Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 20 Jul 2019, 07:10

Angus Young wrote:
fontaneros wrote:Ja bas ne bi voleo da Ameri dodju u nekom smesnom sastavu...

Neka dodju u sto jacem.. Jebes zlato ako izdominiramo protiv Tarnera i Dramonda..


Zlato je zlato, i to je jedino sto ce se pisati u istoriji. Tako da mi je apsolutno svejedno protiv koga osvojimo, vec samo da ga osvojimo.


Upravo tako. I nama je prosle godine falilo 15 igraca, pa sumnjam da ces naci prosecnog Slovenca koji ce reci kako to nije to, jer nismo dosli u najjacem sastavu
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8912
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Admiral » 20 Jul 2019, 13:30

Sutra se putuje na Kop na bazične pripreme.

Pripremne utakmice su u Čacku, Zrenjaninu i BG-u...

Da im poželim puno zdravlja glavni preduslov svega.
Last edited by Admiral on 20 Jul 2019, 13:39, edited 1 time in total.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 20 Jul 2019, 13:38

Admiral wrote:Da im poželim puno zdravlja glavni preduslov svega.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13434
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 20 Jul 2019, 18:34

Hajde da malo oživimo i ovu temu.

Ko je na papiru jači, SRJ iz 2002. ili Srbija iz 2019. ? :biggrin:

S tim da ne treba na Divca gledati kao na ono što je bio sredinom 1990-ih ili Rakočevića i Radmanovića sredinom 2000-ih ili Teodosića sredinom ove decenije.

Jarić, Vujanić
Bodiroga, Rakočević
Stojaković, Gurović. Radmanović
Tomašević, Drobnjak, Čabarkapa
Divac, Koturović

Teodosić, Micić, Jović
Bogdanović, Gudurić, Milosavljević
Lučić
Bjelica
Jokić, Milutinov, Marjanović, Raduljica

Odokativno, tada smo mnogo jači bili na 3, sada na 5, na 1 sada zbog kvantiteta, na 2 onda zbog Bodirogine uloge u finalu, na četvorci nam sada fali kvanitet, ali svakako je Bjelica u FIBA košarci bolji igrač i od Tomaćevića i od Drobnjaka.

U suštini, sadašnjoj ekipi fale bolji Teodosić, Kalinić i zdrav Mačvan da bi i na prvi pogled bila bolja od naše poslednje zlatne generacije, ovako dosta zavisi od toga u kakvom je stanju Teodosić i da li će Bogdan pogoditi ključnu trojku kao što je BodiBond ubacio one dve protiv Argentine.

Znam da odgovor iziskuje površnost, ali baš možemo lepo izdebatovati. :biggrin:

Inače, obe ekipe predstavljaju miks dve mikro-generacije. Prva igrača koji su prošli SFRJ školu košarke (Divac, Bodiroga, Tomašević) i druga momaka odraslih pod sankcijama, među kojima čak trojica "Grka" (Stojaković, Jarić, Gurović, Vujanić, Rakočević, Radmanović), a druga članova zlatnih selekcija iz 2007. (Teodosić, Bjelica, Marjanović, Mačvan, Raduljica) i tri juniorske selekcije iz ove decenije (BB U19 u Letoniji, Micić, Jokić i Milutinovc U19 u Pragu i Gudurić MVP U20 u Sabijadoru).
Takođe, obe ekipe imaju nekoliko odličnih klupskih košarkaša koji su prelazna generacija- Koturović, Drobnjak, otpali Šćešanović, Jović, Milosavljević, Lučić.
Last edited by Tegi on 20 Jul 2019, 18:42, edited 1 time in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20824
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 20 Jul 2019, 18:36

Tesko da je Tomasevic bio cetvorka :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58301
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 20 Jul 2019, 18:47

Pit Bull wrote:Tesko da je Tomasevic bio cetvorka :D

Skoro celu reprezentativnu karijeru je odigrao na 4.
1990-ih isključivo kao krilni centar, 2002. takođe, jedino je 2001. i 2004. zbog nedostatka kvalitetnijih rešenja pokrpio na 5.
Pešić je SP započeo sa Drobnjakom i Divcem kao centarskim tandemom i Tomaševićem kao bekapom na obe pozicije. Drobnjak je loše odigrao grupnu fazu, zbog čega u petorku sa Divcem uskače Koturović, da bi Tomašević u tandemu sa jednim od njih dvojice uvek bio na četvorci. Jedino je igrao na 5 kada bi Kari ubacio nešto kraću petorku sa Gurovićem na 4.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20824
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 20 Jul 2019, 19:00

Tesko porediti, mozda bi slika bila jasnija kad bi znali koliko ce Jokic dati na ovom prvenstvu. Meni je ipak za nijansu ta generacija jaca. Prvenstveno zbog Bodiroge, takav sampinski igrac se jednom radja.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23628
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby White Mamba » 20 Jul 2019, 19:02

Ja biram 2002. :biggrin:
Previse volim Peju :D
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 43186
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Poison and Remedy » 20 Jul 2019, 19:07

2002.Osvojili smo zlato u sred Amerike.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 20 Jul 2019, 19:18

Uf, vala bi nam sad legla takva ruka.....pritom ne mislim na Kalinu :biggrin:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7400
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 20 Jul 2019, 20:05

Mislim da bi najpre trebalo sacekati da se vidi u kom rosteru cemo uopste ici na SP, kakve partije ce ta ekipa tamo pruziti, pa tek onda da realno poredimo ovu generaciju sa onom iz 2002.

Ako se pogleda ko je kako odigrao taj turnir 2002, na nekom konstantno dobrom nivou bili su Bodiroga, Stojakovic i Jaric. Divac i Gurovic su takodje bili vrlo solidni, ali su u finalu debelo podbacili, jako je falio njihov ucinak. Tomasevic iz drugog plana davao veliki doprinos. Vujanic bio otkrovljenje prvenstva. To su neka sedmorica koja su fakticki osvojila zlato, plus donekle Koturovic, koji je odigrao utakmicu karijere u polufinalu. Sa druge strane, Drobnjak koji je ipak imao pristojnu sezonu iz NBA i od koga se dosta ocekivalo kako je odmicao turnir bio je sve losiji, da bi kljucne utakmice presedeo zakovan na klupi. Rakocevic skoro pa beskorisan, a takodje se dosta od njega ocekivalo. Radmanovic fakticki igrac manje, a posle je neko valjda pricao da je upravo on trebao da bude nas X faktor, da se dosta akcija uvezbavalo za njega. Cabarkapa poveden cisto da bi popunio broj nakon prilicno iznenadjujuceg brisanja Scepanovica iz sastava koji je prethodne sezone igrao najbolju kosarku svog zivota.

Sa druge strane, ovaj Tegijev sastav je po meni sada najrealniji Djordjevicev izbor, s obzirom da je precrtao Kalinica. Ako se ne desi nista spektakularno, na centru cemo biti jaki kao crna zemlja. Sticajem okolnosti, na cetvorci i trojci smo malo tanji, ali tu ipak imamo dva dobra igraca, a mogu i ovi sa ostalih pozicija da pokrivaju. Bekovska garnitura, pa mozda i najjaca jos od sredine devedesetih. Jasno je da ce Teo, Bogdan, Bjelica i Jokic biti prve violine, iz drugog plana sansu ce traziti Micic, Guduric, Lucic, Marjanovic i Milutinov. Milosavljevic i Raduljica kao ljudi za specijalne zadatke.

Kao zakljucak, nekako mi se cini da ako se sloze kockice, na papiru bi sada trebali da budemo jos jaci nego 2002, ali to ne garantuje nista, pa cak ni medalju. Samo jedan los dan protiv npr. Italije moze da nam sjebe sve.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5149
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby V.M. Varga » 20 Jul 2019, 22:01

veljkos161 wrote:
fontaneros wrote:Ne znam koja je racunica u pitanju, ali kvalitet je svakako tu i samim tim zasluzuju drugi sesir...

Inace, veceras je Sale u specijalu kod Sarenog :okk:

Kvalitetom da, ali rezultatima nikako...jbg , ako neko sa manje kvaliteta napravi bolji rezultat valjda zasluzuje i bolji zreb u nekom iducem ciklusu :beyond:


Pa na osnovu rezultata su i u drugom šeširu. Igrali su 1/4 OI, najbitnije takmičenje na reprezentativnom košarkaškom nivou, a četvrtfinalista na OI svakako je izmađu četvrtog i osmog mesta na evropskom nivou...
User avatar
V.M. Varga
 
Posts: 3214
Joined: 14 Apr 2018, 00:14

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby ilika99basket » 20 Jul 2019, 22:05

mekalum i gordon ne igraju, pise tegi
ilika99basket
 
Posts: 1425
Joined: 10 Aug 2017, 15:54

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 20 Jul 2019, 22:08

Je l to provjereno?
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13434
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby V.M. Varga » 20 Jul 2019, 22:10

Lowry je takođe pod znakom pitanja, imao je sitniju operaciju. Da Toronto nije osvojio titulu itekako bi voleo da im bude udarna violina, ovako mu možda i izrastu muda, tako da bi bilo bolje da i on odustane. :biggrin:
User avatar
V.M. Varga
 
Posts: 3214
Joined: 14 Apr 2018, 00:14

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests