Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Zappa » 24 Nov 2019, 16:32

Ne znam, možda sam staromodan ili previše romantičan, ali košarkašku reprezentaciju gledam kao instituciju, ideju i smatram da Frenk Kaminski ne pripada srpskoj košarkaškoj reprezentaciji.

Reprezentaciju gledam kao vlasništvo srpske košarke, košarkaškog saveza, svakog onog deteta koje je maštalo o nacionalnom dresu, koje je odraslo slušajući priče o Kićanoviću, Dalipagiću, Divcu, Paspalju, Teodosiću..

Ako pripadnost reprezentaciji gledamo kroz naciju. Ni tu ne pronalazim vezu Kaminskog.
Da je Kaminski sin Slovaka, Poljaka iz Srbije koji su otišli u SAD pre 30 godina, to je prihvatljivo.
Zappa
 
Posts: 7535
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 24 Nov 2019, 16:44

Ja sam napisao da je čovjek davno odbio Poljsku da bi zaigrao za Srbiju, a on navodi argument "da treba da igraju oni koji maštaju da zaigraju za Srbiju".
Čovjek ispunjava sve kriterijume, etnička veza, aktivan član srpske zajednice, krsten u SPC, odbio Poljake da zaigra za Srbiju, svjestan svojih korijena od kolijevke..................
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8589
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Zappa » 24 Nov 2019, 16:53

Ne.
Napisao sam pripadnost reprezentaciji gledam na dva načina. Košarkaški i nacionalno.

Dončiću je otac Srbin.
Kao što smo imali u mladim kategorijama Stefana Nastića, Nika Rakočevića. Tu dileme nema.
A Kaminski je samo korak ka nekom srpskom Mekejlebu, Drejperu..

Ako Kaminski već ima srpske korene, greška saveza jeste što nije postao naš član kao kadet, junior.
A gde je izvor informacije da je odbio Poljsku?
Zappa
 
Posts: 7535
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 24 Nov 2019, 17:00

Kucaj na engleskom Kaminski odbio Poljsku a mozes i na srpskom jeziku, dobices potrebene info. O odbijanju Poljske je opšte poznata činjenica koja je stara godinama.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8589
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 24 Nov 2019, 17:17

Ok, znači reprezentacija SAD nije institucija svetske košarke jer je za nju igrao Hakim Olajdžuan. :okk:

Sva polemika se vodi oko sledećeg, Kaminski nije u top 200 NBA igrača, i to je problem. Da on ima igru kao Kevin Lav i te brojke, druga pesma bi se pevala.

Ove izjave takođe znače da svako ko je otišao iz Srbije pre 100 godina više nije Srbin?

Kako mi umemo da se odričemo nas samih. :blue:

Uskoro će Srbi biti samo iz Beograda.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32896
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stihl » 24 Nov 2019, 17:50

Bogun wrote:Uskoro će Srbi biti samo iz Beograda.

Ово је већ постало правило у главама граЏана.
User avatar
stihl
 
Posts: 9012
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Warlord » 24 Nov 2019, 18:13

Amerikanci su politički narod (svako ko ima američko državljanstvo je Amerikanac), Srbi su etnički.
Uz to Olajdžuan je proizvod američke košarke. Baš kao i Kaminski.
User avatar
Warlord
 
Posts: 566
Joined: 06 Jul 2019, 00:37

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 24 Nov 2019, 19:13

Warlord wrote:Amerikanci su politički narod (svako ko ima američko državljanstvo je Amerikanac), Srbi su etnički.
Uz to Olajdžuan je proizvod američke košarke. Baš kao i Kaminski.

Nebuloze...danas imamo milion slucajeva da skauti iz raznih zemalja odvode klince od seste sedme godine da kod njih treniraju...znaci li to da kad neki nas klinac bude sa 6 godina odveden na Realovu ili Barsinu akademiju, da ne treba da igra za Srbiju kad odraste :krsti: ...pa Doncic npr je kao klinac od 7,8 godina otisao u Spaniju, trebaju li Slovenci da se bune jer nije produkt njihove skole :laugh: ...Nakic, koga smo toliko prizeljkivali da se odluci za nas dres, godinama je vec u Realu...daj da ga oteramo dok jos ima vremena, jos nije ni debitovao...
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7397
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Warlord » 24 Nov 2019, 21:36

veljkos161 wrote:Nebuloze...danas imamo milion slucajeva da skauti iz raznih zemalja odvode klince od seste sedme godine da kod njih treniraju...znaci li to da kad neki nas klinac bude sa 6 godina odveden na Realovu ili Barsinu akademiju, da ne treba da igra za Srbiju kad odraste :krsti: ...pa Doncic npr je kao klinac od 7,8 godina otisao u Spaniju, trebaju li Slovenci da se bune jer nije produkt njihove skole :laugh: ...Nakic, koga smo toliko prizeljkivali da se odluci za nas dres, godinama je vec u Realu...daj da ga oteramo dok jos ima vremena, jos nije ni debitovao...


Nisi pročitao ostale moje postove druže već samo ovaj jedan i sada si se na njega nakačio iako sam nekoliko puta napisao da nemam ništa protiv da ljudi etničkog srpskog porekla igraju za Srbiju bez obzira koliko su u njoj živeli i da li su uopšte.

Ovde se konstantno brkaju babe i žabe.
Spominje se Olajdžuan kao neki reper, jer eto igrao je za Ameriku a nije Amerikanac niti je imao veze sa Amerikom.
Pa ako je on primer za ovakvu situaciju što se onda ograničavamo na Kaminskog? Daj nekog boljeg igrača iz NBA. Nekog All Star kalibra.
User avatar
Warlord
 
Posts: 566
Joined: 06 Jul 2019, 00:37

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 24 Nov 2019, 21:43

Ali Kemba nema nikakve veze sa Srbijom, ovaj ima korene sa ovih prostora, e u tome je razlika.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32896
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 24 Nov 2019, 21:53

Eto odgovorio ti je Bogun, upravo Kaminski je primer coveka koji ima etnicku pripadnost u odredjenoj meri Srbima,plus ove price oko spc i svega toga...dakle , on nije neko ko ne " oseca" Srbiju i Srbe kao svoju drzavu i svoj narod...sta li si ti pomesao ako smo mi babe i zabe kad ispada da samom sebi skaces u usta...
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7397
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 24 Nov 2019, 22:33

Tegi wrote:
Radonja, resetovao te Bojdo. :biggrin:

Frenk Kaminski, srpski Kevin Kuranji.


Kako se ti nikad ne javiš dok me ko drugi ne resetuje :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13424
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Warlord » 24 Nov 2019, 22:38

Bogun wrote:Ali Kemba nema nikakve veze sa Srbijom, ovaj ima korene sa ovih prostora, e u tome je razlika.


Pa što si onda spominjao Olajdžuana i Ameriku kao paralelu Kaminskom kada on nema američke korene?
User avatar
Warlord
 
Posts: 566
Joined: 06 Jul 2019, 00:37

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 24 Nov 2019, 22:41

Meni je sasvim OK da Kaminski zaigra i ne vidim tu problem, mislim da on nije stranac.
Samo mislim da on igrački nije potreban. Osim za slučajeve kad Jokić otkaže.
Ne sviđa mi se njegov stil igre.
Olimp
 
Posts: 3334
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Warlord » 24 Nov 2019, 22:43

veljkos161 wrote:Eto odgovorio ti je Bogun, upravo Kaminski je primer coveka koji ima etnicku pripadnost u odredjenoj meri Srbima,plus ove price oko spc i svega toga...dakle , on nije neko ko ne " oseca" Srbiju i Srbe kao svoju drzavu i svoj narod...sta li si ti pomesao ako smo mi babe i zabe kad ispada da samom sebi skaces u usta...


Gde piše to za SPC? Ja ne mogu da nađem. I gde je rekao da se oseća Srbinom i da Srbiju smatra svojom matičnom zemljom?
Ja još ne videš ni jednu konkretnu poveznicu sa Srbijom i Srbima osim babe Srpkinje niti pročitah ili čuh iz njegovih usta da se sam predstavlja kao Srbin.
Kladim se da u Americi postoji stotine hiljada, možda čak i milioni ljudi koji imaju barem jednog dedu Srbina ili babu Srpkinju.
User avatar
Warlord
 
Posts: 566
Joined: 06 Jul 2019, 00:37

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest