Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tufi » 22 Jun 2019, 19:32

Bolkonski wrote:.
Sut i igra ledjima su mu na visem nivou od Bogdana, dok je Bogdan jaci u organizaciji, pregledu i pasu.


Ili ovo podrazumijevas pod jednom ?

Dominantan na postu? Bio nekad u Evropi mozda, ali to je davno proslo vrijeme a i totalno nevazna kategorija u vaganju ko je bolji igrac, jer su SG/SF

Nije mi bilo mrsko guglati, znas li koliko je ucesce post ap igre i jednog i drugog?

Bojan 4,7 % a Bogdan 3,7 % i gle cuda Bogdan bolji i tu u ppp :biggrin:

A to koliko je bolji skakac govori i to da ima 4,1 skok po mecu a Bogdan 3,8

eto dvije Bojanove prednosti su skoro nepostojece. Salu na stranu, slazem se i ja da je bolji na postu, ali nikako ne moze biti kompletniji igrac kad covjek ne moze nista sam da kreira
Onaj zakljucak od ranije ostaje i dalje
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 22 Jun 2019, 19:38

Realno spanci ne mogu da se sastave otkako je Pau Gasol poceo da pada i da propusta prvenstva, on je bio ta prevaga nad ostalim Evropskim reprezentacijama , ni njih se ne plasim, mislim nije da ne mogu da nas dobiju i jedni i drugi ali mislim da smo kvalitetniji od njih ,ako dodjemo sa najjacom mogucom ekipom.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 22 Jun 2019, 20:17

Organizacija jedna stvar i pregled i pas druga :biggrin:
Pa zavisi, ako tako gledas ni organizacija igre nije bitna za igraca na poziciji dva i tri. Jeste plus faktor, ali ne presudan.
I dalje mi nije jasno kako tako impotentan igrac daje blizu 20 poena u NBA ligi i bude vodeci igrac ekipe nakon povrede Oladipa :biggrin: ?

Mislim da ce se sastaviti na ovom prvenstvu. Ima bas dosta zrelih, sampionskih i visokokvalitetnih igraca.
Rubio prvi plej Jute prosle sezone, sa ozbiljnom ulogom, minutazom i ucinkom.
Rodrigez, prvi plej sampiona Evrolige.
Kompatibilni medjusobno, jedan donosi ono sto drugome fali, mogu i zjaedno na teren.
Ljulj, jedan od najboljih igraca Evrolige, sampion Spanije.
Abrines mi je znak pitanja, nisam ga gledao od Barselone, tako da ne znam sta moze da pruzi.
Rudi, mozda je ovakav i onakav, ali je odlican igrac sa sampionskim karakterom.
Mirotic je postao napadacka zver. Uvek je bio, ali posle ovih sezona u NBA to je dodatno izrazeno.
Vili i Huanco sigurno na visem nivou nego na ranijim takmicenjima.
Mark Gasol prvi centar sampiona NBA lige.
Plus odlicni igraci uloge kao Ribas i Klaver.
Ima tu ozbiljnog materijala i pre bih rekao da su oni egal sa Srbijom, a ne Australija.
Isto sto i za Spaniju mislim i za Francuskom, s tim sto su mi oni i jaci od Spanaca ako nadju hemiju i disciplinu i Kole bude manje los nego sto jeste.
Gober i Poarije, brutalna zastita obruca, brutalna odbrana svega moguceg u kosarci, brutalna zastita skoka i reketa plus skokovi u napadu, odlicni blokovi i otvaranja iz pika.
Imas dva takva centra, a na spoljnim pozicijama dva majstora pika, Ertela i De Koloa, to je srmt za protivnika.
Imas Batuma koji je “ svemocan “ igrac. Pegla odbranu, napada kos na sve nacine, nije sebican, vidi dosta stvari, ide na skok, asistira, takodje moze da bude ubitacan iz pika.
Furnije kao klasican kosgeter.
Igraci sa speficinim ulogama kao Laberi, Tupan, Lakomb, Albisi, Lesor ...
Bas zajebana ekipa.
Grci sa petorkom Kalates, Slukas, Janis, Papapetru, Papajanis plus Papanikolau, Kufos, Printezis. Jeste da niko ne moze da pogodi spolja osim Slukasa i Papanikolaua, ali opet mogu da budu zajebani.

Sto se tice neevropskih reprezentacija, meni je Kanada ozbiljnija od Australije.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 22 Jun 2019, 21:09



Al' je mali bio agilan, zaboravih u totalu, sad je vise (polu)teska..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7187
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 22 Jun 2019, 21:39

Radonjaa wrote:Ne procjenjuju se igrači po nekim odvojenim kategorijama, tako bi mogao da kažeš da je Teodosić bolji u šutu za 3 i dodavanju nego Lebron, a ovaj u napadanju obruča, i šutu sa poludistance, pa su vjerovatno tu neđe...

Posmatrajući igrače kao cjelinu, Bojan je meni za klasu iznad, makar po ovome što je pokazao do sada.

Igra sa mnogo samopouzdanja, zna da povuče kad treba, ne plaši se odgovornosti, a u odnosu na Bogdana je i statistički mnogo efikasniji.

Ne mislim da je razlika u talentu, siguran sam da nije, ali kod Bogdana i dalje vidim nepotrebnu impresioniranost NBA ligom, grimase i glupiranja nakon svake trojke, a kod Bojana vidim čisti profesionalizam. :beyond:

Toliko je profesionalan da je osvojio nula bitnih trofeja u karijeri. Zajebite tu pricu, smijesno porediti šampionskog igraca sa Bojanom. :beyond:
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23502
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 22 Jun 2019, 21:41

A tek sta napravi Balkon od trule Spanije sa nula igraca u prajmu. :krsti:
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23502
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 22 Jun 2019, 21:47

Mislim da je malo neumesno porediti taj period u Fenerbahceu.

Prvo, Bogdan je imao srecu da naleti u Zeljkovoj eri i kad su imali najvise para u Evropi u tom momentu. Bojan je igrao za smesan Fener, a ta jedna sezona kod Zoca je bila tek njegov pocetak i postavljanje postulata.

Opet, Bojan iz neke 2013. i sada nije isti igrac. Covek dominira zadnje 2-3 sezone, ovu zavrsio sa 18 poena u proseku u NBA ligi, vukao Indianu do 5. pozicije na istoku, sa 42% suta za tri poena i oko 50% iz igre.

Opet, Bojan je stariji 4 godine, videcemo da li ce Bogdan u nekoj od naredne cetiri odigrati na NBA nivou sezonu kakvu je imao Bojan sada...

Za reprezentaciju je isto imao par izleta sjajnih, na OI preko 25 poena u proseku... Najbolji strelac turnira u proseku bio.

Jbg. Bogdan je imao bolje ekipe ako cemo posteno u Evropi, da je Bojan ostao u Fenerbahceu umesto da je otisao u NBA, mislite da ne bi bio sampion Evrolige sa njima? Isto kao sto ga je sut Kecmana sa tri cetvrtine terena delio od ABA titule.

I sad po temi odlucivati da je neko sampionski igrac, a neko ne?

Msm. ja licno vise volim Bogdana i uvek bi mu dao glas u anketi (neobjektivno mozda) ali pricati da postoji razlika u klasi je smesno.

U najboljem slucaju po Bogdana, slicnog su kvaliteta.



edit: Tek sad vidim celu diskusiju, jbg. Tufi, ovde ne delimo misljenje. :biggrin: :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58187
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 22 Jun 2019, 21:58

Ćoba wrote:A tek sta napravi Balkon od trule Spanije sa nula igraca u prajmu. :krsti:


Uh, bio bih oprezan za ovako izrecen stav.. Bolkonski bar u ovom komentaru nije nista nerealno iznio. Pa Pau je porobio na pretposljednjem EP sa svojih, koliko, 35?! Ne sumnjam da mu mladji bruda nece imati sl. motiv, narocito sad kad se okitio najvecim trofejem klupske kosarke i puca od samopouzdanja. A ima i rjesenja za jednog Jokica. Crvena furija, i ovako matora, ce na prvenstvo doci sasvim rasterecena, bez pritiska u roli jednog izrazitog favorita. Malo im treba da se zalaufaju i uspostave hemiju, odlicno se poznaju izmedju sebe. Jedini minus moze biti da nestanu bez energije kako prvenstvo bude odmicalo. U svakom slucaju imaju i vise nego dovoljno iskustva da doziraju svoj nastup.

Mada, mi i dalje imamo kvalitet da ih oshurimo sa jedno bar 10 razlike.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7187
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 22 Jun 2019, 22:05

Ćoba wrote:A tek sta napravi Balkon od trule Spanije sa nula igraca u prajmu. :krsti:

Prosto je neverovatno koliko je moguće napraviti veliki spin kada se ima malo prostora za kucanje.

Uzmimo na primer Serhia Rodrigeza. Može se napisati da je plej prvaka Evrope, a može i da je rezerva Danijelinu Heketu. Obe činjenice mnogo više skrivaju nego što otkrivaju.

Jedno je sigurno, da i kada su Rodrigez, Ljulj, Fernandez i Mark Gasol bili u prajmu, bez Paua nisu bili ništa posebno.
Sada su svi pobrojani osetno lošiji nego kada su poslednji put nastupali bez njega (Slovenija 2013.), a osim braće Ernangomez nemaju ni kap sveže igračke krvi.

Francuska i individualno i koncepcijski deluje zastrašujuće i ako naprave hemiju kao 2014., opet ćemo gledati utakmicu za sva vremena kao u tadašnjem polufinalu. Njihov najveći problem uz selektora je žreb. Ako izgube samo jednu utakmicu u obe grupne faze, već u četvrtfinalu idu na Ameriku, a u drugoj grupi se ukštaju sa Kanadom, Australijom i Litvanijom.

Što se tiče Litvanije, od njih smo odokativno indivudalno bolji koliko Amerikanci od nas, tako da ih ne treba navoditi kao pretnju, pogotovo što će jako teško i do četvrtfinala, do borbe za medalju nikako.

Mi treba da pratimo Španiju, Rusijiu i Argentinu. Više nema ko da nas ugrozi u našem delu kostura i jako se plašim četvrtfinalne utakmice. Bilo bi jako dobro da tu čudom uleti neka Poljska, Kina ili Nigerija.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20753
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Noodles » 22 Jun 2019, 22:17

Niko ne spori da je nas Bogdanovic bolji igrac od hrvatskog, ja sam samo rekao da u jednoj utakmici sa amerima, moras dati vise poena od njih. Igraci koji peglaju odbranu su tu totalno nebitni, ali to je samo moje misljenje. Mi sa Spancima nismo ni igrali eleminacionu utakmicu i ne bih ni ja otpisivao..Bolje su se drzali sa amerima 2016. Naravno da recimo odbrana Kalinica ne znaci nista ako ce zakivati tablu i obruc u napadu..
TRI POENA, TRI POENA... NEMOJTE SE LJUTITI ŠTO SAM ZAĆUTAO ZA TRENUTAK...
User avatar
Noodles
 
Posts: 1161
Joined: 06 Jan 2014, 13:29

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 22 Jun 2019, 22:38

Vidi ga Ćoban sto ne moze da izdrzi da mi se ne nakaci i izblamira se po stoti put.

Sto se tice ovog napada za spin i postavljanje price u perspektivu da je Rodrigez rezerva Heketu, nadam se da je autor tog posta gledao utakmicu Real-CSKA u polufinalu Evrolige.
Serhio Rodrigez je, uz Nanda, igrom slucaja, najzasluzniji za plasman u finale.
Spin je kada navedes ovakav primer kao da sam rekao da je Bolomboj centar prvaka Evrope, a ne igrac koji je jedan od najzasluznijih sto je CSKA uzeo titulu.

Riki Rubio i Nikola Mirotic igraju najbolju kosarku karijere, i to na nivou NBA lige, ali jebiga, nisu u prajmu :laugh:
O Rodrigezu je vec bilo reci, mada razumem Ćobanovu bol jer je ovaj za sezonu uradio ono za sta je Teodosicu trebalo sto godina zato sto se raspadao na svakom F4-u pre osvajanja iz stotog puta.
Rudi mozda nije u prajmu, ali je i ove sezone bio medju najboljim, najvaznijim i najkonstantijim igracima Reala. Odlican u odbrani, dobar na skoku, dobar u razigravanju.
Ljulj igra toplo-hladno sezonu, ali se zna kakav je igrac i kakav sampionski mentalitet ima.
Braca Hernangomez su sasvim sigurno drasticno bolji nego ranije.
Mark Gasol dolazi kao prvi centar sampiona sveta, mozda nije imao ulogu kao u Memfisu, ali je bio jedan od najvaznijih igraca Toronta na obe strane terena.

Sve u svemu, moja namera nije bila da dokazem da je Spanija jaca od Srbije, naprotiv, Srbija je jaca, namera je bila da ukazem na reprezentaciju koja bi mogla da iznenadi Srbiju.

Sto se tice Francuza, izgleda da smo se tu slozili.

Paralela Bojan-Bogdan. Ostaje misljenje da je Bojan bolji i kompletniji napadac.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 22 Jun 2019, 22:42

Dylam Dop wrote:
Ćoba wrote:A tek sta napravi Balkon od trule Spanije sa nula igraca u prajmu. :krsti:


Uh, bio bih oprezan za ovako izrecen stav.. Bolkonski bar u ovom komentaru nije nista nerealno iznio. Pa Pau je porobio na pretposljednjem EP sa svojih, koliko, 35?! Ne sumnjam da mu mladji bruda nece imati sl. motiv, narocito sad kad se okitio najvecim trofejem klupske kosarke i puca od samopouzdanja. A ima i rjesenja za jednog Jokica. Crvena furija, i ovako matora, ce na prvenstvo doci sasvim rasterecena, bez pritiska u roli jednog izrazitog favorita. Malo im treba da se zalaufaju i uspostave hemiju, odlicno se poznaju izmedju sebe. Jedini minus moze biti da nestanu bez energije kako prvenstvo bude odmicalo. U svakom slucaju imaju i vise nego dovoljno iskustva da doziraju svoj nastup.

Mada, mi i dalje imamo kvalitet da ih oshurimo sa jedno bar 10 razlike.

Koga??? Nema tu srece za njih kada ih ne predvodi Pau Gasol .
Last edited by Slavisak on 22 Jun 2019, 22:46, edited 1 time in total.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 22 Jun 2019, 22:45

Noodles wrote:Niko ne spori da je nas Bogdanovic bolji igrac od hrvatskog, ja sam samo rekao da u jednoj utakmici sa amerima, moras dati vise poena od njih. Igraci koji peglaju odbranu su tu totalno nebitni, ali to je samo moje misljenje. Mi sa Spancima nismo ni igrali eleminacionu utakmicu i ne bih ni ja otpisivao..Bolje su se drzali sa amerima 2016. Naravno da recimo odbrana Kalinica ne znaci nista ako ce zakivati tablu i obruc u napadu..

A ti stvarno mislis da bi Bojan isporucio nesto veliko u finalima sa amerima :question:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 22 Jun 2019, 22:47

Bojan svaku noć tim Amerima isporučuje 20
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13346
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 22 Jun 2019, 22:50

Napisao sam da je podjednako neadekvatno svesti ocenjivanje Serhia Rodrigeza na "plej prvaka Evrope" kao i okarakterisati ga kao Heketovu rezervu.
Rodrigez nije ni izbliza dobar kao sto je bio u zavrsnim sezonama u Realu. Trenutno je daleko losiji igrac od Kalatesa, Larkina i Micica. Vise sluzi kao stara kajla koja ulazi da razmrda ekipu, sto je daleko losije od one magije od pre 5 6 godina, kada je mozda bio bolji igrac od Teodosica i Spanulisa. Uostalom, Rusi ga, koliko vidim, pustaju niz vodu.

Za ostalo se slazemo. Bice jako zanimljivo videti ih, ali doslovno su za Marka Gasola medju kandidatima za medalju, a ne nivo Nemacke, Italije, Litvanije, Rusije...
Last edited by Tegi on 22 Jun 2019, 22:54, edited 1 time in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20753
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Noodles and 5 guests