Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Corba do groba! » 05 Dec 2019, 14:31

Kakva izjava :truce:

Sigurno je ogromna vecina navijaca, a i igraca apsolutno protiv stranaca, nevezano da li je to Lebron, Durent ili neko deseti. Mislim da je Teodosic izjavio da on ne bi igrao za reprezentaciju ako bi se doveo stranac. Jes da Teo nece igrati jos mnogo godina za repr, ali valjda ce i generacije koje dolaze imati usadjen neki kult reprezentacije u glavi.

Nisam protiv da zaigra neki igrac koji ima srpsko poreklo, bilo kakvo, ili nije Srbin ali je rodjen ili odrastao kod nas... Ali ovako neki random crnac da zaigra, ogadili bi mi jedinu stvar za koju navijam u svim sportovima svim srcem.
>I-I-I>
User avatar
Corba do groba!
 
Posts: 696
Joined: 14 Sep 2013, 14:51

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby dzonikola » 05 Dec 2019, 14:32

Meni je taj Kaminski nista specijalno i bolje da ubacimo Petruseva ili nekog talentovanog klinca umesto njega.

Bio je dobar na koledzu, ali nesto ne mogu da se setim da je imao neke izuzetne partije u NBA. Jel igra uopste Finiksu?
User avatar
dzonikola
 
Posts: 1013
Joined: 05 Jul 2013, 15:48

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 05 Dec 2019, 14:35

dzonikola wrote:Meni je taj Kaminski nista specijalno i bolje da ubacimo Petruseva ili nekog talentovanog klinca umesto njega.

Bio je dobar na koledzu, ali nesto ne mogu da se setim da je imao neke izuzetne partije u NBA. Jel igra uopste Finiksu?


U porazu od Orlanda, najefikasniji nocas sa 23 poena. :roll:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58187
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 05 Dec 2019, 14:36

Foteljas wrote:Svi do jednog smo se radovali kada su devojke uzimale medalje na EP i OI, nesto se ne secam da je bilo ko kukao na Pejdz tada i da zato danas ne priznaje to zlato i bronzu. :roll:
Kokoskov je lepo rekao "da takav igrač mora da donese veći kvalitet, da bude bolji od onoga što mi imamo". Sto u ovom momentu nije lako bilo kome da ispuni, ali ne znaci da ce uvek biti tako. Videli smo koliko su nam povrede skrojile rostere na zadnja dva velika takmicenja i lisile nas vecih postignuca. Niti da nas je neko tapsao po ramenima i rekao "svaka cast sto za Srbiju igraju samo domace igraci". Naravno, kljucno je pazljivo odabrati.


Ne bih da zvučim seksistički, ali ne možeš porediti muški i ženski sport i njihovu popularnost i uticaj. Ovde ne ubrajam odbojku i rukomet.

Evo u Nišu je bila jedna grupa sa poslednjeg EP za žene, ni parter nije bio pun (kapacitet mu je cirka 500 mesta) toliko o tome.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32708
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby dzonikola » 05 Dec 2019, 14:56

Pit Bull wrote:U porazu od Orlanda, najefikasniji nocas sa 23 poena. :roll:


Slabo pratim NBA u poslednje vreme pa nemam pojma. :biggrin:
U svakom slucaju ne bih imao nista protiv da zaigra za Srbiju.
User avatar
dzonikola
 
Posts: 1013
Joined: 05 Jul 2013, 15:48

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ron Swanson » 05 Dec 2019, 15:04

Kokoškov da zajebe ovakve izjave i da se koncentriše na uigravanje onoga što imamo, izgladi odnose sa igračima koji nisu igrali kod Saleta, reši pitanje Jokića itd, kakvi bre stranci.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4727
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Puta Tapar » 05 Dec 2019, 15:35

Odlično što je Miloje u stručnom štabu, znači da se gleda i na činjenicu da treba neko ko zna s Jokićem i ko bi mogao da bude odlučujući tas da prevagne ako Somborac bude nećkao.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3133
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Djalminja » 05 Dec 2019, 15:40

Kaminski je klasicni amerikanac poljskog porekla, s tim da mu je deda po majci Srbin, a izgleda da je deda imao uticaj na njega, s obzirom da se nikad nije lozio na poljsku, a igrao je i za srpske orlove
Ovaj tim još uvek ne može da se poredi sa onim iz Partizanovih slavnih dana. Ali, ako ih potcenite, platićete".
User avatar
Djalminja
 
Posts: 5927
Joined: 31 Jul 2015, 12:09
Location: NBG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Djalminja » 05 Dec 2019, 15:51

slazem se da je bolje da Petrusev igra umesto Kaminskog

ima pored Bjelice dosta klinaca, Petrusev, Smailagic, Simanic, Djordjevic

neko od njih bi trebalo da dobije sansu pre Kaminskog, svakako
Ovaj tim još uvek ne može da se poredi sa onim iz Partizanovih slavnih dana. Ali, ako ih potcenite, platićete".
User avatar
Djalminja
 
Posts: 5927
Joined: 31 Jul 2015, 12:09
Location: NBG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby AirBall » 05 Dec 2019, 16:30

Kokoskov nije posteno ni preuzeo reprezentaciju, a vec mi ide na kurac...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 05 Dec 2019, 16:38

Ron Swanson wrote:Kokoškov da zajebe ovakve izjave i da se koncentriše na uigravanje onoga što imamo, izgladi odnose sa igračima koji nisu igrali kod Saleta, reši pitanje Jokića itd, kakvi bre stranci.


E baš će sad da ih uigrava.

Mislim, znam na šta aluduraš, ali i sam znaš da je to u vezi uigravanja u ovom trenutku nemoguće.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32708
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 05 Dec 2019, 16:48

A sta fali da zaigra neko sa strane?
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44112
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 05 Dec 2019, 16:53

Na to pitanje niko ne ume da da razlozan odgovor...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5054
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 05 Dec 2019, 17:13

fontaneros wrote:A sta fali da zaigra neko sa strane?


Ja lično ne bih prihvatio da mi igra neki igrač kojem je jedina veza sa Srbijom poklonjen pasoš.

Gubi se poenta reprezentativnog sporta.

Kao mi nemamo lupam dobrog igrača na toj i toj pozivciji, ništa aj da angažujemo nekog Amera.
Ne, ajde da uložimo te pare u planski razvoj mladih igrača.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32708
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Zappa » 05 Dec 2019, 17:27

Foteljas wrote:Na to pitanje niko ne ume da da razlozan odgovor...


Razložan, razuman odgovor uvek postoji ,samo pojedinci neće i ne žele da shvate.
Pitanje o strancu u reprezentaciji i ljudi koji su za tu opciju je dokaz onog kmetskog mentaliteta kod Srba .Evo primer selektora:

. Ako neke mnogo jače i bogatije nacije od nas posežu za strancima, zašto ne bismo to napravili i mi? Naravno, ako je takav igrač zaista pojačanje"


Reprezentacija je proizvod rada/nerada košarkaškog saveza i klubova u jednoj državi.
Nacionalna selekcija je sistem rada odredjenog saveza, gde se od mladjih kategorija stvara igrač.
Stranac u reprezentaciji je varanje , priznavanje poraza tog saveza i košarke u toj zemlji.

Veliki Luis Skola
– Ako ste Olimpija Milano i odigrate loše možete da kažete: Dobro, dovešćemo tri nova igrača’. To ne možete da uradite u reprezentaciji. Mi imamo ono što imamo.
– Sistemi koji konstantno stvaraju NBA igrače su Srbija, Litvanija, Francuska i Španija. Kada neko odatle ode to je zato što ga neko drugi ‘gura’ odatle.


Da li je ovo slučajnost pa u ovom intervju ne spomenu ni Rusiju , Makedoniju, Hrvatsku, Gruziju, trenutnog prvaka Evrope Sloveniju..
Jedno leto ove zemlje uzeše naturalizovane igrače pa nikada više ne ponoviše uspeh, niti je njihova košarka krenula napred.
Otišao je stariji Gasol, Navaro ,Kalderon ,Garbahosa, ali Španci bez naturalizovanog igrača postadoše prvaci sveta.

On je EP uzeo sa Rendolfom. Trener mora da koristi sve raspoložive resurse, pogotovo što će igrati protiv kvalitetnijih reprezentacija koji već godinama uzimaju tog 1 stranog igrača.


Raspoloživi resuri su jači rad, trud, pamet ....
Raspoloživi resursi su pripreme košarkaške reprezentacije Jugoslavije sa Seadom Krdzalićem 1998 i titula svetskog prvaka posle toga, 250 stepenika Svetislava Pešića pre 30 godina...
Raspoloživi resursi su Kampaco sa 180 , Luis Skola sa 39 godina , Galizi iz argentinske lige sa frizurom i sa nekoliko dobrih odbrana ,prljavih faulova...

Pejdz je dobila državljanstvo ,dok mladje ženske kategorije ispadaju u B diviziju, dok nekada jaka ženska košarka na severu Srbije ne postoji, dok desetine talentovanih devojčica iz Republike Srpske nema državljanstvo matice i igra za BiH...
Last edited by Zappa on 05 Dec 2019, 17:43, edited 1 time in total.
Zappa
 
Posts: 7511
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests