Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 07 Nov 2020, 12:26

Hajzenberg wrote:Mi smo ubedljivo dobili Fince u februaru a onda se kući izglupirali protiv Gruzina, to je poraz za koji je kriv Kokoškov, da smo dobili već bismo bili na EP. Možda se desi jedan poraz od Švajcarske, nije nemoguće ali ako bi dva puta izgubili od njih onda bi košarku ovde trebalo ugasiti.

Nisu oni tako loši, bili bolji od Islanda koji igrao zadnja dva EP, ima tu igrača iz bivše Juge, tu je Kapela ako bude igrao ali opet jednom ih valjda moramo dobiti što bi bilo dovoljno za treće mesto u najgorem slučaju.

Protiv Austrije je bio haos, trojka Avramovića na kraju za izbegavanje skandala i blamaže.

Nema Teodosića zbog osiguranja, ugovor sa Virtusom je takav da njegove staklene noge mogu skupo koštati KSS ako se povredi u dresu reprezentacije. Fali ovde svakako Jaramaz i da su recimo mogli Davidovac i Dobrić iz CZ, ali fali ovde dosta igrača iz EC koje očigledno klubovi nisu hteli da puste.


Utakmice sa Gruzijom ne utiču na plasman na EP koliko sam razumeo, obzirom da su domaćini istog. Već se gleda između Finske, Švajcarske i nas.

Tu nam trebaju 2 pobede ukupno i praktično smo obezbedili EP.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32751
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 08 Nov 2020, 14:25

Aleksa Avramović (Estudijantes), Nikola Rebić (Monako), Nikola Radičević (Promiteas Patra),Stefan Pot (Igokea),Stefan Peno (Rasta Vehta)

Danilo Anđušić (Burž), Marko Jeremić (Mornar), Jovan Novak (Mega Sokerbet)

Rade Zagorac (Partizan NIS), Aleksa Radanov (Crvena zvezda mts), Nemanja Dangubić (Partizan NIS), Uroš Trifunović (Partizan NIS)

Marko Simonović (Crvena zvezda mts), Stefan Đorđević (FMP), Dalibor Ilić (Igokea), Stefan Momirov (Mega Sokerbet), Boriša Simanić (Crvena zvezda mts)

Filip Petrušev (Mega Sokerbet), Dejan Kravić (Burgos), Dragan Apić (Budućnost)

Neverovatno mi je da nema Nakica I Pokusevskog, bar na sirem spisku...
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3603
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 08 Nov 2020, 14:30

Bogun wrote:
Hajzenberg wrote:Mi smo ubedljivo dobili Fince u februaru a onda se kući izglupirali protiv Gruzina, to je poraz za koji je kriv Kokoškov, da smo dobili već bismo bili na EP. Možda se desi jedan poraz od Švajcarske, nije nemoguće ali ako bi dva puta izgubili od njih onda bi košarku ovde trebalo ugasiti.

Nisu oni tako loši, bili bolji od Islanda koji igrao zadnja dva EP, ima tu igrača iz bivše Juge, tu je Kapela ako bude igrao ali opet jednom ih valjda moramo dobiti što bi bilo dovoljno za treće mesto u najgorem slučaju.

Protiv Austrije je bio haos, trojka Avramovića na kraju za izbegavanje skandala i blamaže.

Nema Teodosića zbog osiguranja, ugovor sa Virtusom je takav da njegove staklene noge mogu skupo koštati KSS ako se povredi u dresu reprezentacije. Fali ovde svakako Jaramaz i da su recimo mogli Davidovac i Dobrić iz CZ, ali fali ovde dosta igrača iz EC koje očigledno klubovi nisu hteli da puste.


Utakmice sa Gruzijom ne utiču na plasman na EP koliko sam razumeo, obzirom da su domaćini istog. Već se gleda između Finske, Švajcarske i nas.

Tu nam trebaju 2 pobede ukupno i praktično smo obezbedili EP.


Utiču u smislu da se računaju i rezultati i pobede odnosno porazi protiv Gruzije. Oni mogu biti i zadnji u grupi ali su jedni od 4 domaćina i sigurni učesnici prvenstva a ako su među prve 3 u grupi onda otpada onaj ko je zadnji u grupi. U principu, na EP ne ide jedna od 3 preostale ekipe ali se rezultati ostvareni protiv Gruzije računaju, na tabeli tako stoji i takve su propozicije, utakmice protiv njih nisu prijateljske za one ekipe koje igraju protiv njih a za njih jesu prijateljske ili pripremne ali su ih oni shvatili kao ozbiljne.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 08 Nov 2020, 19:00

Pokusevski ce verovatno biti draftovan i pravac NBA, dobro je sto je Petrusev povukao prijavu, tako da mozemo da racunamo na njega :okk:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby grobar_Zvornik » 09 Nov 2020, 18:09

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31397
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby bezvezarije » 09 Nov 2020, 21:47

Slavisak wrote:Pokusevski ce verovatno biti draftovan i pravac NBA, dobro je sto je Petrusev povukao prijavu, tako da mozemo da racunamo na njega :okk:


Kako dobro, meni je ovo neobjašnjivo, kad će ići na draft sa 21 godinom? On mi je bio veća sigurica nego Pokuševski koji nije dosad ni igrao seniorsku košarku.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1880
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 10 Nov 2020, 18:30

Pa Petrusevu je izlazna godina za Draft za dve godine i Jokic je tamo dosao skoro sa 21 godinu,nije kasno da ode u NBA i u 26,27 godini kao Pekovic, ako je zanimljiv NBA klubovima :biggrin: Dobro je za reprezentaciju posto ce igrati ove kvalifikacije a imace mnogo bolji pedigre za sledeci NBA Draft , sa potencijalnim MVP ABA priznanjem , boljom statistikom, imace vremena i prostora da radi na nekim stvarima u svojoj igri itd., ne sumnjam da ce ga neko izabrati sledece godine. Pokusevski se valjda bolje kotira, zbog veceg potencijala, valjda se sada cene visoki igraci koji igraju kao plejmejkeri, ja licno mislim da ce Pokusevski tamo tesko uspeti ako ne bude u stanju da dotera telo, takodje mislim da je previsoko kotiran na ovogodisnjim Mock NBA Draft listama i da ce na kraju zavrsiti u drugoj rundi, on uopste nema iskustvo igranja seniorske kosarke na nekom respektabilnom nivou.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 13 Nov 2020, 01:13

Ја се надам да ће бити памети и да се неће иновиниграти са ЕП.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17022
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 13 Nov 2020, 19:24

СрбинПодгорица wrote:Ја се надам да ће бити памети и да се неће иновиниграти са ЕП.

И ови играти.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17022
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 13 Nov 2020, 20:39

A šta da radimo kad nemamo boljih zbog debila iz FIBE? Malo me žulja što nema čak ni Tea.
Samo da dobijemo Švajcarce i to je to, ali ako izgubimo u ogormnim smo problemima, ogromnim

Malo me živcira da naši NBA igrači ne bi pomogli svojoj zemlji a Litvanci igraju kao i Markanen navodno.

Dakle od Finaca pucamo sigurno.
Olimp
 
Posts: 3327
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 14 Nov 2020, 01:28

Са овим тимом бојим да су реалнија два дебакла а сваки пораз је дебакл. Морала је много али много озбиљнија екипа. Овако се озбиљно коцкамо са одласком на ЕП.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17022
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 14 Nov 2020, 01:44

Ali ko je mogao biti pozvan a da nije pozvan? Dakle nema eurligaških i NBA igrača.
E sad to što nekima igraju NBA igrači a nama ne, to je nama na sramotu.
Samo da Švajcarsku dobijemo nekako i to je to. Ako izgubimo najebali smo, visi nam EP.
Olimp
 
Posts: 3327
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 14 Nov 2020, 02:09

Ако Швајцарцима буде играо Капела ми губимо 100% лик ће нас сам добити. Први који ми пада на памет Урош Луковић. Шта ће нам Јован Новак или Марко Симоновић.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17022
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 14 Nov 2020, 17:35

Stepanovic > svi krilni centri koji su na spisku , briga me sto igra drugu ABA ligu, decko zna da igra, dobro razume kosarku.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 14 Nov 2020, 20:11

I Petrušev ima koronu, moguće a vrlo verovatno i bez njega u finskom balonu.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Trendiction2 [Bot] and 18 guests