Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 02 Apr 2021, 07:40

Mene ne kopkaju sada potencijalnih 12 koji ce nastupati, koliko strucni stab ili konkretnije: onaj koji ce u njemu da upegla odbranu. Ne sumnjam da ce Igor pronaci najbolji recept/postavku u ofanzivi, ali za ovi drugo jos sam u nekoj mjeri skeptican.. Nadam se i vjerujem da ce osovina Micic-Jokic proraditi u punom sjaju, narocito sto mislim da je Vasa gladan trofeja medalja, jer su ga mimoisle sve prethodne..

PS. Pokusevski da radi na tijelu iduce ljeto, Petrusev je ipak adekvatniji izbor

PS2: vjerujem takodje da sa dolaskom Kokoskova stasava nova generacija srpskih trenera koji ce prekinuti sa praksom urlanja na igrace i uspostaviti drugaciji, profesionalniji odnos sa njima.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7186
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby grobar_Zvornik » 02 Apr 2021, 12:21

Кошаркашка репрезентација Србије биће у првом шеширу на жријебу за Европско првенство 2022. године који је заказан за 29. април у Берлину.

На шампионату Европе у Чешкој, Грузији, Њемачкој и Италији учествоваће 24 репрезентације које ће бити подијељене у четири групе од по шест тимова.

Групна фаза турнира играће се у Прагу, Тбилисију, Келну и Милану, док ће се завршница играти у Берлину.

Поред Србије, у првом шеширу су и селекције Шпаније, Грчке и Француске.

У другом шеширу су Литванија, Русија, Италија и Чешка, у трећем су селекције Пољске, Хрватске, Турске и Словеније, а у четвртом Њемачка, Украјина, Финска и Грузија.

Посљедња два шешира чине Белгија, Мађарска, Израел и Велика Британија, односно Босна и Херцеговина, Холандија, Естонија и Бугарска.

Жријеб је заказан за 29. април у 13.00 часова. Европско првенство одржаће се од 1. до 18. септембра 2022. године.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31356
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 02 Apr 2021, 12:45

Ovo mora da se uzme, ne zanima me kako...

Al naravno, to ce jako tesko ici sa Oskarom
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44093
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 02 Apr 2021, 13:19

Mene samo brinu dve stvari - ko ce se odazvati
I da se ne desi EP kad smo pocistili sve i onda pali na kraju
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8851
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 02 Apr 2021, 13:20

Ma nece se odazvati pola igraca na EP.
Olimp
 
Posts: 3317
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 02 Apr 2021, 13:42

Ma EP je tek za skoro godinu i po i ne treba još lupati glavu o tome, nego uskoro je žreb grupa za kvalifikacije za SP koje počinju od jeseni, to je važnije, kako i sa čim u te zahtevne kvalifikacije, znamo na što je to ličilo prošli put.

Zbog korone i odloženog EP dolazimo u situaciju da će se takmičenja od ove pa do 2025 godine održavati svake godine, 2 EP, jedno SP, te 2 puta OI, tako da je pitanje u kakvim ćemo se sastavima pojavljivati u ovih 5 godina, naravno ako budemo igrali na svih tih 5 takmičenja.

Juče je i FIBA saopštila raspored za olimpijske kvalifikacije, prva dva dana igramo sa Dominikanom i Filipinima, treći dan za nas slobodan, četvrti dan je pauza za sve a onda peti i šesti dan polufinale i finale.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7813
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 02 Apr 2021, 17:07

pick&roll wrote:Zaboravio sam Smailagića :beyond:


Isto Zaboravio...
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3603
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Lester Bo » 02 Apr 2021, 17:30

Hajzenberg wrote:Zbog korone i odloženog EP dolazimo u situaciju da će se takmičenja od ove pa do 2025 godine održavati svake godine, 2 EP, jedno SP, te 2 puta OI, tako da je pitanje u kakvim ćemo se sastavima pojavljivati u ovih 5 godina, naravno ako budemo igrali na svih tih 5 takmičenja.

Ne vidim da je to nešto loše,pa naša reprezentacija je tamo od kraja sankcija pa do EP u Španiji koje su Rusi osvojili igrala 13 godina u kontinuitetu na velikom takmičenju.

A onda kada su se održavale OI u Pekingu naši su igrali kvalifikacije za Poljsku.

Propustio se i London i suštinski jedina sušna godina bez velikih takmičenja je bila 2018.

Jesu nešto zahtevnije kvlaifikacije za sledeće SP,ali opet ne bi se smeo plasman dovesti u pitanje.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 14959
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 02 Apr 2021, 20:03

Nikola wrote:
Slavisak wrote:Navodno Dusan Vukcevic u Spaniji potvrdio da ce mu sin nastupati za reprezentaciju Srbije :okk: Kako bi bilo lepo da zigra za U19 reprezentaciju ove godine, on,Jovic,Djurisic,Radovanovic , bila bi to bas dobra ekipa.


:blue:
Mali ce da kida

On, Jovic i Djurisic su veliki zalog za buducnost, ako ih povrede zaobidju, to su tri sigurna pojacanja za reprezentaciju , za godinu,dve,tri :okk: Ako Pokusevski nastavi da napreduje, uz Petruseva, imamo sasvim dobru bazu mladih igraca, tako da kje srpska seniorska reprezentacija daleko od propasti, iako su veciti krs koji nista ne izbacuje vredno za A selekciju.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 02 Apr 2021, 21:00

Lester Bo wrote:
Hajzenberg wrote:Zbog korone i odloženog EP dolazimo u situaciju da će se takmičenja od ove pa do 2025 godine održavati svake godine, 2 EP, jedno SP, te 2 puta OI, tako da je pitanje u kakvim ćemo se sastavima pojavljivati u ovih 5 godina, naravno ako budemo igrali na svih tih 5 takmičenja.

Ne vidim da je to nešto loše,pa naša reprezentacija je tamo od kraja sankcija pa do EP u Španiji koje su Rusi osvojili igrala 13 godina u kontinuitetu na velikom takmičenju.

A onda kada su se održavale OI u Pekingu naši su igrali kvalifikacije za Poljsku.

Propustio se i London i suštinski jedina sušna godina bez velikih takmičenja je bila 2018.

Jesu nešto zahtevnije kvlaifikacije za sledeće SP,ali opet ne bi se smeo plasman dovesti u pitanje.


Ne mislim da je loše, naprotiv, ionako smo željni basketa i medalja, ništa nije bilo 2018 koja je i bila predviđena za mondijalske kvalifikacija pa prošle godine pauza znamo zbog čega, samo da se mi plasiramo na obe Olimpijade. Nego mislio u kontekstu toga da će recimo najveće zvezde propustiti ne samo jedno nego možda i dva prvenstva, nema šanse da im NBA timovi dozvole da 5 leta zaredom provedu sa reprezentacijama. Zlato na EP bi trebao biti prioritet svih prioriteta, jesu OI najveće takmičenje i bronza na njima ima ''zlatni'' sjaj ali zna se gde se jedino zlato može uzeti, a do jeseni 2022 g. biće 21 godina od poslednjeg evropskog a 20 godina od uopšte nekog zlata i titule, mnogo i premnogo.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7813
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 02 Apr 2021, 22:44

Slavisak wrote:On, Jovic i Djurisic su veliki zalog za buducnost, ako ih povrede zaobidju, to su tri sigurna pojacanja za reprezentaciju , za godinu,dve,tri :okk: Ako Pokusevski nastavi da napreduje, uz Petruseva, imamo sasvim dobru bazu mladih igraca, tako da kje srpska seniorska reprezentacija daleko od propasti, iako su veciti krs koji nista ne izbacuje vredno za A selekciju.



Mario Nakic bek 202 /01
Nikola Djurisic krilo 204 /04
Aleksej Pokusevski krilo 213 /01
Alen Smailagic krilni centar 208 /00
Tristan Vukcevic krilni centar 209 /03
Filip Petrusev centar 211 /00


Samo nema playa na vidiku...
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3603
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 02 Apr 2021, 23:00

Ne znam zasto Samilagic pre Jovica, Jovic je mnogo talentovaniji igrac :beyond: Dobra je stvar sto Jovic,Pokusevski,Djurisic umeju da kreiraju i za saigrace, samo neka njihov razvoj ide kako treba i nema zime za A selekciju.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 02 Apr 2021, 23:12

Ma rano je za Jovica jos, nek ispegla prvo iducu sezonu u Megi ima vremena za reprezentaciju.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7391
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 02 Apr 2021, 23:16

Nisam detaljno pratio Jovica, osim sto sam cuo price...

Daj boze da ce biti na tom nivou...
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3603
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Cvele » 02 Apr 2021, 23:34

Može Vasa još nekoliko godina na ovom nivou, a posle njega za sada nema na vidiku nekog EL prospekta, o NBA da ne pričam...

Gotivim Uskokovića zbog karaktera i energije, a zna i nešto košarke, ali razmazili su nas ovi drugi prospekti pa bi valjalo da neko bolji iskoči :biggrin:

Mada, taj koncept najnižeg igrača kao organizatora igre biva prevaziđen, pa možda i valja imati nekog hustlera koji nije veliki potrošač.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18413
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Mail.RU [Bot] and 5 guests