Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 23 Sep 2017, 13:12

Niko nema ni dva osvojen SP u slicnom periodu. Prava spanska dominacija pocinje osvajanjem SP 2006 godine i traje sve do osvajanja Evrobasketa 2015, u tom periodu su imali i oni nekoliko veoma losih poraza i prvenstava gde su ostali bez medlja , pre svega mislim na svetska prvenstva.


Da ne ispadne da nas nipodastavam, ali 1998. na SP nije bilo planiranog Dream tima 4, samim tim je mnogo lakse bilo osvojiti to zlato.
Imali su Spanci kikseve na zadnja dva SP, ali oba puta su ispadali u cetvrtfinalu. Za razliku od njih, mi se na dve olimpijade 2008 i 2012. nismo ni plasirali, a kao sto rekoh, imali smo bas jedan los period.

I mislim da je pogresno gledati toliki vremenski period, Guduric je imao tri meseca zivota kada smo uzeli to zlato 1995, on sa njima tesko da moze imati neke veze.
Mi smo obelezili devedesete i pocetak 2000-ih, ali kada je trebalo da Stojakovic, Jaric, Rakocevic, Vujanic, Radmanovic... nastave delo svojih prethodnika, oni to iz ovih ili onih razloga nisu uradili, cela ta generacija sem pocetnih uspeha nije uradila nista vise, naprotiv... Kao sto si rekao, Spanci su obelezili drugu polovinu 2000-ih I prve godine 2010-ih, a ne bi trebalo zaboraviti ni Argentince, mada su oni nesto krace trajali, ali su ipak jedini dva puta uspeli da pobede SAD na zavrsnim turirima.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 23 Sep 2017, 17:21

Kakve to veze ima da li su amerikanci nastupali sa NBA igracima ili ne, na papiru stoji da je nasa reprezentacija osvojila back to back svetska prvenstva. Inace spanci su srecni sto imaju i to osvojeno SP 2006-e godine, da im grci nisu obavili prljav posao u polufinalu ,ne bi ga sigurno osvojili.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 23 Sep 2017, 17:22

Skafi wrote:
Na "Youtube" pojavio se snimak sa svim greškama, na obe strane i rezultat je zapanjujuć. Prema video materijalu sudije su čak 20 puta oštetile Srbiju, odnosno šest puta Sloveniju.



Uopste nije bilo potrebe da se pravi taj video, to je i bez njega bilo uocljivo, plus razlika u sl bacanjima sve govori :roll:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby mudrovsukilo » 23 Sep 2017, 17:53

jel ima video u kome se nalaze greske bobana marjanovica od 100 poena zasluzan je direktno za primljenih 70 i to samo u jednoj utakmici
Postby LBJ23 » 16 Dec 2016, 21:49

Kari 1na1 nije mogao da dobije Kevina Lava.

teglica » 04 Jan 2017, 00:38

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo
 
Posts: 5987
Joined: 03 Nov 2016, 22:06

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 23 Sep 2017, 20:18

Slavisak wrote:Kakve to veze ima da li su amerikanci nastupali sa NBA igracima ili ne, na papiru stoji da je nasa reprezentacija osvojila back to back svetska prvenstva.


Pa ima neke veze, jer je konkurencija na turniru ipak bila drasticno slabija. Da je na SP stigao planirani Drim tim 4 (vrlo jak sastav, jer su trebali da igraju Tim Dankan, Tim Hardavej, Vin Bejker, Geri Pejton, Terel Brendon, Kevin Garnet, Tom Gugliota, Grent Hil, Alan Hjuston, Kristijan Lejtner, Glen Rajs i Kris Veber), nama ni Divac ne bi pomogao da izvucemo vise od casnog poraza od dvadesetak poena razlike. Naravno zlato je zlato i nama se pise, ali je cinjenica da NBA igraca tada nije bilo i da smo mi to uspesno iskoristili da osvojimo SP.


Inace spanci su srecni sto imaju i to osvojeno SP 2006-e godine, da im grci nisu obavili prljav posao u polufinalu ,ne bi ga sigurno osvojili.


Da li bi osvojili ili ne, to ne znam, ali znam da su u finalu razvalili te iste Grke sa 23 poena razlike i to bez Gasola i da su zavrsili turnir i uzeli zlato sa skorom 9-0... :roll:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Skafi » 23 Sep 2017, 20:46

User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 23 Sep 2017, 22:56

Foteljas wrote:
Slavisak wrote:Kakve to veze ima da li su amerikanci nastupali sa NBA igracima ili ne, na papiru stoji da je nasa reprezentacija osvojila back to back svetska prvenstva.


Pa ima neke veze, jer je konkurencija na turniru ipak bila drasticno slabija. Da je na SP stigao planirani Drim tim 4 (vrlo jak sastav, jer su trebali da igraju Tim Dankan, Tim Hardavej, Vin Bejker, Geri Pejton, Terel Brendon, Kevin Garnet, Tom Gugliota, Grent Hil, Alan Hjuston, Kristijan Lejtner, Glen Rajs i Kris Veber), nama ni Divac ne bi pomogao da izvucemo vise od casnog poraza od dvadesetak poena razlike. Naravno zlato je zlato i nama se pise, ali je cinjenica da NBA igraca tada nije bilo i da smo mi to uspesno iskoristili da osvojimo SP.


Inace spanci su srecni sto imaju i to osvojeno SP 2006-e godine, da im grci nisu obavili prljav posao u polufinalu ,ne bi ga sigurno osvojili.


Da li bi osvojili ili ne, to ne znam, ali znam da su u finalu razvalili te iste Grke sa 23 poena razlike i to bez Gasola i da su zavrsili turnir i uzeli zlato sa skorom 9-0... :roll:

Ne znam sta je planirano ali titula je titula, njihov problem sto nisu poslali bolji tim :roll: Neka neko oosim amerikanaca poveze dva osvojena SP pa neka se javi.

Pa ne bi osvojili , posto im amerikanci ne leze , plus kao i sto si sam rekao , Gasol se povredio pre finala tako da bi im to jos vise umanjilo sanse za osvajanje titule. Grci su stare musterije spancima , tako da taj rezultat nije bio neocekivan, tu je rezultatska neizvesnost kao kada mi igramo sa italijanima :biggrin:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 23 Sep 2017, 23:27

Ne znam sta je planirano ali titula je titula, njihov problem sto nisu poslali bolji tim Neka neko oosim amerikanaca poveze dva osvojena SP pa neka se javi.


Naravno, ali samo kazem da bi mi vrlo verovatno da nje ne bi dosli da nije bilo famoznog lockouta te godine.


Pa ne bi osvojili , posto im amerikanci ne leze , plus kao i sto si sam rekao , Gasol se povredio pre finala tako da bi im to jos vise umanjilo sanse za osvajanje titule. Grci su stare musterije spancima , tako da taj rezultat nije bio neocekivan, tu je rezultatska neizvesnost kao kada mi igramo sa italijanima


Sto bi rekao, titula je titula i ona se pise, a ne ko kome lezi ili ne. :roll:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Eurobasket 2017

Postby Bosko » 24 Sep 2017, 11:28

Stvarno kad izgubiš od Slovenije i fakin Dimeca i Prepelića nekako je bezveze da zajebavamo Hrvate oko medalja.
User avatar
Bosko
 
Posts: 452
Joined: 27 Aug 2017, 14:07

Re: Eurobasket 2017

Postby ИлићКапитен22 » 24 Sep 2017, 13:38

Па да. Нисмо ни требали да освоjимо сребро.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23673
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Eurobasket 2017

Postby Slavisak » 24 Sep 2017, 14:19

Kakva glupost, lepo smo pisali o razlozima poraza , nije nas Prepelic dobio nego kombinacija loseg sudenja,Dragica,povreda Jovica itd. Mi smo nastavili kontinuitet osvajanja medalja i igranja u finalima, pokazali smo da i maltene sa B timom mozemo da napravimo sjajan rezultat. Samo od igraca koji su izostali, mogla se napraviti ekipa koja bi se prosetlala turnirom i na to treba da budemo ponosni kao kosarkaska nacija.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Eurobasket 2017

Postby Slavisak » 24 Sep 2017, 14:28

Bivši igrač Crvene zvezde, FMP, LA Klipersa, LA Lejkersa, Šarlota, Golden Stejta, Atlante i Čikaga je na otvaranju Centra za ulični basket u ruskom gradu Voronježu naglasio da košarka ne može da dobije bitku sa fudbalom.

"Danas ne vidim nijednu košarkašku zemlju u Evropi. Čak ni Srbija, gde je košarka toliko popularna. Kada imate izbor da idete na košarkašku ili fudbalsku utakmicu - publika će izabrati fudbal. U Rusiji se košarka bezuspešno takmiči protiv hokeja. Rusija ne može da se nazove košarkaškom zemljom. I ja sam počeo kao fudbaler, jer je tehnički jednostavniji od košarke. Za fudbal vam je potrebna lopta i parče zemlje, bez obruča i ostalih detalja".


Kakav rezon ovog geneijalca :laugh: To bi bilo isto kada bi rekli, amerika nije zemlja kosarke , zato sto njeni stanovnici hrle na utakmice americkog fudbala pre bilo kojeg drugog sporta :roll: Srbiima je kosarka u srcu, bila da je prvi ili drugi sport po popularnosti.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Juancho » 25 Sep 2017, 10:13

Čovek je sve lepo rekao.
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 25 Sep 2017, 15:00

Pa sta je rekao,da nismo kosarkaska zemlja, on i koji je iz takve zemlje napravio NBA karijeru, jede govana :roll:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Demokratski rob » 25 Sep 2017, 20:14


Osećanja uvek prodju. Ljubav prema Zvezdi nikada.
User avatar
Demokratski rob
 
Posts: 9375
Joined: 06 Mar 2016, 16:58

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Chuck and 8 guests