Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 27 Feb 2019, 07:37

Problem je samo u tome sto ovde s obzirom na sistem takmicenja nece biti prostora za kalkulacije, kiksevi fakticki nisu dozvoljeni. Teorijski moze da se desi da sa samo jednim jedinim porazom u osmofinalnoj grupi ne budemo medju prve dve ekipe i uopste ne vidimo cetvrtfinale.

Kad pomenuste SAD, ako zaista pucamo na zlato :biggrin: , onda je bolje da na njih idemo pre finala (ili jos bolje da ih neko drugi izbaci pre nas :biggrin: ), jer oni nisu izgubili finale velikog takmicenja nekoliko decenija unazad, uzimali su bronze ili ispadali, ali srebro nikako.

Prioritet na SP je da budemo medju prve dve evropske ekipe i tako obezbedimo plasman na OI. Pitanje je da li bi opet dobili domacinstvo kvalifikacionog turnira i relativno laku grupu kao 2016 (u kvalifikacije ce pored svih ovih ekipa sa SP iz Evrope upasti i Slovenci i Letonci/Hrvati/Finci, bice po 6 ekipa na turniru sa koga samo jedna ekipa ide u Japan).
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5133
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 27 Feb 2019, 11:59

Medalja je oduvek bila cilj naše reprezentacije, to breme nosim još iz mladih igračkih dana. Isto tako od prvog dana na mestu selektora Srbije naglašavam da je naša dužnost da idemo na medalju. I to ne na bilo koju, već na zlatnu. Ako nam neko na terenu pokaže da je bolji, svaka mu čast.

Znam da svima deluje da su Amerikanci nedodirljivi, ali svojevremeno sam rekao našim igračima: 'Neko će ih pobediti, zašto to ne bi bila Srbija?'. Time sam im jasno stavio do znanja o čemu razmišljam.

:blue:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby 71:70 » 27 Feb 2019, 12:07

Po nekoj mojoj viziji najjace reprezentacije, mesta za Milosavljevica nije bilo.

Obzirom da mi deluje da je Sale resen da ga vodi, bice zanimljivo ko jos ispada spolja.

Teo, vasa, jovic, nedovic, gagi, bogdan, lucic, guduric, kalinic. Ako krene samo bjelica na 4, i lucic i kalinic kao 3-4 igraci, ovde je jedan visak. Ko?
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby bhc_comp » 27 Feb 2019, 12:14

Po Milosavljević nema kvalitet za reprezentaciju, ali svi znamo da to nije uvek presudan faktor, pogotovo kod Saleta. Ako on misli da tako treba, nema nikakvog razloga za sumnju. Ja bih Nedovića izostavio. Čovek ne može da sastavi mesec dana bez povrede.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15657
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 27 Feb 2019, 12:17

Pa sta ces mu reci, e ne vodim te jer se mozda povrjedis. :biggrin:

Nedovic ako prodje pripreme bez povrede ide 100%. Pa on je jedini nas bek koji ima brzinu.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23583
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby bhc_comp » 27 Feb 2019, 12:30

Ma naravno da ne. :biggrin: Mislio sam više na dogovor između njega i Saleta da Neda "odmori" ovog leta pošto je verovatno još rovit kako bi u fulu spreman dočekao novu sezonu Evrolige. :beyond:

Šta znam, verujem da nikad nije prijatno reći nekome u lice da ne ide na prvenstvo sa reprezentacijom, ali kao selektoru to ti je svakako sastavni deo posla. Kakav god da je razlog i koliko god bizarno da zvuči, ako po Saletu takav potez ima logike, nema nikakvog razloga da se ustručava da igraču saopšti tako nešto.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15657
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 27 Feb 2019, 12:33

Nedovic je u najboljim godinama, siguran sam da ima ogromnu zelju da ide na SP. Nedovic zdrav i u nekom kontinuitetu je vraski dobar igrac. Njegovih 15 min moze cuda da napravi. Ako cemo pricati o povredama mozda je i veci problem Jovic.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23583
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Lakerit » 27 Feb 2019, 12:34

Зависи од повреда Недовића.
Али по форми и игрању током сезоне, ако би били главни фактор у одлучивању, онда би Тедосић био близу да извиси.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 27 Feb 2019, 12:37

Ti ocigledno nisi dovoljno razumio nas sistem i kako Sale razmislja. Bez ikakve uvrede to sto si napisao je glupost nevidjena.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23583
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 27 Feb 2019, 12:45

Ne verujem da je Lakerit mislio da Teodosic nece ici, vec je primetio da forma i igranje tokom sezone nisu glavni parametar prilikom odabira, jer da jesu, po njima Teo jeste imao najslabiju sezonu od svih igraca iz spoljne linije.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5133
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 27 Feb 2019, 13:07

Postoji nesto sto se zove kostur reprezentacije i tu zaista nije nikakav parametar forma u februaru.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23583
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stihl » 27 Feb 2019, 19:27

Калинићу није доста што је испао будала, него наставља да *ере.
Избацити смећара из репрезентације!
User avatar
stihl
 
Posts: 9012
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 27 Feb 2019, 20:15

Калинић изгледа да жели да не иде на СП. Ако настави са овим изјавама Сале једноставно не моћи да позове осим да изазове љутњу комплетног народа.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17037
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Admiral » 27 Feb 2019, 20:20

Gagi, Jović, Lučić, Nedović.... Svi su skloni povredama.
Prvo da tu bude sve ok, pa nek Sale odluci.


Koncepcijski, mogao bi Gudura bi mogao da otpadne.
Napadački orijentisanih igrača imamo dovoljno... Gagi bi defanzivno mogao više da doprinosi.

S druge strane, Marko je em najmlađi, em stvarno igra odličnu sezonu.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby druga generacija » 27 Feb 2019, 21:09

СрбинПодгорица wrote:Калинић изгледа да жели да не иде на СП. Ако настави са овим изјавама Сале једноставно не моћи да позове осим да изазове љутњу комплетног народа.


Reprezentacija je za levicare i desnicare, liberale i nacionaliste, pametne i budale. A najmanje bitno je sta "narod" misli.
druga generacija
 
Posts: 689
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 100 guests