Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 22 Aug 2019, 21:26

A sad, uvek se moraju imati u vidu i sastavi drugih ekipa i druge okolnosti. Za vreme drugog Dudinog mandata mi objektivno nismo bili po kvalitetu igraca prva evropska ekipa kao sto smo danas, pa su zato merila toga sta je uspeh razlicita. Da su nas 2010 Spanci izbacili u cetvrtfinalu, to realno ne bi bio neuspeh. Ako nas sada ne daj Boze u cetvrtfinalu izbace Rusi, Argentinci ili ko vec, to ce naravno biti veliki neuspeh.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5133
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radovan III » 22 Aug 2019, 22:27

Sutra je prva od tri preostale pripremne utakmice.Daj Bože da se niko ne povrijedi.To je najvažnije.Ako u košarci postoji nešto nepotrebno onda je to ova utakmica protiv Italijana.Oni će igrati bez Galinarija,Datomea i možda opet bez Heketa.Sva trojica će biti u petorci u trrćoj zvaničnoj utakmici.Ne kažem da Sale sa ovolikim utakmicama protiv Italijana hoće malo da se prsi ali ništa u taktičkom smislu sutrašnja utakmica neće donijeti.Ali to je manje važno.Bitno je samo da se niko ne povrijedi.
Radovan III
 
Posts: 89
Joined: 30 Apr 2019, 21:59

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 22 Aug 2019, 22:33

Apsolutno. Pogotovu u stanju u kome se nalazimo, gde se vec zna kojih 12 igraca ce igrati na turniru.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5133
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Admiral » 22 Aug 2019, 22:56

Imamo dve nove devojčice... Nesa Ilić i Simon su ponovo postali očevi.
Da ne prodje ne zabeleženo... Nije mala stvar.

Sto se turnirnira tiče samo da ostanemo citavi...pogotovo da preživimo Novi Zeland....

....I da nas obraduju vesti o Teovom oporavku :D
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 22 Aug 2019, 23:58

Brate, Simon dobio sina a ne cerku :biggrin: ...nego, kako kod Jokicevih konja, ima li neke nove zdrebadi :biggrin:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 23 Aug 2019, 09:04

Danas, u 13:30, Srbija vs Italija, Arena sport 1
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44329
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Puta Tapar » 23 Aug 2019, 10:02

Vidim igramo svaki drugi dan, verovatno da se uđe u ritam za grupnu fazu inače ne vidim čemu ova World Series sa Italijanima.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Charles Barkley » 23 Aug 2019, 10:28

veljkos161 wrote:Brate, Simon dobio sina a ne cerku :biggrin: ...nego, kako kod Jokicevih konja, ima li neke nove zdrebadi :biggrin:

Dodji u Sombor, na hipodrom, tu ces sve saznati :biggrin:
User avatar
Charles Barkley
 
Posts: 933
Joined: 02 May 2011, 01:15
Location: Gde god ti da igras...

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 23 Aug 2019, 12:08

Nadam se samo da ce i jedni i drugi ovu utakmicu shvatiti kao najobicnije sparingovanje.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23583
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 23 Aug 2019, 12:11

Kao što rekoh potpisujem 0-3 (iako ne znamo kako mozemo izgubiti od Zelanda) ako nema povreda.
I pred Indy smo izgubili zadnja 3 meča.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JNA » 23 Aug 2019, 12:20

User avatar
JNA
 
Posts: 8823
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dexi » 23 Aug 2019, 14:30

veljkos161 wrote:
Dexi wrote:Kad se prica o Dudinom mandatu u periodu 2009-2013,treba imati u vidu u kakvom je momentu preuzeo nacionalni tim.Nasledio je drugorazrednu reprezentaciju ,daleku od vrha evropske kosarke,razbijen kult reprezentacije I godine neuspeha I poraza.I Ono najvaznije nasledio je gomilu talentovane dece osvajace medalje u mladjim kategorijama.Novica 86 god.,Tepic,Teo 87,Radulja,Bobi,Keselj,Markovic,Macvan clanovi ekipe sampiona sveta 2007 u Novom Sadu .E sad m vidite kakav je rizik preuzeo Duda,da sve sto je postigao degradira.Kao sto se Zeljko degradirao katastrofama 2004,2005,Sakota 2006.Krenuo je od nule sa ekstra mladom ekipom,zeljnom dokazivanja I za dve godine ponovo vratio ekipu u sam vrh evropske I svetske kosarke.gde smo I sada 2019.Treba znati da je 2011 bio najjaci turnir ,sve nbe zvezde su dosle da igraju za svoje timove jer je bio kvalifikacioni za oi 2012.Francuzi sa Parkerom,Dijaom,Batumom,jos 6-7 nba igraca,Novitcki,Spanci u najjacem sastavu,Kirilenko,Italijani sa Barnjanijem,Belinelijem,Galinarijem.Nazalost povrede Novice,Rasica I Tepica je dovelo da se ostvsri neuspeh I ne odemo na oi Mada recimo Makedonci su uspeli da budu cetvrti.Duda je hteo da ispravi to osvajanjem medalje 2013,Ali opet povrede,I losa sreca su kumovali neuspehu,Ali I tada jako mlad tim Dudi kapa dole za sve sto je uradio.2014 Sale je ponovo uspostavio principe,vratio kult I naboj I uz Malo srece postigao neverovatne rezultate ,iznad ocekivanja,jedino sto nedostaje je zlato.ali dobio je vec formiranu okosnicu,I nekoliko mladih igraca u usponu.Da je recimo Sale postao selektor 2007 jasno je da bi jako tesko uradio nesto.

Ali vidis , mnogo Srbalja spocitava Saletu zato sto je izgubio od Slovenije sa onim sastavom i sto bar jednom nije dobio Amerikance u nekom od ona 2 finala :laugh: ....mnogo smo nerealni....

Svako ko kaze nesto lose o Saletu za ovaj selektorski period je u najmanju ruku neposten I zlonameran.Isto mislim I za Dudin period .Zamerati Saletu poraze u finalu je smesno.Protiv dream timova nije ni imao sanse nikakve,a 2017 je falilo I Malo srece,snage,a I Slovenci su igrali kao ludi.Uspeh iz 2017 je ogroman I trenutno po meni njegov najveci trenerski rezultat,jedino ostaje zal ako ova ekipa ne osvoji neko zlato,jer im to jos nedostaje.Duda I Sale svako je na svoj nacin doprineo povratku Srbije tamo gde nam je I mesto ,a to je I vrh.Naravno I Moki zahvalnost jer je prvi ludacki gurnuo 7-8 klinaca u prvi Tim 2007 Kada je dozivljen krah.
Dexi
 
Posts: 17159
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 23 Aug 2019, 14:38

Ни мало ми се ово не свиђа ако изузмемо повреде превише је то добро.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17037
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dexi » 23 Aug 2019, 14:44

Jos jedna pobeda,7:0 imamo na pripremama,e sad Dal je dobro biti ovako dominantan na pripremama ne znam.Sa jedne strane moze da im ulije jos vise samopouzdanja,a opet da se ne opuste previse jer CE utakmice na prvenstvu izgledati drugacije .Raduje sto su igraci Sami na kraju reagovali I bez nekih timeouts se izborili sa ovakvom situacijom.Delujemo bas mocno,a najjace je sto imamo neverovatnu sirinu.Danas je recimo Jovic resio,protiv Grka Bogdan,Litvanaca,Beli I Joka.Gudura koji uvek moze da pogodi odlucujuci sut,Vasa isto resavao za efes.Milutinov deluje impozantno u zastiti reketa ,a I u napadu isto.Luca I Simon mogu pre svega defanzivno pomoci .Ne treba se ljutiti na Bobija,Radulju I Bircu her ipak su oni 10,11,12 igraci u timu I tesko da ce imati neku ulogu na prvenstvu.Ako ima sanse da Teo dodje na prvenstvo makar 1 Posto ,ja bih ga uvrstio na spisak.
Dexi
 
Posts: 17159
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 23 Aug 2019, 14:51

A umesto koga onda Tea ? Radulja je jelte siguran i onda moras umesto Birce...a to znaci da vodis samo jednu cistu cetvorku, koju pritom Sale po svemu sudeci planira i za varijantu na trojci ...ja bi vrlo rado Tea vodio kao tog dvanaestog igraca umesto Radulje i da ne zaigra ni minut ako ne moze, samo da bude deo eventualnog uspeha...kome bi i samo njegovo prisustvo verujem doprinelo...i opet kazem, Radulja ne sme na terenu da ima vecu ulogu od Bobija...na klupi moze, u svlacionici moze...ali na terenu ne sme :beyond:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 89 guests