Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija Španije

Re: Reprezentacija Španije

Postby Radonjaa » 19 Jun 2021, 11:58

bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13225
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Reprezentacija Španije

Postby veljkos161 » 19 Jun 2021, 12:13

Šta reći.
Veličina.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7377
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija Španije

Postby Foteljas » 19 Jun 2021, 12:15

Neko igra i u 41, (da se ne iznenadimo ako ga vidimo i na EP sledece godine), neke mrzi da igraju ili se penzionisu i pre 30...
Mozemo samo da mu se naklonimo, koliko god ga ne voleli. :blue:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Reprezentacija Španije

Postby Puta Tapar » 19 Jun 2021, 12:17

Umesto da kao pravi señor čeka rođenje unuke

:blue: :blue: :blue:
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3130
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Reprezentacija Španije

Postby Hajzenberg » 19 Jun 2021, 12:40

Nije ovde u pitanju samo Jokić, iz raznoraznih razloga su recimo Stojaković i Berić sa svojih 26 godina odigrali zadnje reprezentativno leto a Marković posle Rija, kol'ko je imao, 29 valjda ? Bilo ih je još dosta, loši odnosi sa selektorima, povrede, ma uvek su se nalazili neki razlozi. I nije to samo u basketu.

U međuvremenu, Po igra a ušao u petu deceniju, jesu onako Španjolci mrski nam i šta sve ne, ali treba im skinuti kapu za neke stvari.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Reprezentacija Španije

Postby Desetka » 19 Jun 2021, 14:59

Verovatno najveci evropski igrac kojeg sam ja imao priliku da gledam, iako su mi nase legende Bodiroga, Djordjevic, Divac itd srcu draze, veceg od Gasola u poslednjih 20-30 godina po mom misljenju nema. Upitno je koliko moze igracki da ima pomogne, covek ipak uskoro puni 41 godinu, ali ce verovatno samo njegovo prisustvo znaciti mladjim reprezentativcima.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3063
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Reprezentacija Španije

Postby Bolkonski » 19 Jun 2021, 18:00

Premazanu ekipu je okupio Skariolo.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija Španije

Postby Dylam Dop » 19 Jun 2021, 18:59

Hajzenberg wrote:Nije ovde u pitanju samo Jokić, iz raznoraznih razloga su recimo Stojaković i Berić sa svojih 26 godina odigrali zadnje reprezentativno leto a Marković posle Rija, kol'ko je imao, 29 valjda ? Bilo ih je još dosta, loši odnosi sa selektorima, povrede, ma uvek su se nalazili neki razlozi. I nije to samo u basketu.


"Malo" raspalo drustvo, "malo" nesredjeni sportski savezi i losi odnosi koji prosticu iz toga, ali povrh svega Srbalji su neprikosnoveni hedonisti.. Bole ih djoka ako vec imaju priliku za ljenstvovanjem, lelemudjenjem, izlezavanju na plazama, splavarskim izletima.. Jedno pola vijeka-vijek bi trebalo da se izmijeni mindset pod uslovom da drustvo napokon krene uzlaznom, progresivnom putanjom stvaranja nove vrijednosti/privredjivanja, rada, reda i discipline i bez krvavih ratnih stradija u tom periodu.. SciFi
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Reprezentacija Španije

Postby Перкони » 20 Jun 2021, 22:19

Шпанци почињу припреме 25. Јуна у Мадриду. На списку су играчи који су чинили основу тима на СП 2019.

https://www.nba.com/news/spain-includes ... r-olympics

Уколико сви играчи буду у најбољој форми, ово ће бити велика прилика за Шпанце да освоје Олимпијско злато.
The will to win is important. But what is more important, is the will to prepare''.
- Bob Knight
User avatar
Перкони
 
Posts: 28
Joined: 04 Jun 2021, 21:55

Re: Reprezentacija Španije

Postby veljkos161 » 20 Jun 2021, 22:46

Перкони wrote:Шпанци почињу припреме 25. Јуна у Мадриду. На списку су играчи који су чинили основу тима на СП 2019.

https://www.nba.com/news/spain-includes ... r-olympics

Уколико сви играчи буду у најбољој форми, ово ће бити велика прилика за Шпанце да освоје Олимпијско злато.

Velika prilika protiv Durenta,Lilarda,Grina,Bukera,Tejtuma i Bila :question:
Mora da si i ti od onih kojima je Nba cirkus a ovi navedeni cirkuzanti.
Ne vidim kako drugacije dolazis do ideje da Spanci bas ove godine imaju veliku priliku.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7377
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Reprezentacija Španije

Postby Bolkonski » 21 Jun 2021, 00:08

Veljo, je l to Zmija igra?
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija Španije

Postby Radonjaa » 21 Jun 2021, 00:08

Igra, igra
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13225
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Reprezentacija Španije

Postby Bolkonski » 21 Jun 2021, 00:10

Sad video na drugoj temi.
To bi bilo to, ko pukne manje od 30 može da bude ponosan.

Španci imaju šansu za zlato kao ja da izmlatim Lenoksa Luisa.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Reprezentacija Španije

Postby Перкони » 21 Jun 2021, 00:26

Када већ помињете Американце...Американци почињу припреме 6. Јула. Барем тако пише на званичној интернет страници њиховог савеза. Одиграће 5 припремних утакмица. Имају тачно 13 дана да тренирају. Баш као и 2002. Сада морају да праве нови тим, под новим тренером, јер овај претходни је имао мањкавости. Тај исти тренер се није снашао на СП 2019, када су припреме почеле 25 дана пред почетак СП али су биле прекидане на два-три дана. Сада је тај исти тренер доведен пред свршен чин. Исто као и Џорџ Карл 2002, одабрао је 12 играча и за 13 дана покушао да направи чудо.
Али, не треба кривити само Поповића за овако неозбиљне припреме. Савез је крив. Исто као и 2019.

Подсетићу да, чак када су Американци имали далеко јачи тим, са озбиљнијим припремама, бољим тренером, они су на појединим такмичењима ''имали своје тренутке''...Сетимо се СП 2010. (када су довели само једног правог центра, играли са доста ниских играча) и утакмице са Бразилом у групи. Победа од 70:68, са 9 постигнутих поена у задњој четвртини. У четвртфиналу добили Русију 89:79.

Такозвани ''Тим искупљења'' после ''кикса'' на СП 2006, који је играо на ОИ 2008, и који се, да срамота буде већа, поредио у америчким медијима са америчким тимом са ОИ 1992, је успео да победи једну велику генерацију Шпаније са 118:107 у финалу ОИ, после револверашког обрачуна. Тренер Шпаније их је после утакмице у групи добро прочитао, пре свега психолошки.

Слично се десило и 2012 на ОИ у Лондону, када су у групи једва победили Литванију (99:94), онда их је Серђо Скариоло одлично прочитао за финале (107:100).

Сетимо се утакмице са Србијом у групи на ОИ 2016. (94:91), Француском (100:97), Аустралијом (98:88, где су у 4/4 ушли са 3 поена предности). Шпанију су у полуфиналу тада победили са 82:76.
Тада су припреме биле врло сличне овим данас. Американци и на припремним утакмицама имају апсолутни императив да победе, и то убедљиво. Зато мислим да свака тесна победа или пораз једну недовољно искусну америчку екипу може психолошки уздрмати.

Шпанци са друге стране, ако буду здрави, и као што сам рекао, ако играчи буду у најбољој форми, имају врло сличан тим као на СП 2019. Имају играче који су у репрезентацији већ играли заједно, и добру комбинацију младости и искуства. Петнаест минута на терену спремног Пау Гасола би им много значило. Генерацијски гледано, ово је последња прилика Шпанаца да са браћом Гасол освоје злато на ОИ. До следећих ОИ биће великих промена у тиму Шпаније. Мислим да је Пау Гасол осетио тај тренутак, али одлука је на Скариолу.


Све горе наведено су кошаркашки разлози и аргументи, а о овом или оном ''циркусу'' не бих овом приликом.
The will to win is important. But what is more important, is the will to prepare''.
- Bob Knight
User avatar
Перкони
 
Posts: 28
Joined: 04 Jun 2021, 21:55

Re: Reprezentacija Španije

Postby Bogun » 21 Jun 2021, 00:55

Перкони wrote:
Spoiler: pokaži
Када већ помињете Американце...Американци почињу припреме 6. Јула. Барем тако пише на званичној интернет страници њиховог савеза. Одиграће 5 припремних утакмица. Имају тачно 13 дана да тренирају. Баш као и 2002. Сада морају да праве нови тим, под новим тренером, јер овај претходни је имао мањкавости. Тај исти тренер се није снашао на СП 2019, када су припреме почеле 25 дана пред почетак СП али су биле прекидане на два-три дана. Сада је тај исти тренер доведен пред свршен чин. Исто као и Џорџ Карл 2002, одабрао је 12 играча и за 13 дана покушао да направи чудо.
Али, не треба кривити само Поповића за овако неозбиљне припреме. Савез је крив. Исто као и 2019.

Подсетићу да, чак када су Американци имали далеко јачи тим, са озбиљнијим припремама, бољим тренером, они су на појединим такмичењима ''имали своје тренутке''...Сетимо се СП 2010. (када су довели само једног правог центра, играли са доста ниских играча) и утакмице са Бразилом у групи. Победа од 70:68, са 9 постигнутих поена у задњој четвртини. У четвртфиналу добили Русију 89:79.

Такозвани ''Тим искупљења'' после ''кикса'' на СП 2006, који је играо на ОИ 2008, и који се, да срамота буде већа, поредио у америчким медијима са америчким тимом са ОИ 1992, је успео да победи једну велику генерацију Шпаније са 118:107 у финалу ОИ, после револверашког обрачуна. Тренер Шпаније их је после утакмице у групи добро прочитао, пре свега психолошки.

Слично се десило и 2012 на ОИ у Лондону, када су у групи једва победили Литванију (99:94), онда их је Серђо Скариоло одлично прочитао за финале (107:100).

Сетимо се утакмице са Србијом у групи на ОИ 2016. (94:91), Француском (100:97), Аустралијом (98:88, где су у 4/4 ушли са 3 поена предности). Шпанију су у полуфиналу тада победили са 82:76.
Тада су припреме биле врло сличне овим данас. Американци и на припремним утакмицама имају апсолутни императив да победе, и то убедљиво. Зато мислим да свака тесна победа или пораз једну недовољно искусну америчку екипу може психолошки уздрмати.

Шпанци са друге стране, ако буду здрави, и као што сам рекао, ако играчи буду у најбољој форми, имају врло сличан тим као на СП 2019. Имају играче који су у репрезентацији већ играли заједно, и добру комбинацију младости и искуства. Петнаест минута на терену спремног Пау Гасола би им много значило. Генерацијски гледано, ово је последња прилика Шпанаца да са браћом Гасол освоје злато на ОИ. До следећих ОИ биће великих промена у тиму Шпаније. Мислим да је Пау Гасол осетио тај тренутак, али одлука је на Скариолу.


Све горе наведено су кошаркашки разлози и аргументи, а о овом или оном ''циркусу'' не бих овом приликом.


Dobar post. :okk:

Slažem se, glavna šansa Špancima, kao i ostalim učesnicima OI će biti eventualna neuigranost Amerikanaca.

Jedina stvar oko koje stoji veliki znak pitanja je Pau Gasol, i u EL je delovao prilično zadihano posle par minuta jačeg tempa. Njemu naklon do poda na želji i patriotizmu, ali se može pokazati i kao kontraproduktivan za njih ako nije skroz spreman.

Ja se iskreno nadam da ćemo naići na njih u Tokiu (ako se plasiramo) i propisno obrisati patos sa njima, dosta su nam dužni. Vreme je za naplatu sa kamatom.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32492
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests