Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 16 Sep 2019, 09:28

Ovo mi se uopšte ne sviđa, mislim da je ograničeni EC, možda donji level EL trenera...

Jedino da mu uzmu nekog iskusnog da mu bude mentor, tipa Duda, mada sumnjam da će biti tako nečega...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34258
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Raoul Duke » 16 Sep 2019, 09:38

Нема то везе. Ђорђевић није можда ни тај ниво, па је био одличан селектор, до пред сам крај.

Проблем јесте ово што каже Аир - колико би био аутономан у раду.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 16 Sep 2019, 09:40

Sasa Obradovic ako nista nije cirkuzant i ima CV koji je sasvim solidan. Mozemo mi mnogo gore od toga proci...
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23595
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby AirBall » 16 Sep 2019, 09:42

Ćoba wrote:Sasa Obradovic ako nista nije cirkuzant i ima CV koji je sasvim solidan. Mozemo mi mnogo gore od toga proci...


Problem sa trenerima poput Sase Obradovica, Trife, Miloja, Dzileta i slicnih je sto su specijalci od Zalizanog...

Kakva crna autonomija u radu kad menjaju klubove kao carape...

Ili mislite da se u Miskovoj prciji Monaku posao dobija na lepotu?

Vec vidim potencijalne probleme sa Bogdanom, Bjelicom i Milutinovom koji nisu njegovi igraci...

Bobi ce biti u reprezentaciji dok mu je volja...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106327
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fabricio » 16 Sep 2019, 09:57

Ima obaveze i Skariolo u nba. Drugo je po sredi u vezi Kokoskova.

Izbor je takav kakav je. Svodi se na crnog Obrada nazalost.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby mmarko28 » 16 Sep 2019, 10:02

Obradović nije top nivo trenera, ali iskreno to nikada nije bio ni Djordjević. Nije isto biti trener i selektor. Mislim da je Djordjević uglavnom bio jako dobar selektor, a da je imao svojih mana kao trener i da se to videlo u rotacijama igrača, raspodeli minutaže, kad je pravio izmene i sl. Ipak, Djordjević je vratio pobednički mentalitet u reprezentaciju, vratio je taj stav da se na takmičenje ne ide po sistemu - daj da vidimo šta možemo, već sa stavom da se ide na medalju svaki put, bez obzira na sastav tima. Mislim da bi glavna mana Obradovića bila upravo taj aspekt atmosfere, autoriteta. Mislim da je greška što ne jure Kokoškova. I Skariolo je asistent u NBA, pa je vodio Španiju i u kvalifikacionim mečevima. Očigledno ne postoji dobra volja za Kokoškova pošto on ne bi činio usluge menadžerima.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 16 Sep 2019, 10:04

Nemam ništa protiv toga da dođe Obradović, ako gledamo čisto trenerski, Obradović sada je bolji trener nego što je Đorđević bio 2014. Problem samo može biti ako se zalizani umeša previše u rad/izbor igrača reprezentacije.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32894
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 16 Sep 2019, 10:09

Zalizani je imao uticaj i na Dudu nazalost, imao je uticaj i na igrace koji ce igrati ili nece kod Saleta, jednostavno to je u ovom trenutku neizbjezno. Savez je taj, odnosno predsednik i njegovi saradnici koji moraju kontrolisati menadzerisanje u reprezentaciji.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23595
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Cvele » 16 Sep 2019, 10:11

AirBall wrote:Vec vidim potencijalne probleme sa Bogdanom, Bjelicom i Milutinovom koji nisu njegovi igraci...

Bobi ce biti u reprezentaciji dok mu je volja...


Pa ne verujem baš da može na te glavne da se odrazi.Ovi ostali verujem da će zavisiti od Miškove volje.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18548
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fabricio » 16 Sep 2019, 10:14

Bogun,

Cisto trenerski uopste nije tesko naci boljeg od Djordjevica.
Medjutim, za selektorski posao cisto trenersko znanje uopste nije najbitnija stavka.

Da izdvojimo recimo 5 osobina koje selektor mora da ima, to znanje bih svrsta' negde na 3.mesto.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby AirBall » 16 Sep 2019, 10:17

Cvele wrote:Pa ne verujem baš da može na te glavne da se odrazi.Ovi ostali verujem da će zavisiti od Miškove volje.


Nisam ni sugerisao da bi on precrtao igrace koje sam naveo vec da bi dao kljuceve ekipe Jokicu u ruke sto bi dovelo do promene odnosa ostalih prema reprezentaciji..

Pred kraj Dudinog mandata Rasko Katic i slicna grla iz njegove ergele su vedrila i oblacila u reprezentaciji.. Jezivo je usao i u Dudu i u repku...

Secam se kako ga je Sale kulirao na pocetku, a on bljuvao vatru kad stigne i gde stigne po njemu..

To je jace od njega, covek mora da kontrolise bas sve...

Sale ni nije morao da bude specijalno dobar trener, posao selektora je da motivise najbolje da se odazovu i da im pronadje odgovarajucu ulogu u ekipi, da pobedi sujetu zvezda i to se po pravili pretoci u rezultat...

Samo je jednom Sale omanuo u ovome i to je sad bilo u Kini, ali kada znamo da je dao Danilovicu ostavku i pre SP jasno je da je u ovaj turnir usao sa smanjenom motivacijom i nije bio gladan i zedan za uspehom kao u prethodnim navratima..
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106327
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Starks » 16 Sep 2019, 10:27

Obradović je za koplje iznad Milojevića, Džikića i Trifunovića. O igračkoj karijeri da ne govorimo, valjda se neki autoritet crpi iz rezimea u kojem su evropska i svjetska zlata, to je pomoglo Đorđeviću kada je došao na klupu jer trenerski nije imao čime da se pohvali.

Apropo Miška, neka igra 12 njegovih pulena ako će se konkurisati za medalje. U svakom zlatnom timu 1995-2002. bilo je momaka koji objektivnim kvalitetom nisu zasluživali mjesto pored nekih drugih, ali su imali svoju ulogu. Košarkaški tim nije puki zbir 12 najboljih pojedinaca nacije.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7056
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby bhc_comp » 16 Sep 2019, 10:28

Jbg sad ljudi, sve to o čemu pričate je u domenu teorije. Obradović može biti loš, a može biti i odličan izbor. To kome će dati ključeve ekipe ne mora nužno da ima veze sa Miškom. Saša nije legenda u rangu Đorđevića, ali je i dalje neko uz koga je većina ovih momaka odrastala gledajući reprezentaciju, ima to neku težinu.

Svi smo ovde strahovali da na Saletovo mesto ne dođu idioti poput Gurovića, Kuzmanovića, Grbovića itd...iskreno mislim da je S. Obradović najbolji izbor u datoj situaciji. Čak šta više, mislim da je trenutno bolji trener od Saleta, ali to naravno nije uopšte presudno za ulogu selektora.
Last edited by bhc_comp on 16 Sep 2019, 10:30, edited 1 time in total.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15657
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby AirBall » 16 Sep 2019, 10:30

bhc_comp wrote:Svi smo ovde strahovali da na Saletovo mesto ne dođu idioti poput Gurovića, Kuzmanovića, Grbovića itd...iskreno mislim da je S. Obradović najbolji izbor u datoj situaciji.


Sasvim solidan izbor ukoliko sacuva autonomiju u radu, ali strepnja mi je dublja od nade..

Znam sta se nalazi u glavi opsesivno-kompulzivnog menadzera...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106327
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby ilika99basket » 16 Sep 2019, 10:51

Menadzeri - Igrači
Misko- Micic, Jokic, Guduric, Bobi, Zagorac, Jaramaz, Lucic, Dangubic, Gagi, Micov, Nedovic, Simonovic, Avramovic, Miskovic, Ilic, Ašćerić, Trifonović, Tanasković, Davidovac, Boriša, Dobrić, Nikola Jovanović, Radanov, Nemanja Popovi
Raskovic - Bogdan, Jovic, Smailagic, Pokusevski, Kalinic
Rade Filipovic- Pefi, Stefan Nikolic, Birca, Djokovi
Sports ProMotion (Nick Lotsos)- Teo,
Sead Galijasevic - Bjelica
Octagon- Vanja, Milutinov
Dejan Delic- Raduljica, Kuzmic
Invictus(zoran savic) - petrusev
You First Sports (Pere Gallego)-Peno
ako nista Misko ce nam bar malo podmladiti reprezentaciju, svojim klincima
Last edited by ilika99basket on 16 Sep 2019, 10:53, edited 1 time in total.
ilika99basket
 
Posts: 1425
Joined: 10 Aug 2017, 15:54

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 80 guests