Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 25 Feb 2021, 13:57

Nismo mi u situaciji kao SAD 1992. godine, kada su odredili svoj Dream team 1 valjda godinu dana unapred. Mi odavno ne mozemo unapred znati ko ce uopste biti u stanju/zeleti da igra. Eto nam najsvezijeg primera iz 2019. gde je Sale sastavio vrlo cudan siri spisak od 18, verovatno unapred imajuci u glavi ko ce da mu bude u 12, a ove ostale je zvao vise da im iskaze postovanje nego sto je realno na njih racunao, ali posle kada se povredio Teo, pa Dragan, nasao se u nezgodnoj situaciji kada taj spisak vise nije mogao da se menja i da nekoga pozove naknadno.

I bez obzira na sve, ipak ne bih tako potcenjivacki govorio o pomenutim igracima. Oni su dosli i igrali za reprezentaciju u debilnim utakmicama, ali za koje se opet moralo debelo oznojiti da bi se doslo do unapred upisanih pobeda, rizikujuci povrede, iako i sami znaju da ce retko ko od njih uopste biti cak i na sirem spisku za samu zavrsnicu tih takmicenja za koje su igrali kvalifikacione utakmice, i zato bi ipak trebali da im budemo zahvalni.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 26 Feb 2021, 13:31

Novi Zeland odustao od ucesca na olimpijskim kvalifikacijama, umesto njih na turniru ce igrati reprezentacija Filipina:
http://zurnal.rs/kosarka/reprezentacija/109480/novi-zeland-odustao-filipini-protivnik-srbije-u-olimpijskim-kvalifikacijama
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 26 Feb 2021, 14:07

Pametni ljudi, što bi se cimali do BG kad znaju da nemaju ni promil šansi za OI.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 26 Feb 2021, 14:12

Pusti to, nama su ti Novozelandjani tradicionalno neugodni protivnici... :roll:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 26 Feb 2021, 14:36

Foteljas wrote:Pusti to, nama su ti Novozelandjani tradicionalno neugodni protivnici... :roll:


Utoliko bolje što ne dolaze u BG :lollol:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 26 Feb 2021, 14:55

Dembele wrote:
JoJo wrote:1. Micić, Teodosic, Avramović
2. Bogdanović, Nedovic, Jaramaz, Anđušić, Dobric
3. Lucic, Gudurić, Davidovac, Pokusevski
4. Kalinic, Bjelica, Smajilagic
5. Jokic, Milutinov, Petrušev, Marjanović, Raduljica

Ovo bi bio siri spisak...

Valja uklopiti petorku sa Jokicem...to je kljuc nase igre...
Druga petorka poluga Teo/Milutinov...
Nedovic/Guduric moze samo jedan... treba nam odbrana...
Voleo bih da vidim u 12 Jareta, Petruseva i Pokusevskog... al tesko...


Milutinov moze na 4,steta da ne igra 30 min.Bjelica je uvek trebao na trojku,gubi moment (igra kao sa tegovima) sa loptom u rukama isto kao pokusevski..


Bjelica igrao trojku poslednji put pre 10 godina u Zvezdi.

Milutinov igrao četvorku nikada.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32492
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 26 Feb 2021, 16:24

Igrao Beli na 3 kod Saleta u Kini. :biggrin:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 26 Feb 2021, 19:33

I videli smo na šta je to ličilo. :biggrin:

Ne računam Filipine, Angolu i ostalo boraniju sa starta SP.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32492
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 27 Feb 2021, 06:24

Svasta smo tad videli da se ne vracamo...
Ne moze Beli na 3 nikada, a i da moze Kalinic i Lucic igraju sjajno (da ih ne ureknem), tako da nema potrebe ni razmisljati o tome
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8821
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 27 Feb 2021, 21:29

Nikola wrote:Svasta smo tad videli da se ne vracamo...
Ne moze Beli na 3 nikada, a i da moze Kalinic i Lucic igraju sjajno (da ih ne ureknem), tako da nema potrebe ni razmisljati o tome


Kalinic igra vise na 4...

Cini mi se dobra ideja da imamo pokretnu prvu petorku...

1. Vasa, Teo
2. Bogdan, Nedovic (2/1), Jare
3. Luca, Gudura (3/2)
4. Kalina (4/3), Beli
5. Joker, Milutinov, Petrusev (5/4)

Prva petorka mi deluje brza za tranziciju, jaka, dobra u odbrani, svi mogu da pripale 3...
U drugoj Teo, Milutinov plus Beli, to ne deluje lose...

Jare I Petrusev zasluzuju da budu u 12, mora I neko mladji...
Pokusevski je premlad, ali veliki talenat...

Imamo jos puno igraca a da zasluzuju da budu u reprezentaciji...

Avramovic, Jovic
Andjusic, Marinkovic, Nakic
Davidovac, Dobric, Pokusevski
Smajilagic, Apic
Bobi, Radulja
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3600
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 27 Feb 2021, 21:43

Utiska sam da će najviše minuta na pozicijama 4 i 5 dobiti Jokić i Petrušev. I da će taj tandem poptuno obesmisliti podelu na 4 i 5. Moderna verzija Divca i Rađe.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dembele » 28 Feb 2021, 10:11

Milutinov ima slicnu gradju kolena distancu kao Dejvis i Gasol,hteo je Dule na 4 da ga stavi,njega SA ceka za tu ulogu.
Bjelica je najbolje igrao kod Tiba na 3 kao SU rezeva u uglu,izgubio je na na voljnom momentu previse kad je dobijao loptu na 10m da kreira i dole.
Dembele
 
Posts: 542
Joined: 07 Jun 2018, 16:56

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 28 Feb 2021, 16:44

Tegi wrote:Utiska sam da će najviše minuta na pozicijama 4 i 5 dobiti Jokić i Petrušev. I da će taj tandem poptuno obesmisliti podelu na 4 i 5. Moderna verzija Divca i Rađe.


Jeste, Tegi, ali to je bilo pre 30 godina. Tesko to ide sad
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8821
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 28 Feb 2021, 17:08

Pročitaj ponovo šta sam napisao.

Igraš sa dve petice gde obe mogu podjednako dobro i spolja i iznutra, uz vrhunske dodavačke sposobnosti. Rađa i Divac, iako fenomenalni dodavači, skoro sve poene su ubacivali na samom obruču, uz izrazito glomazne konstitucije i visinu od 215-16.

Sale je pokušavao da upari Jokića sa Raduljicom, ali ovaj više nema nikakvu igru na postu, očajan je skakač i nije imao plejmejkera koji bi ga razigrao iz pikenrola. Praktično mu je ostao samo šut sa poludistance i dodavanje sa visokog posta.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 28 Feb 2021, 21:10

Sve će zavisiti kakvu odbranu mogu da igraju u tom tandemu.

Iz perspektive da su svi zdravi i 100% fit naša najjača petorka izgleda ovako:

Micić, Bogdanović, Lučić, Kalinić i Jokić.

Spolja 2 dominantna igrača na lopti, a pritom obojica znaju i navikli su da igraju i bez lopte ako treba.

Na krilima imaš dve radilice kojima nije potrebna lopta u napadu, odlične kretnje bez lopte, a opet umeju i iz igre 1na1 da rešavaju, dok u odbrani mogu da sacuvaju 90% igrača na EL nivou. A što je bitno, obojica su vrlo aktivni i odlični na skoku.

I na centru Jokić, najbolji igrač ove ekipe bez ikakvog razmišljanja, i neko oko koga treba da se gradi igra. Međutim, ako dođe zapušten kao 2019. godine, odmah mu pokazati put vrata, mučiće i sebe i nas.
Ona dva blamiranja za redom na niskom postu protiv Skole (koji je imao 40 godina) ostaju za sva vremena.

Drago mi je što Kokoškov sada radi sa Gudurićem, generalno, gledajući Sloveniju 2017. sam stekao utisak da je čovek odlično našpanovao "ostale igrače", lako je tebi da ti najbolji igraju dobro, bitno je da ovi ostali se ne raspadaju u krucijalnim momentima.
Njemu su svi redom: Prepelič, Murič, Blažič, Vidmar, Čančar ogroman doprinos davali kada igraju, svako na svoj način, a dešavalo se da nekada i ne uđu u igru.

Nadam se da Marko neće ponoviti epizodu iz Kine, isuviše je on dobar igrač da bi onako odigrao.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32492
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests