Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija Španije

Reprezentacija Španije

Postby AirBall » 17 Mar 2011, 21:41

Kako prenosi tirazni spanski sportski list As NBA igrac Serge Ibaka ce steci pravo da igra za reprezentaciju ove zemlje do pocetka EP u Litvaniji...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Španije

Postby Jovan » 17 Mar 2011, 21:48

Kakav je onda status Mirotica, s obzirom da FIBA dozvoljava samo jednog naturalizovanog igraca?
Jovan
 
Posts: 2162
Joined: 15 Mar 2011, 11:38
Location: Beograd

Re: Reprezentacija Španije

Postby albiongate » 17 Mar 2011, 21:50

Mirotic ce igrati za U20 reprezentaciju.
albiongate
Guest
 

Re: Reprezentacija Španije

Postby Jovan » 17 Mar 2011, 21:51

Aha, mislio sam da ce vec na EP u Litvaniji igrati. Opet, imace problem u buducnosti.
Jovan
 
Posts: 2162
Joined: 15 Mar 2011, 11:38
Location: Beograd

Re: Reprezentacija Španije

Postby mali_buda » 23 Mar 2011, 22:16

Ne znam da li ce Mirotica "voditi" kao naturalizovanog igraca, jer igra i za mladje selekcije Spanije?!
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Reprezentacija Španije

Postby Diktator » 24 Mar 2011, 17:23

Skariolo: Računam na Ibaku
Serđo Skariolo je pričao o igračima koji bi mogli da nastupe za Španiju na predstojećem Evropskom prvenstvu u Litvaniji.

Italijan na klupi reprezentacije Španije rekao je da se Serž Ibaka, igrač Oklahome, nalazi u grupi od 18-20 igrača koji su kandidati za nacionalni tim koji će nastupiti na šampionatu Evrope u Litvaniji ove godine. Igrač iz Kongoa će po svemu sudeći dobiti španski pasoš i na taj način steći pravo igranja za selekciju ove zemlje.

"Ibaka radi na dobijanju Španskog državljanstva i po svemu sudeći dobiće ga pre početka prvenstva Evrope. Ja računam na njega. On se nalazi u grupi od 18-20 igrača koji će konkurisati za put u Litvaniju", rekao je Skariolo.

Na pitanje novinara kako će se Ibaka uklopiti u nacionalnu selekciju, s' obzirom da nije rođeni Španac, Italijan je imao spreman odgovor:

"Svake godine neki novi igrač uđe u reprezentaciju. Kada postoji posvećenost i entuzijazam adaptacija je laka. Postoje igrači koji nisu rođeni u Španiji kao što su Oleson, Mirotić ili Ibaka. Oni su pokazali spremnost da igraju za našu selekciju i mi moramo pratiti njihove igre."

Skariolo je upitan da prokomentariše i prve mečeve četvrtfinala Evrolige, sa posebnim osvrtom na nastupe ekipa iz Španije.

"Prve utakmice su prošle dobro za Španske timove. Naravno, u duelu Reala i Valensije može da prođe samo jedna ekipa", rekao je.

Selektor Španije deli mišljenje većine da je Barselona glavni favorit za osvajanje Evrolige.

"Završni turnir Evrolige je dva dana takmičenja u kojima je sve moguće. Neću reći ništa novo ukoliko konstatujem da Barselona ima dosta rezerve u svojoj igri, ali ni ostale ekipe nisu daleko od Barselone, uključujući i Montepaski koji je doživeo težak poraz protiv Olimpijakosa", objasnio je.

Serđo Skariolo je izrazio zadovoljstvo sezonom koju imaju igrači Real Madrida Ljulj i Suarez, a reči hvale imao je i za Nikolu Mirotića.

"Što se tiče Nikole Mirotića, on je napravio veliku stvar protiv Valensije. On će biti veliki košarkaš i to će postati mnogo ranije nego što smo se svi nadali", završio je.


kosarka.rs
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Reprezentacija Španije

Postby lord_slawe_ » 30 Apr 2011, 00:15

Kalderon: “Prerano smo otpisani”
IZVOR: B92, KOSARKA.RS
Španski plejmejker Hose Kalderon, ččan Toronto Reprotsa, izjavio je za medije u Španiji da je njegova generacija “furije” prerano otpisana i poslata u istoriju.


Beta/AP
"Nismo rekli poslednju reč. Prošle godine su svi govorili da je zenit naše generacije prošao, kao i pre neki dan o Barseloni kada su izgubili u finalu Kupa kralja. U našoj selekciji postoje igrači koji imaju 21 i 22 godine, koji dobro napreduju i koji sa nama starijima čine odličan tim. Svi zajedno imamo veliko želju da idemo na Evropsko prvenstvo".

"Ja reprezentaciju vidim isto kao i uvek, imamo veliku želju. Jasno je da smo na prvenstvu sveta izgubili trojkom sa pola terena, ali mi imamo veoma dobru ekipu. Tri naša igrača su među najboljima u Evropi, imamo četiri NBA igrača i to je ono čime se ne mogu pohvaliti mnoge nacionalne selekcije", rekao je Kalderon.

"Ovo prvenstvo se ne igra samo za evropski prestiž, ono je i kvalifikaciono za Olimpijske igre", dodao je sjajni plej.

Kalderon je upitan i da prokomentariše eventualni nastup Ibake u dresu 'crvene furije'.

"Još uvek nije poznato da li će igrati Ibaka ili Mirotić. Ibakino igranje bilo bi veoma značajno za nas. On je odličan defanzivac, odličan bloker, a koristan je i u napadu. Bio bi prava zvezda tima", odgovorio je igrač Reptorsa.

Organizator igre tima iz Toronta osvrnuo se i na svoju sezonu u najjačoj ligi na svetu.

"Lično sam zadovoljan sezonom. Unapredio sam neke elemnte u svojoj igri, ali nikada ne možete biti srećni kada vaša ekipa zabeleži dvadesetak pobeda."

Od sledeće sezone u NBA bi mogao da igra još jedan španski reprezentativni plej, Riki Rubio.

"Njegove igre su na nivou NBA lige. On je veoma dobar igrač, ali samo on može o tome da odluči. Sve ima svoje prednosti i mane. On jedini zna da li je spreman da napusti Španiju, porodicu i prijatelje. To nije laka odluka."

“Lokaut” je mesecima jedna od glavnih tema vezanih za NBA.

"Nadam se da će biti postignut dogovor koji ne podrazumeva prekid takmičenja. Tačno je da su dve strane malo udaljene, ali ima još dosta vremena da se do 30. juna sve reši. To je u inetersu svih nas."

Plej Toronta poželeo je sreću Marku Gasolu u duelu sa San Antonijom i označio Lejkerse kao glavne favorite za prsten.

"Lejkersi, dok se ne pokaže suprotno, su moji favoriti. Još uvek imaju uspone i padove, ali znaju šta treba da rade da bi došli do titule. Voleo bih da se u finalu 'Zapada' sastanu Mark i Pau. Mislim da će pobednik na 'Istoku' biti bolji iz serije Majami-Boston. Što se tiče MVP priznanja mislim da bi ono trebalo da ode u ruke Derika Rouza. Svaka čast i Durantu i igračima Majamija, ali Čikago je doveo samo Karlosa Buzera i od osmoplasirane ekipe na 'Istoku' postali su tim sa najboljim skorom u ligi."
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Reprezentacija Španije

Postby bekrinjo » 10 May 2011, 09:30

Rudi Fernandez potvrdio da ce igrati za Spaniju na EP...

http://www.acb.com/redaccion.php?id=75996
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Reprezentacija Španije

Postby KKP » 11 May 2011, 16:57

I Pau Gasol potvrdio da će igrati na EP. Veliko pojačanje za Španiju, kad se zna da će verovatno i Ibaka da im igra...
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Reprezentacija Španije

Postby Bodi Bond » 12 May 2011, 09:46

Pau nije potvrdio, samo je rekao da želi!
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: Reprezentacija Španije

Postby KKP » 12 May 2011, 14:01

Bodi Bond wrote:Pau nije potvrdio, samo je rekao da želi!


Nije šija, nego vrat, nego nema veze...
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Reprezentacija Španije

Postby Stoxan » 20 May 2011, 22:41

Bodi Bond wrote:Pau nije potvrdio, samo je rekao da želi!

Tek je danas potvrdio

Pau Gasol definitivno igra na Eurobasketu

Sve dvojbe otklonjene su oko nastupa ponajboljeg europskog košarkaša na europskoj košarkaškoj smotri u Litvi.

objavljeno danas u 16:13; autor: Igor Marinović

Pau Gasol igrat će za Španjolsku koja će u Litvi braniti europsko zlato od prije dvije godine, kada je upravo Gasol bio MVP. Piše to španjolska Marca u današnjem izdanju.
Gasol je okončao lošu sezonu s Lakersima, s kojima je osvojio dva NBA naslova, te namjerava s nacionalnom selekcijom “zaliječiti rane”. Uz to, dobar plasman na Eurobasketu osigurava nastup na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine.

Gasol je još u SAD-u, ali će uskoro doći u Europu i službeno potvrditi nastup. Prije njega to je učinio Rudy Fernandez, pa će Španjolska opet biti prvi favorit za titulu.

http://kosarka.org/main.asp?dir=news&newsid=39912
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Reprezentacija Španije

Postby bekrinjo » 02 Jun 2011, 14:33

I zvanicno,Spanska kosarkaska federacija je objavila da ce Gasol igrati u Litvaniji...
http://www.acb.com/redaccion.php?id=76562
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Reprezentacija Španije

Postby AirBall » 03 Jun 2011, 12:18

Rudy Fernandez je na Ibici imao laksu saobracajnu nesrecu, ali na svu srecu sve je sa njim OK...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Španije

Postby serbianhoops » 03 Jun 2011, 13:49

Nikola Mirotic nije na spisku mlade (U20) reprezentacije Spanije.
User avatar
serbianhoops
 
Posts: 643
Joined: 27 Mar 2011, 23:18

Next

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests