Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 21 Jun 2019, 22:14

Lakerit wrote:Аустралија није ништа слабији тим од Србије, штавише.

Nije, barem zasada.
Po imenima smo već tu negde.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20756
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 21 Jun 2019, 22:17

Ne igraju imena.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23512
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 21 Jun 2019, 22:17

Ja mislim da ih deremo u eliminacionoj fazi kao sto smo ih na OI. Sto se tice i imena, mislim da imamo bolja.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 21 Jun 2019, 22:41

Slavisak wrote:Ja mislim da ih deremo u eliminacionoj fazi kao sto smo ih na OI. Sto se tice i imena, mislim da imamo bolja.


+1
Proci ce opet isto ako se sretnemo
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8861
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 22 Jun 2019, 08:50

Наравно да Аустралија, Канада, Француска, Грчка, Литванија, Шпанија могу бити жестоке препреке али ако се поклопи све како желим немамо потребе да било кога плашимо.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17021
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 22 Jun 2019, 11:34

Oni trebaju da se plase nas. Jer smo igrački poslije SAD najjača reprezentcija.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8553
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 22 Jun 2019, 17:10

U kom univerzumu je Australija tu negde sa Srbijom po kvalitetu?
Srbija je jaca za klasu.
Najveci protivnici mogu biti Francuska i Spanija. Francuzi su strasno talentovana ekipa i imaju savrseno komplementarne igrace. Ukoliko nadju hemiju i Kole bude manje los nego inace, mogu biti strasno nezodgni.
Spanci imaju ogroman broj kvalitetnih igraca.
Rubio, Rodrigez, Ljulj, Abrines, Rudi, Mirotic, braca Hernangomez i Mark Gasol kao stub ekipe. Imaju veliki broj iskusnih, premazanih i sampionskih igraca.

Sto se USA tice ovo im je neki treci tim. Realno smesan u odnosu na timove od 2006. do danas.
Imaju tri krem igraca, ali ostatak cine ne bas poverljivi igraci, naročito ne u smislu igranja po FIBA pravilima.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tufi » 22 Jun 2019, 17:18

Ljudi nemojmo Bogdanovica molim vas, ne bih dao jednog Bogdana za 10 Bojana, tolika je razlika u kvalitetu i u mentalitetu da je to strasno
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 22 Jun 2019, 17:40

Za mentalitet ne znam, ali “ tolika razlika u kvalitetu “ izmedju Bogdana i Bojana ?
Cak i sa velikom dozom subjektivnosti to je preteska kvalifikacija.

Bojan je igrac koji je bio medju nosiocima ( ako ne i kljucni igrac Pejsersa nakon povrede Oladipa ) koji su Indijanu odveli do play off-a.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby bezvezarije » 22 Jun 2019, 17:54

Jebeš Australiju. Mi trebamo gledati evropske reprezentacije da budemo u top 2 za olimpijske.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1874
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tufi » 22 Jun 2019, 18:21

Boklonski da ja ne bi bio subjektivan, eto ti mozes pitati Turke navijace Fenera, bila je skoro neka Anketa i jedno 95 % Turaka reklo da je Bogdan bolji.

Bojan nema apsolutno ni jedan jedini kvalitet na iznad prosjecnom nivou osim suta i to iskljucivo iz spot ap pozicija.
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 22 Jun 2019, 18:29

Pa i to je vezano za uspeh koji su ostvarili kad je Bogdan bio u ekipi, a koji Bojan nije mogao da donese iz prostog razloga sto je igrao za Fener u momentu kada se gradila ekipa, a ne u njenom prajmu sa Judom, Slukasom, Veselim.
Tako da je opet subjektivno.

Bojan ima odlican sut, i to nikako samo iz spot ap situacija. Odlicno sutira iz driblinga i iz kretnji, ima izuzetnu igru ledjima za spoljnog igraca, verovatni evropski igrac sa najboljom ledjnom tehnikom za spoljnog igraca, dobar je i skakac sa pozicije tri.
Sut i igra ledjima su mu na visem nivou od Bogdana, dok je Bogdan jaci u organizaciji, pregledu i pasu.
Ali mislim da ne stoji da je izmedju njih dvojice “ tolika razlika “ u kvalitetu, a jos manje da je igrac koji je vukao NBA tim do play off-a samo obican spot up suter.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tufi » 22 Jun 2019, 19:14

ispasce da ih je sam uveo u taj PO.

Dodao bih da je Bogdan bolji I u napadanju koša, I ispade da je bolji u 4/5 stvari koje su vazne za pozicije koje igraju, svjestan si I ti da post ne igraju skoro ni malo.

Bojan sutira odlicno iz driblinga? On ne moze mene da izbaci driblingom, tj ne moze da stvori poziciju.

Da ne pričamo o mentalitetu, ali I to je subjektivno očigledno

Ponoviću ne bi mijenjao jednog Bogdana za 10 Bojana
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 22 Jun 2019, 19:20

Nije sam, ali je bio kljucni igrac u vodjenju Indijane do play off-a.
Ja ne znam kako spot up igrac moze da daje blizu 20 poena prosecno u NBA ligi i da bude glavni igracu u vodjenju svoje ekipe u play off ?

Meni je Bojan bolji, konstantniji i sigurniji napadac. U kojih 4-5 stvari ? Bojan dosta cesto igra na postu, radio je to i u Evropi. Nema beka koji moze da ga brani na postu. Bolji je suter od Bogdana. Po meni, bolji i kompletniji napadac.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 22 Jun 2019, 19:30

Ne procjenjuju se igrači po nekim odvojenim kategorijama, tako bi mogao da kažeš da je Teodosić bolji u šutu za 3 i dodavanju nego Lebron, a ovaj u napadanju obruča, i šutu sa poludistance, pa su vjerovatno tu neđe...

Posmatrajući igrače kao cjelinu, Bojan je meni za klasu iznad, makar po ovome što je pokazao do sada.

Igra sa mnogo samopouzdanja, zna da povuče kad treba, ne plaši se odgovornosti, a u odnosu na Bogdana je i statistički mnogo efikasniji.

Ne mislim da je razlika u talentu, siguran sam da nije, ali kod Bogdana i dalje vidim nepotrebnu impresioniranost NBA ligom, grimase i glupiranja nakon svake trojke, a kod Bojana vidim čisti profesionalizam. :beyond:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13359
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests