Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 28 Sep 2021, 11:12

Što se tiče Pešića odličan potez, pozdravljam.
Žao mi je da smo Igora potrošili na ovakav način. Zasluzio je pravu šansu s A timom, a s druge strane njegove izjave i hladnokrvnost i nekritičnost nakon blamaže su me poprilično razočarale.
Olimp
 
Posts: 3332
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 28 Sep 2021, 13:52

Po meni greska, bez obzira na ranije zasluge. Covek je odavno u debelim penzionerskim godinama i mislim da ga je vreme pregazilo. Trebao nam je ipak neko mladji da se sa njim pravi plan na duze staze.
Ali u svakom slucaju, neka mu je sa srecom, pa da Pesic ponovi ranije uspehe i da me demantuje u skepticizmu.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5120
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 28 Sep 2021, 14:05

Ključ je da mu dođe Bogdan i da motiviše ostale da igraju na 110% mogućnosti. Taktika je sekundarna na reprezentativnim smotrama, pogotovo kada nemaš više od 2 meseca za pripreme.
Ne mislim da je nebitna, ali za tako malo vremena malo šta možeš da uigraš i dovedeš do automatizma, mnogo je bitnija motivacija i da podesiš da fizički pik igrača bude kada dođu eliminacione utakmice.

I odmah da izjavim za dnevnik, nemam ništa protiv da dođe Jokić i da igra, ali ako mu je pristup kao 2016, ona varijanta iz 2019 ne treba ni nama, a ni njemu.

Imamo Kiklopa koji je za evropsku konkurenciju nezaustavljiv.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32845
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 29 Sep 2021, 12:43

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34249
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 29 Sep 2021, 13:04

Lopta Bogdanu pa sta uradimo, uradimo

Cu Teodosica ce da zove...
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44308
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 29 Sep 2021, 13:12

U nekoj smanjenoj ulozi sa 10-15 minuta na utakmici boljeg igrača ne možeš da poželiš, naravno, ako ne vuče neku povredu. Plus bi bio silno motivisan da uzme zlato.

Ja npr. Bjelicu ne bih zvao pa makar nam sve četvorke bile povređene. A ni Bobija pa makar nemali centre.
Njima svaka čast za odazivanje, ali tu gde oni igraju sa značajno ulogom i minutažom odbrane nema.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32845
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 29 Sep 2021, 13:14

fontaneros wrote:Lopta Bogdanu pa sta uradimo, uradimo

Cu Teodosica ce da zove...

Eto tebe će zvati.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23570
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 29 Sep 2021, 13:31

Bogune,

Takođe. Očigledno mu je ostanak u Americi sa bilo kakvom ulogom prioritet, tako da može da bude samo jo lošiji nego u prethodne 2 akcije.

Da je došao u Evropu, mislim da bi se brzo osposobio za taj nivo košarke i da bi redefinisao svoju ulogu, pošto ono što je igrao pre definitivno više ne može.

Smailagić, Pokuševski, Kalinić, ona guzica ako nas udostoji... ima tu još par Evrokup opcija da pokrpe ako neko od pobrojanih ne bude hteo ili mogao.

Tek na Bobija ne vredi trošiti mesto. Sami su izabrali lakejsku ulogu u NBA i ne bi trebalo da bude ljutnje.

Kari je 2001-02 osvežio sastav u odnosu na Obradovićev period i mislim da će to ponovo uraditi. Zato i raduje što je ugovor do 2024., sem Miloša sigurno neće zvati ljude na koje neće moći da računa za 2-3 godine.

I da. Samo da se završi sa furanjem Last dance narativa. Patetično koliko i ona mvp skandiranja.

Edit: Hvala, fontana.
Last edited by Tegi on 29 Sep 2021, 14:04, edited 3 times in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20798
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 29 Sep 2021, 13:40

Se zna do kada je ugovor?
Nisam pronašao to...

I ja se nadam da Bobija i Bjelicu više nećemo gledati u reprezentaciji, Nemanji treba napraviti oproštaj lepo i to je to.
Imamo ko će da preuzme štafetu.

Za pozicije 1 i 2 ćemo morati da izmislimo još nekog uz Bogdana, Vasilije me još uvek nije ubedio da je taj.

Edit: amaterski zvuk na ovom prenosu.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34249
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 29 Sep 2021, 13:47

Na više mesta piše da je ugovor zaključno sa 2023. g. ali treba tu svakako uračunati i olimpijsku godinu ako se plasiramo za Pariz.

Jeste da tek treba da se plasiramo na to SP a na njemu prvi cilj treba da bude plasman na OI, znači jedno od dva najbolja mesta što se tiče evropskih selekcija (ne računajući Francusku). Videli smo i sami kako je sve to jebeno preko predolimpijskih turnira a vala vreme je i da se konačno domognemo direktno tih igara.

A na EP zna se, samo zlato i ništa više drugo, ako se to ne uzme naredne godine onda ko zna koliko će vremena i prvenstveno prilike biti za tako nešto pa se bojim da se te dve decenije posta što se tiče najsjajnijeg odličja ne produže na ko zna koliko još vremena.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 29 Sep 2021, 13:53

Tegi, mislim da si hteo da kvotujes Boguna i ovo sto je on pisao oko Bjelice :biggrin:

Inace, saglasan u vezi Belog potpuno, nema vise sta da ponudi, naprotiv...

A za Tea, jbg, veliki majstor, ali ne moze vise da pomogne (osim oko hemije u ekipi)

Svi bi ga napadali i pravili prednost, a vise ni blizu ne pravi toliku razliku u napadu

Bogdan i Vasa.

Eventualno debeli.
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44308
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 29 Sep 2021, 13:57

Prvo što ide su kvalifikacije i da vidimo kog sve planira tu, za prozore.
Mislim da bi trebao da se baci fokus na poziciju 4, tu smo najtanji, pre svih na Smailagića, on ima realnu šansu da bude glavna četvorka i kada se svi skupe.
Pored njega, videti koliko se može dobiti od Ilića, kakav će biti razvoj Pecarskog, konačno deluje da mu se igra košarka, ako ništa drugo. To su 3 igrača 2000 godište, bila bi šteta da se nijedan ne nametne kao reprezentativac za EP.
Jovića obavezno zvati na okupljanja, mada on je više 3 nego 4
User avatar
Bogun
 
Posts: 32845
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 29 Sep 2021, 14:06

Mi nikako da naučimo od Španca, Francuza... Ako je igrač star i nije više kao nekad ne treba ga otpisati nego mu treba promijeniti ulogu i da pomogne u kapacitetima u kojim može.

Što se tiče Bobija tu nije problem godina nego njegovog stila igre, on po meni nikad nije ni trebao da ima neku ulogu u reprezentaciji a od kako je postao NBA klovn velika je smetnja.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23570
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 29 Sep 2021, 14:13

Ćoba wrote:Mi nikako da naučimo od Španca, Francuza... Ako je igrač star i nije više kao nekad ne treba ga otpisati nego mu treba promijeniti ulogu i da pomogne u kapacitetima u kojim može.


To je tačno.

Ali kada postane štetočina, a klupska karijera mu i dalje ide nizbrdo, nema tu mesta za previše razmišljanja.

Osnovni problem sa NB i BB, kao i Raduljicom je što oni žele da igraju za reprezentaciju, za razliku od ovih mlađih. Tako da u tom slučaju jedan otkaz i jedna povreda znači vođenje ili deteta ili turiste.

Sećam se SP 2014., kada je Sale pre okupljanja precrtao Mačvana i Savanovića, jer je planirao da mu Novica bude back up 4 i nije hteo da vodi na pripreme iskuskne igrače koje je planirao da otpiše. Kada je Novica otkazao, nije hteo da ih zove i putovao je Birčević.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20798
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 29 Sep 2021, 14:14

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2021&mm=09&dd=28&nav_id=1929143

"Smatram da je kada se priča o saradnji o KSS i Igora Kokoškova obostrano propuštena prilika. On je mogao da bude dugotrajno rešenje na tom mestu. Ima je taj potencijal, pre svega mlad je čovek. Koji ima mnogo iskustva i znanja. Žao mi je što se saradnja završila na takav način. Pešić je veoma dobro rešenje, jer svi smo upoznati da je vrlo teško voditi klub Evrolige i reprezentaciju. Selekcija Srbije treba da ima takvo ime i autoritet", rekao je Vujošević za portal Bhbasket.

"Pešić je u toj situaciji, u životnoj dobi, obezbedio je u svakom smislu svoju egzistenciju. Nije neko ko će da trči za prvom ponudom u Evroligi. Pešić, bez obzira na godine jer one nisu mera, poznavajući ga, znam da će sa potpunom energijom posveti radu u Savezu. Neće to biti samo rad na terenu već tokom cele sezone u smislu kontakta sa igračima. Potom organizacije turnira, rada sa mlađim selekcijama. Po svojoj priprodi neko je ko želi da sve to kontroliše. Po mom mišljenju zaista jako dobro rešenje".

Vidim sad na mocartu da je do 2024. godine ugovor.

Znamo li saradnike selektora?
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34249
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests