Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 28 Nov 2021, 21:45

Bolje i gubiti od Belgije , Austrije ,nego naturalizovati Amerikance..


Bolje da nam i crnje igraju kvalifikacije za SP, nego da se na kraju ne plasiramo na zavrsni turnir... :roll:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5135
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Гроф Тинторето » 28 Nov 2021, 22:00

Panter, Dzenkins ovako na prvu. Ima li jos neki, cenim da mozemo petorku da sklopimo
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31911
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 28 Nov 2021, 22:02

Pejdž haubica

Nelson, ako još pika basket
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34253
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Milutinov Tata » 28 Nov 2021, 22:27

Nekada davno, krajem '80 nasi u kvalifikacijama za EP izgubli u Pazarciku od Bugara nesto bas ubedljivo i digla se kuka i motika. Jos su Bugari tada bila kao neka pristojna selekcija. Sad su nam ovakvi porazi postali nova "normalnost", tako da i nije nesto strasno, malo se iznerviras i idemo dalje. Kada odemo na SP niko se nece ni secati ovoga, pa cemo u nekom novom ciklusu opet kroz trnje do zvezda :biggrin:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 28 Nov 2021, 22:31

Samo sto se tada znalo da cemo 100% ici na taj zavrsni turnir.
Sada se to ne zna. Mi smo prosla dva ciklusa cvikali do zadnjeg kola da li idemo ili ne.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5135
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 28 Nov 2021, 23:03

Nije toliki problem za EP gde od 4 tima 3 idu dalje i samo ta jedna faza takmičenja ali donekle je ovo problem za SP gde od 6 timova iz druge faze 3 idu na SP. Može se vrlo lako desiti na kraju da i Srbija i Letonija i Grčka i Turska imaju po 8-4, pa što da ne i Belgija da ima taj skor pa odlučivaće razni krugovi i ostale zajebancije ali još je rano za takve kalkulacije. Taj zadnji prozor ako nam donese pobedu u Rigi (mi u ''najjačem'' sastavu smo jači nego oni u ''najjačem'' sastavu) onda smo Letonce otpisali i jednom nogom smo na SP a ako pred EP u takođe skoro pa najjačem sastavu dobijemo recimo na strani Grke ili Turke što je itekako moguće i onda smo gotovo pa završili posao. Naravno, ako, sve ako, ako nam zapadne u gostima jedna od te dve ekipe u prvom prozoru drugog ciklusa a jači smo i od jednih i od drugih sve i da su oni kompletni. Bolje čak Turska na strani nego Grčka možda sa Janisom...a sigurno će taj prozor krajem avgusta i Srbija i Grčka i Turska dočekati u ful sastavima sa igračima koji će posle toga odmah na EP.

Suma sumarum, ako krajem juna i početkom jula budemo imali gotovo sve relavantne evroligaške igrače plus Bogdana i možda još nekog iz NBA (ne računam onu ________ iz Sombora) pobeda u Rigi je itekako i moguća i ostvariva i onda je ogroman deo oko plasmana na SP obavljen. Taj meč je 30.6.

A što se Bugara tiče pa dva puta ''tukoše'' Letonce i odoše na EP a neviđena su kanta od reprezentacije. Jednom pola koša i jednom na produžetke protiv kako ih mnogi nazivaju Latvijaca i baš ih briga.

Znači, narednih koliko dođe...7 meseci smo mirni što se tiče kuknjave :lollol: ali dobro, ima i ta Slovačka, možda se nekome od nje već diže kosa na glavi ili ''skidaju gaće'' :laugh:
Last edited by Bogun on 28 Nov 2021, 23:05, edited 1 time in total.
Reason: Aj bez ovoga...
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 28 Nov 2021, 23:22

Sve se svodi na bajanje u principu, a pogotovo za ovaj drugi krug. Kada igramo sa Turskom i Grčkom, da li nam uleću u najjačem sastavu ili u sličnom kao u ovom prozoru, itd, itd.

Mi smo neuigrani i to je fakat, bićemo i kad dođu bolji igrači, ali tada ćemo bar imati rutinere u reprezentaciji. Sada ih nemamo, mislim imamo Tea, ali on je doživeo pomračenje uma posle prekida utakmice...

Prvi korak treba da nam bude da imamo 2:0 protiv Slovaka u februarskom prozoru i time skor posle 4 kola od 3:1.
Ovaj sadašnji roster stvarno ne bi smeo da imao problema na tim utakmicama (10+ razlike bez problema), mada što se mene lično tiče, nek bude i kroz iglene uši u obe, neću se buniti.

O trećem prozoru je baš daleko razmišljati, mislim daleko je i drugi, ali je treći baš daleko... ko živ ko mrtav do tada. :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32889
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 29 Nov 2021, 00:07

Jako važna stvar u februaru je da Grci ili Turci dobiju ove druge u oba meča. To bi nam mnogo odgovaralo. S druge strane bilo bi sjajno da Letonija kiksa u Belgiji, iako sumnjam.

Iduća ključna stvar je taj prozor u junu. Ako dobijemo u Rigi mi smo jednom nogom u Filipinima. Ne mora baš nominalno najjaci tim ali dovoljno je Euroligaši (Vasa, Luča, Kalinić, Milutinov) plus recimo Bjelica kakav je takav je i Boban Marjanović. Sa Bogdanom čak mislim da to lagano dobijamo.
Debelog ne računam on je završio sa reprezentacijom.

I onda je važno s kime igramo u septembru. Ne bi valjalo sa Grcima jer je Janis najavio nastup na EP, dakle vjerujem i u kvalifikacijama koje su neposredno prije. Tad je i za nas najrealniji najbolji tim. Idealno bi bili Turci u Istanbulu, s najboljim ili skoro najboljim timom ih tamo tučemo dosta su oni pali. Čak nam s Grcima i Turcima odgovara da igramo s najgorim rosterima jer su njihovi još gori :)

Ali generalno ključna stvar za budućnost. OK nemamo euroligaše kad se igra Euroliga, sve 5. Ali ono kolo iza moraju svi doći. Toko Shengelia dolazi svaki meč makar i par sati nakon Eurolige. Da smo danas imali bar 2 igrača rijesili bi pola briga oko plasmana. Protiv Slovaka svakako ne trebamo nikog.

Ogroman kiks onoga ko je procijenio da nam ne trebaju bio to Kari, savez...cijenu smo platili.

SrbinPG, Dexi i ja stalno upozoravamo a vi se sprdate.

Na kraju naglašavam da vjerujem da idemo na SP ali moramo ozbiljnije ubuduće.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 29 Nov 2021, 00:19

Zaboravio sam dodati- po meni u kvartetu mi, Letonija, Grčka i Turska najjači tim ima Letonija. Naravno govorimo o timovima u ovim prozorima bez EL igraca. Tako da ocekujem da oni dobijaju i Grke i Turke, naravno ovisno o rasporedu.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 29 Nov 2021, 00:58

Olimp wrote:SrbinPG, Dexi i ja stalno upozoravamo a vi se sprdate.


Koga upozoravate?
User avatar
Bogun
 
Posts: 32889
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Noodles » 29 Nov 2021, 01:56

Srecom da Petrusev nije zavrsio u Partizanu, covek je free basket ubedjen da je Bogom dan. Jedino je valjda samo Zagorac umisljenija glava. Senilni Pesic pogledom po klupi trazi Zarka Varajica a Balsa mu ispred nosa. Svaka cast na svemu, ali mislim da sa njim nemamo sta da trazimo u buducnosti. Ne verujem da mu se vode bas samo kvalifikacije.
TRI POENA, TRI POENA... NEMOJTE SE LJUTITI ŠTO SAM ZAĆUTAO ZA TRENUTAK...
User avatar
Noodles
 
Posts: 1177
Joined: 06 Jan 2014, 13:29

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 29 Nov 2021, 02:46

Сомборца се не смијемо одрећи, и надам се да ће жељети да се искупи и играти ово љето. Мада није први ни последњи који није играо неко љето. Немамо ми луксуз никога да се одрекнемо.
@noodles
То је озбиљан можда најозбиљнији проблем јер ми немамо врхунског тренера осим Жељка а он са репком 2005 завршио . Имамо добре тренере али не врхунске. Од 18 клубова у ЕЛ имамо само једног тренера а ни у ЕК немамо баш много . Сале Ђорђевић је велико име и на то име и ауторитет је урадио велике ствари, као Пикси у фудбалу. Сале је изгорио и мислим да скоро не би ни водио репку.
Кари није онај што је био прије 20 година, али опет кога смо могли узети, можда Лукића који је преузео Русију, а питање били и он био решење.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17041
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Fratelo » 29 Nov 2021, 07:45

Lester Bo wrote:Jača je naša reprezentacija od Turske i Grčke kako god da okreneš.

I kada igraju najbolji nama i njima i kada ne igraju.


Tipicni srpsko potcenjivanje protivnika i precenjivanje samoga sebe.

Nista bolje nisu nase vedete igracki od onih momaka sto igraju tursku ligu. Cak se ovi njihovi makar trude, ne znaju ali se trude.

Nama 90% rostera ne zna a tripuju bitnost.
User avatar
Fratelo
 
Posts: 18130
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 29 Nov 2021, 08:07

Hajzenberg wrote: ali dobro, ima i ta Slovačka, možda se nekome od nje već diže kosa na glavi ili ''skidaju gaće'' :laugh:


Bila je i ta Austrija, Gruzija u Pioniru pre dve godine, velesila zvana Svajcarska, Italija letos u Pioniru, juce Belgija...
Sa ovakvim sastavima, vise se nigde ne moze unapred ici po principu "lako cemo".
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5135
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Sir Oliver » 29 Nov 2021, 09:49

Naravno da je vazno ko igra, ali je jos vise vazno kako se igra. Nas su u 4/4 prodali upravo igraci koji su nas "castili" prisustvom: Teo i Petrusev. Teo je bezveze silovao napred a potpuno nestao pozadi, dok se Petrusev nije snasao na fizicki cvrscu i agresivniju igru njihovih centara. Dakle, nije samo stvar u imenima...
"SPORT POSTOJI DA BI PRAVDA POBEDJIVALA"
User avatar
Sir Oliver
 
Posts: 4659
Joined: 20 Sep 2013, 10:16

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests