Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 03 Jul 2019, 14:31

Stavimo Bobija na 5, spustimo Jokića na 4, Belog na 3, Luča na 2 Bogdan na 1. Bigbol bato :smoke:

Protiv Filipina i tako tih reprezentacija može Jokić i beka šutera da igra :biggrin: , ali kada dođu ozbiljne ekipe kao SAD, Litvanija, Španija itd, da ih ne nabrajam sad sve, on će 90% vremena igrati kao centar možda u nekoj kombinaciji se spusti na četiri, ali pretpostavljam ne previše dugo. Čovek je čista petica, po izboru NBA lige čak i najbolji u sezoni 18/19.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32879
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 03 Jul 2019, 15:55

Ako neko hoce da poliva selektore, igrace i savez ima adekvatnu temu u vidu fudbalske reprezentacije Srbije i fudbalskog zdanja na Terazijama koje posle pinka i pravnog fakulteta figurira za najodvratnije zdanje u drzavi
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13821
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stefank987 » 03 Jul 2019, 18:07

Bogun wrote:Stavimo Bobija na 5, spustimo Jokića na 4, Belog na 3, Luča na 2 Bogdan na 1. Bigbol bato :smoke:

Protiv Filipina i tako tih reprezentacija može Jokić i beka šutera da igra :biggrin: , ali kada dođu ozbiljne ekipe kao SAD, Litvanija, Španija itd, da ih ne nabrajam sad sve, on će 90% vremena igrati kao centar možda u nekoj kombinaciji se spusti na četiri, ali pretpostavljam ne previše dugo. Čovek je čista petica, po izboru NBA lige čak i najbolji u sezoni 18/19.


Ode sad od teme, ali da, svakako bi protiv amera i onih bitnih bilo bolje Jokic i 4 da igra nego sto ce tu znaciti Simon i Birca.
#zaDuleta #zaPartizan
KOSARKA SE VRACA KUCI
NISMO ISTI!
Spoiler: pokaži
Nebojsa Ilic: ''...nemoj sad, daj da budemo pametni malo, cekaj cetvrtu!''
User avatar
stefank987
 
Posts: 1366
Joined: 28 Jan 2014, 19:24

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 03 Jul 2019, 18:18

Ja baš mislim suprorno. :biggrin:

A to je da ćemo protiv ekipa koje imaju brže četvorke koje su i dovoljno jake imati probleme ako spuštamo Jokića na četiri.
On se tu najviše muči defanzivno u NBA protiv ovih bržih igrača na svojoj poziciji. Mada videćemo.

Plus ofanzivno, Jokiću treba reket, ako igra na četiri apriori imamo igrače na pet koji ne šire, ni Bobi ni Milutinov nisu vrsni šuteri, mislim da su dali 5 trojki u karijeri zajedno, što znači da imamo gužvu dole, a samim tim i manje prostora da poentira iz reketa.

Denver je ponekad igrao sa njim i Plamlijem na 4 i 5, gde je po mom mišljenju Jokić igrao četvorku, a Plamli peticu, ali je to činio manji procenat njegove minutaže. Slično očekujem i na SP. Pre svega on i Bjelica eventualno sa Milutinovim na 5 nekih 10-15% njegove minutaže.

Mada sada možemo samo da nagađamo dok ne vidimo prvu pripremnu utakmicu, tada će već moći mnogo više da se kaže. :okk:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32879
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stefank987 » 03 Jul 2019, 18:29

Bogun wrote:Ja baš mislim suprorno. :biggrin:

A to je da ćemo protiv ekipa koje imaju brže četvorke koje su i dovoljno jake imati probleme ako spuštamo Jokića na četiri.
On se tu najviše muči defanzivno u NBA protiv ovih bržih igrača na svojoj poziciji. Mada videćemo.

Plus ofanzivno, Jokiću treba reket, ako igra na četiri apriori imamo igrače na pet koji ne šire, ni Bobi ni Milutinov nisu vrsni šuteri, mislim da su dali 5 trojki u karijeri zajedno, što znači da imamo gužvu dole, a samim tim i manje prostora da poentira iz reketa.

Denver je ponekad igrao sa njim i Plamlijem na 4 i 5, gde je po mom mišljenju Jokić igrao četvorku, a Plamli peticu, ali je to činio manji procenat njegove minutaže. Slično očekujem i na SP. Pre svega on i Bjelica eventualno sa Milutinovim na 5 nekih 10-15% njegove minutaže.

Mada sada možemo samo da nagađamo dok ne vidimo prvu pripremnu utakmicu, tada će već moći mnogo više da se kaže. :okk:


Ma da, kada izleti Simon na Kevina Love-a ili Birca, u dzep ce ga staviti u oba smera...sto bi se blamirali sa Jokicem kad ne zna na 4. :truce:
#zaDuleta #zaPartizan
KOSARKA SE VRACA KUCI
NISMO ISTI!
Spoiler: pokaži
Nebojsa Ilic: ''...nemoj sad, daj da budemo pametni malo, cekaj cetvrtu!''
User avatar
stefank987
 
Posts: 1366
Joined: 28 Jan 2014, 19:24

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 03 Jul 2019, 18:35

Inače Jokić ide redom po NBA ligi i zaustavlja najbolje protivničke napadače
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13419
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stefank987 » 03 Jul 2019, 18:40

Radonjaa wrote:Inače Jokić ide redom po NBA ligi i zaustavlja najbolje protivničke napadače


Sva sreca pa ih Simon i Birca zaustavljaju, ali mozda u nba 2k19.

Dole za pocetak da zaustave jednog Novicu, pa da pocne da se prica o njihovoj iole ozbiljnijoj ulozi na 4...a do Jokica...
#zaDuleta #zaPartizan
KOSARKA SE VRACA KUCI
NISMO ISTI!
Spoiler: pokaži
Nebojsa Ilic: ''...nemoj sad, daj da budemo pametni malo, cekaj cetvrtu!''
User avatar
stefank987
 
Posts: 1366
Joined: 28 Jan 2014, 19:24

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 03 Jul 2019, 18:43

Druže, Bjelica igra 4, kakav Jokić, šta fantaziraš
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13419
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 03 Jul 2019, 18:44

Znači ti si iz celog mog posta izvukao da ja mislim da ni u jednoj situaciji nećemo spuštati Jokića na četiri? :okk:

Milojević je rekao da se Jokić najbolje snalazi na 5. Meloun je to ukapirao posle izvesnog vremena pa je trejdovan Nurkić da bi se Nikoli otvorio prostor i dala sloboda na petici.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32879
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stefank987 » 03 Jul 2019, 18:54

Radonjaa wrote:Druže, Bjelica igra 4, kakav Jokić, šta fantaziraš


Citaj bolje...Njega sam i napisao za prvu cetvorku..
#zaDuleta #zaPartizan
KOSARKA SE VRACA KUCI
NISMO ISTI!
Spoiler: pokaži
Nebojsa Ilic: ''...nemoj sad, daj da budemo pametni malo, cekaj cetvrtu!''
User avatar
stefank987
 
Posts: 1366
Joined: 28 Jan 2014, 19:24

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 03 Jul 2019, 18:56

Pa ne vjerujem da će Jokić biti na terenu kad Bjelica bude odmarao, meni je mnogo realnije da neko od bekova ide na 3, a Lučić na 4, inače bismo Jokića goreli bez potrebe na poziciji koja nije njegova
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13419
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stefank987 » 03 Jul 2019, 18:59

Bogun wrote:Znači ti si iz celog mog posta izvukao da ja mislim da ni u jednoj situaciji nećemo spuštati Jokića na četiri? :okk:

Milojević je rekao da se Jokić najbolje snalazi na 5. Meloun je to ukapirao posle izvesnog vremena pa je trejdovan Nurkić da bi se Nikoli otvorio prostor i dala sloboda na petici.


Naravno da je bolji Jokic na 5 nego na 4. Ni jednog momenta nisam rekao drugacije...ali ocigledno da nam je rezervna pozicija 4 problem...i bice nam na turniru protiv ozbiljnijih... ako dodjemo do USA, Greg ce sigurno to koristiti.. pa pricam o najboljoj drugoj opciji na 4, znajuci da Sale voli Raduljicu i uz pretpostavku da ce njega voditi... :beyond:

Radonjaa wrote:Pa ne vjerujem da će Jokić biti na terenu kad Bjelica bude odmarao, meni je mnogo realnije da neko od bekova ide na 3, a Lučić na 4, inače bismo Jokića goreli bez potrebe na poziciji koja nije njegova


Da, ali sta ako recimo protiv Amerikanaca Greg stavi Kevina Lovea na 4 ili cak i Anthony Davisa... Lucic nema tu sta da trazi.
Last edited by stefank987 on 03 Jul 2019, 19:02, edited 1 time in total.
#zaDuleta #zaPartizan
KOSARKA SE VRACA KUCI
NISMO ISTI!
Spoiler: pokaži
Nebojsa Ilic: ''...nemoj sad, daj da budemo pametni malo, cekaj cetvrtu!''
User avatar
stefank987
 
Posts: 1366
Joined: 28 Jan 2014, 19:24

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 03 Jul 2019, 19:01

Meni je i dalje Lučić druga najbolja opcija na 4, i zbog individualne odbrane, i zbog timskog napada, a za to vrijeme Gudurić na 3

Ne znamo ni oće li ići Lav i Dejvis, polako :biggrin:
A pogotovo ne znamo oćemo li igrati protiv SAD
Lično bih bio zadovoljan da neko od njih bude na 4, bolje nego na 5 :roll:
Last edited by Radonjaa on 03 Jul 2019, 19:09, edited 1 time in total.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13419
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 03 Jul 2019, 19:03

Da sačekamo mi pripremne pa ćemo lako da komentarišemo uz neke viđene utakmice.

Ne bi me, na primer, čudilo da Lučića prebaci na klupu, a da mu na 2 i 3 počinju Bogdan i Gudurić. A da se ovaj više koristi na četiri kada izađe Bjelica. Samo nagađam.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32879
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 03 Jul 2019, 19:11

Jokica je svakako najbolje koristiti na 5, mada realno, sve njegove mane dolaze do izracaja u nba... protiv jebene Angole, Filipina i slicnih moze komotno i pleja da igra :biggrin:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 91 guests