Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby tremi08 » 18 Sep 2019, 15:50

I dok u muskom rukometu npr. niko nije uspevao da spoji Vujina-Ilica-Nenadice-Stojkovica I tu ekipu, dok u zenskom evo vec koji trener zaredom ne moze da pomiri Lekic+Tomasevic+Cvijic+Sanju sa Risovic i Liscevic (+Krpez…), Marina je uspela da u isti tim sa Dabovickama (Milicom pre svega) ubaci Sonju Petrovic, da posle 10 godina u tim vrati Miljanu Bojovic i Maju Miljkovic (a moglo se i ranije) i da sve to ukomponuje i napravi jednu fantasticnu atmosferu. Videcemo svi sta ce biti sa timom kad se Marina povuce. I zahvaljujuci celom tom timu (dobra atmosfera, Savez koji je dobro radio, fantastican trener koji je spojio sve njih koje se bas i ne vole) doslo je do svih tih medalja (OI, EP, juniorske…).

Najveci problem u KSS-u nije mala baza, vec jako losi treneri, svako ko malo dublje prati mladje kategorije, moze da vidi da ti treneri ne znaju nista (ali stvarno jeste tako, nije da se pravimo pametni), ne citaju igru, rotacije uzasne, nema plana igre (plan B tek..), forsiranje pojedinih, zabadanje za klupu nevoljenih itd. i da iz toga izlazi losa atmosfera u i oko tima.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby druga generacija » 18 Sep 2019, 15:54

Baxter Stockman wrote:http://sportklub.rs/Kina2019/Kosarka-u-secuan-sosu/a308547-Nedovic-za-SK-Svi-su-bili-besni-moj-obraz-je-cist.html
Još jedna stvar koja mi je pala na pamet jeste da sam tu artroskopiju mogao da uradim odmah posle sezone, ali kada se čovek fokusira na reprezentativno okupljanje… Sve planiramo u odnosu na to. I ja sam onda hteo to da ostavim za sledeće leto – da sam odmah znao da neću biti na spisku, uradio bih zahvat ranije i sada bih verovatno trenirao sa ekipom. Ali šta je tu je, završio sam to sada, oporavak teče svojim tokom i nadam se da ću za tri-četiri nedelje biti potpuno spreman


A evo sta je Informer napravio od tog intervjua. Kako smece od "novina"


druga generacija
 
Posts: 689
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby tremi08 » 18 Sep 2019, 15:57

druga generacija wrote:
A evo sta je Informer napravio od tog intervjua. Kako smece od "novina"





Reagovao je i Bogdan na TW povodoom toga. Pa u tim tzv. novinama je sve laz od prve do poslednje strane. Pametan Jokic koji odbija tzv. novinarima iz "kurira" da daje intervju.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 18 Sep 2019, 19:28

Zaboravih javiti, ženski sektor je prije mjesec dana, izgubio jos jednu talentovanu djevojčicu iz RS, Milicu Dragicevic koja je pozvana kao dvije godina maldja za reprezentciju BIH. Njen trener kaže da ih niko iz KSS nije kontaktirao :( , da je potpuno izginorisana.
Jos jedan katastrofalan potez Ane Joković. Imacemo prosječnu seniorsku reprezentaciju za 5-6 god jer se danas ne brine za buducnost kosarke. :(
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8555
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stihl » 18 Sep 2019, 20:52

Та Милица да је Милица не би размишљала који ће дрес обући.
User avatar
stihl
 
Posts: 9011
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Warlord » 19 Sep 2019, 22:29

Zaista. Zar joj se toliko žuri da mora da igra i za dve godine stariju generaciju?
Srbi iz Srbije nemaju rezervnu zelju i reprezentaciju, pa ćute i rade dok ne zasluže poziv.
A neki Srbi koji žive van Srbije ako ne dobiju poziv u kadetima ili u pionirima odmah se odlučuju za drugu reprezentaciju i Savez posle bude jedini kriv za sve jer nisu zvali ovog ili onog, a taj ne voli da čeka.

Kako je ovaj mali Andrija Vuković iz Crne Gore rešio da igra za Srbiju i ignoriše Crnu Goru, pa čak i po cenu da dve godine ne igra za ikog?
User avatar
Warlord
 
Posts: 566
Joined: 06 Jul 2019, 00:37

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 19 Sep 2019, 22:55

Ako neko ima potancijal treba da bude pozivan a ne da se ignorise. Srbi van Srbije su u specifičnoj situaciji, kosarkaska struka kaska za regionom i logično je da se za talentovane kosarkase/kosarkasice traži stepenica vise, prelazci u strane klubove, a onda tu slijede razna uslovnljavanja poput ispisnice iz KSBIH.
KSS najmanje sto moze da uradi je da se angazuje da im dadne dvojno državljanstvo prije 16 god, kako bi kasnije pred FIBA mogli lakse da dobijaju sporove sa drugim savezima.
Jokoviceva je ukinula u14 žensku pionirsku reprezentaciji dok je BIH istovremeno formirala svoju selekciju, čime su napravili ogromnu prednost na nad nama. Neshvatljiv potez.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8555
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 20 Sep 2019, 01:03

stihl wrote:Та Милица да је Милица не би размишљала који ће дрес обући.

"Da je najbolji junak, ne bi okretao koplje naopako " :biggrin: :okk:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7392
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 20 Sep 2019, 01:12

Warlord wrote:
Kako je ovaj mali Andrija Vuković iz Crne Gore rešio da igra za Srbiju i ignoriše Crnu Goru, pa čak i po cenu da dve godine ne igra za ikog?


E to je stvarno ekstreman slučaj, on i njegova porodica ne bi živi pristali da zaigra za Crnu Goru, prije ni za koga ne bi igrao. Čujem da je dobro počeo u Zvezdi.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13375
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 20 Sep 2019, 19:47

Tekst povodom decenije od finala sa Spancima na EP 2009, ala vreme brzo prolazi…
https://www.b92.net/sport/kina2019/vesti.php?nav_id=1593868

Tek sam sada skontao da je Bojan Popovic koji je tu bio 12. igrac jos dodatno "pokvario" prosek godina, vec smo bili racunali da je ovo bio jedan od najmladjih i najneiskusnijih timova ikada koji je uzeo medalju.

Nekako ispada da je sam nadimak potpuno adekvatan. U odnosu na prethodnu "zlatnu generaciju 1995-2002" (mada mozda bi objektivno trebalo gledati do EP 2005 kako bi se uporedio isti vremenski period i fakticka situacija kada su Bodiroga i Tomasevic kao poslednji predstavnici mladih snaga iz 1995 odigrali svoj poslednji turnir) ovi sada su i pored tih srebrnih medalja i uspeha ipak konstantno ostajali kratki za to zlato usled raznih okolnosti, a ubelezili su i tri cetvrta i peta mesta. Masa igraca iz ovih ili onih razloga je ostala nedorecena i sa kratkim reprezentativnim stazom.
Valjda cemo naredne godine imati snage da se plasiramo na OI, a onda na EP 2021. da Teodosic ako ga posluzi zdravlje i bude u dobroj formi konacno povede ekipu do tog zlata.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5090
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Skafi » 20 Sep 2019, 22:36

Ima li lepšeg oproštaja, nego pobediti Amerikance i sa tom pobedom otići sa klupe.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27825
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 21 Sep 2019, 08:55

Foteljas wrote:Tekst povodom decenije od finala sa Spancima na EP 2009, ala vreme brzo prolazi…
https://www.b92.net/sport/kina2019/vesti.php?nav_id=1593868

Tek sam sada skontao da je Bojan Popovic koji je tu bio 12. igrac jos dodatno "pokvario" prosek godina, vec smo bili racunali da je ovo bio jedan od najmladjih i najneiskusnijih timova ikada koji je uzeo medalju.

Nekako ispada da je sam nadimak potpuno adekvatan. U odnosu na prethodnu "zlatnu generaciju 1995-2002" (mada mozda bi objektivno trebalo gledati do EP 2005 kako bi se uporedio isti vremenski period i fakticka situacija kada su Bodiroga i Tomasevic kao poslednji predstavnici mladih snaga iz 1995 odigrali svoj poslednji turnir) ovi sada su i pored tih srebrnih medalja i uspeha ipak konstantno ostajali kratki za to zlato usled raznih okolnosti, a ubelezili su i tri cetvrta i peta mesta. Masa igraca iz ovih ili onih razloga je ostala nedorecena i sa kratkim reprezentativnim stazom.
Valjda cemo naredne godine imati snage da se plasiramo na OI, a onda na EP 2021. da Teodosic ako ga posluzi zdravlje i bude u dobroj formi konacno povede ekipu do tog zlata.


Pa, to je ona stara pricao Dudinoj izjavi kako smo prerano uzeli medalju, na koju su dusebrzinici ustali i rekli da je lud. Pogodio je, nazalost, sve. Zato je on Duda, a oni mogu da tipkaju samo
I ja se nadam istom. Teo i Beli mogu sigurno jos dve godine, nadam se da Bogdan, Milutinov, Vasa i Jokic mogu da se okupe zajedno i da uzmemo to zlato. Al ajde prvo da krenemo od ovog jbn prozora
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8867
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Warlord » 21 Sep 2019, 22:19

Bojdo wrote:Ako neko ima potancijal treba da bude pozivan a ne da se ignorise. Srbi van Srbije su u specifičnoj situaciji, kosarkaska struka kaska za regionom i logično je da se za talentovane kosarkase/kosarkasice traži stepenica vise, prelazci u strane klubove, a onda tu slijede razna uslovnljavanja poput ispisnice iz KSBIH.
KSS najmanje sto moze da uradi je da se angazuje da im dadne dvojno državljanstvo prije 16 god, kako bi kasnije pred FIBA mogli lakse da dobijaju sporove sa drugim savezima.
Jokoviceva je ukinula u14 žensku pionirsku reprezentaciji dok je BIH istovremeno formirala svoju selekciju, čime su napravili ogromnu prednost na nad nama. Neshvatljiv potez.


A zar nije bilo nikoga da skrene pažnju na malu ovima iz KSS-a kada su već toliko nesposobni? Recimo KS Republike Srpske?
Zar niko ništa nije naučio od slučaja Marice Gajić?
Kako je saradnja u muškom sektoru mnogo bolja i uspešnija?
User avatar
Warlord
 
Posts: 566
Joined: 06 Jul 2019, 00:37

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 25 Sep 2019, 16:54

MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44184
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 26 Sep 2019, 05:18

Pa, kad je ovo snimano kad tek sad emituju?
U svakom slucaju jedna od redjih prilika da ga cujes, tako da je lepo svejedno
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8867
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: JoJo, Olimp and 7 guests