - poslednji nastup za reprezentaciju na velikom takmicenju sa 25 godina (EP u Beogradu 2005). Osvojio jedno zlato na SP.
Milos Vujanic - poslednji nastup za reprezentaciju na velikom takmicenju sa 24 godine (OI u Atini 2004). Osvojio jedno zlato na SP.
Igor Rakocevic - poslednji nastup za reprezentaciju na velikom takmicenju sa 28 godina (SP u Japanu 2006). Osvojio jedno zlato na SP i zlato sa EP.
Darko Milicic - poslednji nastup za reprezentaciju na velikom takmicenju sa 22 godine (EP u Spaniji 2007). Nije osvojio nista.
Marko Jaric - poslednji nastup za reprezentaciju na velikom takmicenju sa 29 godina (EP u Spaniji 2007). Osvojio jedno zlato na SP i zlato na EP.
Petorica igraca koja su igrali u NBA, plus jedan koji je tamo svakako imao mesta.
Ucinak u reprezentaciji daleko ispod mogucnosti i potencijala.

Ovde bi komotno mogli da dodamo nekadasnju cuvenu Partizanovu cetvorku - Tepic, Velickovic, Tripkovic i Perovic, sva cetvorica uzela su srebro sa EP 2009, kada su imali po 22-23-24 godine, i posle toga vise nisu pruzili gotovo nista u reprezentaciji.


Cemu je to doprineo Radmanovic reprezentaciji osim sto je jeo bananu na tribinima i bio akter najvecih brodoloma nase reprezentacije


Pruzio je Radman poneku dobru partiju na OI 2004. (protiv Argentine) i EP 2005. godine (protiv Francuske u osmini finala), ali je to zbog opste rezultatske katastrofe ostalo u senci.
Ali generalno on jeste bio u grupi onih koji su prozivani, Pesic ga je i 2001. zbog ponasanja precrtao sa spiska, izgleda da je bas bio teska licnost.


Jokic vec ima srebrnu medalju sa reprezentacijom, oni uopste nisu za poredjenje, Jokic ga ubedljivo sije u svemu.


Medalje: Radman zlato sa SP - Jokic srebro sa OI.
Nastupi u reprezentaciji: Radman tri puta - Jokic jednom.
Jes da Radman nije puno pokazao, ali ni Jokic za sada nije puno iznad njega.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5051
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bosko » 26 Sep 2017, 18:22

Meni nije jasno da ta generacija nije mogla nešto više. Kad pogledaš petorku

Jarić Rakočević Stojaković Radmanović Miličić. To je trebalo harati evropom do 2010.
User avatar
Bosko
 
Posts: 452
Joined: 27 Aug 2017, 14:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 26 Sep 2017, 18:25

Ta generacija je 2005. zavrsila sa rep. kosarkom.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23497
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bosko » 26 Sep 2017, 18:30

Pa kad smo takvi. Svađe, povrede. Sa druge strane Španci se naplatili. Gasol još igra a 5 godina stariji od Miličića. Dobro da je danas ipak atmosfera bolja u timu.
User avatar
Bosko
 
Posts: 452
Joined: 27 Aug 2017, 14:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 26 Sep 2017, 18:37

Radmanovic je zasluzen za svetsko zlato skoro koliko i Smiljanic koji je primio medalju umesto njega. Radmanovic je jedan od onih igraca koji je pravio probleme kod svakog selektora, sam Fil Dzekson mu je dao nadimak svemirski kadet, nije ni do muda Jokicu.
Last edited by Slavisak on 26 Sep 2017, 18:42, edited 1 time in total.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Гроф Тинторето » 26 Sep 2017, 18:38

Da, ali Milicic gaji jabuke, a mladji 5 godina od Gasola.
Ta generacija je propala kada su pocela govorkanja o raspadu drzave.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31794
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 26 Sep 2017, 18:43

Milicic treba da podigne spomenik Chad Fordu i da ga slavi dok je ziv.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 27 Sep 2017, 07:59

Jarić Rakočević Stojaković Radmanović Miličić. To je trebalo harati evropom do 2010.


Jaric i Rakocevic 2005 na EP nisu hteli da jedan drugom dodaju loptu. Rakocevic je 2003. napustio ekipu par dana pred EP, jer se naljutio na Duleta, a Jaric je 2004. otkazao jer je bio kivan na Zeljka koji ga je cetiri godine ranije otpisao za Sidnej.
Radman je ocito bio vrlo tezak za saradnju. Milicic takodje.
Stojakovic je platio ceh zato sto je Zeljko na njemu 2004. trenirao strogocu (zanimljivo kako to nije bio u stanju da uradi godinu dana kasnije na mnogo manjim zvezdicama), posle toga su ga isekle povrede, mada mislim da ni on sam posle tog iskustva sa nepozivanjem 2004. vise nije imao preterano motiva da igra u reprezentaciji, tim pre sto se u njoj i povredio na EP 2003, taman su i klubovi imali razloga da ga ne puste.
Vujanic jedini po meni ima opravdanja, njega su unistile povrede, a posle su se i Moka i pogotovu Duda bili ogresili o njega i nisu hteli da ga zovu (iako je on bio kapiten reprezentacije kada je avgusta 2008. igrala kvalifikacije za naredno EP), jednostavno nije imao srece.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5051
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Zlaja » 28 Sep 2017, 10:27

˝Nekako sam znao da neću igrati za reprezentaciju jer sam bio potpuno ’prazan’ posle osvajanja srebra na Olimpijskim igrama. To je bio vrhunac moje karijere, nešto što... Mislim – Olimpijske igre, nacionalni tim, Srbija, himna, dres... Potom sam došao ovde i pomislio: ’Oh, ponovo moram sve ispočetka’. Osetio sam se umorno i ispražnjeno, znao sam da moram da uzmem slobodno kako bih se oporavio, radio na svom telu i pripremio za sledeću sezonu", rekao je Jokić
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46952
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Angus Young » 28 Sep 2017, 13:32

Sta on decko prica, bolje da je cutao..

Ima 22 godine i oseca ispraznjenost :tap: pa sta ce biti sa 30 :krsti:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19567
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Externalhit [Bot] and 5 guests