Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije


Re: Reprezentacija Srbije

Postby Playmaker » 02 Sep 2015, 22:59

A zasto KSS ne bi placao dodatni prtljag? Zaista mi nije jasno...
User avatar
Playmaker
 
Posts: 1748
Joined: 11 Feb 2015, 02:15

Re: Reprezentacija Srbije

Postby BlackOwl » 02 Sep 2015, 23:10

Kakve mudonje isekli potpis ovog što je slao mejl a ostavili od ove gospođe što je odgovorila. I kakav je ovo mail sa koga je poslato?
Imali smo prošle godine najveći budžet u istoriji, sada će biti još veći. Neka navijači ne brinu - O.M. 23.07.2023.
User avatar
BlackOwl
 
Posts: 17004
Joined: 27 Nov 2012, 23:42

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 02 Sep 2015, 23:13

Greska zbog izostavljanja Stimca ce se tek videti, nije sve na parketu, dobrog duha uvek moras imati u svlacionici a igrac poput Stimca mora biti u svlacionici, makar jedan... Za razliku od mrtvog Milutinova koji ce biti treci centar a nicemu nece doprinositi van terena.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58263
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Reprezentacija Srbije

Postby BoleBarca » 02 Sep 2015, 23:18

Jeste, ako ne postignemo zeljeni rezultat to ce biti iskljucivo zbog izostavljanja Stimca. Nikako zbog neigranja Krleta, Bogdanove povrede, duplo jace konkurencije nego prosle godine ili nekog cetvrtog racionalnog razloga...
User avatar
BoleBarca
 
Posts: 5110
Joined: 20 Nov 2012, 12:36

Re: Reprezentacija Srbije

Postby ИлићКапитен22 » 03 Sep 2015, 06:54

Кога брига за кошаркашку репрезентацију. Битно је да се Гроф издркава владиним авионом...
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51


Re: Reprezentacija Srbije

Postby Skafi » 20 Sep 2015, 21:41

2009 EP - srebro
2010 SP - 4. mesto

2014 SP - srebro
2015 EP - 4. mesto

Nadam se da neće proći 5 godina do nove medalje.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27825
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 20 Sep 2015, 22:49

Nema sta mnogo da se kaze osim da je sudbina najvise u Saletovim i Teovim rukama i da im treba i dalje pruziti bezuslovnu podrsku.. Ako krahiraju sljedeceg ljeta mislim da ce se povuci obojica iz ove reprezentativne price bez da ih iko prekorijeva i cekacemo opet tih 4-5 god. Mnogo, bas mnogo zavisi od toga kako ce se Teo povratiti iz svega.. Ako ima karakter terace do kraja, jer zna da su mu ove OI najvjerovatnije posljednja sansa da sopstvenu karijeru ovjenca necim velikim.. Zasluzio je to, ali i svi ovi momci oko njega koje smo bodrili ovih dana na celu sa Saletom.. Iduce ljeto je diplomski ispit ove generacije!

Glavu gore i san o medalji u Riu da se ostvari!
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7218
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 20 Sep 2015, 23:12

Probacu da napisem svoj neki licni pogled na desavanja od pocetka priprema pa do ove danasnje utakmice za bronzu koju smo nazalost ali i ocekivano izgubili.

Nema navijaca u zemlji koji posle proslogodisnjeg uspijeha, potpuno iznenadjujuceg, nije ocekivao velike stvari i ovog septembra. Pocetak je zaista obecavao, igraci su izasli iz klubske sezone sa manje vise odlicnim igrama, svi zdravi i spremni da se odazovu pozivu. I zaista posle Saletovog spiska svi igraci su bez pogovora potvrdili svoj dolazak na pripreme. Po mom misljenju jedino sto je na tom prvom spisku bilo diskutabilno je nepozivanje Macvana. Ali nasao sam logiku u tome da selektor ne zeli Macvanu uzeti ljeto kad ne racuna na njega, odnosno Macvan se jednostavno nije uklapao u ono sto je on htio. Racunao je da ima vec potrebnu cvrstinu u reketu sa Bobije, Raduljicom i Bjelicom i da ce mu vise odgovarati ta strec cetvorka u vidu Ercega.

I tu dolazimo do prvog i vjerovatno najveceg problema koji je potpuno promjenio koncepciju i igre i priprema. Zavrzlama oko Bobija... Izgubili smo prvog centra, cvrstinu u reketu a da i dan danas nikom nije potpuno jasno zasto.

Medjutim sluzeci se onom da se za prolivenim mlijekom ne place nastavili smo pripreme. Pripreme ko pripreme i ne otkrivaju nesto puno, odigrali smo ih odlicno s tim da su nam protivnici zaista bili loseg kvaliteta. Osim Francuza ali ipak te utakmice su dosle prerano da bi se smatrale ozbiljnim. Sale na kraju sasvim ocekivano skracuje spisak bez i jednog iznenadjenja. Idemo na prvenstvo sa povrijedjenim Bogdanom, veliki problem u najavi ali nesto na sta se nije moglo uticati.

Prvenstvo pocinje, sve super i odmah na startu velika pobjeda protiv Spanije, nacija u delirijumu i svi u glas zazivaju zlato. Posle toga sve ide nekako kao u transu. Svi se dive potezima Bjelice, Tea i ostalih momaka a pobjede se nizu. Zavrsavamo grupu superiorno na prvom mjestu, grupu smrti. Zrijeb nam se bukvalno otvorio do finala, bolje tesko da je moglo. Sve sto je valjalo otisalo je Francuzima, nama je ostala nepredvidiva Italija, tradicionalno sklona padu Hrvatska i Litvanija koja do tad pokazuje sve samo ne kvalitet za finale.

Selimo se u Francusku, eh da se nikad nismo morali seliti. Da se ta prokleta zavrsnica igrala u Berlinu... Vec protiv Finske se vidjelo da nam ta selidba nikako nije odgovarala, dobili smo Island na misice uz prilicno losu igru. Svi smo misli da ce protiv Ceha biti bolje ali i na toj utakmici smo igrali jako lose, posebno u odbrani. Takodje pobjeda na suvi kvalitet. Nekako smo sve vise gubili timsku igru.

I onda dolazi to prokleto polufinale. Nocna mora od utakmice. Sve nase mane su isplivale na povrsinu. Od nedostatka kvalitetne unutrasnje igre, lose odbrane, prevelike zavisnosti o sutu, takticke nedoraslosti utakmicama na mali broj poena... Izgubili smo potpuno zasluzeno, Litvanci su nas i pretukli i pobjedili iako se mora reci da je sudjenje bilo krajnje diskutabilno.

Utakmicu sa Francuskom ne bi ni komentarisao, cisti odraz naseg mentaliteta, bez volje i zelje. Ili sve ili nista, takvi smo ti mi...

Moje misljenje o igrama svakog igraca:

Milos Teodosic

Nas najtaletovaniji igrac bez dileme, moj miljenik i uvijek ce biti, jbg sta cu kad sam slab na njegovu leprsavu igru. :beyond: Kao sto rece Air tesko s njim a bez njega se ne moze... Pratio sam bas dosta njegovih utakmica i to je igrac koji puno zavisi od suta. Nazalost ovo prvenstvo sut ga nije sluzio, tacnije bio je katastrofalan. Iako je odigrao par odlicnih utakmica znao sam da u onoj najbitnijoj bez suta nece biti ni pravog Tea. Prebili su ga mucki, on je pokusavao ali jednostavno bez pomoci Bjelice i igraca u reketu nije mogao. Preveliki zalogaj za njegove fizikalije. Naravno da su sudije imale malo drugaciji kriterijum druga bi pjesma bila.

Marko Simonovic

Korektno je odigrao u defanzivi ali prevelika minutaza za njega. Tu je mozda vise kriv Kalinic nego on.

Ognjen Kuzmic

Odlicno odigrane pripreme, odlican pocetak turnira ali kako je takmicenje odmicalo on je nestajao. U pokusaju da se razigra Raduljica izgubili smo Kuzmica...

Bogdan Bogdanovic

Svi smo vise od njega ocekivali, svaku utakmicu je bilo sad ce Bogdan proraditi, to je ta... Ali nazalost ta utakmica nije dosla. Da li je problem povreda, ili njegova losa forma ili nesto trece nisma pametan. U svakom slucaju jedno lose prvenstvo za njega. Moglo je i moralo bolje.

Nemanja Bjelica

Maestralan je bio do utakmica sa Ceskom, igrao je fantasticno. Zaista njegova igra je bila impresivna. Ali onda se nesto desilo, prestao je igrati 1 na 1, poceo je raditi gluposti u odbrani i na kraju je najgoru utakmicu na turniru odigrao kad smo svi ocekivali mnogo od njega.

Stefan Markovic

Nas vodja u odbrani, po meni nas najbolji igrac na prvenstvu. Svaku utakmicu je odigralo korektno a neke i odlicno. To sto se ispucavao je najmanje on kriv.

Nikola Kalinic

Ubjedljivo najvece razocarenje, potpuni pad forme. On bacanja nije bio u stanju ubaciti, zbog njegove forme Simonovic je igrao mnogo vise.

Nemanja Nedovic

Sasvim korektno je odigrao, ni manje ni vise nego sto se ocekivalo. Kad je ispao iz suterske forme i igre su bile losije.

Dragan Milosavljevic

Tesko bilo sta reci o njemu kada nije dobio pravu sansu. Mozda je ipak trebao vise igrati...

Miroslav Raduljica

Uspio je dignuti formu, odigrao je dosta kvalitetnih utakmica. Ali protiv kvalitetnih centara se nije naigrao a tad nam je najvise trebao. Nadam se da ce ovu sezonu postati ono sto moze.

Zoran Erceg

Od odlicnih rola do ocaja protiv Litvanaca. Jedino sto mu zamjeram su promasena slobodna bacanja protiv Litvanije, to takav iskusan igrac sebi nije smio dopustiti.

Nikola Milutinov

Nije igrao.

Sale Djordjevic

Odlican motivator, mislim da nas je odlicno vodio do polufinala. Tu je pokazao da u u teskim rovovskim utakmica i dalje nema dovoljan nivo taktickog znanja. Ali Boze moj ima kad nauciti, sve se to stice iskustvom. Nadam se da ce ostati jos 4 godine.


Najveci problem za nas je bio sto smo morali igrati na vrhuncu od prve utakmice. Tako da nam je forma padala kad je bilo najpotrebnije. Mi jesmo igraci jaki ali nismo toliko dominatni da drzimo formu citav turnir i da se prosetamo bez poraza. Taj problem i odsustvo Bobija s kim bi sigurno imali cvrstinu u reketu koja nam je bila toliko potrebana nas je kostala veceg uspijeha.

Glavu gore, zivot ide dalje. Da smo mogli bolje, mogli smo ali moglo je i gore. Na kraju ta jedna lopta, jedan napad, jedan sut presudio da ovo ne bude nase prvenstvo...

Momcima hvala do neba, mene nisu razocarali i nadam se da ce i dalje na ovaj nacin predstavljati svoju zemlju.

Sad cekamo te kvalifikacije, pa sta bude. Tesko je u ovom trenutku bilo sta reci o tome...
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23595
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 21 Sep 2015, 08:39

Juce pomenusmo Radicevica kao moguceg pleja - Teovog nasljednika, a danas bi samo kratko pomenuo jos jednog:



Meni se jako dopalo sta je ovaj decko pokazao u svojim nastupima tamo preko bare prosle sezone, do povrede negdje pocetkom godine.. I upravo mi je on neki "crossover" izmedju Nedovica i Pefija: igra daleko bolju timsku odbranu od prvog, individualno su tu negdje, probija mnogo lakse od Pefija, a odlicno i siba trojke.. Kreacija mu nije strana i veliki je radnik, cime mislim da bi uspio mnogo da se nije sjebao na slican nacin kao Gagi.. Tako da mislim da bi bio najidealniji Teov backup. Jes da je i on jedan od pulena zalizanog, ali ajd ipak da vidimo oce li se moci povratiti iduce sezone..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7218
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Reprezentacija Srbije

Postby xrečeved » 21 Sep 2015, 08:54

Pre će Miljenović.
User avatar
xrečeved
 
Posts: 12009
Joined: 05 Oct 2012, 08:40
Location: Grocka

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 21 Sep 2015, 09:04

Hmm, ne bih bas lako otpisivao.. Sale je i sam fan vise ovih atleticnijih igraca (iskreno, i sam sam).. tako da vjerujem da bi prije uzeo u obzir ovog prvog. Naravno, ako bi se povratio i nastavio sa dobrim partijama.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7218
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 21 Sep 2015, 09:15

Dok Spancima i Francuzima glavni igraci igraju do 40. godine mi nalazimo igracu od 28 zamjenu. Igraci se pljuju i vrijedjaju... Ali zlato moze, moze q..c da izvinete.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23595
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 21 Sep 2015, 09:29

Ćoba wrote:Dok Spancima i Francuzima glavni igraci igraju do 40. godine mi nalazimo igracu od 28 zamjenu. Igraci se pljuju i vrijedjaju... Ali zlato moze, moze q..c da izvinete.


Niko ovde nije vrijedjao i popljuvao Tea, ucitavas neke stvari bez potrebe. Ako nisi ukapirao moje pisanje od juce, ja sam iznio vise no realnu bojazan da ostanemo bez njega ako ne uspijemo da se kvalif. na OI, jer ce prije svega njemu biti preko one stvari dalja ljetna druzenja sa reprezentacijom. Nedao Bog, ali evo, pljunite me poslije toga ako se tako nesto desi i to izricito na njegovu sopstvenu zelju, a ne moju ili nekih drugih.. I ja bih vrlo vjerovatno izgubio motivaciju nakon svih onih neuspjeha na F4, ulozenih ljeta i sl.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7218
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests