Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby bhc_comp » 16 Sep 2019, 11:47

Golden Warrior wrote:Meni je nekako uvek sinonim za dobar uspeh u reprezentaciji ta neka atmosfera i timski duh i opustenost. Ma koliko to smesno zvucalo nekako sam utisaka da je najbitnije da se igraci prijatno osecaju...

Apsolutno, zato sam takođe mišljenja da znanje nije presudno kod selektora. Naravno, govorim o našoj reprezentaciji, gde vodiš NBA i EL igrače za koje ne treba ne znam ni ja koliko znanja da ih naučiš akcije, kretnje itd...o nedostatku vremena za tako nešto kad je reprezentacija u pitanju da ni ne govorimo. Znači, mnogo je bitnije da ih napržiš da kidaju kao što je Sale radio i rezultati će doći. On to ove sezone nije uspeo i pukla je svlačionica pa je tek onda došlo do izražaja loše vođenje utakmica. Da je osvojio zlato, niko o tome ne bi govorio...
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15657
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Golden Warrior » 16 Sep 2019, 11:56

Apsolutno.

Bitnije je to nego kako ce neko da rotira u cetvrfinalu i polufinalu.

Sale je bas smeker, mislim da je vecini igraca nasao crtu. Bogdan verovatno drka na njega jos od detinjstva i u njega gleda kao u boga.

Bojim se da prvi put kad igraci osete bilo kakav upliv vise menaDJerske sile i lupam neki Bircevic ili Stimac otpadnu sa spiska zbog nekog ko mora da bude u 12 a ne zbog toga sto se nametnuo prirodnim putem otisli smo u pm...

Sta ce to nekom Bogdanu u karijeri da gine za rezimske kombinacije?
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Skafi » 16 Sep 2019, 11:57

Hvala Sale za sve. Onima kojima je malo tri srebra u četiri godine, nakon toliko sušnih godina, (sa izuzetkom Dudine 2009), nikad ničim neće ni biti zadovoljni.

Saša Obradović je dobar trener, ali ne i autoritet, i to mu je velika boljka.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27825
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 16 Sep 2019, 12:16

Sale je izjavio da je bilo puno individualizma i da ne osvaja titulu reprezentacija koja ima najboljeg strijelca (što je u sustini tačno)

Imamo izjavu Bogdana gdje se čudi da ga je Sale izmjenio protiv Aargentine kada ga je krenulo:

- Krivo mi je malo što nisam više igrao na kraju. Posebno u toj utakmici. Nešto sam osećao. Igrački je da reaguješ kada si izmenjen, a pre toga si pogrešio i hteo si da se ispraviš. Pomisliš: ,,Zašto sada izlazim, sad sam je imao"



Pa sada ova Twit Bogdana:





Nadam se da ne postoji neki velik nesporazum izmedju njih.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8587
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 16 Sep 2019, 12:20

Bogdan je bio najbolji strijelac sa izuzetnim procentima suta a ne uz neko izivljavanje...

Na kraju krajeva odbrana je bila problem, a ne napad.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23595
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 16 Sep 2019, 12:21

Naravno, ali Djordjevic kao da se ne slaze. Ja nisam vidio neki pretjerani indiivualizam, dok ga je Sale vidio.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8587
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Starks » 16 Sep 2019, 12:23

Koliko ovdje paušalnih, nekošarkaških i apstraktnih nazovi argumenata potežu pojedini, kao da smo u muzeju moderne umjetnosti. Na osnovu čega izvlačite zaključak da Obradović nema autoritet kad su na dva klika video snimci na kojima drži bukvicu igračima?

Ako imate neka saznanja, podijete ih sa ostalima. To su isti oni koji tvrde da statistika i trofeji - jedine egzaktne i provjeri podložne kategorije - ne znače mnogo, ali zato očekuju da njihovo mišljenje o nekome/nečemu bude aksiom.

Kao da odete na naučni skup da pobijate teorije relativiteta i kvantnih polja citirajući Bibliju, čudeći se što vas niko ne shvata ozbiljno.
Last edited by Starks on 16 Sep 2019, 12:56, edited 1 time in total.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7056
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 16 Sep 2019, 12:40



Kiler, jebeni kiler :blue: :blue:
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44376
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dr. House » 16 Sep 2019, 12:49

BB “Maybe it’s my fault....” je odgovor na izjave SĐ......a aludira na MJ

"Možda sam vas naveo da mislite da je lako, kada nije bilo. Možda sam vas naveo da pomislite da su moji najbolji potezi počeli sa linije za slobodna bacanja, a ne u teretani. Možda sam vas naveo da mislite da je svaki šut koji sam pokušao bio za pobedu, da se moja igra bazira na snazi, a ne na starsti. Možda sam ja kriv što niste videli da su mi neuspesi davali snagu, da je bol moja motivacija. Možda sam vas naveo da pomislite da je košarka dar od Boga, a ne nešto na čemu sam radio. Svakog dana mog života. Možda sam i uništio ovu igru. A možda... Možda samo tražite opravdanja"......

iz one reklame....setili se neki mediji
"There's no unconditional love, only unconditional need" Dr. House
User avatar
Dr. House
 
Posts: 677
Joined: 24 Dec 2013, 00:40

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hezonja » 16 Sep 2019, 12:54

Tesko da je Sasa Obradovic neko ko nema autoritet...Pa on je bas poznat po strogoci i teskim treninzima...
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fabricio » 16 Sep 2019, 12:58

Utrenirana strogoca... Vestacka, bez pokrica maltene.
Bas me zanima kako ce da je nametne ovim igracima u reprezentaciji i na sta ce to liciti.

Spoiler: pokaži
Guess what... ninasta...
Last edited by fabricio on 16 Sep 2019, 13:01, edited 1 time in total.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Raoul Duke » 16 Sep 2019, 13:01

Кренули смо са причом о самосталности у раду, а сада видим да се прешло на нешто сасвим друго - ауторитет.

Није Обрадовић глуп човек - сумњам да би имао исте критеријуме и исти модус операнди у репрезентацији, као у клубовима које води.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dexi » 16 Sep 2019, 13:02

Kad pogledam sada ko je ciji menadzer,ja sam mislio da Misko drzi 90%igraca sa ovih prostora,a u stvari I nije bas tako :biggrin: .Ne verujem da ce Sasa Obradovic dozvoliti ikome da mu odredjuje koji ce igraci da mu igraju.Niti je to Sale dozvoljavao,a mislim ni Duda da nije.uostalom veliki broj igraca koje je Duda ubacio,igrali su posle kod Saleta.Prednost S.Obradovica u odnosu na Saleta je ta sto je ipak bolji trener,takticki daleko ispred Saleta.Rad u Albi,lokomotivi to I potvrdjuje,trener koji forsira jaku odbranu bas Ono sto nam treba.Sale je u klubovima gde god je radio bio najuren vrlo brzo.E sad Sale je doneo nesto dobro u reprezentaciji,vratio kult,imao je drugarski odnos sa igracima.Sasa je sa druge strane trener koji zahteva disciplinu,red i rad izuzetno posvecen.Posle Kokoskova najbolji moguci izbor.Zna sta je reprezentacija sta donosi.
E sad uvek je tu I pitanje Kako ce pristupiti igracima,dal ce moci da nametne autoritet I disciplinu.Dal ce mi igraci verovati,slusati.Kako ce srediti sujetne,nezadovoljne.Licno mislim kod Sase tesko ce da igraju Jokic I Bjelica sa onim nezalaganjem u odbrani. :biggrin:
Dexi
 
Posts: 17170
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dexi » 16 Sep 2019, 13:10

Bogun wrote:Smešno mi je, a i prosto neverovatno da ljudi ne vide da on snosi najmanje krivice za naše loše nastupe na SP. :beyond: Tačnije za naše loše izdanje.

Ma gde ,to nema veze sa istinom.Da nije bilo njega pa tesko bi I do petog mesta dogurali :biggrin: .Po meni on je trebao jos vise da ima loptu,da sutira kad GA je vec islo,a odbranu je igrao na zavidnom nivou.Ako vec rangiramo krivce mada to ne treba raditi ,posto tim treba da bude zasluzan I za pobede I poraze,po meni red odgovornosti je sledeci (Sale ,Beli,Jokic ,itd.)
Dexi
 
Posts: 17170
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Starks » 16 Sep 2019, 13:27

fabricio wrote:Utrenirana strogoca... Vestacka, bez pokrica maltene.
Bas me zanima kako ce da je nametne ovim igracima u reprezentaciji i na sta ce to liciti.

Spoiler: pokaži
Guess what... ninasta...

Da li lično poznaješ Obradovića da bi tvrdio tako nešto? Je li te trenirao negdje, poznaješ li neke igrače od kojih si mogao saznati da nema autoritet i da ne vlada svlačionicom? Očigledno je da se razlikuje rad u klubu i reprezentaciji, to svi znamo.

Ovo "bez pokrića" je tek biser. Đorđević i Kokoškov u klubovima imaju dva kupa i FIBA Ligu šampiona, nijedno individualno priznanje. Obradović osvajač titula u Njemačkoj i Ukrajini, kupovi iz par zemalja, najbolji trener Bundeslige i najbolji trener Evrokupa kad je Lokomotiva vezala 20 pobjeda.

Sudite o nekome koga ne poznajete, tvrdite da bi mu Miško, Filipović, Marko i Janko sastavljali tim kao da je Saša Obradović beskičmenjak... promašili ste mjesto za bavljenje epistemologijom.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7056
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 68 guests