Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 03 Dec 2018, 23:38

Eddie Brock wrote:Luca mora da ima mesta u 12.
On i Kalina na 3 Bogran i Gagi kapiten na 2


Pa neko mora i da otpadne. Ja bih uvek pre vodio Gudurica nego Lucica ili Milosavljevica jer je Guduric tip igraca koji moze da spakuje 10 poena u cetvrtini i bude igrac koji lomi utakmicu kada ne ide starterima. A i u Fenerbahceu ima vrlo dobru sezonu za sada. Sutira iz igre oko 70% na poprilicnom uzorku.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby ИлићКапитен22 » 03 Dec 2018, 23:40

Гроф Тинторето wrote:Ukoliko ne popravi igre u Denveru, ne bih ja Jokica ni zvao.



Не знам зашто би га Сале звао уопште. Ко га јебе. Не би мењао једног Бирчевића за 5 Јокића.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby White Mamba » 03 Dec 2018, 23:43

ИлићКапитен22 wrote:
Гроф Тинторето wrote:Ukoliko ne popravi igre u Denveru, ne bih ja Jokica ni zvao.



Не знам зашто би га Сале звао уопште. Ко га јебе. Не би мењао једног Бирчевића за 5 Јокића.

+1
Btw lepa reportaza na sosu
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 42981
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 03 Dec 2018, 23:57

Ljudi, volim ja Makija kao brata rodjenog, posle Bogdana mi je omiljeni igrac KKPa, ali da li vi stvarno mislite da ce biti spreman za SP. Dva puta kidao iste ligamente u roku od godinu dana. Cak i da pocne da igra od Nove godine ko zna u kakvoj ce biti fizickom stanju, a form je nazalost, verovatno daleko od optimalne. Nazalost veliki gubitak za nas i pored Belog jedina nasa cetvorka koja moze da igra kosarku na EL nivou.

Ono sto sam napisao ranije bih voleo da vidim:
Pg: Teodosic, Jovic i Micic
Sg: Bogdanovic i Nedovic
Sf: Lucic i Kalinic
Pf: Bjelica
C: Jokic, Milutinov, Marjanovic i Raduljica

Znam da je nekonvencionalan sastav, ali da obrazlozim:

Sto se plejeva tice, Sale voli iģru sa vise igraca koji su dobri sa loptom u rukama, koji imaju dobar pregled igre i koji imaju pracku, to su svakako Teo i Vasa koji moze i pristojnu odbranu da odigra, Jovic nije toliko pouzdan suter, ali je dobar na ulazu, odbranu igra na visokom nivou i ima odlican pregled igre.

Bekovi su BB i NN :biggrin: obojica su dobri sa loptom u rukama, mogu da organizuju (BB je tu daleko bolji od NN) odlicni suteri, dobar ulaz, a i odbranu igraju na visokom nivou. Plus NN je igrac koji moze vrlo dobro da promeni ritam ekipe, nestvarno je brz.

Trojka pozicija sa najmanje talenta u ovom mom zamisljenom sastavu, ali sa dva najveca radnika u ekipi, i svaka reprezentacija osim USA bi plakala za takva dva igraca. Kalinic i Lucic pokrivaju 3 pozicije sg, sf i pf, pogotov je bitno sto mogu i na Pf jer bih vodio samo Bjelicu, pa da tu pomazu. O odbrani koju igraju ne treba trositi reci, obojca su aktivni i na off i def skoku, pretnja iza linije 6.75 daju famozni spejsing. A daleko od toga da ne mogu da rese 1na1, mada nije estetski lepo kao ostali spoljni kada to rade. :biggrin:

Na cetiri bih vodio samo Bjelicu, jer ja osim Makija stvarno ne vidim igraca koji kvalitetom zasluzuje da se nadje u 12 putnika, a MM ce se tesko dovesti u optimalnu formu do SP pisah vec gore. Beli se pronasao u Sac i pokazuje da moze i na najvisem nivou, svi znamo njegove kvalitete, pa da ne razglabam o tome. Sut, sekundarni plej, igra 1na1, dobra odbrana...
Mi bi sa njim na 3 (igrao prosle sezone vrlo fino i na toj pozociji u Min na par utakmica) mogli da imamo i bigball specijale tipa BB, Luca, Beli, Jokic i Milutinov.

Centar: Glavni centri bi mi bili redom Jokic(koji bi isao cesto i na Pf u zavisnosti od protivnika, naravno kada se igra po FIBA pravilima moze da igra odbranu i na PF, u NBA mu je to misaona imenica) pa Milutinov.
Joka je definitivno nas najtalentovaniji igrac i nadam se da ce igrati, jeste da deluje nesto nezainteresovano trenutno u Denveru, ali mora da se odazove Saletu, sa niim imamo novu dimenziju u igri pogotovo ofanzivno. U Milutinovu konacno imamo centra koji moze da igra na oba kraja parketa, a da ne trpi napad ili odbrana zbog njega. Jedini pravi zastitnik obruca od svih nasih centara.
Raduljicu i Bobija bih koristio u zavisnosti od protivnika. Boban ako ima povoljan mecap moze za 10-15 minuta da urnise nekog, a protiv nekog mi mozda ne bi igrao uopste, kao i u NBA. Radulja sa druge strane u kombinaciji sa Teom moze da napravi problem svakoj odbrani, njihov p&r je jedno od nasih najjacih oruzja od kada je Sale selektor. Plus iskustvo velikih takmicenja koje je do ssda Radulja nakupio je vrlo vredno.

Ovih 12 momaka nam daje vrlo siroke mogucnosti za pravljenje petorki od smallball do bigball varijanti. U mojim ocima su vrlo kompatibilna celina, i moze se dosta varijacija napraviti.


Malo (vise) sam oduzio, ali sam hteo ovo da napisem, pogotovo posle vecerasnja dva cuda, naravno mislim na nasu i Gruzijsku pobedu. :biggrin:
Last edited by Bogun on 04 Dec 2018, 00:03, edited 1 time in total.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32741
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 04 Dec 2018, 00:02

Nema mesta za raduljicu ako se ova trojica odazovu.
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44152
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 04 Dec 2018, 00:02

Ni u jednom scenariju Milutinov nece biti u rosteru pre Raduljice, ni u jednom.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 04 Dec 2018, 00:03

Nazalost. Jedini twoway centar kog imamo.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32741
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 04 Dec 2018, 00:05

Raduljica ima zacementirano mesto u ekipi, nesto slicno kao i Simonovic, mada se nadam da ce ovaj drugi ispasti iz kombinacija ako svi budu zdravi :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 04 Dec 2018, 00:08

@Pit

Zato sto Sale gotivi Radulju.. A realno je da je Kiklop bolji vec sad od njega...

Ps, po tebi nema mesta za Lucu u 12?
:nisamja:
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44152
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 04 Dec 2018, 00:10

Obzirim na Makijevo stanje ne bi me cudilo da odu Kalinic, Lucic i Simonovic od trojki pa da se menjaju na PF. Pogotovo prva dvojica.

Za Lucica mora da ima mesta. Koliko se secam Sale je Lucica u Bayern doveo, mislim da ce i on biti siguran ako ga zdravlje posluzi.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32741
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Zlaja » 04 Dec 2018, 00:11

8 meseci, jbt, 8 meseci.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby bhc_comp » 04 Dec 2018, 00:15

Previse ljudi gledaju kroz klubastvo. Cuj, mora da ima mesta za Lucica. Ja recimo mislim da je on trenutno u daleko boljoj formi od Simonovica i njega bih trenutno stavio ispred Simona, ali se slazem sa Pitom da nam je bitniji Guduric koji igra odlicnu sezonu i koji sa klupe moze puno da doprinese kad drugima ne ide.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 04 Dec 2018, 00:18

fontaneros wrote:@Pit

Zato sto Sale gotivi Radulju.. A realno je da je Kiklop bolji vec sad od njega...

Ps, po tebi nema mesta za Lucu u 12?
:nisamja:


Valjda ste kroz svaki Saletov ciklus trebali da naucite ako do sada niste, da ne igra 12 najboljih, nego 12 koji najbolje funkcionisu zajedno.

Jedan Raduljica je uvek dobar za ekipu, onakvu pojavu moras imati ako imas mogucnost da ga imas.


Pa ne vidim umesto koga Lucic da upadne? Ne mozes preskakati Gudurica koji ima 70% suta u najboljoj ekipi Evrolige, sigurno statisticki najbolji suter u Evroligi za sada ove sezone.

Fakat je da Lucic isto ima vrlu dobru sezonu za sada u Bajernu, ali Guduric ima bolju. Kada bih birao koga da koristim kao startera, verovatno bih izabrao Lucica, dok imati Gudurica kao 9. igrac u rotaciji, e to je vec veliko bogatstvo i mislim da je Sale itekako svestan toga.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 04 Dec 2018, 00:27

@ thc

Ne gledam kroz klubastvo. Nego jednostavno neko mora da pegla i odbranu. A tu je lucic bolji. Da ne pricamo o ludackoj energiji, skoku koji donosi, borba, a moze i da pogodi. Ukratko, bolja verzija Kalinica.

Sto se Gudurica tice, igra on fino, sve super, ali zar ti stvarno mislis da trenutno ima mesta za njega?

Pa Bogdan ima da pegla 30+ minuta, plus teo koji ima zagarantovanih barem 10 suteva po tekmi.. jos kad dodas i nedovica na to..

A o onom floperu necu ni da pricam.. On tek nema mesta u reprezentaciji..
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44152
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 04 Dec 2018, 00:36

Zlaja wrote:8 meseci, jbt, 8 meseci.

Pa šta drugo Partizanovcima preostaje?
Fudbalska sezona uveliko završena, košarkaška će se završiti možda već u Laktašima.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20761
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Desetka and 12 guests