Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Max Manus » 17 Sep 2014, 11:58

Njemu su leđa katastrofalno,daj Bože da uopšte igra košarku lako ćemo za reprezentaciju...
User avatar
Max Manus
 
Posts: 5722
Joined: 10 Sep 2012, 23:46
Location: 011

Re: Reprezentacija Srbije

Postby House » 17 Sep 2014, 12:11

A koji deo ledja ga boli...steta sto se nije izlecio rvi put kad je osetio bolove...


A Dangubic se stvarno povredio vozeci po Kopaoniku te cetvorokase?
Da je rekao ‘kroz zid!’, išli bi kroz zid, zajedno sa svom braćom na terenu!!- LOVERNJ <3
User avatar
House
 
Posts: 3578
Joined: 24 Dec 2012, 13:51
Location: Novi Sad

Re: Reprezentacija Srbije

Postby J10nutz » 17 Sep 2014, 13:03

Sedmi smo na svetu: http://www.fiba.com/rankingmen

Malo cudno bodovanje, al dobro.
Vucicu, pederu, ne damo ti svetinju.
User avatar
J10nutz
 
Posts: 2616
Joined: 27 Jul 2014, 14:00

Re: Reprezentacija Srbije

Postby DIFovac » 17 Sep 2014, 13:08

J10nutz wrote:Sedmi smo na svetu: http://www.fiba.com/rankingmen

Malo cudno bodovanje, al dobro.

Ako sam dobro upamtio, mislim da smo bili 11. prije pocetka prvenstva..
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
User avatar
DIFovac
 
Posts: 5348
Joined: 22 Jun 2013, 20:26

Re: Reprezentacija Srbije

Postby J10nutz » 17 Sep 2014, 13:09

DIFovac wrote:Ako sam dobro upamtio, mislim da smo bili 11. prije pocetka prvenstva..


12. cini mi se.

EDIT. Pise da smo skocili za 4 pozicije, tako da si u pravu.
Last edited by J10nutz on 17 Sep 2014, 13:10, edited 1 time in total.
Vucicu, pederu, ne damo ti svetinju.
User avatar
J10nutz
 
Posts: 2616
Joined: 27 Jul 2014, 14:00

Re: Reprezentacija Srbije

Postby AirBall » 17 Sep 2014, 13:10

Sta ima da vas se cini kad pise sa strane +4, napredovali smo za 4 mesta i znaci da smo bili 11.

Sve pise na tom linku...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106327
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Trifunovic » 17 Sep 2014, 14:19

House wrote:A koji deo ledja ga boli...steta sto se nije izlecio rvi put kad je osetio bolove...


A Dangubic se stvarno povredio vozeci po Kopaoniku te cetvorokase?


Da, tako se povredio.
Догодине у Призрену!
User avatar
Trifunovic
 
Posts: 330
Joined: 16 Jun 2013, 20:11

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Statista » 17 Sep 2014, 14:46

Postoji jedan detalj oko igre naše reprezenatcije koji možda previđate odnosno koji se nama koji intenzivnije pratimo košarku ne čini toliko bitnim ali predstavlja jedno od objašnjenje ovolike euforije koja se digla u zemlji i okruženju posle praktično samo 3 pobede u ozbiljnim mečevima.

Još u toku priprema se to naslućivalo ali je na utakmicama u završnici postalo očigledno. Srbija je sa Đorđevićem počela da igra dopadljivu, atraktivnu i efikasnu košarku, košarku za široku populaciju. Možemo mi koji gledamo sve živo od košarke da imamo ovakve ili onakve komantare ali očigledno je da je posle utakmice sa Grčkom broj gledalaca drastično porastao da bi to protiv Brazila eksplodiralo u onoj rapsodiji koja pokazuje svu lepotu košarke. Jesmo se nervirali protiv Francuske na kraju ali je to za običnog gledaoca bila vrhunksa utakmica, dok je finale objektivno bilo revijalnog karaktera.

Iskreno i meni se već smučila "ružna" košarka, nemaštovita, ukalupljena i degradirana u kreativnosti i lepoti poteza tako da je i za mene ovo predstavljalo osveženje koje mi je napunilo batereije za očekivano ovosezonsko košarkaško smaranje. Drago mi je što rezultat nije izostao uz ovu atraktivnu i dopadljivu igru jer bi se sigurno našlo hiljadu hejtera koji bi prizivali koncepte krljanja do krajnjih granica na koš manje. U tom smislu Sale ima ogromnu prednost u odnosu na sve ostale trenere, jer ovo što je on igrao niko drugi ne igra niti planira. U tom smislu je i napravio ekipu kao logičan i zaokružen skup umetnika i ratnika i uspeo da mu umetnici odigraju korektnu odbranu a da se ratnici razmašu i pokažu da nisu operisani od lepih, maštovitih i atraktivnih poteza.

Treba sačuvati ove snimke sa SP da ih puštamo kao terapiju kad krene sezona za koju nedelju
OSVOJILI SMO SVEEEEEEEEEE
User avatar
Statista
 
Posts: 5225
Joined: 15 Mar 2011, 00:43

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Diktator » 17 Sep 2014, 14:54

Zbilja ne vidim bitniju razliku u igri u odnosi na period golubara tm..pa na SP u Turskoj isto smo igrali brzo i davali dosta poena..s tim da smo tada izbacili sampiona sveta u glavu u mecu u kom smo dali 92pt,Turcima u 1/2 finalu 82..i da,tada smo bili ubedljivo najmladja selekcija na turniru,a sad nam je najmladji igrac bio BB sa 22 godine.
Ono sto se desavalo posle toga je bio splet vise nesrecnih okolnosti,ponovo na Spaniju+one povrede kad nam je osakacena bekovska linija(Rasic & Tepic koliko se secam)+u Sloveniji nismo racunali na Teodosica koji je bio povredjen..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 17 Sep 2014, 15:11

Diktator wrote:Zbilja ne vidim bitniju razliku u igri u odnosi na period golubara tm..pa na SP u Turskoj isto smo igrali brzo i davali dosta poena..s tim da smo tada izbacili sampiona sveta u glavu u mecu u kom smo dali 92pt,Turcima u 1/2 finalu 82..i da,tada smo bili ubedljivo najmladja selekcija na turniru,a sad nam je najmladji igrac bio BB sa 22 godine.
Ono sto se desavalo posle toga je bio splet vise nesrecnih okolnosti,ponovo na Spaniju+one povrede kad nam je osakacena bekovska linija(Rasic & Tepic koliko se secam)+u Sloveniji nismo racunali na Teodosica koji je bio povredjen..

Slazem se, zasto kosarkaska javvnost olako zaboravlja Dudine uspijehe sa klincima? Nista manji uspijeh nije bio u Poljskoj, ako ne i veci. Kao sto kaze Zofri, bez Teovog pecata ne bi mi bili ni blizu medalje ni sad a ni tad.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23604
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Diktator » 17 Sep 2014, 15:14

Ne znam,ne ide mi u glavu..lobotomija je valjda uzela maha :beyond:
Slusam Grbovica i Jakovljevica sinoc kod Djusa i iste stvari pricaju..ajde,oni patoloski mrze Ivkovica,ali kad Statista napisa rek'o nisam valjda poludeo pa da proverim..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Statista » 17 Sep 2014, 15:32

Svako ima pravo na mišljenje, intimni osećaj, ..bem li ga.
Znam samo da sam ranije ja smarao ljude sa košarkom i bio zapanjen kako mali broj njih to prati a ovih dana prava euforija, svi gledaju i svi oduševljeni kako igramo lepu košarku. Što reče Boža Dunster u Montevideu, ne znam da li ste primetili kako je košarka prosta igra kad je igraju majstori.

Golubaru svaka čast na svemu što je uradio, ne mogu da se setim detalja mada znam da sam se na SP u Turskoj mnogo nervirao, iskidao sam živaca ne zna se. Jesu bili mlađi tada ali to je bio vrlo respektabilan sastav, praktično najjači koji smo imali u tom trenutku. Šta da kažemo sad, tri igrača iz RKG, dva iz Zvezde koja su šutnuta iz ekipe + veseli Štime. Da ne kažem da su Krstić i Teo upravo izašli iz povreda a da je jedino Bogdan imao odličnu sezonu. Šest igrača iz domaće lige od toga pola nisu CZ i KKP, to nikad nije bilo.

Na ovom SP se nisam nervirao ni jednu sekundu do 4/4 sa Francuskom a i tada sam se jeo zato što mi je bilo krivo da sve padne u vodu kad je tu na dohvat ruke. Bio sam ubeđen da će nam uz +15 biti dovoljno 10 koševa u 4/4 i da završimo priču kad ono primismo 40.

Ono što je meni iskreno bio melem za dušu jesu naši TO, uživao sam u njima kad ih Sale onako okupi i uvek smireno kaže šta hoće, daj mi "belo 4", "plavo gore" i slične fore. Bio sam ubeđen da će i Muta da kenja ko foka na TO ali ništa svi ćute i slušaju a pozitivna energija zrači i napaja i nas koji gledamo. Golubar je već malo počeo da mi ide na nerve sa svojim dranjem, psovkama i bacanjem table. Uvek pričamo da mora tako, da trener mora da bude bezosećajan prema igračima, da bi ih naterao na maksimum. Eto, pokaza Sale da ne mora, nikada nije povisio ton, nije opsovao ali je zato zračio autoritetom i pozitivnom energijom koju je prenosio i na igrače.

Jbg. u nekim trenucima sam imao utisak da se Saletov duh teleportovao i ušao u Teodosića i da to Sale igra kroz Tea. Sama ta pomisao mi je iskreno terala suze na oči u sred utakmice pri odličnom rezultatu za nas pa sam pred familijom morao da se foliram da me muče sočiva i da mi je nešto upalo u oko. Meni je bilo lepo, uživao sam a to je valjda poenta svega.
OSVOJILI SMO SVEEEEEEEEEE
User avatar
Statista
 
Posts: 5225
Joined: 15 Mar 2011, 00:43

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Skafi » 17 Sep 2014, 15:37

Grba je mislim samo '83/84 bio u reprezentaciji na evropskom prvenstvu (onaj čuveni slučaj kad je jurio Menegina, neki kažu makazama, ali zapravo nisu bile makaze već nešto drugo). Duda je '88 postavljen za selektora, i nikada ga nije zvao, iako je zasluživao da se nađe u 12 pre nekih drugih. Od tada traje ta netrpeljivost prema njemu.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27825
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Zappa » 17 Sep 2014, 15:43

Kada ste vec kod Ivkovica jedina dva kiksa su bila :neodlazak na OI i igre u kvalifikacijama za EP.

Što se tice prica kako je Bogdanovic najmladji i kako ekipa nema buducnost. Te price o podmladjivanju podsecaju me na fudbalsku reprezentaciju i nase klubovi kojima je podmladjivanje opravdanje za neuspeh.

Podmladjivali smo reprezentaciju 2009 godine ,pa malo ko od njih napravi ozbiljnu karijeru.
Zbog podmladjivanja Kecman iako je zasluzio mesto u reprezentaciji nije bio u sastavu . U reprezentaciji treba da igraju najbolji makar prosek godina bio 30 .

Naravno da bih i ja voleo da gledam Mitrovica umesto Bircevica ,ali Djordjevic je doneo medalju i sva prica pada u vodu.
Krstic iz Mege prosle godine bio na EP ,a realno igrama to nije zasluzio ,niti je potencijal za nesto vise .
Zappa
 
Posts: 7537
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Reprezentacija Srbije

Postby DjoleCZBG » 17 Sep 2014, 16:07

Може ли неко да ми објасни како су Руси овде испред нас ?

Како се додају бодови на овој листи ?
ПЕТАК 7.11. - СВИ У АРЕНУ, ИГРА ЗВЕЗДА !!!
User avatar
DjoleCZBG
 
Posts: 3176
Joined: 29 Nov 2013, 12:58

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: kromosvajac and 7 guests