Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 11 Apr 2020, 16:06

Moze.
Bio sesti sa najjadnijom ekipom u istoriji srpske kosarke, uz onu Dudinu iz Slovenije. Samo se tada sedmo mesto predstavljalo kao uspeh :laugh:
Jos mu se jedini elitni kosarkas povredio, da ne pricam o busenju od kada je postao selektor.
A moze i nesto 2005. kada se Zelimir blamira sa Jaricem, Rakocevicem, Bodirogom, Radmanovicem, Milicicem, Rebracom, ali to ne smemo da pomenemo, cak je ispao legenda zbog one pateticne konferencije :laugh:
Bar da je imao petlju da navede konkretna imena, a ne da crveni, naplakuje i zali sto je dozvolio da se izblamira kao elitni trener, sa pricom " sta ce da mi kazu u Grckoj".
Last edited by Bolkonski on 11 Apr 2020, 16:11, edited 1 time in total.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 11 Apr 2020, 16:07

Zelimir ima vise medalja sa reprezentacijom nego Dulo pobjeda.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23514
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 11 Apr 2020, 16:13

Zelimir je reprezentaciju vodio na sto takmicenja, Dule na jednom, Zelimir je vodio najjace timove, Dule vodio D tim i pretrpeo povredu najboljeg igraca.
Ali, da, Dulovo sesto mesto je epski neuspeh, sa Djurom Ostojicem i Dusanom Vukcevicem, ali je Zelimirovo 11. mesto u Beogradu doslo zbog toga sto ga je minirala bagra koju je okupio, pa je nakon pateticne konferencije, na kojoj nije smeo da pomene imena, jos dobio empatiju nacije :laugh:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stihl » 11 Apr 2020, 17:04

Поредити највећег Желимира и његово вођење репрезентације са репрезентативним бламирањем некога познатог као Бакиров селектор је :wacko:
User avatar
stihl
 
Posts: 9009
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 11 Apr 2020, 17:32

Nazivanje najveceg trenera u istoriji kluba za koji navijas, coveka koji je izgradio danasnji brend Partizana i tvom klubu doneo 23 trofeja, " Bakirovim selektorom", a jos pri tome balavis na Ostoju, je :pop: :pop: :puke: :puke:

A dosli smo i do toga kako je sesto mesto sa Vuletom Avdalovicem, Dusanom Vukcevicem, Kostom Perovicem, Djurom Ostojicem itd. blamiranje, ali 11. mesto u Beogradu, sa Rakocevicem, Jaricem, Radmanovicem, Krsticem, Rebracom, Gurovicem, Bodirogom, je " jadni Zelimir, busila ga bagra, samo sto se nije rasplakao na konferenciji" :laugh:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 11 Apr 2020, 17:45

+Bogavac i Askrabic.
Centarski par Koturovic-Ostojic, Drobnjak, koji je bio odlican igrac, ali je recimo presedo SP 2002, bio nam je jedina upotrebljiva cetvorka.
Rakocevic zbog male uloge spram Jarica i Vujanica, napustio reprezentaciju. Bodiroga i Tomasevic propustili jedino takmicenje u reprezentativnoj karijeri, Stojakovic se povredio protiv Turske, a Jaric polomio nos.
I neko ce reci da je trebalo da pobedi najjacu Litvaniju ikada uz onu iz 1995.

I uprkos svemu, ta Svedska nam je u periodu izmedju Indijanapolisa i Poljske bila najbolji rezultat. A u periodu izmedju 2002. i 2014., imali smo samo 2 bolja rezultata.

I sada se udara po DVu, a ne po Zeljku, Sakoti i Moki. Lepo je videti ostojicevce kako preuzimaju Vesiceve narative stare 15 godina.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20756
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby ИлићКапитен22 » 11 Apr 2020, 20:23

Јбт колико сте почели да смарате на свим темама. Толико да немам снаге ни да вам кажем ,,Терајте се у пичку материну више'' а ни пристојност ми не дозвољава.

На једној страни човек који сере по сваком српском успеху и успеху КК Партизан (после Дулета). Човек се залаже да се пуштају изгубљене утакмице репрезентације. Не, ајде да тражимо да пусте меч против Цедевите у Арени или Олимпијакос у Паризу.

На другој страни лик који је у стању да пљује једног Сашу Илића и једног Дулета Вујошевића и који је пудлица СНС Остојића. Све под неким плаштом да је он и веће доживео. Не, ниси доживео. То што је Саша Илић дао ФК Партизан није дао нико после Моце. А Моцу доживео ниси. И то што је Дуле урадио са КК Партизан, није урадио нико са КК Партизан. Свака част Жељку и највећи је што ова земља има, али што се тиче КК Партизан Дуле Вујошевић је највећи.

То што радите и један и други је за доживотно бановање. Срећа па сам обичан курац и нисам неки фактор на овом форуму.

И опет да поновим отерао бих вас у ПМ више, али ми пристојност не дозвољава.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 11 Apr 2020, 20:37

Nepravedan si i neprecizan, Sale.
Kako mogu da serem o svakom uspehu Partizana posle Duleta kad posle Duleta nije bilo bas nikakvog uspeha?
Valjda prvo mora da postoji uspeh, da bi neko mogao da sere po njemu?

Druga nepreciznost - ja sam trazio da se pusti utakmica Srbija-USA. Ti ne mislis da je finale OI ili SP uspeh, naročito ako se igra protiv Amerikanaca?
Tako da ja nisam pozivao da se pusti neuspeh, vec uspeh, osvajanje olimpijskog i svetskog srebra :biggrin:
Sto se tice Dragica, pa 98% ljudi se slozilo da je to srebro bilo uspeh. Dakle, pozivao sam na jos jedan uspeh :biggrin:

Trece, to pozivanje je bila cista zajebancija, zato sam i stavljao smajli, ali se nakacio Coba, sa Duletom, i ovaj, sa " Bakirovim selektorom".
Onda sam odustao da trazim da puste Srbija-Spanija ili Srbija-Slovenija.

A nemoj Cedevitu i Olimpijakos, tu sam bio pristrasan i neobjektivan, tako da me bolelo i tada i sada, a ovo protiv Amera i Dragica me nije bolelo ni tada, ni sada, vise mi bilo zao caleta koji je doživljavao predinfarktna stanja :biggrin:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stihl » 11 Apr 2020, 21:42

ИлићКапитен22 wrote:.

Мали, пусти те јефтине форе и откачи се од мене.
У своја четири зида настави да д**аш на своје идоле и ником не намећи мишљење.
И сљедећи пут нећу бити пристојан, ни најмање.
User avatar
stihl
 
Posts: 9009
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby ИлићКапитен22 » 11 Apr 2020, 21:58

Мишљење је као дупе. Свако га има.

На твом примеру најбољи показатељ.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stihl » 11 Apr 2020, 22:08

Тачно се виде године, васпитање и поријекло :okk:
User avatar
stihl
 
Posts: 9009
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 11 Apr 2020, 22:10

A dosli smo i do toga kako je sesto mesto sa Vuletom Avdalovicem, Dusanom Vukcevicem, Kostom Perovicem, Djurom Ostojicem itd. blamiranje, ali 11. mesto u Beogradu, sa Rakocevicem, Jaricem, Radmanovicem, Krsticem, Rebracom, Gurovicem, Bodirogom, je " jadni Zelimir, busila ga bagra, samo sto se nije rasplakao na konferenciji"


+1

Ne zelim da branim Duleta, imao je svakako i on svojih zasluga za takav plasman. Ali njegov sustinski problem bio je to sto je preuzeo kormilo u najnezahvalnijem momentu, kada smo umislili da smo uhvatili Boga za muda i da smo najjaci na svetu (a zapravo ni danas ne kapiramo koliko je malo nedostajalo pa da se sa SP 2002 vratimo ne samo bez zlata, nego i bez ikakve medalje). Svi su ocekivali da je dovoljno da se samo pojavimo na tom EP, pa da svi ostali skinu gace i poklone nam se. Secam se kakva je euforija vladala i pred to EP, a on je usled povreda i otvorenog bojkota nemalog broja igraca na kraju tamo odveo roster koji je vise naginjao ka B timu, gde se onda prvi plej (Jaric) povredio posle nekoliko minuta prvog meca i do cetvrtfinala igrao sa slomljenim nosom, a najbolji igrac (Pedja) nije ni bio u timu pred cetvtfinale. I pored svega toga, mi smo u tom istom cetvrtfinalu bili uspeli da se vratimo iz mrtvih, sa -20 bili smo prisli na par poena zaostatka na tri minuta pre kraja, posle ipak dobili jos jedan mec… Nije izgubio ni od Novog Zelanda, Kine ili Nigerije kao neki posle njega, vec od Litvanije, Spanije, Rusije.
Lepo pise u pojedinim postovima, Zocu se na kontu stare slave brisu iz memorije blamaze sa EP 2005. i jos vise sa OI 2004 (po meni to je bio cak i veci blam od Novog Sada), pa i davno zaboravljeni neuspeh u Sidneju 2000, a Dule se razapinje na krst posle jednog relativnog neuspeha za koji on nije bio iskljucivi, pa ni glavni krivac, gde mi ne znamo sta bi uradio da je imao priliku za popravni i gde bi imao ceo tim na raspolaganju.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5071
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Lester Bo » 11 Apr 2020, 22:49

Foteljas wrote: blamaze sa EP 2005. i jos vise sa OI 2004 (po meni to je bio cak i veci blam od Novog Sada), pa i davno zaboravljeni neuspeh u Sidneju 2000

Ovo bez dileme, koliko god bolelo to sto 2005. ni do Beograda se nije stiglo, ipak se svelo na jednu utakmicu protiv reprezentacije koja je tada bila u naletu, kasnije preslisala Litvaniju u cetvrtfinalu, nestvarno kako su glupo izgubili od kasnijih prvaka Evrope, a ipak su uzeli bronzu i to preko Spanije.

Sa druge strane kada Evropska reprezentacija ne prodje grupu na OI u bilo kom kolektivnom sportu, mozda izuzev odbojke je ogroman neuspeh.
Grupa u Atini jeste malo bila nezgodna, ali u 4 si morao da budes u svakom slucaju.
Ispustis i izgubis maltene 20 razlike za poluvreme protiv Novog Zelanda, onda pravis mit kako su Spanci ovakvi i onakvi, a ti Spanci su mogli da te posalju kuci da su izgubili od Novog Zelanda, a oni dobili i sebe poslali na SAD u cetvrtfinalu, a nasi poklon zicer nisu bili u stanju da iskoriste protiv Jao Minga i druzine.

U Sidneju je sve bilo planirano za finale protiv SAD-a, onda su nas Kanadjani tresnuli u drugom poluvremenu,a gladni Litvanci sacekali u cetvrtfinalu.

Sto se tice Duleta i 2003. sa onim sto je imao ekipa je igrala sve bolje kako je isao turnir, steta za prvu utakmicu protiv Rusije, jer bi imao laksi put dalje,ali generalno isuvise je mali uzorak da bi se o njemu diskutovalo kao selektoru nase reprezentacije.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 14987
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 11 Apr 2020, 23:28

Ko bi ga znao sta je sve tu bilo u pitanju, meni deluje da je jos i pred i tokom SP 2002 bilo neke negativne atmosfere u i oko ekipe, ali da je to onim zlatom bilo gurnuto u zaborav. Kada su usledili prvo neuspeh 2003, pa onda i dva vezana debakla, onda je sve isplivalo na povrsinu…
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5071
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 12 Apr 2020, 02:21

Meni je generalno glupo kad neko hoce da omalovazi Duleta, pa se hvata sa Svedsku.
Ja bih voleo da vidim tog trenera koji bi sa tadasnjim rosterom napravio bolji rezultat, pogotovo ako se zna da je igra bazirana na Peji, a on se povredio pred najvazniji mec. Bilo bi zanimljivo gledati taj mec da je Stojakovic bio zdrav, a bio je najbolji igrac na tom prvenstvu.

Sto se tice Zeljka, mislim da mu se obila o glavu neka vrsta ziherasenja,
Nije Zeljko od juce u kosarci, odlicno je on znao kakvi odnosi vladaju izmedju pojedinih nasih igraca, ali je verovatno smatrao da snagom svog autoriteta i velicinom svog imena moze da ih obuzda i sklopi u grupu.
Kad kazem ziherasnje, mislim na to, da je verovatno bio upucen u odnose, ali je posto-poto zeleo da vodi najbolje individualce.
Verovatno je bila bolja opcija da rizikuje da ga razni novinarski strucnjaci razapnu, ali da izbaci jednu zaracenu stranu.
Generalno, oko elitnih reprezentativaca, kakvi su Bodi, Rebraca i Tomasevic mogao je da se sklopi fin kostur, sa Scepanovicem, Krsticem, Pavlovicem, od dvojca Rakocevic-Jaric birati jednog. Radmanovicu i Milicicu nikada nije bilo mesto u reprezentaciji.
Uopste nije cudno sto je Milicic akter veceg broja reprezentativnih blamaza - Beograd 2005. , Japan, Moskitosi.
Dve takve promaje u glavi su previse u jednom timu.
Secam se jednog napada kad Radmanovic baca neki balon pas, sa vrha kapice, centru koji se pozicionira skroz na levoj strani.
Jedna od prvih stvari koja se uci na treninzima jeste da se pod takvim uglom ne spusta lopta centru, vec ide pas na 45 stepeni, pa odatle pas pod kos.
Klasicno odsustvo koncentracije.
Nije dzabe Kari 2002. godine ubacio Radmanovica na dva minuta.
Na SP-u u Japanu, u secanju mi je ostao Milicic koji sutira trojku za trojkom. Teski centar opali pet trojki na utakmici, od toga jedno 4 preko ruke :wacko:
Vec onim blamiranjem izjavom nakon prvenstva u Spaniji je potvrdio ono sto se znalo - da nije covek za reprezentaciju.
Da bi neko bio reprezentativac, nije dovoljno da ima samo kosarkaske kvalitete.
Tako da bi taj tim mozda bio individualno slabiji bez Rakocevica, Gurovica, Milicica i Radmanovica, ali bi timska hemija bila izuzetna, plus trener kakav je Obradovic, plus publika, bilo bi dovoljno za medalju.
Problem je sto bi se tada i neko srebro smatralo debaklom jer niko ne bi znao do kakvog fijaska bi se doslo da je zvao sve najbolje individualce.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Bojdo, Grobar89 and 5 guests