Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Talicni Tom » 18 Sep 2011, 14:24

Jeste to je to, što se baze tiče. I novi selektor mora pokušati da dogovori bezuslovno učešće u reprezentaciji u narednom četverogodišnjem ciklusu ili bar u ključnim takmičenjima. Takođe, definitivno moramo da odstupimo i od nekih velikih planova u kojim će vrhunski plan biti neka ekipa koja će dominirati. Teško da će se to desiti. Bolje da poštujemo i manja takmičenja, da smo tako razmišljali možda bi s prošlog prvenstva uzeli bronzu, a mi bi se svetili na OI.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Reprezentacija Srbije

Postby harper lee » 18 Sep 2011, 14:25

Dobar izbor. Samo, Nedovic je prospekt za dvojku i tu ce ga Kari maksimalno forsirati a Tepic je originalno trojka. Verujem da se nece tako lako odustati od Tripka ili Rasica jer smo tu po imenima najtanji. Takodje, mislim da ce biti upucen poziv Dragovicu da se vidi sta i koliko on moze.

AirBall wrote:Ono sto je izvesno je da cemo morati dobro da razmislimo sta cemo i kako cemo dalje...

Moje je misljenje da moramo da se opredelimo za jedan novi koncept, zasnovan na jakoj odbrani i kontroli skoka, gde ce gro reprezentacije sacinjavati ratnici, fajteri, a smek ekipi ce davati nekoliko lucidnih igraca koji ce svojom inteligencijom i kosarkaskim znanjem praviti razliku...

Bez apsolutne kontrole ovih elemenata nasa buducnost je siva, jer mi vise nemamo igrace koji su izrazito dominantni u odnosu na konkurenciju i pitanje je kada ce se pojaviti neko ko ce biti dominantan na nacin na koji su to bili Divac, Paspalj, Djordjevic, Danilovic, Bodiroga, Rebraca...

Teodosici, Krstici, Savanovici su predstavnici jednog novog vremena i novog talasa, ali ni blizu kvalitetni kako igraci koje sam naveo...

Kako ja vidim reprezentaciju u narednom ciklusu...

1 Teodosic, Nedovic ,Markovic
2 Tepic
3 Keselj, Bjelica, Lucic, Cakarevic
4 Velickovic, Macvan
5 Krstic, Milicic, Raduljica, Rakovic

Ovo jednostavno mora biti baza i kako se budu razvijali neki novi klinci (Miljenovic, Cvetkovic, Bogdanovic, Micic...) tako ubacivati jednog po jednog u kolektiv...

Ono sto je izvesno je da mi bolje igrace od ovih nemamo i samim tim moramo naci model da ih sve usistemimo (glup izraz, ali mi pametniji trenutno ne pada na pamet)...
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Diktator » 18 Sep 2011, 14:28

AirBall wrote:Kako ja vidim reprezentaciju u narednom ciklusu...

1 Teodosic, Nedovic ,Markovic
2 Tepic
3 Keselj, Bjelica, Lucic, Cakarevic
4 Velickovic, Macvan
5 Krstic, Milicic, Raduljica, Rakovic



a brate gde su ti rakocevic,jaric,radmanovic,stojakovic?
pa oni su i sa 30+ bolji igraci od ovih koje si nabrojao.
sta ce ti u timu limitirani markovic koji ne moze vola da ubode?
ili nikad igrac milane?
valjda ima boljih u tom NBA sastavu?
odakle sad undersized Rakovic?
cemu Keselj kad nema blage veze u odbrani?

e,da..ko ce da vodi tu ekipu?
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Reprezentacija Srbije

Postby AirBall » 18 Sep 2011, 14:33

Aleksa wrote:a brate gde su ti rakocevic,jaric,radmanovic,stojakovic?
pa oni su i sa 30+ bolji igraci od ovih koje si nabrojao.
sta ce ti u timu limitirani markovic koji ne moze vola da ubode?
ili nikad igrac milane?
valjda ima boljih u tom NBA sastavu?
odakle sad undersized Rakovic?
cemu Keselj kad nema blage veze u odbrani?


Bes iz tebe izbija druze... Za svaku iole ozbiljniju raspravu potrebno je da ljudi budu stalozeni i da argumentovano zastupaju svoje stavove...

Kao sto znas, ili bi trebao da znas, olimpijski ciklus je za nasu reprezentaciju zavrsen i za mene nema opvradanja sto neki od igraca koji su u punom naponu snage bili za vreme ovog ciklusa kao sto su Rakocevic, Kecman, Jaric, Pavlovic, Radmanovic... nisu dobili sansu, ali se sada krece u jednu novu avantura zvanu Rio 2016.

Iz tog razloga sam i stavio akcenat na igrace koji po godinama to mogu da isprate...

Takodje Rakovica, kao sto vidis sam stavio kao 4. opciju...

Keselj jeste tanak u odbrani i kao sto vidis naveo sam jos 3 igraca od kojih su dvojica fajteri i defanzivci po vokaciji...

Nema opravdanja sto se igracima koji u EL imaju u proseku 20-ak poena po mecu u ovom olimpijskom ciklusu nije pruzila sansa... Videli smo kako smo prosli sa uzdanicama Nizhnjeg Novgoroda na ovom turniru...

Da se nikad vise ne ponovi...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Diktator » 18 Sep 2011, 14:41

AirBall wrote:
Bes iz tebe izbija druze... Za svaku iole ozbiljniju raspravu potrebno je da ljudi budu stalozeni i da argumentovano zastupaju svoje misljenje...

Kao sto znas, ili bi trebao da znas, olimpijski ciklus je za nasu reprezentaciju zavrsen i za mene nema opvradanja sto neki od igraca koji su u punom naponu snage bili za vreme ovog ciklusa kao sto su Rakocevic, Kecman, Jaric, Pavlovic, Radmanovic... nisu dobili sansu, ali se sada krece u jednu novu avantura zvanu Rio 2016.

Iz tog razloga sam i stavio akcenat na igrace koji po godinama to mogu da isprate...

Takodje Rakovica, kao sto vidis sam stavio kao 4. opciju...

Keselj jeste tanak u odbrani i kao sto vidis naveo sam jos 3 igraca od kojih su dvojica fajteri i defanzivci po vokaciji...

Nema opravdanja sto se igracima koji u EL imaju u proseku 20-ak poena po mecu u ovom olimpijskom ciklusu nije pruzila sansa... Videli smo kako smo prosli sa uzdanicama Nizhnjeg Novgoroda na ovom turniru...

Da se nikad vise ne ponovi...


cekaj bre air..pa pavlovic je godiste savanovica i krleta..kako on vise nije u snazi? :dunno:
ko ti je trener ove ekipe?
jel Muta?
i da,ja sam savrseno stalozan.
te i takve kvalifikacije si ti dao za deo ekipe o kome sam govorio.
kako sad da bi opet iste te igrace koji vola ne mogu da ubodu stavio u tim?
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Reprezentacija Srbije

Postby AirBall » 18 Sep 2011, 14:49

Aleksa wrote:cekaj bre air..pa pavlovic je godiste savanovica i krleta..kako on vise nije u snazi? :dunno:
ko ti je trener ove ekipe?
jel Muta?
i da,ja sam savrseno stalozan.
te i takve kvalifikacije si ti dao za deo ekipe o kome sam govorio.
kako sad da bi opet iste te igrace koji vola ne mogu da ubodu stavio u tim?


Hvala sto si me podsetio za Sasu Pavlovica... Svakako bi jedan odgovoran selektor kome sujeta nije srednje ime razgovarao sa jednim igracem profila Sase Pavlovica koji bi se znatno bolje uklopio od zvezda iz Nizhnjeg Novgoroda (smem da se kladim da ovaj grad ni na karti ne bi znao da nadjes...)

Lepo sam naveo da dok ne stasaju igraci poput Miljenovica, Micica, Cvetkovica mi cemo jos neko vreme morati da otrpimo pojedince poput Markovica...

Nazalost cini mi se da nisi pratio sta sam pisao na ovom turniru i da sam Markovica potencirao kao nekoga ko svakako nije razocarao to jest igrao je u granicama svojih mogucnosti... Uz to meni je krivo sto on jos bolje nije iskoriscen u odbranbenim zadacima, jer je upravo odbrana bio jedan od elemenata koji je najvise zakazao na ovom turniru...

Ono sto je meni smetalo i sto cu uvek osudjivati je prevashodno unutrasnja linija tima za koju nema opravdanja pa taman da je sastavljao i pijan covek...

Nismo imali ni glavu ni rep, nije postojala kontrola skoka, vrlo diskutabilni defanzivci su bili u pitanju i tako dalje i tako blize...

Meni je zbilja krivo sto je jedan veliki strucnjak Dusan Ivkovic pred kraj svoje karijere vodio ekipu cak i ispod standarda jednog Moke Slavnica, a mi smo izgledali kao razbijena banda...

Medjutim, na greskama se uci i iskreno se nadam da novi selektor nece ponoviti propuste prethodnog...

Mi bez kontrole reketa i bez dominantne petice ne mozemo...

Takva nam je sorta...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Srbije

Postby mastro mostro » 18 Sep 2011, 15:00

Step wrote:upravo ono sto sam danas i pricao... desava nam se.

najteze je reci istinu i onda podneti teret te istine.

slusajuci dudu i igrace stice se utisak kako se nista strasno nije desilo i kako eto mi jadni nismo imali dovoljno srece - cudi me da nije pomenuta i vlaznost vazduha?!

dokle vise laganja i zamagljivanja? zar u svakoj oblasti zivota u srbiji mora da se koristi ista matrica obmanjivanja javnosti? jedino ako misle da smo svi male perice pa ne vidimo dalje od svojih noseva. dokle vise da se rugaju zdravom razumu i zdravoj logici?

kaze duda onako pun sebe: gde vidite moju odgovornost? realno, to moze da izjavi samo covek koji je ili glup ili preterano bezobrazan. ovo prvo sigurno nije.

licno sam ogorcen, ne toliko zbog 8. mesta, koliko zbog samog odnosa igraca prema svetom dresu. izjave igraca i njihovog vodje puta i iskazivanje ovolike kolicine neobjektivnosti neka im je na cast. ali neka ne misle da su ljudi u srbiji slepi i da nisu svesni njihovog odnosa prema reprezentaciji.

pominje duda i veliku spremnost igraca... kako sam ga razumeo spreman je cak i da plati da se ove nase balerinice izmere u fizickoj spremi sa ostalim momcima. no comment!

u dubokom smo kanalu, pre svega zbog toga sto igraci koji cine okosnicu tima ili su na zalasku karijere ili nemaju zapazene uloge u svojim maticnim klubovima.

ukoliko se nastavi ovakav trend samo-obmanjivanja sebe i javnosti ne vidim uopste nacin kako se mozemo vratiti na staze stare slave.


Istinito, precizno, neostrašćeno i lepo rečeno. Bravo za post.
User avatar
mastro mostro
 
Posts: 868
Joined: 15 Mar 2011, 19:01

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Diktator » 18 Sep 2011, 15:05

AirBall wrote:
Hvala sto si me podsetio za Sasu Pavlovica... Svakako bi jedan odgovoran selektor kome sujeta nije srednje ime razgovarao sa jednim igracem profila Sase Pavlovica koji bi se znatno bolje uklopio od zvezda iz Nizhnjeg Novgoroda (smem da se kladim da ovaj grad ni na karti ne bi znao da nadjes...)

Lepo sam naveo da dok ne stasaju igraci poput Miljenovica, Micica, Cvetkovica mi cemo jos neko vreme morati da otrpimo pojedince poput Markovica...

Nazalost cini mi se da nisi pratio sta sam pisao na ovom turniru i da sam Markovica potencirao kao nekoga ko svakako nije razocarao to jest igrao je u granicama svojih mogucnosti... Uz to meni je krivo sto on jos bolje nije iskoriscen u odbranbenim zadacima, jer je upravo odbrana bio jedan od elemenata koji je najvise zakazao na ovom turniru...

Ono sto je meni smetalo i sto cu uvek osudjivati je prevashodno unutrasnja linija tima za koju nema opravdanja pa taman da je sastavljao i pijan covek...

Nismo imali ni glavu ni rep, nije postojala kontrola skoka, vrlo diskutabilni defanzivci su bili u pitanju i tako dalje i tako blize...

Meni je zbilja krivo sto je jedan veliki strucnjak Dusan Ivkovic pred kraj svoje karijere vodio ekipu cak i ispod standarda jednog Moke Slavnica, a mi smo izgledali kao razbijena banda...

Medjutim, na greskama se uci i iskreno se nadam da novi selektor nece ponoviti propuste prethodnog...

Mi bez kontrole reketa i bez dominantne petice ne mozemo...

Takva nam je sorta...


opet te frazetine..
jel sujetan covek zove igraca dve godine?
jel i DV za tebe bio sujetan 2003?
ako u timu za EP ne bude Pavlovica,jel to znaci da je selektor te ekipe sujetan?
ako ne bude Milicica?
hoce li ti to napokon otvoriti oci?ili ces i dalje da pljujes na selektora ma ko on bio?
u vezi unutrasnje linije..jel to znaci da si i Krstica treba da izbacis sa spiska,pored vidim vec prezaljenog Savanovica?
sta ce Krstic kad Darko brani pik k'o pravi?a tu su i Raduljica sa iskustvom u nemackoj ligi(znam gde je Berlin,ali ne vidim sta povezuje isti sa vrhom evropske kosarke).
tim koji je nastupao u Litvaniji,sa zdravim Velickovicem,Rasicem i Tepicem bi ostavrio svoj cilj.
iza toga stojim ma kako se neko sprdao sa tim igracima.
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Reprezentacija Srbije

Postby harper lee » 18 Sep 2011, 15:07

A ovaj topik je tako lepo krenuo. Medjutim, mi izgleda ne mozemo bez toga da razmatramo da li je 11. igrac trebalo da bude Paunic ili neki od igraca za koje iz nekih neverovatnih i vasionskih razloga smatramo da bi sigurno dosli na pripreme i turnir. Jebo vas Paunic. Decko je sve vreme dolazio, borio se koliko je znao i umeo i otpao bi iz ove selekcije da Tripkovic (isti Tripkovic za kojim se sad mahnita i place) nije izdominirao air ballovima protiv Hemofarma i time stavio pecat na svoje izvanredne partije iz pripremnog perioda gde je promasio bukvalno sve sto je sutnuo. Nama je od Tripka trebao sut a posto ga ocigledno nismo mogli dobiti Duda se odlucio da se osloni na Rasica spolja i Tepiceve koseve iz prodora a Paunica stavi na back-up na dvojci kao coveka koji igra neuporedivo bolju odbranu od Tripka. To sto su se obojica povredili tokom turnira je druga prica. Zamislite sta bismo radili da su nam se na nekoj drugoj poziciji povredila dva igraca, recimo na petici.

Kakav Sasa Pavlovic, zaboravite na to. Ti igraci su ispali iz sistema i zaboravljeni pre nego sto se Duda pojavio i napravio selekciju. To je ispustena prica odavno.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Reprezentacija Srbije

Postby AirBall » 18 Sep 2011, 15:10

Aleksa ti si pokazao da si ostrascen i da od drveta ne vidis sumu...

Koliko puta da ponovim da bez kontrole reketa i kontrole skoka nema srpske kosarke...

A o elementarnim stvarima kao sto je odbrana od pick-a necemo ni da razgovaramo... Previse je to komplikovano za Ivkoviceve pulene...

I ja zbilja ovde prekidam svaku polemiku, jer sam saglasan sa harperom da ovaj topik odlazi u neke vode koje iskreno ne zelim...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Diktator » 18 Sep 2011, 15:11

AirBall wrote:Aleksa ti si pokazao da si ostrascen i da od drveta ne vidis sumu...

Koliko puta da ponovim da bez kontrole reketa i kontrole skoka nema srpske kosarke...

A o elementarnim stvarima kao sto je odbrana od pick-a necemo ni da razgovaramo... Previse je to komplikovano za Ivkoviceve pulene...

I ja zbilja ovde prekidam svaku polemiku, jer sam saglasan sa harperom da ovaj topik odlazi u neke vode koje iskreno ne zelim...


necu da prekinem raspravu dok ne odgovoris na pitanje da li je Dusko Vujosevic 2003 bio sujetan covek?
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Reprezentacija Srbije

Postby irriducibili » 18 Sep 2011, 15:13

Aleksa wrote:tim koji je nastupao u Litvaniji,sa zdravim Velickovicem,Rasicem i Tepicem bi ostavrio svoj cilj.
iza toga stojim ma kako se neko sprdao sa tim igracima.

:ajdejebote:

Duda i dalje progovara iz tebe, koju god glupost da odvali, ti ces je podrzati...

Sa fizicki inferiornom ekipom, na ovom takmicenju nismo mogli nista da uradimo. Taman da su svi ostali faktori bili u redu...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Reprezentacija Srbije

Postby AirBall » 18 Sep 2011, 15:14

Aleksa wrote:necu da prekinem raspravu dok ne odgovoris na pitanje da li je Dusko Vujosevic 2003 bio sujetan covek?


Sto se Duska Vujosevica konkretno tice moje je misljenje da je on izuzetno trenerski napredovao u odnosu na 2003. godinu i mislim da bi sada znatno vise pruzio...

I svako poredjenje izmedju Ivkovica i Duleta u ovom trenutku je nemoguce, jer Dule nikad ne bi krenuo na turnir na kome je u reketu izrazito inferioran kao sto je krenuo Ivkovic...

Nazalost ti ne mozes da shvatis koliko smo bili inferiorni u ovom segmentu igre...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Diktator » 18 Sep 2011, 15:16

irriducibili wrote:
Aleksa wrote:tim koji je nastupao u Litvaniji,sa zdravim Velickovicem,Rasicem i Tepicem bi ostavrio svoj cilj.
iza toga stojim ma kako se neko sprdao sa tim igracima.

:ajdejebote:

Duda i dalje progovara iz tebe, koju god glupost da odvali, ti ces je podrzati...


Sa fizicki inferiornom ekipom, na ovom takmicenju nismo mogli nista da uradimo. Taman da su svi ostali faktori bili u redu...


iz tebe progovara duh trenera ciji je najveci uspeh u zivotu sto je dobio otkaz u sezoni kad je KKP igrao f4..i sto je bio na klupi pored senilnog starca 95.
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Diktator » 18 Sep 2011, 15:20

AirBall wrote:
Aleksa wrote:necu da prekinem raspravu dok ne odgovoris na pitanje da li je Dusko Vujosevic 2003 bio sujetan covek?


Sto se Duska Vujosevica konkretno tice moje je misljenje da je on izuzetno trenerski napredovao u odnosu na 2003. godinu i mislim da bi sada znatno vise pruzio...

I svako poredjenje izmedju Ivkovica i Duleta u ovom trenutku je nemoguce, jer Dule nikad ne bi krenuo na turnir na kome je u reketu izrazito inferioran kao sto je krenuo Ivkovic...

Nazalost ti ne mozes da shvatis koliko smo bili inferiorni u ovom segmentu igre...


ma covece ja te pitam da li je DV sujetan sto 2003 u timu nije imao Krstica,Radmanovica,Divca,Bodirogu,itd?
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Externalhit [Bot] and 50 guests