Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Zappa » 05 Dec 2019, 03:05

Fuj. :puke:
Mada je u pravu za Pejdz. Iako ženska košarka nema status, popularnost to je jedna velika sramota KSS.

Nadam se da će biti pameti, razuma u KSS i da će njihova odluka biti zabrana naturalizovanih Amerikanaca u nacionalnoj selekciji i da će ta odluka biti iznad bilo kog selektora...

A posebna priča su kreteni koji žele nekog Amerikanaca u reprezentaciji Srbije.
Kreteni je možda blaga reč za takve ljude.
Zappa
 
Posts: 7473
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 05 Dec 2019, 03:09

Slažem se, Zappa, iako ne delimo mišljenje oko Kaminskog.

Ako za reprezentaciju zaigra neko ko nema nikakvih veza sa Srbijom, ja odlazim u bojkot.

Odricao sam se mnogo važnijih stvari i ljudi u svom životu kada su prestali da liče na sebe, neće biti smak sveta ni da se odreknem košarkaške reprezentacije.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20679
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 05 Dec 2019, 12:04

Izgleda da će Dejan Milojević i Vladimir Jovanović biti pomoćnici selektoru.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Djalminja » 05 Dec 2019, 12:09

jedino postujem Litvaniju, jer pored nas jedina nema strance

ako i mi budemo imali strance, tu postovanja nema

to je kao reprezentacija koja slavi noc vestica jbt
Ovaj tim još uvek ne može da se poredi sa onim iz Partizanovih slavnih dana. Ali, ako ih potcenite, platićete".
User avatar
Djalminja
 
Posts: 5917
Joined: 31 Jul 2015, 12:09
Location: NBG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 05 Dec 2019, 13:29

Mislim da je Kokoskov dao sasvim korektnu izjavu, sa kojom se slazem. I lepo je poentirao sa pominjanjem Lebrona i Kevina i slucaja Pejdz u zenskoj reprezentaciji:

"Mislim da bi trebalo igrati po pravilima. FIBA je postavila neka pravila, ona su zakon, a zakone treba poštovati. Postoji mogućnost da naturalizovani stranac može igrati za reprezentaciju, onda ne vidim u čemu je problem ako zaigra. Mislim da kod tog pitanja postoje dvostruki standardi. U slučaju da javnost nije čula za nekog stranca, onda će sigurno reći ne, no hipotetički gledano, da Lebron Džejms ili Kevin Durent izraze želju da zaigraju za neku reprezentaciju, uveren sam da bi svi itekako bili za. Slažem se da takav igrač mora da doneše veći kvalitet, da bude bolji od onoga što mi imamo, a ako je tako, onda ne vidim zašto bi to bio problem. U Srbiji smo imali takav slučaj. Za žensku reprezentaciju je igrala Danijel Pejdž. Tu su takođe dvostruki standardi. Ako je Savez rekao "ne" za strance, onda bi to trebalo da važi jednako za sve, i za mušku i za žensku reprezentaciju. Ponavljam, pravilo je takvo kakvo je i kao trener, ja sam za to da se ono iskoristi za dobrobit reprezentacije. Ako neke mnogo jače i bogatije nacije od nas posežu za strancima, zašto ne bismo to napravili i mi? Naravno, ako je takav igrač zaista pojačanje"

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti ... id=1626845
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5015
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 05 Dec 2019, 13:44

Pa i nije poentirao, vecina ljudi ne želi strance, bili to Lebron ili Jordan.

Smijem se kladiti da bi omjer bio negdje 80% protiv da neko od velikih američkih zvijezda izrazi da igra za nas. :okk:
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8443
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 05 Dec 2019, 13:46

Jedino što je tačno rekao je ovo za Pejdž, tu je napravljena velika greška.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13229
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 05 Dec 2019, 13:47

Foteljas wrote:Mislim da je Kokoskov dao sasvim korektnu izjavu, sa kojom se slazem. I lepo je poentirao sa pominjanjem Lebrona i Kevina i slucaja Pejdz u zenskoj reprezentaciji:

"Mislim da bi trebalo igrati po pravilima. FIBA je postavila neka pravila, ona su zakon, a zakone treba poštovati. Postoji mogućnost da naturalizovani stranac može igrati za reprezentaciju, onda ne vidim u čemu je problem ako zaigra. Mislim da kod tog pitanja postoje dvostruki standardi. U slučaju da javnost nije čula za nekog stranca, onda će sigurno reći ne, no hipotetički gledano, da Lebron Džejms ili Kevin Durent izraze želju da zaigraju za neku reprezentaciju, uveren sam da bi svi itekako bili za. Slažem se da takav igrač mora da doneše veći kvalitet, da bude bolji od onoga što mi imamo, a ako je tako, onda ne vidim zašto bi to bio problem. U Srbiji smo imali takav slučaj. Za žensku reprezentaciju je igrala Danijel Pejdž. Tu su takođe dvostruki standardi. Ako je Savez rekao "ne" za strance, onda bi to trebalo da važi jednako za sve, i za mušku i za žensku reprezentaciju. Ponavljam, pravilo je takvo kakvo je i kao trener, ja sam za to da se ono iskoristi za dobrobit reprezentacije. Ako neke mnogo jače i bogatije nacije od nas posežu za strancima, zašto ne bismo to napravili i mi? Naravno, ako je takav igrač zaista pojačanje"

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti ... id=1626845




Ne da nije poentirao, nego je promasio kompletan fudbal i bilo bi dobro da smanji ovakva blamiranja u buducnosti.

Vecina Srbije nikad nece pristati na stranca u selekciji, ja prvi.

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Zlaja » 05 Dec 2019, 13:57

Igraće stranci za reprezentaciju pre ili kasnije i ništa se bitno promeniti neće.

Što se Kokoškova tiče sasvim očekivan stav.

On je EP uzeo sa Rendolfom. Trener mora da koristi sve raspoložive resurse, pogotovo što će igrati protiv kvalitetnijih reprezentacija koji već godinama uzimaju tog 1 stranog igrača.

A što se nas navijača tiče, uvek će biti nezadovoljnih, zbog ovog ili onog, i uvek će biti milionske podrške, upkos ovom ili onom.

Zaista nebitna tema.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46899
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 05 Dec 2019, 13:57

Strancima je trebalo da KSS stane na put i kad je Marina htela da uzme Pejdž.
To je pitanje saveza, a ne trenera koji vode selekcija.

Nadam se da neće uzimati stranca, makar to bio i Harden lično. U suprotnom ću bataliti praćenje reprezentacije na taj period dok stranac igra.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34101
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 05 Dec 2019, 14:04

@Baxter

Hardena ne bih poželeo ni najvećem neprijatelju, a ne nama. :biggrin:

Evo jedno hipotetičko pitanje, da je danas živ i igra Pit Maravič i izrazi želju da igra za Srbiju kakvo bi bilo javno mnjenje?

Sad da se vratim na temu.
Meni je drago da nam je dosta igrača protiv stranaca u reprezentaciji, čak su izrazili stav da neće igrati za Srbiju ako naturalizujemo igrače. Prvi mi pada na pamet Teo, mislim da je i Bogdan imao sličnu izjavu u vezi stranaca.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Djalminja » 05 Dec 2019, 14:21

Pit Maravic je srpskog porekla i to bi bilo ok
Ovaj tim još uvek ne može da se poredi sa onim iz Partizanovih slavnih dana. Ali, ako ih potcenite, platićete".
User avatar
Djalminja
 
Posts: 5917
Joined: 31 Jul 2015, 12:09
Location: NBG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby dzonikola » 05 Dec 2019, 14:25

Bas tako, ukoliko igrac ima srpske korene onda moze da igra za reprezentaciju Srbije. Sve ostalo je nedopustivo.
User avatar
dzonikola
 
Posts: 1013
Joined: 05 Jul 2013, 15:48

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 05 Dec 2019, 14:27

Pa u čemu je onda problem sa eventualnim igranjem Kaminskog, ako se uopšte pozove? :biggrin:

Nadam se da će igrači biti protiv stranaca.
(Ovih koji nemaju nikakve dodirne tačke sa Srbijom)
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 05 Dec 2019, 14:31

Svi do jednog smo se radovali kada su devojke uzimale medalje na EP i OI, nesto se ne secam da je bilo ko kukao na Pejdz tada i da zato danas ne priznaje to zlato i bronzu. :roll:
Kokoskov je lepo rekao "da takav igrač mora da donese veći kvalitet, da bude bolji od onoga što mi imamo". Sto u ovom momentu nije lako bilo kome da ispuni, ali ne znaci da ce uvek biti tako. Videli smo koliko su nam povrede skrojile rostere na zadnja dva velika takmicenja i lisile nas vecih postignuca. Niti da nas je neko tapsao po ramenima i rekao "svaka cast sto za Srbiju igraju samo domace igraci". Naravno, kljucno je pazljivo odabrati.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5015
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests