Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 20 Aug 2019, 22:17

Statista wrote:
Pit Bull wrote:Ne, nego sumnjaj u Sasu Djordjevica. Posle svega.

Sve i nekako, ali njegov moral i odluke dovoditi u pitanje je suludo.


U sportskom i stručnom smislu ne sumnjam nikada, zato i želim da verujem da precrtavanje Kalinića ima isključivo sportske razloge, sve ostalo o čemu se špekuliše je nedopustivo.
Nema mesta za politiku u reprezenatciji ali je svaki igrač građanin koji ima pravo na politički stav i mišljenje bez obzira na to kakav je i da li se sviđa selektoru ili navijačima.

Pa ako ti verujes da je iskljucenje Kalinica stvar igrackih kvaliteta , ________________ od onih koji veruju da vodja nece priznati Kosovo i bez toga uci u Evropsku uniju i napraviti od ovog rugla prosperitetnu drzavu :beyond:
Last edited by AirBall on 20 Aug 2019, 22:21, edited 1 time in total.
Reason: Bez ovakvih stvari
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 20 Aug 2019, 22:18

@Bolkonski Pisao je kako treba da se dozvoli glasanje, zbog toga su bili u raspravi, ali nisam vidio da je ikada dao svoje mišljenje o tome za koju opciju treba da se glasa.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13417
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 20 Aug 2019, 22:29

Pa dobro, mislim da je na osnovu takvih komentara i maloj deci jasno sta misli, a bio je u reprezentaciji koja je osvajala najvaznije trofeje.
Teska je nebuloza pricati o tome kakve politicke stavove ima svlacionica i dovoditi to u vezu sa hemijom. Pa hemiju pre moze da narusi Jokicevo napustanje reprezentacije pred finale Akropolis kupa zbog jahanja konja u Somboru, nego to da li ce svi igraci imati ista politicka misljenja.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radovan III » 20 Aug 2019, 22:42

Ja ne znam kakav je Kalinić čovjek.Da li je prgav da li je kriv za sve konflikte koje je imao u životu.Ono što znam je da je najbolji odbrambeni igrač Srbije,da je uvijek davao sve od sebe za reprezentaciju. Što se tiče izjave koju je dao...Da li u Srbiji još neko misli kao on?Da li je razočarao baš sve igrače i to u tolikoj mjeri da ga zbog te izjave ne žele u reprezentaciji? Ali pustimo sada to.Kalinić i Nedović su prošlost.Ako se ostvari rezultat to će i ostati.Mnogi će u tom slučaju veličati taj potez Đorđevića i to a i odlazak na skup povodom Košara i vođenje djece sa Kosova na turnir u Grčku i isticati da je to jačanje timskog duha.Ako ne bude rezultata isti ti će Đorđevića proglasiti neznalicon,političkim manipulatorom koji degradira ljude zbog stava o svakodnevnim pitanjima,čovjeka koji je zarobljen u prošlosti.Čak će i vođenje djece na turnir proglasiti manipulacijom djecom.Sale je mnogo hteo mnogo započeo.Da li će da izgura vidjećemo.Ja neću mijenjati mišljenje kako vjetar duva.Što se tiče obilježavanja na koje je vodio igrače neće to da im šteti ali neće ni da im koristi.Sa djecom sa Kosova isto tako.Kalinić će da nedostaje .Nedović zbog ovih povreda isto tako.Možda malo previše folklora u ovoj reprezentativnoj akciji za moj ukus.Ali opet,u slučaju rezultata super .U slučaju neuspjeha dići će se tolika bura da će Sale morati da odstupi.
Radovan III
 
Posts: 89
Joined: 30 Apr 2019, 21:59

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 20 Aug 2019, 22:43

Pa vidis Bolk, to sa Kosovom je malo kompleksnije u psihologiji naseg naroda nego neko " obicno" politicko misljenje i pitanje.....sto se tice odgovora Statisti, zajeba me Air, gubi se malo poenta ovako :biggrin: ...svakako, ne razumem da nego sebe moze da ubedi da je Karina sklonjen zbog igrackih kvaliteta, a sa druge strane ne kapira kako ljudi sa Kosova, uprkos svemu glasaju za firera......
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Admiral » 20 Aug 2019, 22:47

Bolkonski wrote:Teska je nebuloza pricati o tome kakve politicke stavove ima svlacionica i dovoditi to u vezu sa hemijom. Pa hemiju pre moze da narusi Jokicevo napustanje reprezentacije pred finale Akropolis kupa zbog jahanja konja u Somboru, nego to da li ce svi igraci imati ista politicka misljenja.


Ne mora da ima veze sa bilo čime.....dovoljno je da se zbog takvih stavova ne može da ispoštuje plan priprema reprezentacije, kao što je ovde slučaj.
Nista vise od toga....
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Statista » 20 Aug 2019, 23:02

veljkos161 wrote:Pa vidis Bolk, to sa Kosovom je malo kompleksnije u psihologiji naseg naroda nego neko " obicno" politicko misljenje i pitanje.....sto se tice odgovora Statisti, zajeba me Air, gubi se malo poenta ovako :biggrin: ...svakako, ne razumem da nego sebe moze da ubedi da je Karina sklonjen zbog igrackih kvaliteta, a sa druge strane ne kapira kako ljudi sa Kosova, uprkos svemu glasaju za firera......


Momci, nisam ja od juče, nisam rekao da "verujem" da je Kalinić isključen iz sportskih razloga nego da "hoću da verujem" a to je ogromna razlika. Iz poštovanja prema Đorđeviću jednostavno ne želim da verujem da je isključio reprezentativca iz političkih razloga jer je to mnogo loša stvar.

Ako to bude postalo pravilo onda smo otišli u q krasni.
OSVOJILI SMO SVEEEEEEEEEE
User avatar
Statista
 
Posts: 5225
Joined: 15 Mar 2011, 00:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 20 Aug 2019, 23:09

Moram da odem da čitam postove o Đorđeviću kada je izgurao Micova sa terena.

Ako se sada posle četiri polufinala i tri srebrene medalje ovoliko sumnja u svaku odluku, šta li je bilo tada?

Plus poveo 6 ABA igrača, 2 povređena... praktično krenuo na prvenstvo sa Bjelicom, Markovićem, Raduljicom i Štimcem.

:popcorn:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32872
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby druga generacija » 20 Aug 2019, 23:20

My 50 cent:
- Nedovic ni pre ni posle povreda nema mesta u ovoj reprezentaciji. Ne pruza nista sto bi dao neki novi element nasoj igri, a ono sto on radi, rade drugi bolje. Mislim moze se on vodit kao 11, 12 igrac, ali i zato ima bolje.
- Kalinic naravno igracki ima mesta. Ali je ideja Djordjevica ocigledno bila da ne deli uloge i minute izmedju njega i Lucica, nego da Lucic bude tu glavni. A da su za sporedne uloge Simon,... bolji nego Kalinic.
druga generacija
 
Posts: 689
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby druga generacija » 20 Aug 2019, 23:21

Sa povredom Gagija svima bi nam bilo lakse da imamo Kalinu nego Bircu, ali ako ide po planu Birca ce mahat peskirom u vaznim momentima. Tako i da nije veliki hendikep sto Kalina nije tu.
- ko stvarno za koncepciju nedostaje je Gagi. On bi bio taj dodatni osigurac. Da je on tuj diskusije o Kalinicu i Nedovicu ne bi imali nikakog smisla.

I za kraj niko nezna tacno zasto Kalinica nema na spisku (ja mislim iz kosarkaskih razloga, drugi zbog Kosova, treci zbog njegovog karaktera). Tako da mislim da ovo nagadjanje oko Kosova ili neceg treceg nema previse smisla osim da nam ubije malo vremena.
Inace su i Pique i Xavi iznosili separatisticke stavove, zbog kojih su Spanski desnicari trazili izbacivanje iz repke
druga generacija
 
Posts: 689
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 20 Aug 2019, 23:23

Ukratko, kada dodju oni bitni mecevi, odlucujuci u nokaut fazi, 27-30 minuta ce izneti Bogdan, Bjelica i Jokic. To je jasno kao dan. Imas Micica i Jovica da podele po 20, centara dovoljno da izrotiras sve visoke pozicije...

Samo da nas povrede zaobidju na turniru, povredi li se neki plej ili Bogdan, jebali smo jeza u ledja.

Ovako imas Lucica i Simonovica na 3, sasvim je to okej, u odlucujucim mecevima se rotira 7-8 igraca, ne 12. Do tada se lako rotira.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58248
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 20 Aug 2019, 23:39

Bogun wrote:Moram da odem da čitam postove o Đorđeviću kada je izgurao Micova sa terena.

Ako se sada posle četiri polufinala i tri srebrene medalje ovoliko sumnja u svaku odluku, šta li je bilo tada?

Plus poveo 6 ABA igrača, 2 povređena... praktično krenuo na prvenstvo sa Bjelicom, Markovićem, Raduljicom i Štimcem.

:popcorn:


Vensan Kole uzeo dve bronze, srebro i zlato, pa mu niko ne veruje :beyond:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 21 Aug 2019, 00:26

Statista wrote:Momci, nisam ja od juče, nisam rekao da "verujem" da je Kalinić isključen iz sportskih razloga nego da "hoću da verujem" a to je ogromna razlika. Iz poštovanja prema Đorđeviću jednostavno ne želim da verujem da je isključio reprezentativca iz političkih razloga jer je to mnogo loša stvar.

Ako to bude postalo pravilo onda smo otišli u q krasni.

Pa nisu jedini razlozi sportski/politicki, vec mogu biti i prosto- ljudski....milion internih sukoba iz jos vise od milion razloga mogu biti uzrok...na kraju krajeva, i oni su ljudi i nisu time sto su sportisti liseni sposobnosti da se posvadjaju...Kalina stvarno i odaje utisak loseg coveka, kako je Air spomenuo da ga se opisuje u odredjenim krugovima :beyond:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 21 Aug 2019, 00:39

Dovoljno je odgledati finalnu seriju iz 2015. godine i biti potpuno nacisto o njegovim ljudskim kvalitetima.
Jedno je izvrsavati prljave zadatke koje ti je postavio gazda, a drugo uzivati u tome. Ima velike razlike izmedju prljavih i pokvarenih igraca.
E, sada, to se o njemu kao nije znalo na 2014., 2015. i 2016. godine, pa je odjednom stiglo prosvetljenje ? Znalo ze odlicno, ali je rezultat bio visi cilj i zarad tog cilja je svako dao odredjenu zrtvu. Sada je tu Lucic, igrac slicnih karakteristika kao Kalinari, pa ze Djordjevic malo osilio. Videcemo da li ce ga to kostati, s obzirom da ma sta mislio o Kalinariju, decko to sto zna da radi radi odlicno i ima petlju za velike utakmice, a na SP-u je svaka velika.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 21 Aug 2019, 07:26

Ali sto je izaslo jedno 17 pesama o reprezentaciji u poslednjih par dana.. :lol2:

Videli kako su ovi iz tehacea dobro prosli s onom "igraj i pobedi", pa bi sad svi da omaste brke
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44329
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 89 guests