Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija Hrvatske

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby Tegi » 03 Jul 2012, 00:30

Aleksa wrote:spisak za kvalifikacije

1. UKIĆ Roko Leni
2. STIPČEVIĆ Rok
3. CAR Marko
4. SIMON Krunoslav
5. BOGDANOVIĆ Bojan
6. PILEPIĆ Fran
7. MARKOTA Damir
8. ANDRIĆ Lukša
9. ŽORIĆ Luka
10. SUTON Goran
11. BARAĆ Stanko
12. RUDEŽ Damjan
13. RAMLJAK Ivan
14. BABIĆ Luka
15. MARČINKOVIĆ Pavle




Ocajna ekipa.....
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby AirBall » 30 Jul 2012, 10:06

Jasmin Repesa je isterao Bojana Bogdanovica iz reprezentacije zbog nocnih izlazaka...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106321
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby ofkovac » 30 Jul 2012, 21:00

nema popa i loncara?

sad vidim, nema ni banica...izgleda da je i tamo bilo veselo kao kod nas...
User avatar
ofkovac
 
Posts: 1582
Joined: 21 Nov 2011, 00:53

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby pohani komarac » 02 Aug 2012, 19:29

ofkovac wrote:nema popa i loncara?

sad vidim, nema ni banica...izgleda da je i tamo bilo veselo kao kod nas...



da veselo??? nakon izbacivanja Bogdanovica po kvaliteti moze bit fali maltene kompletna ekipa. bogdanovic, popovic, planinic z., tomas, banic, loncar, tomic, s. barac, peric

dakle sutra saznajemo tko ima bolju B repku :tap:
pohani komarac
 
Posts: 330
Joined: 26 Mar 2011, 15:31

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby ofkovac » 03 Aug 2012, 17:06

pa jel to neka svadja bila ili ?
User avatar
ofkovac
 
Posts: 1582
Joined: 21 Nov 2011, 00:53

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby pohani komarac » 03 Aug 2012, 19:04

ofkovac wrote:pa jel to neka svadja bila ili ?


dva puta dosao prebijen od alkohola u kamp pred samu zoru
pohani komarac
 
Posts: 330
Joined: 26 Mar 2011, 15:31

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby ofkovac » 04 Aug 2012, 00:28

pohani komarac wrote:
ofkovac wrote:pa jel to neka svadja bila ili ?


dva puta dosao prebijen od alkohola u kamp pred samu zoru


ma ja sam mislio inace na toliki broj izostanaka, da se nisu napravili neki klanovi...u svakom slucaju hvala za info oko bb-a...sad mi je jos drazi, uvek sam cenio ljubitelje dobre casice :laugh:
User avatar
ofkovac
 
Posts: 1582
Joined: 21 Nov 2011, 00:53

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby pohani komarac » 04 Aug 2012, 10:10

ante tomic je imao operaciju nosa. tomas je cjelu sezonu bio ozljedjen i dobio slobodno ljeto. marko popovic je rekao da zeli slobodno ljeto. dok je hrvoje peric tradiocionalno izvisio...zasto? to zna samo hks iako je za rozica ili marcinkovica jordan i lebron spojen u jedno....za te sam siguran da je tako

stanko barac se povrjedio za vrjeme idividualnih priprema, zoran planinic i loncar su navodno dobili slobodno ljeto, dok je jasko za banica rekao bolje za mene i za njega da nije u repki :banghead:

samo cu reci pop, zoki, bojan, tomas, peric, banic, loncar, tomic, barac i 3 juniora bi glatko ovu nasu trenutnu ekipu odvalila :hammer:
pohani komarac
 
Posts: 330
Joined: 26 Mar 2011, 15:31

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby kecman » 06 Aug 2012, 12:53

Repeša vratio BB u tim posle loših rezultata u Sloveniji..
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby pohani komarac » 06 Aug 2012, 17:31

Poštovani Izborniče

Prije svega želio bih se iskreno ispričati svim hrvatskim građanima, ljubiteljima košarke, Hrvatskom košarkaškom savezu, Vama osobno, stručnom stožeru, a posebno svojim suigračima na izgredu koji sam napravio tijekom priprema i zbog kojeg sam s potpunim pravom izbačen iz reprezentacije. Iako mi to nije bila namjera, umjesto da pomognem vraćanju imidža reprezentacije na čemu Vi inzistirate, ja sam doveo do toga da se, umjesto o košarkaškim aspektima, piše i raspravlja o noćnom životu za vrijeme priprema. Posebno mi je žao što se mogao steći dojam da su to navike većine igrača što jednostavno nije istina. Nije u redu da se moje suigrače koji su u potpunosti podređeni reprezentaciji, kako na terenu, tako i u slobodno vrijeme, stavlja u kontekst moje gluposti.

Potpuno sam svjestan težine napravljenog izgreda i molim Vas da mi pružite drugu priliku. Ako mi dopustite da se pridružim reprezentaciji, obećavam da ću je iskoristiti i svojim radom i pristupom pokazati kako se radilo o trenutku slabosti, a ne o namjeri potcjenjivanja svoje reprezentacije i svojih suigrača. Potpuno sam svjestan da će u tom slučaju moje ponašanje biti pod posebnim povečalom i da bi me i najmanja pogreška mogla udaljiti s priprema, ali bi mi upravo to bio najveći poticaj kako bih svima pokazao koliko je velika moja želja da pomognem svojim suigračima kako bi zajedno odveli Hrvatsku na Eurobasket 2013 u Sloveniju.

Iskreno se nadam se da ćete prihvatiti moju ispriku i dopustiti mi da se vratim u reprezentaciju, a ja Vam obećavam da ću svojim radom i pristupom opravdati ukazano povjerenje.

Bojan Bogdanović

Iskreno nisam siguran da je ovo Bojan slozio...prije da je Jasko slozio ovaj mail Bojanu
pohani komarac
 
Posts: 330
Joined: 26 Mar 2011, 15:31

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby Diktator » 06 Mar 2013, 00:59

Košarkaška reprezentacija šest mjeseci uoči Eurobasketa: šteta što se ne igra već danas



Točno pola godine udaljeni smo od europskog košarkaškog prvenstva u Sloveniji. Sjećanja iz Litve 2011. već polako blijede i bolje je da je tako. Najlošiji rezultat od hrvatske samostalnosti, tek 13. mjesto, loše igre i loši rezultati - sve smo to nekako potisnuli duboko u podsvijest nadajući se da ćemo se brzo "oprati". Kako hrvatska košarkaška reprezentacija izgleda šest mjeseci uoči novog pokušaja skidanja epiteta gubitnika?

Da se danas igra Eurobasket, Hrvatska bi bila jedan od najvećih favorita. Bez ikakvog pretjerivanja i karikiranja. Odavno hrvatska košarka nije imala ovoliko "glavnih glumaca" u elitnim europskim ulogama i toliko dobro pozicioniranih "epizodista" bez kojih ni jedan klub ne može do uspjeha.

Šest mjeseci uoči početka Europskog prvenstva koje nam nije bilo bliže još od onog famoznog tragičnog kraja u sudačkoj režiji u Srbiji i Crnoj Gori 2005. godine, cijela potencijalna početna petorka hrvatske reprezentacije ima nositeljsku ulogu u klubovima koji su prošli u Top 16 Eurolige.

Iako nam klubovi u ABA ligi stoje lošije nego ikad, na reprezentaciju bi to ovog puta trebalo imati jako malo utjecaja. Najveće vrijednosti hrvatske reprezentacije ionako su u inozemstvu, a koju god statističku kolonu Eurolige pogledate, uvijek ćete pronaći po dvojicu-trojicu Hrvata.
Braniči

Marko Popović prvo je ime Žalgirisa, Roko Ukić dirigent igre Panathinaikosa, Bojan Bogdanović prvi strijelac Fenerbahčea i jedan od najboljih napadača Eurolige. Marko Tomas je napokon zdrav, Krunoslav Simon važna karika Unicaje, Fran Pilepić konstantan u Bilbau, a često nepravedno podcjenjivani Rok Stipčević je prvi razigravač talijanskog Pesara.

Posebna priča je Zoran Planinić, arhitekt igre ruskog Himkija i jedan od najboljih asistenata Eurolige. Planinić na visokoj razini igra već godinama, ali ove sezone njegova košarka dosegnula je još višu razinu. Bila bi prava šteta kad bi ustrajao na odluci da više ne sudjeluje u reprezentativnim akcijama, jer zadnji njegov nastup na Svjetskom prvenstvu u Turskoj 2010. nije izgledao dobro.

31-godišnji Mostarac još se nije izjasnio glede reprezentativnog poziva, ali nadajmo se da će potencijalni izbornik Jasmin Repeša i potencijalni sportski direktor Nikša Prkačin imati dovoljno argumenata da ga "uvjere" u još jedan reprezentativni pokušaj.

Puno je jako dobrih opcija koje će Repeša (?) imati na raspolaganju u Sloveniji, ukoliko se svi spomenuti odazovu i budu zdravi. Imamo nekoliko igrača potpuno različitih profila koji mogu biti prikladni za sve taktičke postavke i koji protivnike mogu svih 40 minuta napadati iz potpuno različitih oružja. Visoki Planinić, eksplozivni Popović, prodorni Ukić, šuterska mašina Bogdanović, napadački i obrambeno moćni Tomas. Vanjska linija za prste polizati.
Krila

"Zaigrani" Damir Markota je zadnjih godina počeo pokazivati pozitivne znakove kako godine na njemu polako, ali sigurno ostavljaju pozitivnog traga. Njegove fizikalije uz vrlo dobar šut stavljaju ga u red jednog od najnezgodnijih igrača za čuvanje. S druge strane, obrambene "mušice" i dalje ga muče, a to je kod trenera poput Repeše često važnije od onog prvog.

Damjan Rudež je među nositeljima u Zaragozi, Leon Radošević ima sve bolju minutažu i status u Milanu, a zanimljivo djeluje Ivan Ramljak u Širokome. Lijepo je vidjeti da su Mario Delaš i Tomislav Zubčić "oživjeli" u Litvi, šteta što je na klupi Cedevite zapeo ljevoruki Luka Babić.
Centri

Mi smo znali odmah, a sad znaju i u madridskom Realu kakvu su pogrešku napravili kad su odlučili pustiti Antu Tomića. 26-godišnji Dubrovčanin odmah je postao prva violina najvećeg rivala Barcelone i Slovenija se s nestrpljenjem očekuje kao njegov prvi pravi reprezentativni izazov. Repeša ga nije vodio u Poljsku 2009., a kod Vrankovića u Litvi 2011. je bio jedan od rijetkih koji nisu razočarali. U Sloveniji će morati biti jedna od prvi violina hrvatske momčadi.

Darko Planinić
dobro se snašao u Maccabiju, njegova snaga i pokretljivost garantiraju mu reprezentativno mjesto u svakoj opciji. Luka Žorić je stožerni unutarnji igrač Unicaje, Stanko Barać se pomalo zagubio u Efesu, a vrijedi promotriti i što će do kraja sezone biti s Cedevitinim centarskim tandemom Bilan - Andrić. Kao i u slučaju Zorana Planinića, bila bi šteta u Sloveniji ne imati Krešimira Lončara, čija bi energija i snalažljivost dali Hrvatskoj dodatni set dobrih rješenja pod košem.
Svježa krv i Amerikanci

Ne brinite, nisam ih zaboravio. Dario Šarić i Mario Hezonja morali bi imati osigurana mjesta u Sloveniji. I ne samo mjesta - nego i jasno definirane uloge. Dva ponajbolja mlada igrača u Europi imaju od koga učiti u hrvatskoj košarkaškoj reprezentaciji, a iskustvo koje će skupljati u Sloveniji može biti od presudne važnosti kako za njihove karijere, tako i za buduća velika natjecanja na kojima će se od njih očekivati puno važnije i veće uloge.



Amerikanci? Već sam puno puta iskazao svoj stav o toj temi, ništa se posebno nije promijenilo ni danas. Između Drapera i Andersona biram - Šarića i Hezonju. Hrvatska reprezentacija ne bi trebala nalikovati hrvatskim klubovima koji u nedostatku ideja i hrabrosti da forsiraju i dugoročno profitiraju od svojih igrača, kratkoročna rješenja traže krpajući se strancima. Strance imaju i druge reprezentacije? Neka imaju. Nemaju Šarića i Hezonju.

Šest mjeseci od danas, Slovenija će ponuditi još jednu šansu da se nanovo u Hrvatsko zapali košarkaška iskra. Blizina Slovenije mogla bi uz dobre igre naših dignuti adrenalin i navijačima i barem na neko vrijeme košarku opet vratiti u centar zbivanja. Nadajmo se - po dobrom, ne po lošem.

Za šest mjeseci hrvatska košarkaška reprezentacija krenut će u novi pokušaj "osvajanja tržišta". Jedino za čim možemo žaliti je što se Europsko prvenstvo ne igra već danas...
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby Tegi » 06 Mar 2013, 22:56

Aleksa wrote:
Košarkaška reprezentacija šest mjeseci uoči Eurobasketa: šteta što se ne igra već danas





Ma cela Evropa ih se plasi. Izaci ce iz grupe sa 0 bodova. Uglavnom su to pouzdani evropski kosarkasi, ali nemaju nijednog svetske klase.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby Hezonja » 07 Mar 2013, 01:34

Tegi wrote:
Aleksa wrote:
Košarkaška reprezentacija šest mjeseci uoči Eurobasketa: šteta što se ne igra već danas





Ma cela Evropa ih se plasi. Izaci ce iz grupe sa 0 bodova. Uglavnom su to pouzdani evropski kosarkasi, ali nemaju nijednog svetske klase.


Al' ako im ovi talenti postanu ono sto se ocekuje dominirace za 3-5 godina...
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby Tegi » 07 Mar 2013, 01:49

Aleksa9 wrote:
Tegi wrote:
Aleksa wrote:
Košarkaška reprezentacija šest mjeseci uoči Eurobasketa: šteta što se ne igra već danas





Ma cela Evropa ih se plasi. Izaci ce iz grupe sa 0 bodova. Uglavnom su to pouzdani evropski kosarkasi, ali nemaju nijednog svetske klase.


Al' ako im ovi talenti postanu ono sto se ocekuje dominirace za 3-5 godina...

To da. Nisu tu samo Saric i Hezonja, vec i mali Arapovic i onaj drugi decko iz Cibone. Ali da strepimo od Lenija, Rudeza, Frana, Ramljaka i Svedje, nema veze sa vezom.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Reprezentacija Hrvatske

Postby Hezonja » 07 Mar 2013, 01:59

Hezonja, Saric, Brzoja, Arapovic, Marineli, Ramljak, Mazalin...
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 87 guests