Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 06 Mar 2024, 05:24

Ja sam spominjao ali za žene. Ima li to na tom ruskom sajtu?
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8645
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 06 Mar 2024, 12:06

Nema, ubijeđen sam da je i to postojalo negdje, ali sad ne mogu da nađem
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13439
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Borca » 15 Mar 2024, 17:29

User avatar
Borca
 
Posts: 2420
Joined: 20 Oct 2013, 19:44

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 15 Mar 2024, 17:38

Samo izbeći da budemo u grupi i sa Amerikom i sa timom koji će doći iz pirejskih kvalifikacija. Sve ostalo može.

Miriše na najjači turnir ikada.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20839
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 15 Mar 2024, 17:51

Bap tako.
Iako po meni ključno zadnji pot.
Biti s Amerikom nije ni loše jer ne možemo na njih u 1/4 finalu.
Olimp
 
Posts: 3346
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dexi » 15 Mar 2024, 19:15

USA,SRB,FRA, i GRE/SLO grupa smrti definitivno :biggrin:
Dexi
 
Posts: 17335
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 15 Mar 2024, 21:12

Tegi wrote:Samo izbeći da budemo u grupi i sa Amerikom i sa timom koji će doći iz pirejskih kvalifikacija. Sve ostalo može.

Miriše na najjači turnir ikada.

Zašto, najbolje je s njima biti u grupi onda znaš da ih ne možeš sresti do finala. Tako je i u Riju bilo.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23678
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 15 Mar 2024, 21:17

Biće ovo druge igre zaredom da nije baš tako, odnosno igranje sa Amerima u grupi ne znači izbegavanje istih do finala nego ''samo'' do polufinala, potencijalno. Žrebaju se parovi i 1/4 i 1/2 finala. Nosioci u 1/4 finala su pobednici tri grupe i najbolji drugoplasirani uz ogradu da u toj rundi ne mogu oni koji su bili zajedno u grupi. Odmah posle toga ide žreb i za polufinale.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7874
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 15 Mar 2024, 21:38

Ćoba wrote:
Tegi wrote:Samo izbeći da budemo u grupi i sa Amerikom i sa timom koji će doći iz pirejskih kvalifikacija. Sve ostalo može.

Miriše na najjači turnir ikada.

Zašto, najbolje je s njima biti u grupi onda znaš da ih ne možeš sresti do finala. Tako je i u Riju bilo.

Nisi me razumeo.

Samo da izbegnemo opciju i Amerika i najjači iz četvrtog šešira, jer onda u slučaju samo rutinskog poraza od Amera možeš doći u situaciju da moraš pobediti npr. i Grčku i Francusku da bi prošao grupu. Mada, verujem i da će Japan i Južni Sudan skupo prodavati kožu i da neće biti lako nabiti razliku protiv njih.

Jedna od te dve opcije je sasvim u redu.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20839
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Lester Bo » 15 Mar 2024, 22:00

Mnogo je ovde bitan taj četvrtfinalni i polufinalni žreb u takmičenju kada imaš ekipu kakva je SAD iz više razloga.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15147
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 15 Mar 2024, 22:13

Mislim da je samo vaterpolo ostao 2 x 6 a sve ostalo je prešlo na ovaj sistem 3 x 4, baš surovo sa jedne strane ali zato sa druge nema ''tankovanja'' i štelovanja nego je svaki meč, poen, koš od krucijalnog značaja. U sistemu sa dve grupe može da bude par mečeva apsolutno lišenih rezultatske neizvesnosti te svakakvog kalkulisanja u izvedbi nekakve Španije i njima sličnih ali u ovom sitemu zajebancije nema. Valjda neće biti ta kombinacija SAD - Grčka, mislim da Slovenija nema ovaj put nikakve šanse, čak i kompletna Hrvatska u eventulanom polufinalu protiv Dončića i pomoćne mu družbe ima šanse za pobedu. Možda grešim ali imam neki takav osećaj.

Opet, ako ne budemo sa prepotentnim čamugama u grupi onda valja biti barem najbolji drugoplasirani što je lako reći ali nimalo odnosno poteško i ostvariti pa onda zavisiš od žreba. A nikad kraja sagi oko Jokića koji će na kraju verovatno i igrati ali i to na bazi one stvari što se tiče pipirevke oko njegovog dolaska što nužno ne znači da on neće biti odličan na tom turniru a za koliko će to biti dovoljno videćemo a ako se uopšte i ne pojavi :biggrin: onda...
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7874
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 19 Mar 2024, 12:52

Danas žrijeb. Samo ne Grčka/Slovenija .
Iz prvog želim Amere da ih sigurno izbjegnemo u 1/4.
Doduše ako odlučuje koš razlika za trećeg koji ne ide u četvrtfinale može niti i dvpsjekli meč ako ih se dobije.
Nisam pametan. Samo zadnji bubanj da ne dobijemo minu.
Olimp
 
Posts: 3346
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 19 Mar 2024, 13:10

Ima izmena ipak za razliku od pre tri godine, ovaj put konačno i FIBA nešto da uradi a da nije tako loše. Potencijalno može biti dobro i za Srbiju.

U grupama olipmijskog turnira biće najmanje dve, a najviše tri evropske reprezentacije. Po dve najbolje iz svake i dve najbolje trećeplasirane igraće u četvrtfinalu, u kojem će parovi biti određeni žrebom uz rangiranje po rezultatima u grupnoj fazi. Dve najbolje idu u D šešir, treća i četvrta u E, peta i šesta u F, trećeplasirane iz grupa u G. Žreb će sastaviti parove iz D i G šešira, odnosno E i F, sa ograničenjem da timovi iz iste grupe ne mogu da se sastanu u četvrtfinalu, a timovi iz D šešira ne mogu u polufinalu.


Ovo znači da valja izbeći treće mesto u grupi da ne bi išli na Amere odmah u eliminacijama, naravno ako ne budemo sa njima u grupi. Takođe, ekipa koja recimo bude druga najbolje drugoplasirana (npr. Srbija) i kojoj bi za dlaku izmaklo da bude nosilac da je ostao sistem žrebanja sa prošlih OI ne može odmah na SAD a mogla je u Tokiju pre tri godine. I na koncu, dva najbolja tima posle grupne faze ne mogu pre finala da se sastanu.

Prenos žreba naravno nigde na dostupnim nam sportskim kanalima ali tu je YT kanal FIBA:

Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7874
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby NEDJA » 19 Mar 2024, 13:57

Jeste malo komplikovano, ali su ovo odlicne promene. Nema nikakvih kalkulacija, namestanja, svaka utakmica je bitna.
Ovo bi mogao biti najjaci kosarkaski turnir ikada
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6177
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dexi » 19 Mar 2024, 19:49

Idemo na Amere :okk:
Dexi
 
Posts: 17335
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests