Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 30 Apr 2021, 10:48

Mario Nakic bek 202 /01
Nikola Djurisic krilo 204 /04
Aleksej Pokusevski krilo 213 /01
Nikola Jovic krilo 208 /03
Alen Smailagic krilni centar 208 /00
Tristan Vukcevic krilni centar 209 /03
Filip Petrusev centar 211 /00

Ovo su igraci za buducnost...

Petrusev i Pokusevski su vec za 12...

Sve ove klince bi pozvao na pripreme reprezentacije...
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3609
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Puta Tapar » 30 Apr 2021, 11:59

Imamo li mi krštenog pleja u najavi?
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 30 Apr 2021, 14:04

Djurisic je i bek i krilo.
Jovic je nisko i visoko krilo.

Vise se igračima ne odredjuje samo jedna pozicija, koja je primarna. Svi pokrvaju vise pozicija, zahvaljujuci tome sto svi imaju univerzalnu kosarkasku vjestinu. Drbiling, sut, asist, dobru mobilnost.

Šti se tiče pelya, on može biti sada i neko od 202 cm, 210 cm itd. Recimo James kreira za druge. Doncic od 203 je PG. Imamo vise momaka koji mogu biti PG u napadu.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8582
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Zappa » 30 Apr 2021, 14:34

Puta Tapar wrote:Imamo li mi krštenog pleja u najavi?


Nemamo.. :truce:
Dončić plej od 203 je jedan od milion..
To je najteži posao.. Nadati se da će biti neki slučaj kao Pokuševski, Vukcevic..
Zappa
 
Posts: 7533
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 30 Apr 2021, 14:54

Mislim da ce Jovic dobti apsolutnu slobodu u igri sledece sezone, gde ce on uglavnom da tapka loptu, tako da ce do izrazaja doci i njegove plejmejkerske sposobnosti , kao sto je to radio u juniorskoj ekipi Mege . Zanimljivo u onom intervju sa ESPN-om, Jovic je rekao da su mu rekli da jos raste , mozda izraste jos koji cm dodje do 210 cm ili probije tu granicu, mada bi njemu bilo idealno da ostane na ovoj visini, on je ionako dugacak, veliki raspon ruku a dobro se krece sa ovom visinom, dobar je atleta . Tristan je vise cetvorka nego petica. Ja ne bi isklucio ni Dalibora Ilica kada je reprezentacija u pitanju, on jeste limitiran sutom ali od njega se moze napraviti itekako dobar specijalac, odbrambeni igrac, vidite u kakvog dobrog evroligaskog igraca i reprezentativca je izrastao Kalinic a Ilic je talentovaniji igrac od njega, sa mnogo boljim atletskim mogucnostima i fizickim predispozicijama., on je zver kada su u pitanju fizikalije, razume i igru dobro, samo mu je sut slab.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 30 Apr 2021, 16:06

JoJo wrote:Petrusev i Pokusevski su vec za 12...


Polako drugari, Poku bi morao jos kacamaka da jede i profilise suterske sposobnosti.. Decko koji jos uveliko zazire od kontakta, a sut mu je debelo kritican i neizgradjen.. Sinoc je imao i 2-3 situacije za Shaqtin' A Fool. Tankovanje u NBA ne moze da se mjeri sa cvrstom, kompetitivnom kosarkom koja se ocekuje u reprez.-seniorskim nastupima.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 30 Apr 2021, 18:52

Zappa wrote:
Puta Tapar wrote:Imamo li mi krštenog pleja u najavi?


Nemamo.. :truce:
Dončić plej od 203 je jedan od milion..
To je najteži posao.. Nadati se da će biti neki slučaj kao Pokuševski, Vukcevic..

Nemamo zato sto treneri u mladjim kategorijama nemaju osecaj da puste da kec igra kako treba nego glumataju i tripuju da su trenerske velicine i jure neke nebitne titule sa fizicki dominantnim igracima, takvim radom bice bas tesko da se pojavi neki novi Teodosic, Djordjevic pa cak i Vujanic
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13821
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Djalminja » 30 Apr 2021, 19:28

ja od sezone 1983/1984 aktivno pratim najlepsu igru zvanu kosarka

od generacije Bormija 1987 (Kukoc, Radja, Divac i Djordjevic)

mi nikada nismo imali talentovaniju generaciju od ove sada 2000-2004, a jos to iskljucivo kao Srbija

da li ce svi postati igraci( a neki to vec jesu) ili jos par njih zavisice i dominacija nase reprezentacije

Milijasevic, Topic, Trifunovic, Petrovic, Djurisic, Jovanovic, Zimonjic, Radovanovic, Tarlac, Jovic, Vukcevic, Smailagic, Pokusevski, Ilic, Petrusev, Koprivica, Malesevic

ako sam. ekiga izostavio, izvinjavam se (tipa Nakic, Brankovic...)
Ovaj tim još uvek ne može da se poredi sa onim iz Partizanovih slavnih dana. Ali, ako ih potcenite, platićete".
User avatar
Djalminja
 
Posts: 5943
Joined: 31 Jul 2015, 12:09
Location: NBG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 01 May 2021, 07:17

Djalminja wrote:ja od sezone 1983/1984 aktivno pratim najlepsu igru zvanu kosarka

od generacije Bormija 1987 (Kukoc, Radja, Divac i Djordjevic)

mi nikada nismo imali talentovaniju generaciju od ove sada 2000-2004, a jos to iskljucivo kao Srbija

da li ce svi postati igraci( a neki to vec jesu) ili jos par njih zavisice i dominacija nase reprezentacije

Milijasevic, Topic, Trifunovic, Petrovic, Djurisic, Jovanovic, Zimonjic, Radovanovic, Tarlac, Jovic, Vukcevic, Smailagic, Pokusevski, Ilic, Petrusev, Koprivica, Malesevic

ako sam. ekiga izostavio, izvinjavam se (tipa Nakic, Brankovic...)


Nece, naravno, svi postati vrhunski igraci, nisu ni ti kad se islo u Bormio. Ne znam ko se seca Dobrasa, Alibegovica, a neke sam iskreno morao da guglam da vidim gde su zavrsili karijere. Nikad citava gereacija ne predje tako lako u seniorsku kosarku.
Ali slazem se da imamo jeziv tim u najavi. Dodaj na to Vasu, Jokica, Milutinova i Bogdana i lagano smo ubedljivo druga repka sveta (osim ako Amerima opet ne otkaze 45 igraca). Ali EP je daleko, ajmo prvo da odradimo kvalifikacije i citavo leto, pa onda da nadoknadimo proslo SP i dalje. Sto puta smo imali jaku repku i nesto nas je snaslo, daj Boze da ovih par godina imamo kompletan tim.
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8894
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby NEDJA » 01 May 2021, 08:45

Rebraca se bas izblamirao izjavom da nema talenata ni na vidiku :lollol:
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6115
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Zappa » 01 May 2021, 10:06

Mislim da se malo precenjuju ta deca rodjena posle u ovom veku.
Bilo je sličnih priča i za ranije generacije..

A pitanje je kako će oni funkcionisati kao tim..
Generacija koja je došla posle Indianapolisa je takodje bila brutalno talentovana, ali u reprezentaciji velika 0.
Zappa
 
Posts: 7533
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 01 May 2021, 13:04

Nisu precenjena, vise cemo dobiti dobrih reprezentativaca iz ove grupe igraca rodjenih izmedju 2000-2004 nego li iz one koja je rodjena izmedju 1995-1998, ja sam u to uveren i to nekoliko bas vrhunskih igraca i onih koji ce moci da pomognu reprezentaciji. Djurisic, Jovic, Pokusevski,
Vukcevic i Petrusev ce biti nosioci reprezentacije za 5,6 godina, naravno ako ih zaobidju povrede, to je jedna citava petorka.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 01 May 2021, 13:11

Kad se setim hajpa oko Nemanje Aleksandrova.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32883
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Djalminja » 01 May 2021, 13:51

Bogun wrote:Kad se setim hajpa oko Nemanje Aleksandrova.



i Mladena Sekularca

oba iz iste kuhinje
Ovaj tim još uvek ne može da se poredi sa onim iz Partizanovih slavnih dana. Ali, ako ih potcenite, platićete".
User avatar
Djalminja
 
Posts: 5943
Joined: 31 Jul 2015, 12:09
Location: NBG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 01 May 2021, 14:23

Aleksandrov je posle svih povreda izasao kao da je bio u WW1 u rovu. i Ovo je daleko bolja generacija, plus, kao sto rekoh, ima vec em ozbiljne igrace, em talentovane klince. Samo neka se svi odazovu i neka ih povrede zaobidju
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8894
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 84 guests